Skocz do zawartości

Kompleks Górnik - Rzeczka


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczka - Stacja Narciarska Rzeczka Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
Jak dla mnie same minusy: - brak sztucznego nasniezania - krotkie archaiczne wyciagi - krótkie i słabo przygotowane stoki - w weekendy bywa ze nie ma gdzie zaparkowac a w kolejkach stoi sie wiecej niz jezdzi - kiepska gastronomia - jasili sie porowna karnety czasowe np w zielencu to w Rzeczce jest drogo!!! Z tych wzgledów nie jezdze tam juz w ogóle i czarno widze przyszłość tego ośrodka narciarskiego, a szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze calkowicie nie rozumiem sensu jezdzenia do Rzeczki. Z powodow wymienionych przez przedmowce. Jedyny argument to taki: "pierwszy raz w zyciu mam narty na nogach i chce zjechac po plaskim".... tylko, ze i plaskie trase mozna znalezc lepiej przygotowane w innych osrodkach. Bylem chyba raz (gora dwa) w Rzeczce i ... wiecej tam nie pojade. Mniej wiecej tyle samo czasu zajmuje mi dojechanie do Zielenca czy do czeskich osrodkow, wiec po co? nawet znajomych, ktorzy dopiero sie ucza nie zabralbym teraz do Rzeczki... niech sie odrazu ucza na dobrze przygotowanych stokach, np. w Pecu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Rzeczka ogólnie jest do bani, nie ma o czym mówić, dopóki się tam dużo nie zmieni to nie ma tam czego szukać, jedynie wyżej wspomiany Bartek zawsze był dobrze przygotowany i trase też całkiem fajną tam mają, mimo wszystko od Rzeczki wolę Zieleniec ;) koleś, nie napinaj się tak bo kolega ma rację ;) mowa tu o Rzczce a Ty piszesz o Rymarzu w Jugowie, nie wiem gdzie Ty tam długie stoki masz, a o reszcie twoich odpowiedzi nie wspomnę już...

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 11 styczeń 2010 - 17:12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie ze drogo ze malo sniegu ze nie ma co jesc bzdura bzdura bzdura snieg lezy od swiat i jest go do bolu, na przeciwko wyciagu Wiktora powstala nowa knajpa karczma nad rzeczka szybko i tanio daja jesc i tanie noclegi, a ceny karnetow normalnie

w tym sezonie wszędzie mają śnieg, gorzej jak go nie będzie, bo armatek to chyba tam nie ma, a jak są to znikoma ilość(na bartku chyba są) i "uprawianie" stoku nie jest tam na wysokim poziomie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie wszędzie mają śnieg, gorzej jak go nie będzie, bo armatek to chyba tam nie ma, a jak są to znikoma ilość(na bartku chyba są) i "uprawianie" stoku nie jest tam na wysokim poziomie ;)

Przyzwoita ilość śniegu jest tam gdzie naśnieżano. "Na stoku" jest pokrywa przekraczająca 150 cm. znajdź mi stok w Polsce, który obecnie ma więcej śniegu. Poza tym ten sezon, na tym stoku został rozpoczęty 18 grudnia. Wypowiedzi typu "chyba" nie odzwierciedlają dzisiejszej rzeczywistości. Bartek był kiedyś, teraz jest "Na Stoku". Co się zmieniło oprócz nazwy i właściciela? Wszystko! Stok został przebudowany, teraz nawet początkujący narciarze dadzą sobie radę a dodatkowa "objazdówka" nieco wydłużyła stok. Postawiono darmowy wyciąg linowy "babylift" dla stawiających pierwsze kroki. Do tego darmowy parking (są gdzieś jeszcze darmowe parkingi przy stoku?). Oczywiście są karnety czasowe oraz na punkty - za nie wykorzystane punkty zwracane są pieniądze. Na miejscu jest też wypożyczalnia ze sprzętem narciarskim i szkółka narciarska . Na temat restauracji i samym pensjonacie nie będę pisał. Można te miejsca pooglądać na zdjęciach na stronie www.nastoku.info. Ceny samych karnetów też nie są wygórowane za 30 złotych można pozjeżdżać przez cztery godziny. Są osoby na tym stoku, które potrafią w tym czasie zjechać ponad 50-60 razy. Zapraszam "Na Stok" do Rzeczki a później proszę o komentarze, opinie, wnioski i interpelacje. Tutaj jak i na stronie www.nastoku.info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawana przez nas pokrywa śnieżna i tak jest zaniżona jest troszeczkę więcej ale kto nam uwierzy? :) Utarło się, że Rzeczka to Górnik co jest dla nas krzywdzące. Od kliku lat staramy się zmienić to postrzeganie. Poprzednie wypowiedzi są z sprzed kilku lat i wyrażą opinie na temat Górnika. Uważam natomiast, że Rzeczka to także my. I za każdym razem gdy ktoś coś złego mówi na temat Rzeczki to budzi się we mnie lokalny patriotyzm. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych jest jeszcze jedna strona www.sokolec.net Stara oprawa i ramki troche rażą ale informacje mają na bieżąco i jest kilka kamerek zebranych w jednym miejscu. Swoją drogą 10 lat temu założyciele strony czynili starania zjednoczenia wszystkich razem dla dobra ogółu i stworzenia ciekawej alternatywy dla zieleńca. Jednak każdy sobie dalej szkrobie. Fajnie że pojawiają się nowe adresy promujące te okolice i propagujące te świetne tereny. Moża wam uda się coś nakręcić Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie powinienem tego pisać:):) Generalnie na weekendy jeżdzę do Czech,ale dzisiaj postanowiłem zrobić mały rekonesans na stare śmieci przed jutrzejszym wyjazdem. Z mieszanymi uczuciami wybrałem się do Rzeczki-wyciąg Na stoku. Pojechałem na 12-tą. Pierwsze zaskoczenie- bez problemu z parkowaniem. Myślałem że będa tłumy,tu tez miłe zaskoczenie, zero stania w kolejce. Przejde do sedna,stok przygotowany wyśmienicie,myslałem że będzie mulda na muldzie o tej porze,a tu największa niespodzianka,do końca ani jednej muldy. Do tej pory myslałem,że to nie możliwe w Polsce,ale oni jeśli chodzi o przygotowanie stoku,brali chyba lekcje u Austryjaków,lub Włochów. Dla nowych właścicieli 5+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jak myślę o Rzeczce to mam przed oczami jedynie ten wyciąg, bo rzeczywiście to jest jedyne cywilizowane miejsce w okolicy..jest jeszcze Sowa, ale tam wyciąg już nadaje się na złom, mimo całkiem skutecznej w ostatnich sezonach reanimacji. O wyciągach na przełęczy już dawno zapomniałem.. panuje tam wciąż niestety głęboka komuna..ktoś tam powyżej pisał coś o jakiś restauracjach.. bardzo duża przesada:eek: poza tym trasy tam są wybitnie dla początkujących.. Na stoku, bartek, ja na to wciąż mówię "śfup" - z racji tego, ze był to kiedys wyciąg tej fabryki, a że śfup produkował i produkuje miedzy innymi armatki śnieżne, ten wyciag miał już sztuczne nasnieżanie chyba pod koniec lat 80-tych, myśle że jako jeden z nielicznych w PL..:).. jezdze tam tylko dlatego, ze mam z domu jakieś 15-20 min autem, więc na kilka godzin zawsze można wyskoczyć i się poślizgać.. pojechałem w 2 dzien swiąt, gdzie dookoła było zielono i wiosna, a tam jazda na okragło..z wrocławia wiadomo, wybieram jednak czechy czy cokolwiek innego, bo jednak na śfupie 10 szerszych skrętów gigantem i jesteś na dole..:) ale dla ludzi w promieniu 30-40 km myśle że dobra opcja na szybki strzał jakimś popołudniem..dobrze, ze własciciel wie co robi i moze byc tylko lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie samo zdanie jak moją przedmówczyni!!! Jednym słowem BEZNADZIEJA, już nie mówiąc o obsłudze pseudo baru. Kiełbaska z grilla podgrzewana w mikrofali HAHA!!!! Stok poraża nie umieją przygotować stoku. Nie mają zielonego pojęcia jak dobrze przygotować stok Zdecydowanie odradzam, wyjazd tam to strata czasu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justys861: Rzeczka to nie Sokolec! Po wpisie odniosłem wrażenie, że na opisanym stoku zalegają zmrożone bryły wielkości sporych kartofli, trasa jest nie przygotowana, niezabezpieczona a stok jest szerokości włoskich uliczek nocą. Stok został "postawiony" w tym miejscu na początku lat osiemdziesiątych. Budynek i cała jego infrastruktura w latach późniejszych i była uzależniona od układu polityczno-zakładowego. Wiemy, iż nie jest to doskonałe rozwiązanie, dlatego od kilku lat co roku prowadzone są prace na stoku i sukcesywnie jest dokonywana jego przebudowa. Na kuchnię w ośrodku jeszcze nikt nie narzekał. Jest tam żurek lecz nie z torebki. W menu też nie znalazłem kełbaski z mikrofali. Wino to temat rzeka, znamy się co nieco na winie i zdaję sobie sprawę, że czasami wino komuś nie będzie smakować. Szczególnie do kiełbaski. ServiceMen: odniosłem wrażenie, że byliście razem. Pierwszy raz od ponad dwóch tygodni spotykamy się z tak wlewnym niezadowoleniem. Co do zielonego pojęcia, to nie jesteśmy zieleńcem. Jesteśmy otwarci na każdą krytykę, naprawdę. Tylko proszę podjeść do tego konstruktywnie. Nie ma co się obrażać i unosić. Trzeba podejść porozmawiać, powiedzieć, że to nie to czego się spodziewano. Pokazać to, czego mogliśmy nie zauważyć, nie dostrzec a nie powinno mieć miejsca. Dlatego właśnie na naszych stronach można komentować, chwalić, ganić bez ograniczeń. Jedynie potwierdzany jest jedynie pierwszy wpis, nie ma cenzury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową kolegi pojechałam dziś na niby tak ostatnio zachwalany wyciąg i jestem zawiedziona! Oświetlenie podczas jazdy nocnej fatalne! Na stoku pelno zmrozonych bryl, a jak zobaczyłam tą nieogrodzoną skarpę to mi włosy dęba stanęły! Jedyny plus to szybko chodzący wyciąg i to, że w końcu są w sokolcu karnety "na godziny" a nie na ilość zjazdów. Ogólnie stok wąski i jeśli zdarzyło by się, że było by więcej ludzi to jeździło by się koszmarnie (a można by było to inaczej urządzić). Mimo, że mam bardzo blisko do tego stoku to wolę pojechać do Zieleńca gdzie stoki są "cywilizowane" no a w razie zawodu stokiem jak pójdę do baru (etc.) to będę miała do wyboru coś więcej niż kiełbaskę z mikrofalówki albo żurek z torebki albo tego pseudo grzańca. TOTALNA PORAŻKA

Tak czytam i nie kumam. Czy to się tyczy wyciągu "Na stoku",czy może jeżdziliście na Rymarzu? Piszesz o Sokolcu,gdzie jest kilka wyciągów ,w Rzeczce jest też kilka .Ten jest na samym poczatku Rzeczki ,ale jadąc od Świdnicy.Skoro krytykujesz uściślij, czy o tym samym stoku rozmawiamy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową kolegi pojechałam dziś na niby tak ostatnio zachwalany wyciąg i jestem zawiedziona! Oświetlenie podczas jazdy nocnej fatalne! Na stoku pelno zmrozonych bryl, a jak zobaczyłam tą nieogrodzoną skarpę to mi włosy dęba stanęły! Jedyny plus to szybko chodzący wyciąg i to, że w końcu są w sokolcu karnety "na godziny" a nie na ilość zjazdów. Ogólnie stok wąski i jeśli zdarzyło by się, że było by więcej ludzi to jeździło by się koszmarnie (a można by było to inaczej urządzić). Mimo, że mam bardzo blisko do tego stoku to wolę pojechać do Zieleńca gdzie stoki są "cywilizowane" no a w razie zawodu stokiem jak pójdę do baru (etc.) to będę miała do wyboru coś więcej niż kiełbaskę z mikrofalówki albo żurek z torebki albo tego pseudo grzańca. TOTALNA PORAŻKA

Po twoi opisie wnioskuję, że jesteś baaaardzo wymagająca w stosunku do stoków, po których jeździsz..;) Oświetlenie rzeczywiście mogłoby być ciut lepsze, ale byłem też ostatnio wieczorem i jeździło mi sie dobrze, nie zauważyłem, żeby było jakoś niewygodnie ciemnawo.. nie wiem jak długo jeździsz na nartach, ale sztuczny śnieg ma to do siebie, że miejscami zbija się w lód, który potem jest mielony przez ratrak.. stąd bryły, nie ma tego aż tak dużo, żeby bardzo przeszkadzały w jeździe..lepiej by było bez nich, ale i tak leżą tylko miejscami i wole sie z tym pomęczyć niż nie jeździć w ogóle, bo w górach śnieg jest dopiero o tygodnia i gdyby nie naśnieżali wcześniej to jazdy by nie było w ogóle.. co do wąskiego stoku to też się nie zgodzę.. jest naturalnie podzielony na łatwiejsza częśc pod lasem i trudniejszą wzdłuż wyciągu, ale te części nie są w żaden sposób od siebie oddzielone,stok jest nierównomiernie nachylony,ale na pewno nie wąski..są 2 miejsca powiedzmy że pomiędzy tymi częściami.. jest jedna kępa krzaków na środku i ta wg ciebie totalnie masakryczna i niewodoczna, choc zajmująca sporo miejsca skarpa.. którą zresztą widać z góry, bo rosną na niej drzewa i są tam jakieś taśmy i nie zrobiony śnieg, więc nikt sie do niej nawet nie zbliża, więc chyba nie ma potrzeby montowania tam potrójnych siatek wyłapujących..:rolleyes: jeżdże tam co jakiś czas od małego i nigdy nie widziałem, zeby ktoś się tam znalazł.. co do kuchni to nie wiem..herbata była dobra..;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz jeśli sądzisz, że krytykując ten stok jestem baaardzo wymagająca to nie będę tego komentować... po tej wypowiedzi sądzę, że niewiele stoków oprócz tego widziałeś... a 90% tych na których ja jeździłam było o niebo lepsze. Tutaj byłam pierwszy raz i mam prawo wyrazić swoją opinię na temat tego stoku i podejrzewam, iż nie jestem odosobniona w tej opinii.

Jasne, ża masz rawo do wyrażenia swojej opinii m ożesz krytykować co ci się podoba, tylko niech to będzie obiektywne. bo pisanie np. że stok jest wąski jest bzdurą, a przedstawienie skarpy jakos miejsca skrajnie niebezpiecznego jest też bardzo przesadzone.. wyobraź sobie że byłem na wielu stokach, przypuszczam, że odwiedziłem ich więcej niż ty, ale jestem realistą i nie wymagam od Rzeczki standardów austriackich. Jak to mówią "złej baletnicy...";) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...