Skocz do zawartości

Dzień dobry - Atomic redster RX


artlens

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jestem tu nowy na tym form i chciałbym się przywitać, być może to nie ten dział ale nie wiem ;-)

 

Witam wszystkich narciarzy !!

 

Przy okazji jestem początkującym "narterem" umiejętności mam między 2 lub 3 tzn udaje mi się czasami nie wywrócić XD.

 

Zakupiłem w zeszłym roku narty Atomic Redster Rx i mam pytanie czy ktoś jeździł na nich czy to są w miarę ok,

mam je nówki ale ze względu na zakazy  nie miałem możliwości ich użyć.

 

Buty Salomon nówki tez nie sprawdzone ;-).

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak już kupiłeś, to po co pytasz?

Pojeździsz, zobaczysz.

 

Tu są ludzie poważni i zamożni i nie kupują jakiegoś g%wna poza-katalogowego, więc się nic nie dowiesz.

Przykro mi ze tu są tylko ludzie zamożni,

Trochę się nie znam to jakie mam kupić narty aby uzyskać aprobatę ludzi zamożnych i nie być zaliczanym do plebsu :-)??.

Podaj model i ile trzeba zarabiać aby móc korzystać z forum ??????

 

Robert kupiłem te narty bo sie uczę jeździć a przez pandemie miałem problemy z wyjazdem a pytam się z czystej ciekawości.

Zapewniam cię że stać mnie na wypasione narty tylko na razie nie mam takiej potrzeby.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Wyloguj sie z forum i ciesz sie zakupionymi nartami, a jak otworza stoki jedz na narty, wez instruktora i zycze aby usmiech nie schodzil Ci z twarzy :D

Dzięki trochę już jeździłem na nartach kilka sezonów po 7 dni, już jakieś podstawy mam tylko muszę trochę nabrać większej pewności na stoku.

Z nart się ciesze każdego dnia i z nowych butów salomona jeszcze muszę kupic gogle bo teraz mam takie dla plebsu więc lecę studiować katalogi aby nie kupić nic z poza katalogu :-P :-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ze tu są tylko ludzie zamożni,

Trochę się nie znam to jakie mam kupić narty aby uzyskać aprobatę ludzi zamożnych i nie być zaliczanym do plebsu :-)??.

Podaj model i ile trzeba zarabiać aby móc korzystać z forum ??????

 

Robert kupiłem te narty bo sie uczę jeździć a przez pandemie miałem problemy z wyjazdem a pytam się z czystej ciekawości.

Zapewniam cię że stać mnie na wypasione narty tylko na razie nie mam takiej potrzeby.

 

Pozdro

2 x błąd

jak Cie stać i coś tam jeździsz, to wystarczyło zapytać i kupić coś sensownego, a nie wyrób z pianki montażowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model pozakatalogowy, literka X wskazuje że być może mają specyfikację krosową, poza tym są czerwone. Jeżeli masz je w odpowiedniej długości to będzie Pan zadowolony. Przyjdzie czas na lepsze to te zostawisz sobie jako żwirówki.

Te narty kupiłem tak trochę przez przypadek mniej więcej to było tak ..Poszedłem po bułki do sklepu a wróciłem z nartami :-) wcześniej miałem używane Atomic-i z giełdy w Warszawie od handlarza ;-) (nawet je jeszcze mam).

Chciałem mieć nówki nie śmigane aby dalej uczyć się już wygodnie na nartach, na te narty była dobra cena na koniec sezonu.

Trochę zaryzykowałem bo wziąłem 163 cm ja mam 175 ale tam są te inne cambery czy rokckery więc jakby były "krótsze" trochę ważę więc może będzie stabilniej.

No i czerwone to szybsze :-)

 

Co to znaczy charakterystyka krosowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narty kupiłem tak trochę przez przypadek mniej więcej to było tak ..Poszedłem po bułki do sklepu a wróciłem z nartami :-) wcześniej miałem używane Atomic-i z giełdy w Warszawie od handlarza ;-) (nawet je jeszcze mam).
Chciałem mieć nówki nie śmigane aby dalej uczyć się już wygodnie na nartach, na te narty była dobra cena na koniec sezonu.
Trochę zaryzykowałem bo wziąłem 163 cm ja mam 175 ale tam są te inne cambery czy rokckery więc jakby były "krótsze" trochę ważę więc może będzie stabilniej.
No i czerwone to szybsze :-)

Co to znaczy charakterystyka krosowa?

Tego się obawiałem. Narty dużo za krótkie. Tam max to chyba 170 i takie powinny być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się bałem jak rano przeczytałem zapytanie.

Panowie "ze stażem" pojawił się kolega, kupił paździerz choć o tym nie wiedział i po fakcie zapytał. Czy jest sens pastwić się nad nim? 

 

artlens

nie zapytałeś przed zakupem - trudno. To Ty będziesz jeździł na tych nartach. Jak pojeździsz sam zrozumiesz co kupiłeś. Adam słusznie zauważył, że krótkie, a ty coś napomknąłeś o wadze. Razem może być kiepsko. Pomiędzy rockerem a camberem jest przepaść - poczytaj zrozumiesz.

I jeszcze jedno. Jak będziesz kupował te gogle to weź ze sobą kask bo nikon doradził, ale może ci umknęło - mają być spasowane. I jeszcze jedno. Jak możesz to przejdź się do sklepu i "podziękuj" panu sprzedawcy. Możesz też napisać co to za sklep żeby inni początkujący trzymali się z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za te narty dałem chyba jakieś 600 zł około..wiecchyba dobra cena jak za nówki.


I tak, i nie. Używki lepszej klasy, mało zniszczone, kupisz niewiele drożej. Ale też tak zaczynałem powrót do nart - 500 zeta za Rossi RTL Pursuit, tyle, że używki, teraz jeździ na nich chrześnica. Choć i jej kupiłem już lepsze sztekle sl, ale czy zmieni... kto wie? Na razie ja je testowałem, jeździłem i fajnie.

Załączone miniatury

  • DSC_5922.JPG
  • post-214964-0-45455700-1577348602.jpg
  • DSC_1176.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem- niczym się nie przejmuj i jezdzij. Na pierwsze kroki będą ok. Potem już będziesz wiedział czego szukać. Do nauki weź instruktora, będzie znacznie szybciej.

kilka sezonów juz jeździłem zaczynałem od instruktora :-) teraz mam plan aby zacząć jeździć z kijkami :-)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bardzo krótko. Bo normalny instruktor nie uczylby dłużej niż 2 godz bez kijów..... ;-)

Tak ale pamiętam ze miałem kijki to kazał mi je wywalić :-) Ogólnie to trochę szkoda mi kasy na instruktora jak w miarę tam jeżdżę..na razie kombinuje jak wyjechać na narty jak wszystko zamknięte..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...