Skocz do zawartości

Mini porady dla kupujących pierwsze narty


AlBundy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiłem, za tydzień kierunek Szwajcaria, na wszelki wypadek  zabieram Atomici :D  jakby mnie rossignole  zmęczyły :)

To tak na koniec tej dyskusji. Zobacz jak to z zewnątrz wygląda. Prosiłeś, żeby przygotować „poradnik”, który miał Ci pomoc podjąć decyzję. Z dyskusji wynikało, że to nie w nartach jest problem, że Twoje narty są w porządku, trzeba szukać innego działania od zmiany nart. I zobacz co się stało - zrobiłeś dokładnie odwrotnie. Po prostu przyszedłeś z tezą, nie po to, żeby słuchać, tylko żeby się  utwierdzić w przekonaniu. Nic by tego nie zmieniło... ERGO - po co komu takie poradniki ? Skoro w 90% przypadków jest tak samo ? Nie zdziw się jak dostaniesz ponownie odpowiedź: idź poszukaj, było już sto razy. Wtedy przypomnij sobie tą dyskusję i nie obrażaj się na takie wpisy  :)

 

PS: decyzji o doborze slalomek do nart x-turn nie krytykuję, bo może to właściwe działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na koniec tej dyskusji. Zobacz jak to z zewnątrz wygląda. Prosiłeś, żeby przygotować „poradnik”, który miał Ci pomoc podjąć decyzję. Z dyskusji wynikało, że to nie w nartach jest problem, że Twoje narty są w porządku, trzeba szukać innego działania od zmiany nart. I zobacz co się stało - zrobiłeś dokładnie odwrotnie. Po prostu przyszedłeś z tezą, nie po to, żeby słuchać, tylko żeby się utwierdzić w przekonaniu. Nic by tego nie zmieniło... ERGO - po co komu takie poradniki ? Skoro w 90% przypadków jest tak samo ? Nie zdziw się jak dostaniesz ponownie odpowiedź: idź poszukaj, było już sto razy. Wtedy przypomnij sobie tą dyskusję i nie obrażaj się na takie wpisy :)

PS: decyzji o doborze slalomek do nart x-turn nie krytykuję, bo może to właściwe działanie.

O jakich ty piszesz slalomkach. Kolega kupił przykrótkie mocno am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popatrzyłem dokładnie... jakbym celował w cokolwiek to w dobre slalomki - pierwsze sklepowe. Ale jak mówiłem - ma dobre narty, nie trzeba nic więcej.

Szukałem odpowiedzi w pierwszym i drugim temacie co zrobić abym zaczął jeździć lepiej, technicznie

Uznałem, że muszę się cofnąć i zbierałem informacje na jakich nartach będzie mi łatwiej ponownie zacząć.

Oczywiście, że braki techniczne muszę poprawić z instruktorem, to jasne jak słońce, szukałem  nart  na których będzie mi to łatwiej zrobić.

Na podstawie zebranych informacji i Waszych sugestii podjąłem decyzję o zakupie nowych nart krótszych.

Ostatecznie na podstawie rady SSTAR zakupiłem narty Rossignol Elite  St Ti 167 cm

Czy na tych nartach będzie mi trudniej niż na redsterach x7 175 cm?

Czy popełniłem błąd? 
Niedługo sam to zweryfikuję najważniejsza jest radość z jazdy. 
Jeżeli ta narta to AM to będę miał dwie, krótszą i dłuższą, najpierw na krótszej się nauczę, a potem na dłuższej będę „ śmigał”

Dziękuję za Wasze rady i sugestie, cieszę się, że ten wątek był prawie na tema. Chociaż były próby starej gwardii na rozwodnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać po wyjeździe jak wrażenia.

Zabieram obie pary, kupiłem gopro. Żona będzie kręcic. Pierwszego dnia x7 drugiego rossi, a kolejne na tych co się lepiej mi jeździ.

wrzucę filmy i będę oczekiwał konstruktywnej krytyki po której jeżeli będzie trzeba złożę samokrytykę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem odpowiedzi w pierwszym i drugim temacie co zrobić abym zaczął jeździć lepiej, technicznie

Uznałem, że muszę się cofnąć i zbierałem informacje na jakich nartach będzie mi łatwiej ponownie zacząć.

Oczywiście, że braki techniczne muszę poprawić z instruktorem, to jasne jak słońce, szukałem  nart  na których będzie mi to łatwiej zrobić.

Na podstawie zebranych informacji i Waszych sugestii podjąłem decyzję o zakupie nowych nart krótszych.

Ostatecznie na podstawie rady SSTAR zakupiłem narty Rossignol Elite  St Ti 167 cm

Czy na tych nartach będzie mi trudniej niż na redsterach x7 175 cm?

Czy popełniłem błąd? 
Niedługo sam to zweryfikuję najważniejsza jest radość z jazdy. 
Jeżeli ta narta to AM to będę miał dwie, krótszą i dłuższą, najpierw na krótszej się nauczę, a potem na dłuższej będę „ śmigał”

Dziękuję za Wasze rady i sugestie, cieszę się, że ten wątek był prawie na tema. Chociaż były próby starej gwardii na rozwodnienie.

Cześć

Stary, rozmowa trwa już chyba ze trzy tygodnie a Ty jesteś jak beton.

Słuchasz ludzi, którzy z założenia nic nie wiedzą - wystarczy zerknąć i przeczytać dossier :).

Po co?

Czy to dla Ciebie zabawa? Jak zauważysz, napisałem tutaj bardzo dużo postów i spędziłem nad tym bardzo dużo czasu. Zawsze starałem się pisać zgodnie ze swoja wiedzą i doświadczeniem. Dbałem i dbam o to by przekaz - zwłaszcza dla początkujących - był pełny i zrozumiały. To wymaga czasu i zaangażowania. Nikt za to nie płaci, a pisanie dwutysięcznego postu na ten sam temat jest naprawdę męczące.

Uszanuj to koleś, chociaż przez moment i nie pisz postów, że jednak zlałeś wszystkie rozsądne rady i kupiłeś sobie szóste narty żeby lepiej jeździć. Głupota idzie pod rękę z chodzeniem  na łatwiznę - zwłaszcza jak się ma za dużo pieniędzy. Podobnie ufa się wtedy budowanym przez marketingowców przekazom - takie są piękne, i tak nas dowartościowują.

Przekaz: Weź kurwa dupę w troki i do roboty! - jest mało popularny ale fajnie odsiewa ziarno od plew.

Dla mnie możesz sobie nawet DJI Inspire.

Umiejętności nie kupisz. Musisz je WYPRACOWAĆ. Mam narty na których nauczyła się jeździć moja żona zajebiste - dam Ci za darmo - chcesz?

Serdeczne pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani moi oponenci skąd ja biorę takie informacje a z nikąd a już na pewno nie z magazynów kolorowych, ja swoją wiedzę opieram jedynie na doświadczeniu własnym wynikającym z własnej jazdy i zajęciach dydaktycznych. W swojej "stajni" mam kilka nart slalomowych ale tylko jedne jedyne uważam za "slalomkę" cała reszta to AM o profilu slalomowym - ot zwykłe klepki które jak kochanka mają dokładnie tyle samo zalet jak i wad. Moje SL9 nie mają żadnych wad - są po prostu doskonałe. Ja odnośnie zakupu przez kolegę nart niby slalomowych nie będę się wypowiadał - jego sprawa - z pewnością i tego jestem pewien będzie zadowolony - jak się 2 k PLN za narty daje to musi się być zadowolonym.

Całe dwa wątki są całkowicie zepsute bo kolega ustawił dyskusję pod z góry upatrzone narty i czekał jedynie na potwierdzenie. 

Ostatnie moje doświadczenia z kursantami (także z SF) potwierdzają moje notowania - narty zbliżone parametrami do X7,9 to deski rewelacyjne do nauki i doskonalenia.

Dobranoc....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani moi oponenci skąd ja biorę takie informacje a z nikąd a już na pewno nie z magazynów kolorowych, ja swoją wiedzę opieram jedynie na doświadczeniu własnym wynikającym z własnej jazdy i zajęciach dydaktycznych. W swojej "stajni" mam kilka nart slalomowych ale tylko jedne jedyne uważam za "slalomkę" cała reszta to AM o profilu slalomowym - ot zwykłe klepki które jak kochanka mają dokładnie tyle samo zalet jak i wad. Moje SL9 nie mają żadnych wad - są po prostu doskonałe. Ja odnośnie zakupu przez kolegę nart niby slalomowych nie będę się wypowiadał - jego sprawa - z pewnością i tego jestem pewien będzie zadowolony - jak się 2 k PLN za narty daje to musi się być zadowolonym.

Całe dwa wątki są całkowicie zepsute bo kolega ustawił dyskusję pod z góry upatrzone narty i czekał jedynie na potwierdzenie. 

Ostatnie moje doświadczenia z kursantami (także z SF) potwierdzają moje notowania - narty zbliżone parametrami do X7,9 to deski rewelacyjne do nauki i doskonalenia.

Dobranoc....  

cyt. „Atomic SL 9 to najgorsze (z mozliwych) narty dla poczatkujacego a takim grer jeszcze jest.

Kazde inne beda lepsze.” Kto to powiedział? Psmoku tez uczy na deaconach, prawdziwszych ar.

ps wprowadzasz własny słownik wiec nie dziw się ze jesteś nie rozumiany przez spoleczenstwo

I tak dobrze ze nie twierdzisz ze jedynie komórkowa slalomka jest slalomka są tacy co tak sadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Debra Armstrong zaprosiła dziewczyny do wspólnej jazdy, jedna ma Hero ST, druga jakieś Experience.

Każda dziewczyna ma medal IO w narciarstwie alpejskim 

Gdyby poczytały SF to by wzięły komórkowe GS/SL. Na szczęście nie czytają i jeżdżą na takich nartach które im pasują bo nie muszą sobie poprawiać ego centymetrami i ilością warstw Ti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. „Atomic SL 9 to najgorsze (z mozliwych) narty dla poczatkujacego a takim grer jeszcze jest.
Kazde inne beda lepsze.” Kto to powiedział? Psmoku tez uczy na deaconach, prawdziwszych ar.

ps wprowadzasz własny słownik wiec nie dziw się ze jesteś nie rozumiany przez spoleczenstwo

I tak dobrze ze nie twierdzisz ze jedynie komórkowa slalomka jest slalomka są tacy co tak sadza

No i obudziłeś mnie. Wiesz już dawno przestałem patrzeć na to co mają moi dorośli kursanci na nogach, ale kiedy widzę możliwości rozwojowe przy blokadzie sprzętowej użyczam- o ezu ale pier....ęcie jest. Ostatnio 13 latka wzrost 170 ogarnęła nartę slalomową 165. Kupujcie co chcecie ale nie płaczcie na forum. Powtórzę jeszcze raz kolega miał świetne narty - zamienił na klepki i będzie zadowolony i tego mu rzyczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Debra Armstrong zaprosiła dziewczyny do wspólnej jazdy, jedna ma Hero ST, druga jakieś Experience.

Każda dziewczyna ma medal IO w narciarstwie alpejskim
Gdyby poczytały SF to by wzięły komórkowe GS/SL. Na szczęście nie czytają i jeżdżą na takich nartach które im pasują bo nie muszą sobie poprawiać ego centymetrami i ilością warstw Ti.

https://www.skitalk....ite-st-ti.6757/
Najciekawsze komemtarze.
https://newgear.net/...&SLA=&SLE=&SLX=
Porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obudziłeś mnie. Wiesz już dawno przestałem patrzeć na to co mają moi dorośli kursanci na nogach, ale kiedy widzę możliwości rozwojowe przy blokadzie sprzętowej użyczam- o ezu ale pier....ęcie jest. Ostatnio 13 latka wzrost 170 ogarnęła nartę slalomową 165. Kupujcie co chcecie ale nie płaczcie na forum. Powtórzę jeszcze raz kolega miał świetne narty - zamienił na klepki i będzie zadowolony i tego mu rzyczę.

Wierzę. Znam takie przypadki jak ta 13. Znam także inne. Mniej optymistyczne. Raz piszesz, że nie patrzysz na narty, a raz dezawuujesz klepki wychwalajac pod niebiosa cuda niewidy. Znając trochę produkcję Rossi nie wierzę, że to klepki są. Nawet jak nieco niestabilne przy większych prędkościach w długim skręcie. PS Kurdziel, PSmoku, Robert, Filip, Fred, Debra... wszyscy nie mogą się mylić. A tu nikt nie płacze, wszyscy zadowoleni. Nic nie zamienił, pojeździ na jednych, na drugich, żadnych przecież nie wyrzucił, krzywdy sobie pewno nie zrobi, a do jakich wniosków dojdzie to się okaże. Mi żadna zmiana nart krzywdy nie zrobiła. Żadnych nie wyrzuciłem póki co. Eksperymentowanie pouczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę. Znam takie przypadki jak ta 13. Znam także inne. Mniej optymistyczne. Raz piszesz, że nie patrzysz na narty, a raz dezawuujesz klepki wychwalajac pod niebiosa cuda niewidy. Znając trochę produkcję Rossi nie wierzę, że to klepki są. Nawet jak nieco niestabilne przy większych prędkościach w długim skręcie. PS Kurdziel, PSmoku, Robert, Filip, Fred, Debra... wszyscy nie mogą się mylić. A tu nikt nie płacze, wszyscy zadowoleni. Nic nie zamienił, pojeździ na jednych, na drugich, żadnych przecież nie wyrzucił, krzywdy sobie pewno nie zrobi, a do jakich wniosków dojdzie to się okaże. Mi żadna zmiana nart krzywdy nie zrobiła. Żadnych nie wyrzuciłem póki co. Eksperymentowanie pouczające.

Bardzo dziękuję za ten post. W 100% się z tym zgadzam. To przecież ja ostatecznie zdecyduję które narty są dla mnie najlepsze. Koledzy którzy krytykują mój wybór proszę aby pamiętali o co pytałem. Decyzja o zakupie nowych zapadła w ubiegłym sezonie, jedynie pytałem jakie narty (długość, promień, twardość, grupa) pomogą mi zacząć od nowa. I tylko to chciałem wiedzieć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obudziłeś mnie. Wiesz już dawno przestałem patrzeć na to co mają moi dorośli kursanci na nogach, ale kiedy widzę możliwości rozwojowe przy blokadzie sprzętowej użyczam- o ezu ale pier....ęcie jest. Ostatnio 13 latka wzrost 170 ogarnęła nartę slalomową 165. Kupujcie co chcecie ale nie płaczcie na forum. Powtórzę jeszcze raz kolega miał świetne narty - zamienił na klepki i będzie zadowolony i tego mu rzyczę.

Cześć

Adasiu Puk, puk... Nie dyskutuje się z byle kim. Nie marnuje czasu. Pamiętaj...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...