Skocz do zawartości

TECH SKIING - jak wam się podoba nowa dyscyplina?


AndRand

Rekomendowane odpowiedzi

Railly McGlashan wpadł na pomysł nowej dyscypliny - tech skiing, czyli narciarstwo techniczne?
Mi się pomysł podoba - taka kwintesencja jazdy wyścigowej (w wersji demonstracyjnej), freeride i jazdy po muldach.

ym7oCgR.png

Cześć
Jazda obserwowana jest realizowana od wielu lat łącznie ze współzawodnictwem na poziomach krajowym i międzynarodowym. Sobie chyba coś ten pan ubzdurał.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Jazda obserwowana jest realizowana od wielu lat łącznie ze współzawodnictwem na poziomach krajowym i międzynarodowym. Sobie chyba coś ten pan ubzdurał.

Pozdro

 

To może coś więcej... o Railly McGlashanie słyszałem, o jeździe demonstracyjnej również, a jeździe obserwowanej pierwsze słyszę.

Wujek Gugiel też nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś więcej... o Railly McGlashanie słyszałem, o jeździe demonstracyjnej również, a jeździe obserwowanej pierwsze słyszę.

Wujek Gugiel też nie słyszał.

Cześć

Wszystkie narodowe szkoły instruktorskie organizują takie zawody. Są mistrzostwa krajowe - brałem wielokrotnie udział. Konkurencja składa się z GS oraz jazdy obserwowanej właśnie gdzie masz do przejechania 4 ewolucje ( kątowa, dwie równoległe i śmig). Każda federacja ma też demo team, który jest szkolony w ewolucjach oraz w jeździe synchronicznej i innych programach grupowych. Prezentacje dokonywane są zawsze na kongresach. Tam też zawsze prezentowany jest kanon jazdy danej szkoły narodowej.

Zawody w jeździe obserwowanej to domena instruktorów i Pan R.G. o tym doskonale wie bo sam w takich zawodach nie raz startował np w Japonii.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kawałek. Jak dla mnie Reilly to jeden z najlepszych narciarzy na świecie. Niezwykle wszechstronny, zwłaszcza w muldach. Niestety to dla nas tzw. science fiction.

 

Najlepsze podsumowanie tego, co przedstawia w tym filmiku Reilly jest w jednym z komentarzy poniżej od niejakiego Janusa. Piękne i trafne.

 

Another great video, Reilly! Thanks for sharing your thoughts on this topic. Very well put into words! I totally agree. For me tech skiing is about improving my skills, (the never-ending task of) striving towards perfection (both from at performance and aesthetically point of view), achieving certain moves and giving myself more options when skiing – all with the end goal of having more fun and being better able to express myself while interacting with the mountain. /Janus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najwyraźniej Railly chce ją przenieść ze świata instruktorów i spopularyzować.

Cześć

Może być, choć takie zawody też są rozgrywane. Jak jeszcze czynnie szkoliłem to na zakończenie obozów zawsze robiliśmy takie zawody. Bardzo fajna zabawa a jednocześnie pewne podsumowanie szklenia z tego wychodziło.

Organizacja takich zawodów może być o tyle trudna, że najpierw trzeba by zunifikować kanon jazdy danej ewolucji bo - tak jak pisałem - każda szkoła narodowa ma trochę inne pojęcie o tym co jest ewolucja doskonałą  - na 10 ptk. I różnice potrafią być naprawdę duże, do tego stopnia, że jakiś element (dajmy na to kontrrotacyjne ustawienia góry) w jednej szkole jest pożądane a w innej uważane za błąd.

W każdym razie jest to ciekawa forma rywalizacji dla stylistów z pewnością podnosząca ogólnie poziom.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...