Skocz do zawartości

Mini porady dla kupujących pierwsze narty


AlBundy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja uważam, że TedBundy powinien kupić nowe narty. Skoro swoich nie lubi, nie sprawiają mu przyjemności i uważa, że to przez nie jeździ źle - niech kupi inne. W końcu to tylko narty. A Wy nie doradzajcie kolejnych lekcji, czy serwisów, tylko niech każdy napisze, na jakich nartach zrobił największe postępy (nieważne, czy ze szkoleniem, czy bez) i niech kolega coś z tego wybierze.

 

Ps.

Ulubiony instruktor mojego syna jeździł na Fischerach. I moje dziecko zapamiętało, że jak chce się dobrze jeździć, to trzeba mieć Fischery. Więc miało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje skupić sie na odpowiednim przygotowaniu krawedzi nart. Ma to znacznie wiekszy wplyw na odczucia z jazdy niz kolejna para nart za szafa :) sam ostatnio troche probuje i moim zdaniem super ostra narta do nauki, to krok wstecz albo nawet dwa. Tu na forum jest mania 0,5/87 :D

Podniesienie krawędzi o 0,5 to nie mania ale zabieg, który zapewnia najlepsze trzymanie krawędzi kosztem łatwości wprowadzania nart w skręt rotacja stopy. Tak ostrzy się narty z grupy SL  Tak niewielkie podniesienie krawędzi nie jest wskazane dla osoby początkującej.  Można oczywiści kupić slalomkę a potem tępić krawędzie czy dać dziecku tępy nóż. Można tylko po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie krawędzi o 0,5 to nie mania ale zabieg, który zapewnia najlepsze trzymanie krawędzi kosztem łatwości wprowadzania nart w skręt rotacja stopy. Tak ostrzy się narty z grupy SL Tak niewielkie podniesienie krawędzi nie jest wskazane dla osoby początkującej. Można oczywiści kupić slalomkę a potem tępić krawędzie czy dać dziecku tępy nóż. Można tylko po co.

A no tak, bo wszyscy jezdza na SL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum jest mania 0,5/87 :D


Mania jest dobra, ale do slalomek.
Ważniejsze jednak od kątów jest jakość ostrzenia. Narta z tępymi krawedziami a po dobrym serwisie to całkiem różne narty....
Krawędź przecinająca rękawiceę to dla początkującego ułatwienie czy utrudnienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania jest dobra, ale do slalomek.
Ważniejsze jednak od kątów jest jakość ostrzenia. Narta z tępymi krawedziami a po dobrym serwisie to całkiem różne narty....
Krawędź przecinająca rękawiceę to dla początkującego ułatwienie czy utrudnienie?

Utrudnienie. Co wygrałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że TedBundy powinien kupić nowe narty. Skoro swoich nie lubi, nie sprawiają mu przyjemności i uważa, że to przez nie jeździ źle - niech kupi inne. W końcu to tylko narty. A Wy nie doradzajcie kolejnych lekcji, czy serwisów, tylko niech każdy napisze, na jakich nartach zrobił największe postępy (nieważne, czy ze szkoleniem, czy bez) i niech kolega coś z tego wybierze.

 

Ps.

Ulubiony instruktor mojego syna jeździł na Fischerach. I moje dziecko zapamiętało, że jak chce się dobrze jeździć, to trzeba mieć Fischery. Więc miało.

Ja największe postępy zrobiłem na metronach (r=11m), ale ich nie produkują od chyba 12 lat, a swoje sprzedałem za flaszkę. Dobrze jeździ mi się na x-cart (r=13) ale ich też nie produkują ;). No i nie mam co doradzić w temacie nart więc doradzam wyjazd ze szkoleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie krawędzi o 0,5 to nie mania ale zabieg, który zapewnia najlepsze trzymanie krawędzi kosztem łatwości wprowadzania nart w skręt rotacja stopy. Tak ostrzy się narty z grupy SL Tak niewielkie podniesienie krawędzi nie jest wskazane dla osoby początkującej. Można oczywiści kupić slalomkę a potem tępić krawędzie czy dać dziecku tępy nóż. Można tylko po co.


Przepraszam, słabo jeżdżę ale zupełnie nie zgadzam się, że podniesienie jest utrudnieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze przynajmniej jeden
http://ski-expert.pl...krawedzi-narty/
może poltora


Pan Arek sympatyczny człowiek, dwa lata wstecz troszkę rozmawialiśmy jak byłem na etapie szukania butów.
Natomiast, co do podniesienia krawędzi, źródła, które ja nerdowałem, nie podają takich wartości dla rekreacyjnej jazdy.

P.S. Znów Tediemu wątek pokręcimy:(. Ja już nie piszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Arek sympatyczny człowiek, dwa lata wstecz troszkę rozmawialiśmy jak byłem na etapie szukania butów.
Natomiast, co do podniesienia krawędzi, źródła, które ja nerdowałem, nie podają takich wartości dla rekreacyjnej jazdy.

P.S. Znów Tediemu wątek pokręcimy:(. Ja już nie piszę.

Zajrzyj na priva...

ps wartości drugorzedne

kierunek sluszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...