Skocz do zawartości

zakup butów


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie zakupu butow i wierze ze pomozecie mi w wyborze.Chodzi o to ze upatrzylem sobie buty Atomic Redster Club Sport 130 ,na miarkach rozmiar mojej stopy tak waha sie na granicy
26,9-27,przymierzalem 27 i jest ok 26,5 troche malo miejsca w palcach. Dostalem ze zaprzyjaznionego sklepu do domu 26,5 i 27. poprobowalem na zewnatrz czyli na mroze jedne i drugie i jednak te 26,5 troszke malo miejsca w palcach. . Treaz pytanie czy brac te 26,5 i jakos przemeczyc czy brac 27 i ewentualnie dodkladac lifter pod wkladke ?
Z gory dzieki za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do czego potrzebujesz tych butów? Trening, całodzienna jazda? Sądząc po flexie nie jesteś żółtodziobem stąd pytanie.


Jazda całodzienna. Lubię i uważam także że twarde dobrze dobrane buty nie zabija. Mam też nordica speedmachine 130 i są duża miększe. I odziwo 26.5..jednak atomic są dużo twardsze i przez to precyzyjniejsze. No tylko mało miejsca w palcach przy 26.5 choć wiadomo to but z grupy race
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda całodzienna. Lubię i uważam także że twarde dobrze dobrane buty nie zabija. Mam też nordica speedmachine 130 i są duża miększe. I odziwo 26.5..jednak atomic są dużo twardsze i przez to precyzyjniejsze. No tylko mało miejsca w palcach przy 26.5 choć wiadomo to but z grupy race

fajne ino mi noga marznie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam też nordica speedmachine 130 i są duża miększe. I odziwo 26.5..jednak atomic są dużo twardsze i przez to precyzyjniejsze.

Ale już na stoku to sprawdzałeś? Atomic chwali się tworzywem które nie twardnieje tak bardzo na zimnym, znaczy że w ciepłym też nie jest za miękkie. W Atomic Ultra Hawx (w sumie to inna seria) tak mam, wiele się twardość nie zmienia. Natomiast Tecnica w ciepłym była mięciutka a na zimnym kamieniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już na stoku to sprawdzałeś? Atomic chwali się tworzywem które nie twardnieje tak bardzo na zimnym, znaczy że w ciepłym też nie jest za miękkie. W Atomic Ultra Hawx (w sumie to inna seria) tak mam, wiele się twardość nie zmienia. Natomiast Tecnica w ciepłym była mięciutka a na zimnym kamieniała.


Sprawdź one na stoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to temat wyklęty. Ogólnie z niektórymi butami się do pewnego stopnia da, ale lepiej nie musieć nic zmniejszać. Fischer niby ma te swoje Vacumy ale jak dla mnie lepiej to traktować jako dopasowanie dobrego buta niż zmniejszanie za dużego.

Oprócz grzania i zgniatania są jeszcze różne kładki, motylki i inne wypełniacze ale to jest potem upierdliwe przy normalnej eksploatacji i wyciąganiu i wkładaniu butów wewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to temat wyklęty. Ogólnie z niektórymi butami się do pewnego stopnia da, ale lepiej nie musieć nic zmniejszać. Fischer niby ma te swoje Vacumy ale jak dla mnie lepiej to traktować jako dopasowanie dobrego buta niż zmniejszanie za dużego. Oprócz grzania i zgniatania są jeszcze różne kładki, motylki i inne wypełniacze ale to jest potem upierdliwe przy normalnej eksploatacji i wyciąganiu i wkładaniu butów wewnętrznych.

Bo za dużych butów nie kupuje się....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to temat wyklęty. Ogólnie z niektórymi butami się do pewnego stopnia da, ale lepiej nie musieć nic zmniejszać. Fischer niby ma te swoje Vacumy ale jak dla mnie lepiej to traktować jako dopasowanie dobrego buta niż zmniejszanie za dużego.

Oprócz grzania i zgniatania są jeszcze różne kładki, motylki i inne wypełniacze ale to jest potem upierdliwe przy normalnej eksploatacji i wyciąganiu i wkładaniu butów wewnętrznych.

Cześć

Myślę, że temat nie jest wyklęty, tylko nierozumiany.

Bootfitting służy do dopasowania buta dobrze dobranego aby polepszyć skuteczność jazdy a nie do poprawiania błędów w doborze rozmiaru.

Procedury dotyczą butów sportowych, twardych - w wypadku innych to raczej wywalone pieniądze bo szybciej się dopasują same podobnie szybciej powstaną luzy spowodowane wypracowaniem kapcia itd.

Jak ktoś w dobie specjalistycznych miarek kupuje buty źle dobrane rozmiarowo to powinien iść raczej do lekarza a nie bootfittera.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za dużych butów nie kupuje się....

 

Tylko za małe.

Ja widzę, że chłopy kupują buty tak, jak te... brzydkie siostry Kopciuszka. Pięty przytnie, palce ukróci, ale się wciśnie. Wprawdzie przez dwa sezony jeżdżąc - płacze, ale za to ma buty mniejsze niż miarka wskazała. Im większy twardziel, tym większa różnica.

A piękny i szczęśliwy Kopciuszek kręci esy floresy na śniegu, w bucikach kupionych na miarę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za małe.
Ja widzę, że chłopy kupują buty tak, jak te... brzydkie siostry Kopciuszka. Pięty przytnie, palce ukróci, ale się wciśnie. Wprawdzie przez dwa sezony jeżdżąc - płacze, ale za to ma buty mniejsze niż miarka wskazała. Im większy twardziel, tym większa różnica.
A piękny i szczęśliwy Kopciuszek kręci esy floresy na śniegu, w bucikach kupionych na miarę...

A poważnie to zazwyczaj dopiero drugie buty maja szansę pasować. Pierwsze są zawsze do poprawy a zwykle do utylizacji na giełdzie bo za duże.

Przyznać się, kto trafił za pierwszym razem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduje się na te 26.5 najwyżej i najprawdopodobniej będzie trzeba frezować lub wygrzewać w palcach.
Lepiej powiększyć niż później obklejac

Tak z ciekawości - mógłbyś sprawdzić ile miejsca masz za piętą gdy włożysz stopę do pustej skorupy i delikatnie muskasz palcami przód buta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poważnie to zazwyczaj dopiero drugie buty maja szansę przerwać. Pierwsze są zawsze do poprawy a zwykle do utylizacji na giełdzie bo za duże.

Przyznać się, kto trafił za pierwszym razem?


Ja trafiłem. Ze wspinaczkowymi. Narciarskie komfortowe za duże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za pierwszym razem za duże :)

Ale były wygodne. Head Advant 85/95 roz 27,27,5 szerokość 104

W poprzednim sezonie już miałem dyskomfort jazdy

Teraz w sklepie w Pruszkowie dobraliśmy but Atomic Hawk Ultra 120s  roz 26/26,5 szerokość 98

I teraz tak :

po dwóch godzinach jazdy było ok. Następny dzień 5 godzin jazdy ale po około 3,5 h zaczęły  mnie boleć stopy takie delikatne mrowienie. 

Myślicie, że dać butom czas na ułożenie ? ( wkładki mam formowane Lenz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za pierwszym razem za duże :)

Ale były wygodne. Head Advant 85/95 roz 27,27,5 szerokość 104

W poprzednim sezonie już miałem dyskomfort jazdy

Teraz w sklepie w Pruszkowie dobraliśmy but Atomic Hawk Ultra 120s  roz 26/26,5 szerokość 98

I teraz tak :

po dwóch godzinach jazdy było ok. Następny dzień 5 godzin jazdy ale po około 3,5 h zaczęły  mnie boleć stopy takie delikatne mrowienie. 

Myślicie, że dać butom czas na ułożenie ? ( wkładki mam formowane Lenz )

W Ski czy w Star?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...