Skocz do zawartości

Wybór nart allmountain


Introzime

Rekomendowane odpowiedzi

Pursuita zastapil React. Ta wersja z TI w nazwie powinna byc ok. Rossi LT TI jeszcze sa na plycie z takich normalniejszych nart. A ten volkl sl na ktorym ostatnio jezdziles, jak oceniasz jego wiazania?

Cześć

Tak kojarzę ale Reacta nawet nie oglądałem - jakoś nie było okazji. Może to bzdura ale... ze zdjęć mi nie leży. Natomiast parametry te same niby więc mam nadzieję, ze i wewnątrz nie zepsuli. jak brać to najdłuższą.

To w tych Volklach były te wiązania ale nie wiem co to za model i z którego roku poza tym, ze to pierwsza SL (na odpowiedzialność Pana na stoku).

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trudno się z Kurdzielem nie zgadzać bo jest to człowiek który przerasta użytkowników forum nie tylko umiejętnościami, objeżdżeniem ale przede wszystkim znajomością rynku.

Jednak aby jego rady miały dobry skutek to musi być spełniony jeden warunek mianowicie adresat porady musi się rzetelnie ocenić jak chodzi o umiejętności a z tym na forach jest słabo bo fora przepełnione są mistrzami i zupełnie śladowo ludzie oceniają się jako początkujący czy średniozaawansowani.

Aczkolwiek założenie że posiadam jedną parę jest słabe bo to rzeczywiście tylko dla wybitnych narciarzy. Ja jestem narciarzem przeciętnym czyli średnozaawansowanym i zawsze mam 2 - 3 pary nart, teraz akurat 2. Właśnie wróciłem z okolic Zakopanego i dopóki było w miarę twardo to używałem nart 175 cm i 70 mm pod butem ale później jak było już bardzo miękko i odsypy po kolana już o 11 to tylko 180 cm i 88 pod butem. Nie ma tutaj dobrego kompromisu przynajmniej ja go nie znam. Te drugie narty nie trzymają dobrze na betonie i nie mają dynamiki, na twardym są takie sobie. Te pierwsze to męki w mokrym, miękkim i rozjeżdżonym śniegu przy + 15, topią się w odsypach zamiast po nich płynąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak chcesz od AM w kierunku jedne na twarde, drugie na miękkie, to która opcja ? a. am + GS czy b. am + SL ?

 

jesli pytasz czy sl czy gs to zależy od stoku jak krótki i stromy to sl, jak szeroki i pusty to gs

co do am to nie znam tej nowej kategorii mocarnych trasowych, ale wierze ze git, yoss i bruner je chwała, teraz quanto w tym wątku;

sam mam tylko takie ok 90 pod butem bez wzmocnień i w wielu warunkach oprócz porannego betonu są super scott the Ski oraz kastle BMX, poza trasa tez czy po opadzie świeżego na trasie czy wiosennie etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Kurdzielem nie zgadzać bo jest to człowiek który przerasta użytkowników forum nie tylko umiejętnościami, objeżdżeniem ale przede wszystkim znajomością rynku.

Jednak aby jego rady miały dobry skutek to musi być spełniony jeden warunek mianowicie adresat porady musi się rzetelnie ocenić jak chodzi o umiejętności a z tym na forach jest słabo bo fora przepełnione są mistrzami i zupełnie śladowo ludzie oceniają się jako początkujący czy średniozaawansowani.

Aczkolwiek założenie że posiadam jedną parę jest słabe bo to rzeczywiście tylko dla wybitnych narciarzy. Ja jestem narciarzem przeciętnym czyli średnozaawansowanym i zawsze mam 2 - 3 pary nart, teraz akurat 2. Właśnie wróciłem z okolic Zakopanego i dopóki było w miarę twardo to używałem nart 175 cm i 70 mm pod butem ale później jak było już bardzo miękko i odsypy po kolana już o 11 to tylko 180 cm i 88 pod butem. Nie ma tutaj dobrego kompromisu przynajmniej ja go nie znam. Te drugie narty nie trzymają dobrze na betonie i nie mają dynamiki, na twardym są takie sobie. 

Zgadzam się w całej rozciągłości tez 175 i 70 na twarde,  na miękkie i poza trase tez 180 i 90

no chyba ze chce pokręcić wtedy 165 i 65 okolo jak stok krótki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji kontuzji sprzedaję swoje Nordici Dobermanny GSR 186 i chcę kupić coś lżejszego, ale jednocześnie wciąż najwyższej klasy. Co będzie z grupy allmountain najuniwersalniejsze? Zastanawiałem się pomiędzy Atomicami vantage 79, Salomonami s force bold i k2 supercharger. Wymóg to około 80 pod butem i stabilność przy prędkościach około 80km/h, szybciej już nie zamierzam jeździć.

W zeszłym roku kupiłem Salomona Force 11 ale nie miałem okazji przetestować. Teraz wyjazd 12 dni i to był strzał w dziesiatkę. Stoki rano przygotowane wzorcowo ( w nocy do  - 18 stopni ) narta trzymała jak szalona , po południu średnia temperatura - 12 stopni stok nie zdegradowany jazda super. Ale przyszły dwa dni gdzie o 11.00 było juz + 16 stopni w słońcu a stok wyglądał jak po zaoraniu a narta dalej jechała . Ludzie mieli problem z muldami a Force 11 jechał dalej jak czołg. Ci co byli od 12.02 do 24.02 w Białce to widzieli jak ostatnie dwa dni wyglądały doły tras. Polecam Salomona Force 11 . Dwie płyty Titanal . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Kurdzielem nie zgadzać bo jest to człowiek który przerasta użytkowników forum nie tylko umiejętnościami, objeżdżeniem ale przede wszystkim znajomością rynku.

Jednak aby jego rady miały dobry skutek to musi być spełniony jeden warunek mianowicie adresat porady musi się rzetelnie ocenić jak chodzi o umiejętności a z tym na forach jest słabo bo fora przepełnione są mistrzami i zupełnie śladowo ludzie oceniają się jako początkujący czy średniozaawansowani.

Aczkolwiek założenie że posiadam jedną parę jest słabe bo to rzeczywiście tylko dla wybitnych narciarzy. Ja jestem narciarzem przeciętnym czyli średnozaawansowanym i zawsze mam 2 - 3 pary nart, teraz akurat 2. Właśnie wróciłem z okolic Zakopanego i dopóki było w miarę twardo to używałem nart 175 cm i 70 mm pod butem ale później jak było już bardzo miękko i odsypy po kolana już o 11 to tylko 180 cm i 88 pod butem. Nie ma tutaj dobrego kompromisu przynajmniej ja go nie znam. Te drugie narty nie trzymają dobrze na betonie i nie mają dynamiki, na twardym są takie sobie. Te pierwsze to męki w mokrym, miękkim i rozjeżdżonym śniegu przy + 15, topią się w odsypach zamiast po nich płynąć. 

Wczoraj tez wrociłem po 12 dniach . Miałem ze sobą SL na których tylko jeden dzień polatałem a resztę wyjazdu na Force 11 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na charakterystyce poszczególnych nart, dlatego chciałem uzyskać opinię. Jeździłem na starych blackeye ti, w miękkim świetna narta, ale taki Elan Amphibio o wiele lepiej spisywał się na twardym, był bardziej zbliżony do gigantki niż do ww atomiców. Jakbym miał okazję jeździć na wszytskich to bym wybrał, a tak muszę zdać się na relację innych. Dzięki za polecenie, przejrzę kanał.

a moge spytac ile masz lat?

 

"od zawsze" moj pierwszy wybor to Mantra -  a M5 V-Werks lub M6 to jest to ,co lubie

 

Wielokrotnie sprawdzalem Mantry na litym lodzie i bylem zdumiony prowadzeniem - a moze to po prostu "wina" narciarza??? (kidding)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...