Skocz do zawartości

Sobótka - Janosik, Radunia


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Sobótka - Janosik, Radunia Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Byłem dziś: - Radunia - w połowie drogi pomiędzy Sulistrowiczkami a Tąpadłami, jadąc od Sulistrowiczek po lewej stronie. Wyglądał na fajny stok. Wyciąg orczykowy, długość około 600 m, fajne pochylenie. Oczywiście nieczynny. - Janosik - prawie w granicach miasta Sobótka. Był czynny. Długość ok 300 m, pochylenie zielono-niebieskie. I teraz to, co najlepsze: wyciąg to kawałek liny stalowej na wysokości kolan do której dostaje się (po uprzednim zapłaceniu kaucji 5 PLN) kawałek drewna ze szczerbą i przyczepionym uchem ze szlauchu ogrodowego - tym urządzeniem należy zaprzeć się za tę linę i wciągać na górę. 10 wjazdów kosztuje 15 PLN. Nigdy takiego szajsu nie widziałem. Stok dobry na sanki. Jeżeli już jeździć na nartach w okolicach Sobótki to stok Radunia byłby odpowiedni, gdyby nie fakt że nie działa, a nawet gdyby działał to nie było żadnego drogowskazu z głównej drogi, nie wspominając o takich luksusach jak parking.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś: - Radunia - w połowie drogi pomiędzy Sulistrowiczkami a Tąpadłami, jadąc od Sulistrowiczek po lewej stronie. Wyglądał na fajny stok. Wyciąg orczykowy, długość około 600 m, fajne pochylenie. Oczywiście nieczynny. - Janosik - prawie w granicach miasta Sobótka. Był czynny. Długość ok 300 m, pochylenie zielono-niebieskie. I teraz to, co najlepsze: wyciąg to kawałek liny stalowej na wysokości kolan do której dostaje się (po uprzednim zapłaceniu kaucji 5 PLN) kawałek drewna ze szczerbą i przyczepionym uchem ze szlauchu ogrodowego - tym urządzeniem należy zaprzeć się za tę linę i wciągać na górę. 10 wjazdów kosztuje 15 PLN. Nigdy takiego szajsu nie widziałem. Stok dobry na sanki. Jeżeli już jeździć na nartach w okolicach Sobótki to stok Radunia byłby odpowiedni, gdyby nie fakt że nie działa, a nawet gdyby działał to nie było żadnego drogowskazu z głównej drogi, nie wspominając o takich luksusach jak parking.

o tym co piszesz to jest tak zwana wyrwi-raczka bardzo popularna w naszym kraju w latach osiemdziesiatych.Przynajmniej poczules sie jak przeniesiony w czasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Pogrzebałem trochę w necie, w czerwcu był przetarg na dzierżawę wyciągu na Raduni, ale pewnie nikt się nie zgłosił, a OSiR nie ma ochoty/środków na uruchomienie wyciągu, pozostaje czekać i liczyć, że w przyszłości ktoś się znajdzie jeszcze chętny do zainwestowania w to miejsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze liczyłem,że ktoś wyciąg na Raduni zmodernizuje,oświetli,a stok pokryje igielitem na wzór Malty w Poznaniu. Bliskość Wrocławia,przepiękne położenie cały rok napędzałaby klientelę. Orczyk ma 500m długości i ponad 100m przewyższenia i gdyby nie rezerwat "Góra Radunia" to możnaby postawić 1000 metrowe cacko i pociągnąć trasy ponad 200m różnicy wzniesień,ale to tylko marzenia:D. Kto jest właścicielem tego areału i tyle lat stracił:eek: . Nikt na dzierżawie nie wyłoży kasy na taką inwestycję,a ktoś twardo to trzyma w garści i nie chce popuścić,a latka lecą. Raz w życiu zajeździłem narty w godzinę,a było to na Raduni:D No to teraz apel do tych co chcą i mogą,znaleźć właściciela, wykupić,a latem zasuwamy,a potem narty wodne w Sulistrowiczkach,po tych na igielicie oczywiście:D. Och,chyba wielu było mądrych,czyli kolejny temat nie do ruszenia:(,bo biznesowo stok zarobiłby na siebie. do zobaczenia na Raduni;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dla tych co zjeżdżali i tych co chociaż na stok spoglądali. Byłem w sobotę,wszystko rozebrane,a nawet pocięte,czyli złomowanie. No niech ktoś powie,że w miejsce tego złomu,który kiedyś tyle frajdy dawał,stanie nowy wyciąg,a nie nowe zalesienie...... Co tu marzyć jak nawet Wielka Sowa "rozłożona" pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...