Skocz do zawartości

Media


star

Rekomendowane odpowiedzi

Równia pochyła zmierza do zera. Kościoły pustoszeją. Nawet Benedykt przewiduje okres oczyszczenia.

Laicyzacja w Polsce postępuje podobno najszybciej ze wszystkich krajów świata. Ktoś jest temu winny i taką a nie inną polityką bardzo zraża ludzi do wszelkich instytucji religijnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laicyzacja w Polsce postępuje podobno najszybciej ze wszystkich krajów świata. Ktoś jest temu winny i taką a nie inną polityką bardzo zraża ludzi do wszelkich instytucji religijnych.

Kiedyś walka z komuną, tradycja, głębokiej religijności niewiele więc byle pandemia...

Ksieza tez się dokładają w większości nie dostosowując się do nowych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można lubić niektóre prawicowe media, ale wydaje mi się, że trzeba być prawicowym dziwakiem z Marsa by lubić Gazetę Polską. Dzisiejszy poranny tekst na głównej: "Polska stała się krajem, do którego Szwedzi czy Holendrzy uciekają, by nie odebrano im dzieci, przed eutanazją, islamem i cenzurą. (...) Czas na Europę po polsku, opartą na głębi dziedzictwa JPII. Jeśli polskie państwo postawi na tę ideę, zdziwimy się, jak szybko stanie się ona atrakcyjna dla milionów Europejczyków wszystkich narodowości." https://www.gazetapo...z-jana-pawla-ii
Nie wiem, czy totalnie jaja sobie robią, czy naprawdę wierzą w "Europę po Polsku" i w to, że zrobią z tej Europy imperium kościelne kierowane przez polski rząd. Przecież szanse na to są równe zero.


Nie kupuję gazet, dziś zrobiłam to z ciekawości. Się nie zdziwiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią nas w dupę na kasę od ilu już lat a mam się przejmować jakimś podatkiem od reklam? Rzygam już tymi reklamami i gdyby to miało je ograniczyć to niech dowalą ten podatek x10. TV nie mam już z 10 lat wiec nawet nie wiem jak się odnieść. Nadajecie na TVP? A czym jest ten cały szajsbuk, który między innymi blokuje filmy IPN poświęcone II WŚ? Co robi YT z wieloma kanałami. Czasem gadają tam straszne głupoty ale jednych ruszają a drugich nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią nas w dupę na kasę od ilu już lat a mam się przejmować jakimś podatkiem od reklam? Rzygam już tymi reklamami i gdyby to miało je ograniczyć to niech dowalą ten podatek x10. TV nie mam już z 10 lat wiec nawet nie wiem jak się odnieść. Nadajecie na TVP? A czym jest ten cały szajsbuk, który między innymi blokuje filmy IPN poświęcone II WŚ? Co robi YT z wieloma kanałami. Czasem gadają tam straszne głupoty ale jednych ruszają a drugich nie.

Masz rację, ale tu nie chodzi o ograniczenie reklam tylko o rzucenie kłody pod nogi mediom. Dziś na stronach TVP dali teksty i wywiad z ekspertami, że media publiczne przecież też będą musiały płacić podatki od reklam i to bardzo wysokie.

Nikt nie wspomniał takiej oczywistości, że to przekładanie z kieszeni do kieszeni. 2 miliardy z budżetu państwa do telewizji by ta z tych samych pieniędzy wpłaciła do budżetu państwa.

Edit:

Protestują też media będące od niedawna własnością skarbu państwa, np. NTO. Ciekawe kiedy pierwsze dyscyplinarki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podatek wprost ma skłonić zachodni kapitał do wycofania się z Polski z branży medialnej. Ma być to podatek od przychodu a nie od dochodu w drakońskiej wysokości. Niejako rykoszetem dostaną rodzime przedsiębiorstwa (jak moje), które pracują na dość niskich marżach. 

 

Pasek na TVP info oraz wypowiedzi Pana Prezydenta, poniżej jakiegokolwiek poziomu.

 

IMG-20210210-190812.jpg

 

Z TVP.info

 

obraz-2021-02-10-211552.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości, że obecna władza zabiera się do sprawy nieudolnie/celowo pokracznie (skreślić co kto woli).

 

ALE 

 

Temat unikania opodatkowania w miejscu prowadzenia działaności przez koncerny medialne, z wykorzystaniem specjalnych wehikułów podatkowych oraz  „OFFSHORE” centrów przetwarzania danych to poważny problem, nie tylko Polski. Cała UE pierwszy raz odetchnęła z ulgą, kiedy Google został zmuszony do postawienia jednego z centrów przetwarzania w Irlandii, ale to dopiero mała jaskółka. Generalnie wszędzie prawodawstwo nie nadąża za zmieniająca się specyfiką rynku medialnego (streaming, subskrypcja, rozliczanie z przerzucaniem ruchu w sieci).

 

Czy ktoś z proponujących rozwiązanie ma tego świadomość ? Przypuszczam, że wątpię, bo nie potrafi obiektywnie spojrzeć na problem.

A ktoś z Was ? Jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości, że obecna władza zabiera się do sprawy nieudolnie/celowo pokracznie (skreślić co kto woli).

 

ALE 

 

Temat unikania opodatkowania w miejscu prowadzenia działaności przez koncerny medialne, z wykorzystaniem specjalnych wehikułów podatkowych oraz  „OFFSHORE” centrów przetwarzania danych to poważny problem, nie tylko Polski. Cała UE pierwszy raz odetchnęła z ulgą, kiedy Google został zmuszony do postawienia jednego z centrów przetwarzania w Irlandii, ale to dopiero mała jaskółka. Generalnie wszędzie prawodawstwo nie nadąża za zmieniająca się specyfiką rynku medialnego (streaming, subskrypcja, rozliczanie z przerzucaniem ruchu w sieci).

 

Czy ktoś z proponujących rozwiązanie ma tego świadomość ? Przypuszczam, że wątpię, bo nie potrafi obiektywnie spojrzeć na problem.

A ktoś z Was ? Jw.

Cześć
Weź się ogarnij kolego. OK? Czy będziesz bronił Goebbelsow?

 

Ja jestem tu i teraz a Ty widzę masz wiedzę wyjątkową, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podatek wprost ma skłonić zachodni kapitał do wycofania się z Polski z branży medialnej. Ma być to podatek od przychodu a nie od dochodu w drakońskiej wysokości. Niejako rykoszetem dostaną rodzime przedsiębiorstwa (jak moje), które pracują na dość niskich marżach. 

 

Pasek na TVP info oraz wypowiedzi Pana Prezydenta, poniżej jakiegokolwiek poziomu.

 

IMG-20210210-190812.jpg

 

Z TVP.info

 

obraz-2021-02-10-211552.png

 

Na niego nie ma co zwracać uwagi. Już dawno odleciał. A teraz jeszcze nie może pojeździć więc mu Agatka została - współczuję.

 

Co do mediów. Wyniosą się z Polski i znowu będziemy słuchali RWE i GM. Już to przerabiałem. Musieli by tak jak chinolom zablokować internet, a na to są za głupi/słabi/tchórzliwi - niepotrzebne skreślić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niego nie ma co zwracać uwagi. Już dawno odleciał. A teraz jeszcze nie może pojeździć więc mu Agatka została - współczuję.

 

Co do mediów. Wyniosą się z Polski i znowu będziemy słuchali RWE i GM. Już to przerabiałem. Musieli by tak jak chinolom zablokować internet, a na to są za głupi/słabi/tchórzliwi - niepotrzebne skreślić :)

Nie mów hop...

https://www.onet.pl/...fzfjr0,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Weź się ogarnij kolego. OK? Czy będziesz bronił Goebbelsow?

 

Ja jestem tu i teraz a Ty widzę masz wiedzę wyjątkową, tak?

To może jeszcze raz, trzymajmy się każdy swoich kompetencji. Znasz się na nartach, a innowacje cyfrowe zostaw z łaski swojej, bo to za dużo. A Twoje malowanie świata w jedną flagę mnie kompletnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle, że my nic z tym nie robimy....milczymy....milczeliśmy, a nawet krytykowaliśmy nauczycieli jak strajkowali...a PiS ich ładnie przetrzymał, nie zapłacił za okres strajku w dodatku nic nie dał w zamian i co ? ...i nic ....i Kaczafi wie, że teraz każdą grupę społeczną czy zawodową w ten sam sposób może rozmontować....ważne, żeby w pojedynkę, szczując swoimi "niezależnymi" mediami tych co protestują....tak było ze strajkiem kobiet, tak będzie z przedsiębiorcami itd..

A propaganda działa dobrze...cały czas poparcie na poziomie 30% mimo miliona afer, nieudolnego radzenia sobie z pandemią , przepuszczania pieniędzy publicznych, rozmontowania systemu sprawiedliwości...teraz jeszcze zostały prywatne media....oczywiście te niemieckie (czasami jak trzeba to zmieniane na amerykańskie lub żydowskie )....potem Ziobro zacznie krucjatę w internecie....bo już mocno startuje

I w końcu będziemy mieć i opozycję i wyniki wyborów jak w Rosji....i będzie prawie demokracja...bo przecież w Rosji jest...tylko te zagraniczne media inaczej twierdzą

 

Problemem nie jest manipulacyjny geniusz kaczora czy rydzyka. Główną przyczyną jest tępota mas, które w to wierzą.

Zresztą opozycja kieruje się do tych samych przygłupów, tyle że mniej skutecznie. Nie ma w Polsce partii dla ludzi rozsądnych i myślących. Widocznie jest ich tak niewielu, że w polityce nie mają znaczenia.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...