Skocz do zawartości

Przełęcz Sokola Ski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najprostsze rozwiązanie, jakie przychodzi do głowy, to parkowanie na parkingu Górnika i zjechanie kawałek drogą lub wzdłuż drogi w dół w kierunku Sokolca aż do początku wyciągu. A powrót też w dół ale od schroniska Orzeł prosto na przełęcz. Z Górnika można też podejść do Orła pod górkę, świetna rozgrzewka, jest dość blisko  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie, jakie przychodzi do głowy, to parkowanie na parkingu Górnika i zjechanie kawałek drogą lub wzdłuż drogi w dół w kierunku Sokolca aż do początku wyciągu. A powrót też w dół ale od schroniska Orzeł prosto na przełęcz. Z Górnika można też podejść do Orła pod górkę, świetna rozgrzewka, jest dość blisko :D

To wcale nie jest dobra opcja. Parking o ktorym mówisz jest płatny i usytuowany 5-10 minut spacerkiem z nartami na plecach. 50 metrów poniżej przełęczy i zjazdu w kierunku schroniska Orzeł, jadąc w stronę Sokolca po lewej stronie znajduke się bezpłatny parking usytuowany bezpośrednio przy wyciągu Sokolec. Został on w tym roku poszerzony i jest regularnie odśnieżany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś się kobieto czepialska zrobiła. Chyba wszystkie krzaki z kurtki już wyrwałaś.  :)

Spokojnie jest te 3,5 kilosa tras. "Własnemi girami" przeszedłem. I jak się wiara nauczy parkować, to się upchnie...

 

Pozdrawiam, radcom

Oj tam, oj tam, sie wie że wszechno z dymem poszło :P

Czepliwa jestem, fakt ale to tak od urodzenia choć staram się  jak mogę żeby nie. 

 

No ale jak na własnych girach to teraz skup się i powiedz - ile razy trzeba jednym i tym samym wyciągiem w górę podjechać żeby te 3,5 km zjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś się kobieto czepialska zrobiła. Chyba wszystkie krzaki z kurtki już wyrwałaś.  :)

Spokojnie jest te 3,5 kilosa tras. "Własnemi girami" przeszedłem. I jak się wiara nauczy parkować, to się upchnie...

 

Pozdrawiam, radcom

 

Dla mnie też to jakieś bajki, jak naliczycie 1km to już będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj męczysz Kobito. Obecnie stosowane znakowanie/liczenie tras, przyszło do nas z Czech. To właśnie Czesi stawiają siatki rozgraniczające górkę na wąskie (25-50 metrów) pasy traktując to jako oddzielną trasę. Suma tych pojedynczych tras daje liczbę ogółu, czyli dużo. Nie istotne jest przy tym iloma wyciągami wjeżdżamy na górę. U nas, dawniej nikt nie rozgraniczał górki na poszczególne trasy i jeździło się szeroko jak kto lubił. Ale wtedy nie było też ratraków, oświetlenie było rzadkością a z armat to strzelali na wiwat. Dzisiaj jest inaczej. Wszystko poukładane, pomierzone i wyeksponowane. To co jest fajne na Przełęczy Sokolej Ski, to właśnie to, że jest szeroko. I nawet jak wyznaczono sześć tras to są one szerokości min. 50 metrów.  Tam jest osiemnaście hektarów. Naprawdę jest po czym jeździć i każdy znajdzie coś dla siebie...

 

Pozdrawiam, radcom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj męczysz Kobito. ......

 

A no męczę.

 

No bo tak. Nie twierdzę że górka jest zła, nie twierdzę że nie można się na niej świetnie bawić, być możne faktycznie takie trendy w podawaniu kilometrażu ale właśnie dla tego że znam ten stok i nie raz własnymi giczałami właśnie przedreptałam to wiem że taka informacja o długości tras może niezdrowo rozbudzić wyobraźnię.

Przy takiej informacji dawny Potoczek to mały pikuś, że o Dzikowcu nie wspomnę.

 

Chyba brakuje mi ujednoliconych  informacji o poszczególnych ośrodkach narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...