Skocz do zawartości

Dzień dobry - Atomic redster RX


artlens

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok ale ogólnie czy ten model może być czy np x5 no i czy te narty rocznikowosię różnią oprócz ceny i malowania?

Narty jak narty.... nie znam, nie mam zdania. Wg katalogu w środku grupy więc pewnie pazdzierz to nie jest. Ale na cuda nie licz. Wazysz slusznie to na byle nalesnikach bedzie jazda bokiem. Przekonałem się wiele razy do zasady Mitka: brać najwyższy model z grupy, to na pewno wtedy nie bedzie wpadki. Dodam- nie przesadzać z szerokością, te 75mm to max na trasy. Poszukaj podobnych nart z poprzednich lat, czesto kupisz za 1/2 Czy nawet 1/3 ceny, a równie dobre. Chyba że to nie ma znaczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie x9 to chyba będą za szybkie :-) dla mnie i są wąskie pod butem..ciekawie prezentują się Atomic x7 może nawet w wersji poszerzanej

 

Sprzedawca z jutuba twierdzi że są mega uniwersalne..
 

https://www.youtube....h?v=HbIZuKO2wBk

 

Pytanie czy mnie uciągną te powiedzmy sto kilo..wiem że wy cały czas długość ale czy 160 cm wystarczy? Jakoś nie chcę mocno długich nart tez mam taką budowę ciała bardziej zwartą ;-)

preferencje przyjemność z jazdy, raczej spokojna jazda.

właściwie, to nie wiem, po jaki ch ciągniesz ten watek

kopiłeś pianki, teraz cytujesz opinie sprzedawców z jutuba

monolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisze postu :-) tylko pójdę do sklepu i kupie wypasy a te dam synowi on i tak się tak nie jara jak ja choć jeździ bardzo dobrze.

ale zanim to zrobie przetestuje dany model na niektórych stokach są takie lepsze narty do testów..

 

ale możesz już zaproponować model dla Janusza który potrafi skręcać ..oczywiście najlepiej firma atomic :-)

 

Nadwagę to muszę zredukować i tu jest priorytet :-))

 

pzdr.

Cześć

Wybacz, że zapytam. Jak chcesz "testować" narty skoro - jak sam napisałeś - jesteś raczej przeciętnym narciarzem? Mógłbyś to skomentować. Nie czepiam się, tylko z postów po prostu widać, że słabiutko znasz się na temacie.

Osobiście chętnie pomogę i dobiorę nartę - jest na to prosty sposób.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na tym poziomie 75mm wychodzi ok. Przyjdzie czas na 68... mnie przy podobnych parametrach taliowanie w podobnej szerokości „nie przeszkadzało” (przy takich zimach w pl i miękkim śniegu), ale „gównolitowa” konstrukcja już bardzo. Wystarczyły dwa wyjazdy...

Cześć
Nie ma to żadnego znaczenia. Błagam Panowie nie powtarzajcie jakichś marketingowych głupot.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na tym poziomie 75mm wychodzi ok. Przyjdzie czas na 68... mnie przy podobnych parametrach taliowanie w podobnej szerokości „nie przeszkadzało” (przy takich zimach w pl i miękkim śniegu), ale „gównolitowa” konstrukcja już bardzo. Wystarczyły dwa wyjazdy...

Ja nic nie sugeruję. Moje zdanie w tej sprawie ugruntowane doświadczeniem jest jasne. Robimy narciarstwo trasowe i od czasu do czasu puszek okruszek - max 70 zwłaszcza jeżeli jesteśmy na początku drogi. Link podałem aby kolega zapoznał się z podstawami - to uprości dyskusję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sugeruję. Moje zdanie w tej sprawie ugruntowane doświadczeniem jest jasne. Robimy narciarstwo trasowe i od czasu do czasu puszek okruszek - max 70 zwłaszcza jeżeli jesteśmy na początku drogi. Link podałem aby kolega zapoznał się z podstawami - to uprości dyskusję

Zgoda - ten artykuł jest akurat dość wyważony i marketingowego „bełkotu” w nim mało. Ze zdaniem Twoim Adamie nie dyskutuję, wiesz na ten temat znacząco więcej niż ja.

 

Przy nartach z „gównolitu” będę się upierał. Zrobiłem błąd takie kupując DWA razy, w tym raz wyraźnie WBREW osobom, które się znają... U mnie 90 kg = porządne drewno PLUS usztywnienie z metalu. Inaczej jest słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10. Mój nartowóz na trasie powrotnej Bałtów - Pruszków spalił 4.3 litra gnojówko dizla co jest moim rekordem..to tak poza nartami :-)

 

 

attachicon.gif20210123_152631.jpg attachicon.gif20210123_154157.jpg

Tak wg komputera jak jechałeś do 80km/h. Następnym razem zalej do pełna przy wyjeździe i na powrocie znowu, przelicz wg kilometrów i banan opadnie.

Nie piszę tego złośliwie, ale mam kilka auta na ON i robię duże przebiegi w roku. Komputer w każdym aucie potrafi oszukać i to sporo w zależności od stylu jazdy.

 

Co do nart, że nie klepią. Jak mają klepać przy powolnej jeździe na miękkim stoku. Do czasu będziesz zadowolony z wyboru nart i butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wg komputera jak jechałeś do 80km/h. Następnym razem zalej do pełna przy wyjeździe i na powrocie znowu, przelicz wg kilometrów i banan opadnie.

Nie piszę tego złośliwie, ale mam kilka auta na ON i robię duże przebiegi w roku. Komputer w każdym aucie potrafi oszukać i to sporo w zależności od stylu jazdy.

 

Co do nart, że nie klepią. Jak mają klepać przy powolnej jeździe na miękkim stoku. Do czasu będziesz zadowolony z wyboru nart i butów.

 

Ostatnio musiałem walnąć parę tras i spalanie wychodziło mi róznie w zależności od stylu jazdy powiedzmy tak 5.5 litra no i tankowałem do pełna może to ten vpower jest taki dobry :-) ale faktycznie od tego Bałtowa to jechałem sporo na 5 biegu czy nawet na 4 ciemno było te drogi tam jakieś waskie (za nawigacją) dopiero na s7 troche przyspieszyłem ale też nie za bardzo..a po wskaźniku paliwa to raczej by się zgadzalo wiem wystarczy docisnąć i spalanie wychodzi więcej ale i tak zawsze lepiej niz w bezinie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sugeruję. Moje zdanie w tej sprawie ugruntowane doświadczeniem jest jasne. Robimy narciarstwo trasowe i od czasu do czasu puszek okruszek - max 70 zwłaszcza jeżeli jesteśmy na początku drogi. Link podałem aby kolega zapoznał się z podstawami - to uprości dyskusję

 

Przeczytałem sklep jest ode mnie rzut beretem podjadę i zagadam gościa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sklep jest ode mnie rzut beretem podjadę i zagadam gościa :-)

Co najwyżej to możesz sobie z chłopakami pogadać co tam pracują . Znam chłopaków . Haha a tak naprawdę o czym chcesz rozmawiać . Wszystko jest w temacie powiedziane. Napisałem ci na priv. Jeżdziłem na nartach od 68 do 84 mm pod butem . Każda z nich jest z innej grupy i tyle w temacie. Nowe 80 mm pod butem jeszcze nie widziały śniegu ale mam nadzieję że w tym sezonie jeszcze bedzie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej to możesz sobie z chłopakami pogadać co tam pracują . Znam chłopaków . Haha a tak naprawdę o czym chcesz rozmawiać . Wszystko jest w temacie powiedziane. Napisałem ci na priv. Jeżdziłem na nartach od 68 do 84 mm pod butem . Każda z nich jest z innej grupy i tyle w temacie. Nowe 80 mm pod butem jeszcze nie widziały śniegu ale mam nadzieję że w tym sezonie jeszcze bedzie okazja.

Cześć

To prosta sprawa. Młodsi lub całkiem młodzi koledzy pytają. Jak zaczynasz odpowiadać to część dziękuje a część już wie lepiej...

Życie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej to możesz sobie z chłopakami pogadać co tam pracują . Znam chłopaków . Haha a tak naprawdę o czym chcesz rozmawiać . Wszystko jest w temacie powiedziane. Napisałem ci na priv. Jeżdziłem na nartach od 68 do 84 mm pod butem . Każda z nich jest z innej grupy i tyle w temacie. Nowe 80 mm pod butem jeszcze nie widziały śniegu ale mam nadzieję że w tym sezonie jeszcze bedzie okazja.

 

Przepraszam dopiero teraz zauważyłem wiadomosc,  do sklepu i tak podjadę może maja promo na gogle widze ze narty mają mocno przecenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór nart w postępach narciarskich podzieliłbym na trzy etapy 

-pierwszy , początkujący jedzie na tym co ma, powinien słuchać bardziej doświadczonych ale rzadko się tak zdarza.

-drugi, już w miarę  dobrze jeżdzimy wtedy obowiązkowo  ;)  kupujemy narty sportowe i są to narty najlepsze, czasami czerwone bo najszybsze  :)

-trzeci etap to bierzemy wszystko co dobre ,długie ,krótkie, szerokie, wąskie, każda odmiana w jeżdzie i zmiennych warunkach sprawia nam  fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wg komputera jak jechałeś do 80km/h. Następnym razem zalej do pełna przy wyjeździe i na powrocie znowu, przelicz wg kilometrów i banan opadnie.

Nie piszę tego złośliwie, ale mam kilka auta na ON i robię duże przebiegi w roku. Komputer w każdym aucie potrafi oszukać i to sporo w zależności od stylu jazdy.

 

Co do nart, że nie klepią. Jak mają klepać przy powolnej jeździe na miękkim stoku. Do czasu będziesz zadowolony z wyboru nart i butów.

 

Pare razy puściłem sie szybciej :- )pamietam ze stare etl -e mi klepały na te specjalnie patrzyłem podczas jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam jak w 86 r. w Ujsołach  będąc na obozie narciarstwa biegowego, po zajęciach szliśmy na orczyk w biegówkach :)

I jaka zabawa była. 

Jak nam nic się nie stało to nie wiem.

Instruktor moje syna powtarza, że nauka jazdy nauką ale musi być tez fun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej aby watek nie zaginąłw kosmosie :-) bedzie monolog..Xd

 

W sobotę byłem w Szwajcarii..Bałtowskiej wcelu szkolenia narciarskiego ..i tak:

 

1. Było zimnno na lekkim minusie ludzi chyba jeszczewięcej niż ostatnio.

2 oczywiście RX nie zawidły

3. buty również

4. Jeździło misie troche gorzej bo chyba ten śnieg był mocno zmrożony pewnie dużo bylo sztucznego i trochę przypominał kasze manne.

5 . Doskonaliłem zakęty i hamowanie

6.jak sie rozpędziłem starałem się tak jeździć coś jak na krawędziach.

7. Spróbowałem jechać tym stokiem głównym na prosto trochę miałem stracha ale problemem okazało się w jednym miejscu oblodzenie na które wpadłem jednak nie wywróciłem się i odruchowo docisnąłem atomici które dzielnie wbiły się w lód i wyhamowały :-)

8. ani razu sie nie wywaliłem i cały czas z kijkami.

9.Niestety takie stoki to jest problem ze sporo stoi się w kolejkach a jazdy jest na 2 minuty :-(.

10. passerati w drodze powrotnej spalił 5.0 litra na sto..ave dizel common rail Xd.

11. nogi trochę mnie bolały ale bardziej od siłowego jeżdżenia za dużo pługu :-)

12. japa się cieszy

 

Pozdro SKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...