Skocz do zawartości

Dzień dobry - Atomic redster RX


artlens

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak ale pamiętam ze miałem kijki to kazał mi je wywalić :-) Ogólnie to trochę szkoda mi kasy na instruktora jak w miarę tam jeżdżę..na razie kombinuje jak wyjechać na narty jak wszystko zamknięte..

Nie jeździsz w miarę, bo bez kijów to niemozliwe... a naprawdę warto z nauczycielem. Ale zrob inaczej. Weź lekcję i popros o cwiczenia a potem do końca dnia ćwicz sam. Następna lekcja to sprawdzenie poprawności ćwiczeń i zadanie następnych na kolejny dzień. Wyjdzie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale pamiętam ze miałem kijki to kazał mi je wywalić :-) Ogólnie to trochę szkoda mi kasy na instruktora jak w miarę tam jeżdżę..na razie kombinuje jak wyjechać na narty jak wszystko zamknięte..

 

Nie chciałabym negować Twoich umiejętności, nie wiem jak jeździsz, nie zrozum mnie źle...ale Twoja pewność siebie nie brzmi  zbyt "pewnie" dla innych na stoku. Instruktor do dobra rada;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałabym negować Twoich umiejętności, nie wiem jak jeździsz, nie zrozum mnie źle...ale Twoja pewność siebie nie brzmi  zbyt "pewnie" dla innych na stoku. Instruktor do dobra rada;)

Ogólnie to jeżdżę raczej bardzo zachowawczo na tyle dobrze ze potrafię wyhamować czy ominąć dzieciaki, na łagodnych stokach jest nawet ok..wiem ze macie racje z tym instruktorem zobaczę jak mi pójdzie na nowym sprzęcie jak będę robił błędy wezmę lekcje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się bałem jak rano przeczytałem zapytanie.

Panowie "ze stażem" pojawił się kolega, kupił paździerz choć o tym nie wiedział i po fakcie zapytał. Czy jest sens pastwić się nad nim? 

 

artlens

nie zapytałeś przed zakupem - trudno. To Ty będziesz jeździł na tych nartach. Jak pojeździsz sam zrozumiesz co kupiłeś. Adam słusznie zauważył, że krótkie, a ty coś napomknąłeś o wadze. Razem może być kiepsko. Pomiędzy rockerem a camberem jest przepaść - poczytaj zrozumiesz.

I jeszcze jedno. Jak będziesz kupował te gogle to weź ze sobą kask bo nikon doradził, ale może ci umknęło - mają być spasowane. I jeszcze jedno. Jak możesz to przejdź się do sklepu i "podziękuj" panu sprzedawcy. Możesz też napisać co to za sklep żeby inni początkujący trzymali się z daleka.

..zaskoczę cię trochę o tym czytałem i wiem o co chodzi  i oglądałem różne kanały narciarskie filmy pana z mtm i itp. tak że nawet zgiąłem sprzedawcę w sklepie :-) ale nie wiem jak ta teoria przełoży się na moją jazdę narty dla początkujących chyba są podobnie projektowane a żeby mieć porównanie do innych nart muszę dobrze jeździć z tego co się zorientowałem to są narty dla początkujących..stare atomy etl miały 158 cm i pogięte wiązania i dawałem rade :-) Jak będę jeździł dobrze kupie te..noo atomy xpro cosmo max xe24 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zaskoczę cię trochę o tym czytałem i wiem o co chodzi  i oglądałem różne kanały narciarskie filmy pana z mtm i itp. tak że nawet zgiąłem sprzedawcę w sklepie :-) ale nie wiem jak ta teoria przełoży się na moją jazdę narty dla początkujących chyba są podobnie projektowane a żeby mieć porównanie do innych nart muszę dobrze jeździć z tego co się zorientowałem to są narty dla początkujących..stare atomy etl miały 158 cm i pogięte wiązania i dawałem rade :-) Jak będę jeździł dobrze kupie te..noo atomy xpro cosmo max xe24 ;-)

 

Zaskoczę cię - zaskoczyć gościa w tym sklepie nie jest trudno. On co najwyżej miał 15 minutowe szkolenie z rękawiczek i czapek.

Przeraziłeś mnie tymi nartami z "pogiętymi wiązaniami" to już może lepiej, że kupiłeś te pianki, choć krótkie. Nadal też nie wpisałeś swoich parametrów, a to ma znaczenie.

Narty jak narty, ale jak poczytałem ten wątek to brakuje ci jeszcze kijków, Mig12345 to jasno napisał NIE JEŹDZISZ - wydaje ci się że zjeżdżasz, a to że bezkolizyjnie pewnie jest wypadkową prędkości, nachylenia stoku i szczęścia. Może to i lepiej, że nie miałeś kijków.

Wiele osób podpowiadało i radzę przyjmij uwagi - instruktor. Może być w tym ekonomicznym wariancie godzina z nim i kilka samemu, godzina z nim......

Kupiłeś też buty - o nich cisza poza tym, że "nówki"

Trudno pomóc komuś kto prawdopodobnie po obejrzeniu filmu z Tomkiem Kurdzielem "zaskakuje" sprzedawcę w Martes'ie, ale jak odpowiesz na zadane tu pytania może ktoś coś doradzi. A najlepiej zrób zdjęcie tych nart i butów, bo obawiam się ze przy tej cenie kupiłeś juniorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczę cię - zaskoczyć gościa w tym sklepie nie jest trudno. On co najwyżej miał 15 minutowe szkolenie z rękawiczek i czapek.

Przeraziłeś mnie tymi nartami z "pogiętymi wiązaniami" to już może lepiej, że kupiłeś te pianki, choć krótkie. Nadal też nie wpisałeś swoich parametrów, a to ma znaczenie.

Narty jak narty, ale jak poczytałem ten wątek to brakuje ci jeszcze kijków, Mig12345 to jasno napisał NIE JEŹDZISZ - wydaje ci się że zjeżdżasz, a to że bezkolizyjnie pewnie jest wypadkową prędkości, nachylenia stoku i szczęścia. Może to i lepiej, że nie miałeś kijków.

Wiele osób podpowiadało i radzę przyjmij uwagi - instruktor. Może być w tym ekonomicznym wariancie godzina z nim i kilka samemu, godzina z nim......

Kupiłeś też buty - o nich cisza poza tym, że "nówki"

Trudno pomóc komuś kto prawdopodobnie po obejrzeniu filmu z Tomkiem Kurdzielem "zaskakuje" sprzedawcę w Martes'ie, ale jak odpowiesz na zadane tu pytania może ktoś coś doradzi. A najlepiej zrób zdjęcie tych nart i butów, bo obawiam się ze przy tej cenie kupiłeś juniorki.

Mam nowe buty salomona aż się boję podać symbol tu na forum bo mogą okazać się za tanie , ale zapewniam cię że tu wszystko ze sztuką 2 tygodnie i 18 filmów :-) przymierzałem i są idealnie dopasowane sprawdzałem nawet na specjalnym stanowisku z wiązaniami gdzie inne buty masakrowały mi nogi np jakieś dobre nordici.. tak aby cię jeszcze bardziej rozwalić to :-) uczyłem się na rozbitych butach z alledrogo tzn tanio (jakies nordiki pewnie z wypożyczalni) po których bolały mnie nogi..kijki mam tylko muszę je odkurzyć gogle i kask też są sprawdzone dopasowane tylko no ten tego gogle dla plepsu ;-) planuje kupić salomon xaccess lub podobne.. mam tez nową kurtkę :-) sztery fy :-) no i mam jeszcze inne narty dla dzieci buty kaski itp..:-) ogólnie to lubię męczyć się ze sprzętem i gratami jakoś tak mam ogólnie moim konikiem jest MTB na tym dobrze się znam..xd Nie narty są dla dorosłego na stówę i maję wiązania grip walk czy jakoś tak te narty były po prostu mocno przecenione w sezonie były po chyba 1200 zł już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczę cię - zaskoczyć gościa w tym sklepie nie jest trudno. On co najwyżej miał 15 minutowe szkolenie z rękawiczek i czapek.

Przeraziłeś mnie tymi nartami z "pogiętymi wiązaniami" to już może lepiej, że kupiłeś te pianki, choć krótkie. Nadal też nie wpisałeś swoich parametrów, a to ma znaczenie.

Narty jak narty, ale jak poczytałem ten wątek to brakuje ci jeszcze kijków, Mig12345 to jasno napisał NIE JEŹDZISZ - wydaje ci się że zjeżdżasz, a to że bezkolizyjnie pewnie jest wypadkową prędkości, nachylenia stoku i szczęścia. Może to i lepiej, że nie miałeś kijków.

Wiele osób podpowiadało i radzę przyjmij uwagi - instruktor. Może być w tym ekonomicznym wariancie godzina z nim i kilka samemu, godzina z nim......

Kupiłeś też buty - o nich cisza poza tym, że "nówki"

Trudno pomóc komuś kto prawdopodobnie po obejrzeniu filmu z Tomkiem Kurdzielem "zaskakuje" sprzedawcę w Martes'ie, ale jak odpowiesz na zadane tu pytania może ktoś coś doradzi. A najlepiej zrób zdjęcie tych nart i butów, bo obawiam się ze przy tej cenie kupiłeś juniorki.

o takie https://www.sklepmar...red/rozmiar-163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe buty salomona aż się boję podać symbol tu na forum bo mogą okazać się za tanie , ale zapewniam cię że tu wszystko ze sztuką 2 tygodnie i 18 filmów :-) przymierzałem i są idealnie dopasowane sprawdzałem nawet na specjalnym stanowisku z wiązaniami gdzie inne buty masakrowały mi nogi np jakieś dobre nordici.. tak aby cię jeszcze bardziej rozwalić to :-) uczyłem się na rozbitych butach z alledrogo tzn tanio (jakies nordiki pewnie z wypożyczalni) po których bolały mnie nogi..kijki mam tylko muszę je odkurzyć gogle i kask też są sprawdzone dopasowane tylko no ten tego gogle dla plepsu ;-) planuje kupić salomon xaccess lub podobne.. mam tez nową kurtkę :-) sztery fy :-) no i mam jeszcze inne narty dla dzieci buty kaski itp..:-) ogólnie to lubię męczyć się ze sprzętem i gratami jakoś tak mam ogólnie moim konikiem jest MTB na tym dobrze się znam..xd Nie narty są dla dorosłego na stówę i maję wiązania grip walk czy jakoś tak te narty były po prostu mocno przecenione w sezonie były po chyba 1200 zł już nie pamiętam.

 

Źle odczytałeś pierwszy post jednego z kolegów dotyczący taniości. Jemu chodziło o to, że kupiłeś tanie piankowe narty nieodpowiednie dla Ciebie. Za te pieniądze kupiłbyś dobre używki nawet tutaj na forum. I koledzy doradziliby lepiej niż w tym sklepie. O buty nie pytam czy tanie tylko jaki flex i miałeś podać wzrost i wagę. Wtedy może ktoś ci odpowie na poważnie jaki masz ten sprzęt. Na nie wiadomo jakie gogle się nie napinaj - daj zarobić instruktorowi zamiast świecić okularem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba dobrze odczytałem post w stylu zamożni i poważni no bo ja ani poważny ani zamożny :-)..tak trochę dostałem obuchem na dzień dobry..co do butów to wiem ze zaraz będzie za niski flex..:-) ale dobra buty to salomon x access 80 wide chyba model 2018/19, waga trochę mi się przytyło 99 kg, umiejętności wg skali forum określam na 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ze tu są tylko ludzie zamożni,

Trochę się nie znam to jakie mam kupić narty aby uzyskać aprobatę ludzi zamożnych i nie być zaliczanym do plebsu :-)??.

Podaj model i ile trzeba zarabiać aby móc korzystać z forum ??????

 

Robert kupiłem te narty bo sie uczę jeździć a przez pandemie miałem problemy z wyjazdem a pytam się z czystej ciekawości.

Zapewniam cię że stać mnie na wypasione narty tylko na razie nie mam takiej potrzeby.

 

Pozdro

Cześć
Widzę, że słabo z czajeniem.

Ludzie zamożni to Ci, których nigdy nie stać na zakupy bez sensu.

Tytułem komentarza:

Topowe nart dostępne w sklepach ( oprócz modeli wymyślnych, dla nikogo typu np. DLC Rossignola) są w porządnych wersjach serwisowych dostępne za 5500 pln (mniej więcej). Za taką cenę kupuje te narty tylko absolutny kosmita, są tacy, i dla nich jest ta cena, pozwalająca ludziom normlanym kupić te same narty za powiedzmy 2600.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba dobrze odczytałem post w stylu zamożni i poważni no bo ja ani poważny ani zamożny :-)..tak trochę dostałem obuchem na dzień dobry..co do butów to wiem ze zaraz będzie za niski flex..:-) ale dobra buty to salomon x access 80 wide chyba model 2018/19, waga trochę mi się przytyło 99 kg, umiejętności wg skali forum określam na 3.

 

Przeczytaj jeszcze raz mój post #18   napisałem w nim ni mniej ni więcej, że tak tu bywa (jest) i że tego nie pochwalam.

Trochę źle zacząłeś i dostałeś obuchem. Chcesz zostać przywyknij.

Co do wyboru. Kupiłeś paździerz, ogłosiłeś i czego się spodziewałeś? Poklasku? No nie bo to nie są narty. Sorry taka prawda. 

A może inaczej - da się na nich jeździć to niezaprzeczalne. Przy Twoim poziomie pewnie nie wyczujesz ich słabości, choć zaraz się tutaj odezwą tacy co powiedzą, ze wręcz przeszkodzą w nauce. Nie. Nie przeszkodzą, ale też nie bardzo pomogą.

Tak na prawdę to czego oczekiwałeś?W czym się chciałeś utwierdzić? Potwierdzenia, że dobrze/źle zrobiłeś. Już je kupiłeś więc pytanie czy dobre nie ma sensu, a tak naszły cię wątpliwości. Po co? Będzie można pojedziesz sam przetestujesz i może przez następne 3 lata będziesz szczęśliwy. Zrobisz progres wg ciebie znaczny i zapragniesz czegoś więcej.

Jak nadal tu będziesz i zapytasz co dalej - wielu podpowie. Możesz też wejść na dział giełda - tutaj starzy użytkownicy się nie oszukują, bo jak oszukują to stąd znikają.

 

pozdrawiam R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
No teraz wszyscy będą udowadniać jacy są skromni przyjaźni .
"Sprawdzić czy nie ksiądz"
zamożny - definicja SJP
1. «posiadający duży majątek»
2. «taki, w którym panuje dostatek..
Mam tak że czasami kupuje rzeczy impulsywnie i z tego wychodzą dobre rzeczy bo pewnie będe robić progres następnie kupie lepsze narty.. jak mi się uda gdzieś pojeździć to zrobię test i zdam relacje.
Pozdrawiam

Cześć
Wpadłeś na forum z sprzętem już kupionym nie podałeś swoich parametrów , nie podałeś twardości butów i zapytałeś czy to dobry wybór...
Chyba liczyłeś na poklask ale pomyliłeś kolejność.
PS moim zdaniem przy 99 kg i narty do dupy i buty do dupy ,narty powinny mieć w opisie sztywne co przy twojej wadze oznacza miękkie. Buty flex 80 to nieporozumienie
Mam podobna wagę więc wiem co piszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale ja niczego nie oczekiwałem po prostu pomyślałem że może ktoś ma takie narty albo na nich jezdził jestvmało info w sieci.. jedynie co się dowiedziałem z merytoryki że są za krótkie no i ze są paździerzem

 

Kolego,

ja na prawdę chciałem dla Ciebie dobrze i nie pochwalam początkowych postów. Dlatego zareagowałem. 

Że kupiłeś paździerze to prawda. To tak jak byś na forum dla harley'owców wyskoczył z motorynką i krzyknął "witajcie, dołączam - jak podrasować gary". Nie obraź się ale taka prawda.

Tak jak napisałem - pewnie będziesz miał z nich frajdę, bo innych nie znasz. Za jakiś czas jeśli sport ci się spodoba zapragniesz butów i popytasz (zakładam się o flaszkę, że są za duże - oddasz za 3 lata :) flaszkę znaczy się ), a później przyjdzie czas na inne narty. i wtedy jak opiszesz czego potrzebujesz pomożemy/

 

ps

ważę prawie tyle samo i bałbym się, że nie wytrzymają w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym lub drugim wyjeździe napiszesz post :

 

Co zrobić? Narty mi klepią/nie trzymają

 

A w przyszłym roku:

 

Cześć, tu Sławomir, jakie narty dla początkującego z nadwagą?

 

:D

Nie napisze postu :-) tylko pójdę do sklepu i kupie wypasy a te dam synowi on i tak się tak nie jara jak ja choć jeździ bardzo dobrze.

ale zanim to zrobie przetestuje dany model na niektórych stokach są takie lepsze narty do testów..

 

ale możesz już zaproponować model dla Janusza który potrafi skręcać ..oczywiście najlepiej firma atomic :-)

 

Nadwagę to muszę zredukować i tu jest priorytet :-))

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisze postu :-) tylko pójdę do sklepu i kupie wypasy a te dam synowi on i tak się tak nie jara jak ja choć jeździ bardzo dobrze.

ale zanim to zrobie przetestuje dany model na niektórych stokach są takie lepsze narty do testów..

 

ale możesz już zaproponować model dla Janusza który potrafi skręcać ..oczywiście najlepiej firma atomic :-)

 

Nadwagę to muszę zredukować i tu jest priorytet :-))

 

pzdr.

chętnie, ale nie określiłeś swoich preferencji wg ankiety, więc w ciemno:

 

https://www.skionlin...zyzni,1153.html

https://www.skionlin...zyzni,1155.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie, ale nie określiłeś swoich preferencji wg ankiety, więc w ciemno:

 

https://www.skionlin...zyzni,1153.html

https://www.skionlin...zyzni,1155.html

 

Takie x9 to chyba będą za szybkie :-) dla mnie i są wąskie pod butem..ciekawie prezentują się Atomic x7 może nawet w wersji poszerzanej

 

Sprzedawca z jutuba twierdzi że są mega uniwersalne..
 

https://www.youtube....h?v=HbIZuKO2wBk

 

Pytanie czy mnie uciągną te powiedzmy sto kilo..wiem że wy cały czas długość ale czy 160 cm wystarczy? Jakoś nie chcę mocno długich nart tez mam taką budowę ciała bardziej zwartą ;-)

preferencje przyjemność z jazdy, raczej spokojna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...