Skocz do zawartości

Przełęcz Sokola Ski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Na zbliżający się sezon narciarski 2013/2014 będziemy posiadać w ofercie 6 tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. 3 z nich będą w pełni naśnieżane-reszta w miarę możliwości ratraka =)

Mapka, która to wszystko zobrazuje powinna być gotowa do końca tygodnia =)

Zapraszamy też do odwiedzenia http://stowarzyszeni...z-sokola-ski/15 widać tu większość poczynionych prac-również nad trasami narciarskimi =)

 

I mamy potwierdzenie tras na mapie.

4 trasy o łącznej długości 2.4km,

Dobrze będzie jak w porywach 2 będą naśnieżone, jedna czerwona, jedna niebieska czyli realnie 1.2km

Załączone miniatury

  • Sokola Ski Orzeł.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzień dobry

 

dziś korespondencyjnie z Radcomem, ale bardzo udanie spędziłem czas z moją żoną  ;)  Pochwały były projektu zasadne, ponieważ nam się też podobało :)

 

Ad rem. Ośrodek zaplanowany sensownie, jeśli będzie śnieg, dobra alternatywa dla Karkonoszy i Ziemi Kłodzkiej. W szczególności jeśli idzie o cena+odległość/jakość. W zasadzie to takie trochę Zahradki w Pecu, przy czym za 35 pln/3 godziny na przykład i 70 parę km/1 h od Wro :)

 

Warunki na jedynej ośnieżonej trasie bardzo dobre, miejscami trochę selektywnie, ale generalnie spoko. Koledzy odpowiedzialni za funkcjonowanie tego przybytku bardzo mili, pomocni, starają się. Do 10 samotność w sieci na stoku (no prawie), po 11 większe zagęszczenie, na bieżąco i warunki na stoku coraz lepsze, to co nie dopracował ratrak towarzystwo wyrównało ;) Do Orła (http://www.orzel.info.pl/) na dobrą kuchnię u góry można wskoczyć, pooglądać TV lub się przespać ;)

 

W dalszej perspektywie, jeśli interes wytrzyma próbę, potrzebne będzie na tej górce wydajniejsze naśnieżanie oraz.. chyba jednak jakaś kanapa. Taka chociażby jak w Kamienicy - dziś otwarta. Obecny orczyk obrobi jedną trasę, ale cztery w żadnym wypadku. O ile pamiętam, był kiedyś drugi wyciąg z końcem za Orłem (co się z nim stało, złomiarze?). Jest więc możliwość pociągnięcia tematu wyżej. Poza tym z tą czarną na miejscowej grafice to trochę chłopcy pognali. Stoki są przyjemne, w zasadzie wszystkie na oko niebieskie. Parking bezpłatny, czyli normalność dotarła także i do Rzeczki.

 

Science fiction obecnie - jak sądzę - jest połączenie ośrodka z Górnikiem i Potoczkiem (Wielka Sowa) na jeden karnet ;) No ale jakieś marzenia lub postulaty trzeba mieć.. :)

 

Parę fot poniżej. Pozdrowienia dla ekipy skiforumowej z Lubina na czele z Grzegorzem, Zebr nie dostrzegłem ;)

 

pozdrawiam :)

Załączone miniatury

  • DSC01420.JPG
  • DSC01422.JPG
  • DSC01429.JPG
  • DSC01439.JPG
  • DSC01442.JPG
  • DSC01445.JPG
  • DSC01447.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     To i ja dorzucę swoje pięć groszy. Tak jak napisał Arky warunki jak na kapryśną zimę bardzo dobre. Szcze mówiąc nie spodziewałem się zmrożonego śniegu z samego rana i temperatury lekko poniżek 0C :) Co jeszcz było zaskakujące to brak wiatru na przełęczy sokolej. W Walimiu już dmuchało i to całkiem, całkiem.

     Zgadzam się z Arkym, że jak biznes się rozwinie, to chyba obowiązkowa będzie jakaś kanapa, bądź dodatkowe wyciągi, bo jeden tego wszystkiego nie obrobi. Z moich uwag, to osłonił bym siatką drzewa po lewej stronie na trasie, bo kiedyś ktoś w nie wjedzie, więc lepiej dmuchać zachowawczo na zimne. Wydaje mi się też, że potrzebna będzie zmiana ustawienia bramek wejściowych pod innym kątem, bo w przypadku większej kolejki będzie się to wszystko komplikować przez ten ostry nawrót do wejścia. Dołożym bym też szykany na dole w celu wyhamowania narciarzy na samym dole. I na dole przy stolikach przydało by się jakieś stoisko z ciepłą herbatką, bo czasem fajnie usiąść na dole i popatrzeć na innych.

    Na plus fajna, pomocna i miła obsługa, dobrze przygotowana trasa. Jest potencjał na fajną stację narciarską.

 

Pozdrawiam Arky, miło było poznać, do miłego.

 

 

Załączone miniatury

  • SAM_2283.JPG
  • SAM_2284.JPG
  • SAM_2285.JPG
  • SAM_2286.JPG
  • SAM_2287.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

 

Silny wiatr uszkodził linie energetyczne na terenie Dolnego Śląska. Najgorzej jest w okolicach Wałbrzycha, gdzie prądu nie ma 4,2 tys. odbiorców.

.......

W Wałbrzychu, gdzie wiało najsilniej, wichura łamała drzewa i zerwała części docieplenia jednego z bloków na Podzamczu."

http://wroclaw.gazet...html#LokWrocTxt

Czuję się usprawiedliwiona, choć jak czytałam że nie wiało myślałam że to może mi się jednak przyśniły te problemy w drodze.     A teraz hit! Sprecyzowanie miejscówki przez moje dziecko - Sokół pod Orłem na Sowie :D Toż to jakiś gender ornitologiczny musi być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Luska, czy twoje porady dotyczą małlpiego rozumu również? Jeśli tak to już biere samochód i tnę ile fabryka dała do Ciebie.
Ja tam bym się tak Radka nie bała, on tylko udaje takiego twardziela a przynajmniej taką mam,nadzieję. Widzialas jaki z niego przecudnej urody mikołaj? Taki mikolaj na pewno nie krzywdzi dzieci, przynajmniej tych na nartach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luska, czy twoje porady dotyczą małlpiego rozumu również? Jeśli tak to już biere samochód i tnę ile fabryka dała do Ciebie.
Ja tam bym się tak Radka nie bała, on tylko udaje takiego twardziela a przynajmniej taką mam,nadzieję. Widzialas jaki z niego przecudnej urody mikołaj? Taki mikolaj na pewno nie krzywdzi dzieci, przynajmniej tych na nartach.

 

Wymiana zdań "poetyckich" pomiędzy kobietami, na marginesie nart i śniegu - piękne i bezcenne  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeberka... Małpiego rozumu, niestety nie. Sama takowy posiadam i pozbyć się nijak nie potrafię ;) Ale wpadajcie, póki jeszcze się kulam, może razem coś uradzimy :)

 

A poza tym, to jak się wszystko nie roztopi w te 2 dni to mnie ganz egal, czy to Rzeczka, czy Boguszów. Uzgodnię w domu datę i godzinę i dam znać, może się spikniemy pod stokiem? Mogę pilnować kanapek, czy... samochodów :D Albo robić sztuczny tłum, jeśli trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w cenniku.
Jazdy są do i od 17.

 

 Mi osobiście najbardziej nie podoba się połączenie trzech tras na końcu. Przydały by się jakieś szykany hamujące prędkość narciarzy. Bo przy większej ilości osób dojdzie do nieprzyjemnego incydentu. Trasy B i C pozwalają na dość mocne rozpędzanie się. Więc moim zdaniem na końcu powinny być oddzielone od siebie na sporej długości. 

 

A i tu się pozwolę nie zgodzić.

Podział pól spowoduje zmniejszenie możliwości manewru co moim zdaniem jest gorszym rozwiązaniem w takim przypadku. 

No i to że trasa pozwala się rozpędzić nie znaczy że nie ma tam w odpowiednim miejscu znaczka "zwolnij". Może dla niewierzących w takie znaczki warto o uzupełnienie oznakowania znakiem skrzyżowania dróg równorzędowych, zwłaszcza żeby sobie niektórzy nie wyobrażali że skoro maja możliwość rozpędzenia się to i mają pierwszeństwo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...