Skocz do zawartości

zakup butów


Rekomendowane odpowiedzi

Takie już mam stopy, małe (buty codzienne 25,0 ale narciarskie już 23,5) i b.wąskie, jestem "skazany" na taki a nie inny rodzaj skorup. 

 

Na "pocieszenie":

Wydaje mi się, że lepiej mieć małe i wąskie niż małe, z wąską kostką i szerokie. Ja o wyczynowych butach mogę tylko pomarzyć.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Andrzej, wcześniej pisałeś podobnie o rozmiarze 26.5. To nie do końca jest tak. Owszem większość firm robi buty tak, że jeden rozmiar skorupy obejmuje niejako dwa rozmiary: połówkę i cały. Zwykle jest też tak, że układ jest taki: cały i następującą po nim połówka (czyli 26 i 26.5, 27 i 27.5). Piszę zwykle bo np. Scarpa (ale to buty skiturowe głownie) ma układ numeracji taki, że w jednej skorupie jest połówka i następujący po niej rozmiar (czyli 26.5 i 27, 27.5 i 28). W butach które znam zwykle długośc jest tak dobrana, że jest zbliżona do większego z tych sparowanych numerów a mniejszy jest realizowany przez bardziej mięsisty botek.

 

Dobrze wiedzieć. Choć najczęściej jest właśnie tak jak napisałem. 26.5 to skorupa 26.

 

Wiem, że nie tylko długość się liczy. A i ta niestety bywa różna u różnych producentów. Najwięcej kłopotów miałem przed laty z jakąś Tecnicą 28. Dobijało do palców przednich (mam typową budowę stopy), do tego było ciasno. I przyszedł mróz -15 w Kaprun i niewiele brakowało. Teraz znów zdecydowałem się na 28, ale Fischera i wydaje się OK. Jutro, pojutrze jadę na bootfittiing. dobrenarty.pl w Krakowie, dokładnie w Modlnicy. Wciąż mam nadzieję na jakąś tegosezonową Austrię.

 

Mieliśmy się kiedyś spotkać w Twoich stronach. I coś nie wychodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że teza jest odważna czyli inaczej, kontrowersyjna, ale...
W ciągu ostatnich kilkunastu lat jeździłem w następujących skorupach: Atomic WC RT, Tecnica Diablo Race H 13, Salomon XLab i od trzech lat LANGE RP ZA. Wszystkie te skorupy to ultra wąskie modele 91-92 mm, typu "plug" czyli wymagające wstępnego frezowania, routingu i czasami montażu lifterów jeśli podeszwa jest typu wyczynowego, nie spełnia normy DIN.
Takie już mam stopy, małe (buty codzienne 25,0 ale narciarskie już 23,5) i b.wąskie, jestem "skazany" na taki a nie inny rodzaj skorup. Jest i pozytyw tej sytuacji:
https://allegro.pl/o...b106-7748694788
to cena za nowe buty najwyższej klasy. Bo jest to rozmiar praktycznie niesprzedawalny, komu jest potrzebny but o fleksie 140 w tak małym rozmiarze? Mnie :). Nie przepłacam...W jednej parze skorup jeżdżę zwykle trzy- cztery sezony lub...wymieniam od razu na inne jeśli geometria mi nie pasuje lub nie trafiłem z frezowaniem, czasami zmienia się nieco kształt stopy, nie ściemniam! W sezonie zwykle 30 dni, jeśli akurat nie mamy pandemii :angry:.
Cienkie botki wyczynowe nie są zbyt "przyjazne" no i też się kompresują, szczególnie w okolicach kostek i achillesa, no i są po prostu zimne, w końcu to zwykłe flo.

O to mój rozmiar -
Ale wydaje mi się, że to dziecięce w tej cenie
No i sorry ale nie widzę fleksu 140???
Z tego co widziałam to juniorskie Lange RS SC ma flex 110
W tych rozmiarach ale to” tylko” albo aż juniorskie 110
Ale szerokość 96 a nie 91 jak piszesz.
https://www.snowinn....wE&gclsrc=aw.ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mój rozmiar -
Ale wydaje mi się, że to dziecięce w tej cenie
No i sorry ale nie widzę fleksu 140???
Z tego co widziałam to juniorskie Lange RS SC ma flex 110
W tych rozmiarach ale to” tylko” albo aż juniorskie 110
Ale szerokość 96 a nie 91 jak piszesz.
https://www.snowinn....wE&gclsrc=aw.ds

 

 

https://www.krakowsp...ZB-2020-21.html

To jest ten but, tylko starzy model. 

Flex jest w oznaczeniu - ZB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mój rozmiar -
Ale wydaje mi się, że to dziecięce w tej cenie
No i sorry ale nie widzę fleksu 140???
Z tego co widziałam to juniorskie Lange RS SC ma flex 110
W tych rozmiarach ale to” tylko” albo aż juniorskie 110
Ale szerokość 96 a nie 91 jak piszesz.
https://www.snowinn....wE&gclsrc=aw.ds

Buty LANGE sygnowane jako "Z" to seria "race" czyli szczupłe skorupy 92mm, tutaj są parametry:https://www.lange-bo...s/skiboots/race

jest z czego wybierać, dla szerokości 92mm mamy twardości od 110 do 150. Moja córka przykładowo ma ZJ+ czyli flex 120 i te polecam ambitnym narciarkom z wąską stopą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja normalne buty mam zwykle około 29,5-30,5. Narciarskie kupowałem u boot fitera - dał mi 28,5 i już kilka lat się dziwię, że są dobre. Salomony. Poprzednie, Lange RS130 były 29,5 i niby też dobre, ale szerokie (były oklejane, reduktor itd).  Nie wyobrażam sobie teraz kupowania butów bez przymierzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on jest jakoś inny od innych marek? W większości butów działa na zasadzie usunięcie jednej lub dwóch śrub trzymających cholewę do dolnej części buta, z tyłu. Poza tym zmieniać z 90 na 80, to czemuś służy?

Przy mojej wadze może jestem spaczony ale dla mnie i jeden i drugi to miękkie buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on jest jakoś inny od innych marek? W większości butów działa na zasadzie usunięcie jednej lub dwóch śrub trzymających cholewę do dolnej części buta, z tyłu. Poza tym zmieniać z 90 na 80, to czemuś służy?

Przy mojej wadze może jestem spaczony ale dla mnie i jeden i drugi to miękkie buty.

Cześć

Kiedyś zgubiłem jedną z tych śrub. Zauważyłem to po jeździe. Następnego dnia celowo nie zwracałem uwagi, który to but aby się nie sugerować - żadnej różnicy, choć wiedziałem, ze jeden but jest bez śruby.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kiedyś zgubiłem jedną z tych śrub. Zauważyłem to po jeździe. Następnego dnia celowo nie zwracałem uwagi, który to but aby się nie sugerować - żadnej różnicy, choć wiedziałem, ze jeden but jest bez śruby.

Pozdrowienia

Widocznie to była zapasowa sruba

ps

rossi 110 kupowane po przymiarce

dynafit tlt7 bez przymiarki

obydwa git

choc lepiej przymierzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie :)

 

Było już napisane ale powtórzę, każde buty z miękkim butem wewnętrznym(skiturowe, rolki,ł yżwy etc.) dobiera się zostawiając po pół centymetra na owy but z przodu i z tyłu.

 

Tak, że zostaje 1cm luzu za stopą włożoną do samej skorupy zewnętrznej to cała filozofia, jeżeli pije w paluchy to próbujemy przetrzymać a jak się nie da wytrzymać robimy miejsce na paluchy

obniżając dno buta lub robimy miejsce od góry/boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie :)

Było już napisane ale powtórzę, każde buty z miękkim butem wewnętrznym(skiturowe, rolki,ł yżwy etc.) dobiera się zostawiając po pół centymetra na owy but z przodu i z tyłu.

Tak, że zostaje 1cm luzu za stopą włożoną do samej skorupy zewnętrznej to cała filozofia, jeżeli pije w paluchy to próbujemy przetrzymać a jak się nie da wytrzymać robimy miejsce na paluchy
obniżając dno buta lub robimy miejsce od góry/boku.

A sportowy? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...