Skocz do zawartości

Lepszy sort na nartach


robertdr

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi z tej nienawiści po prostu bezdenna ignoracja.

Możesz sobie założyć klub, ale musisz go zarejestrować w PZN.

Wystarczy należeć do dowolnego klubu, żeby uczestniczyć w treningach

Licencja jest potrzebna, żeby uczestniczyć w zawodach organizowanych przez PZN - czyli oficjalnych zawodach związku narciarstwa.

Licencje nie były potrzebne do uczestniczenia w treningach i zawodach klubowych.

Wymóg licencji na obozach wprowadziło dopiero rozporządzenie z 21 grudnia 2020. Organizatorzy obozu, który rozpoczynał się kilka dni później może powinni, ale nie musieli być tego świadomi.

 

Ja niestety będę cię traktował jak przepełnionego hejtem śmiecia, który wypowiada się na forum sportowym nie mając o sporcie zielonego pojęcia.

 

Nazwałeś mnie śmieciem.

Odpowiem wprost -  poza tym że jesteś śmieciem jesteś też debilem. Nie może być inaczej skoro przywołujesz rozporządzenie z grudnia do sytuacji ze stycznia i próbujesz z gówna bat ukręcić. 

Koniec dyskusji z mendą. Jesteś dla mnie jak ludwiczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nazwałeś mnie śmieciem.

Odpowiem wprost -  poza tym że jesteś śmieciem jesteś też debilem. Nie może być inaczej skoro przywołujesz rozporządzenie z grudnia do sytuacji ze stycznia i próbujesz z gówna bat ukręcić. 

Koniec dyskusji z mendą. Jesteś dla mnie jak ludwiczek

 

Robert, autentycznie i szczerze podziwiam Twoją skłonność do wdawania się w bijatyki z rozmaitymi trollami wiadomej proweniencji. :D

A tak na serio, to zdrowia Ci nie szkoda? Gówno zawsze będzie gównem a kurestwo kurestwem. Nie warto dyskutować z kimś (jak i o kimś) kto nie szanuje podstawowych zasad społecznych jakimi jest równość wszystkich ludzi wobec prawa i próbuje nieudolnie legitymizować, jeszcze raz to wyraźnie podkreślę, chamskie kurestwo pani Emilewicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert spokojnie.

1) Załóż klub ale jeszcze klub musi być członkiem PZS. Ktoś (chyba Mitek weryfikował, że te dzieciaki są członkami klubu i biorą udział w zawodach od 2014 roku). Zatem ten klub jest pewnie członkiem PZN (ja tego nie sprawdzałem). Wymyślili, że sport kwalifikowany może działać i dobrze ,że przynajmniej tyle. Konkretnie w tej sprawie nie znam przepisów PZN odnośnie licencjonowania zawodników (każdy PZS ma swoje statuty i regulaminy). Jeśli przepis PZ został złamany (a tego jeszcze chyba nie ogłosili/niezweryfikowali), to wówczas wyjdzie czy wina klubu, mamusi czy jeszcze kogoś.

 

2) Czym skorupka....powtarzam te dzieci uprawiają narciarstwo alpejskie w klubie i nie zwalajmy na nich nieodpowiedzialnego postepowania dorosłych rodziców (jeśli rodzice smigali wraz z nimi to skandal ale aż tak tego nie sledzę i nie wiem jak było)

 

3) Jestem za zrobieniem z tym porządku od lat...synek Tuska w OLT....kurdupel na cmentarzu....kasa z FOZZ dla UB, SB, WSI itd.....pieniądze z puli sponsorskiej klubu AZS Koszalin do prywatnej kieszeni w kwocie 2 mln złotych....kierownik OSIR, kolega burmistrza.....Uczestniczę w tym chce czy nie, jako obywatel tego kraju, a głosować...cóż nie mam na kogo obecnie, a jako ideowiec nie uznaję pojęcia mniejszego zła.

To jeszcze raz:

1. tak złamali prawo co przyznają nawet posłowie pisu

2. Nie to nie chodzi o trening tylko o wyjazd rodzinny na wczasy - do tego sama się przyznała. Masz to w pierwszym moim poście (link)  kiedy odpowiedziała, że ona co prawda była wpisana na listę korzystających, ale oni z mężem poszli na skitury

3. Tak zgadzam się z Tobą, że inni też robili przekręty. To nie usprawiedliwia kolejnych. Po, SLD, PSL nie zamknęło mi lasów, nie ograniczyło niezgodnie z prawem moich praw obywatelskich, nie nakładają niezgodnych z prawem kar (sanepid) i mandatów niedługo bez prawa odmowy. Nie napierdalali pałami tych co się z nimi nie zgadzają (za wyjątkiem SLD którym pamietam do dzisiaj),

Taka menda jak powyżej może sobie pisać o PO, TVN i innych co są źli wg niego. Tępak nie zrozumie, że jego dzieci będą spłacały teraz zaciągnięte długi na fury kacyka z Torunia, na "elektorat szlachty" i nie zrozumie, że jak nikt im nie przeszkodzi będzie chodził w kieracie. 

Ty wydajesz się rozsądny - obronisz dwa pierwsze punkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka menda jak powyżej może sobie pisać o PO, TVN i innych co są źli wg niego. Tępak nie zrozumie, że jego dzieci będą spłacały teraz zaciągnięte długi na fury kacyka z Torunia, na "elektorat szlachty" i nie zrozumie, że jak nikt im nie przeszkodzi będzie chodził w kieracie. 

Ty wydajesz się rozsądny - obronisz dwa pierwsze punkty

 

Aha... rozsądny... to pewnie jako rozsądny wiesz, że obecnie zadłużenie jest niższe niż za Tuska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabrik Rozp z dn 21.12 Par 10. [...] 15. Do dnia 17 stycznia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków: 1) wyłącznie w przypadku sportu zawodowego w rozumieniu art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z 26.06.2014, str. 1, z późn. zm.3) ) lub zawodników pobierających stypen- dium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1133), lub za- wodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy; 2.organizacji ich bez udziału publicznosci; 16. Okoliczności, o których mowa w ust. 15 pkt 1, potwierdza dokument wystawiony przez podmiot opłacający wynagrodzenie lub stypendium sportowe albo przez odpowiednio międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski albo międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, albo polski związek sportowy. Jaki dokument mieli 'zawodnicy'? AndRand § 30. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 28 grudnia 2020 r. Vacatio od 21 czyli cały tydzień. Można było się zapoznać. Bardzo nie lubię jałowych rozważań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokument mieli 'zawodnicy'?

AndRand

§ 30. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 28 grudnia 2020 r.
Vacatio od 21 czyli cały tydzień. Można było się zapoznać.

Bardzo nie lubię jałowych rozważań.

 

Bardzo dobrze - zgłoś zatem konieczność sprawdzenia i ukarania wszystkich obozów sportowych w zakresie posiadania licencji wszystkich uczestników po 28 grudnia 2020.

Zgłoś się z tym do swojego ulubionego posła opozycji, na pewno ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... rozsądny... to pewnie jako rozsądny wiesz, że obecnie zadłużenie jest niższe niż za Tuska?

Kurwa panie i panowie to już jest hit. Tego nawet TVPis już nie wciska bo mamy największy deficyt w historii a w tym roku przekroczymy konstytucyjne zadłużenie finansów publicznych czyli 55% PKB. Kurwa to naprawdę jest hit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

139769173_1589088834625805_3377439323474
Zadłużenie Skarbu Państwa - Ministerstwo Finansów - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 
Wszedłeś nie na ten link.
Zadłużenie Skarbu Państwa to zadłużenie różnych podmiotów należących do skarbu państwa.
Rząd odpowiada bezpośrednio za Dług Publiczny.
A ten jest obecnie na poziomie 46% do PKB. Za Tuska trzeba było wyrywać z konstytucji kotwicę budżetową (zakaz zadłużania powyżej 55%) bo poszłaby automatyczna procedura odwołania rządu.

0ayxcwf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabrik
Rozp z dn 21.12
Par 10.
[...]
15. Do dnia 17 stycznia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca
2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej
(ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć
sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:

1) wyłącznie w przypadku sportu zawodowego w rozumieniu art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014
z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu
art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z 26.06.2014, str. 1, z późn. zm.3)
) lub zawodników pobierających stypen-
dium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1133), lub za-
wodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub
uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we
współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;

2.organizacji ich bez udziału publicznosci;

16. Okoliczności, o których mowa w ust. 15 pkt 1, potwierdza dokument wystawiony przez podmiot opłacający
wynagrodzenie lub stypendium sportowe albo przez odpowiednio międzynarodową federację sportową działającą w sporcie
olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski albo międzynarodową
organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, albo polski związek sportowy.


Jaki dokument mieli 'zawodnicy'?

AndRand

§ 30. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 28 grudnia 2020 r.
Vacatio od 21 czyli cały tydzień. Można było się zapoznać.

Bardzo nie lubię jałowych rozważań.

Dokument powinien posiadać podmiot organizujący te zajęcia (trening, obóz) czyli klub X. 

 

Swoją drogą prowadzę zajęcia od poniedziałku, bo całe miasteczko wie, że bierzemy udział we współzawodnictwie i nikt nie pyta o świstek ale jak ma mnie jakaś TV zaskoczyć...  jutro wysyłam maila do PZKosz o zaświadczenie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze - zgłoś zatem konieczność sprawdzenia i ukarania wszystkich obozów sportowych w zakresie posiadania licencji wszystkich uczestników po 28 grudnia 2020. Zgłoś się z tym do swojego ulubionego posła opozycji, na pewno ci pomoże.

Nie mam ulubionych posłów. Mam nadzieję za zajmą się tym odpowiednie służby opłacane m.in z moich podatków. Prawnie i Sprawiedliwie. A poza tym to ciekawe podejście: uchwalmy prawo a niech je egzekwuje opozycja. Bardzo nowatorskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument powinien posiadać podmiot organizujący te zajęcia (trening, obóz) czyli klub X.

Swoją drogą prowadzę zajęcia od poniedziałku, bo całe miasteczko wie, że bierzemy udział we współzawodnictwie i nikt nie pyta o świstek ale jak ma mnie jakaś TV zaskoczyć... jutro wysyłam maila do PZKosz o zaświadczenie ;).

Paweł taki powiedzmy 14latek ile razy chodzi na zajęcia w tygodniu i p ile godzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłeś nie na ten link. Zadłużenie Skarbu Państwa to zadłużenie różnych podmiotów należących do skarbu państwa. Rząd odpowiada bezpośrednio za Dług Publiczny. A ten jest obecnie na poziomie 46% do PKB. Za Tuska trzeba było wyrywać z konstytucji kotwicę budżetową (zakaz zadłużania powyżej 55%) bo poszłaby automatyczna procedura odwołania rządu. Dołączona grafika

Mnie w szkole uczono, że 1000 mld to więcej niż 800 mld.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł taki powiedzmy 14latek ile razy chodzi na zajęcia w tygodniu i p ile godzin

Moja grupa, to chłopcy z rocznika 2008 i 2009 czyli 13 i 12 lat. Zajęcia 3*w tygodniu po 90 minut i 4 dzień meczowy jeśli gra liga.

 

W przypadku grupy 2007 czyli 14 latkowie właśnie - mają zajęcia 3-4 razy w tygodniu i dwa dni meczowe (grają w dwóch cyklach, w swoim roczniku i rok starszymi), jeden z dni meczowych jest zamienny z treningami czyli 5 razy w tygodniu po 90-105 minut zajęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wchodzicie w dyskusje o PKB, zadłużeniu???? To klasyczna wrzutka, która ma odwrócić uwagę od Emilewicz i pokazać jakie to złe było PO. Tylko to nikogo tu nie interesuje, gdyż nie to było motywem założenia tego wątku. Kolejny raz pisowska trollerka działa według tego samego scenariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa panie i panowie to już jest hit. Tego nawet TVPis już nie wciska bo mamy największy deficyt w historii a w tym roku przekroczymy konstytucyjne zadłużenie finansów publicznych czyli 55% PKB. Kurwa to naprawdę jest hit.

Hit to będziesz miał jak Glapiński wprowadzi banknot 1000zł bo już o tym przebąkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten ortodoks zaraz nam wmówi że w Polsce bezrobocie rzeczywiste to 6% a inflacja 2%. Kraj najlepiej mający się w unii i najbardziej prawy ?! On nie rozumie że zachodnie kraje wprowadzając obostrzenie w formie rozporządzeń, daje każdemu podmiotowi pieniądze rzeczywiste i do ręki, a nie w formie umorzeń groszowych w stosunku do utraconych dochodów ulg. Bez pisania próśb. Wystarczyło potwierdzenie że firma do rozpoczęcia obostrzeń normalnie działała. Wiem to na pewno, bo jeszcze dopóki pracowałem w ubiegłym roku to z tego korzystałem, pomimo że nie jestem obywatelem, rezydentem ani nie mam zameldowania w RFN. Tylko firmę tam miałem. I od samego początku pierwszych obostrzeń dostałem pieniądze od Niemców proporcjonalne do wykazywanych przychodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w szkole uczono, że 1000 mld to więcej niż 800 mld.

 

A mnie w szkole uczono, ze 46% to mniej niż 56%

Potem w liceum, że 56% to więcej niż 55% dozwolone w konstytucji

A na studiach, że zadłużenie publiczne jest spłacane procentem od PKB (przez podatki) więc jedynie sensowne to podawanie go jako procenta.

 

1000zł do spłaty długu przy 2000zł pensji to większe obciążenie niż 3000zł długu przy 10000zł pensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym czy nie było okresu dostosowawczego do rozporządzenia.

Rozporządzenia covidowe wchodzą bez uprzedzenia więc muszą zakładać okres dostosowawczy.

 

PO pewnie by tak skasowała swoich przeciwników politycznych - znienacka rozporządzenie i mandaciki! A co!

o, peszek, nie ma okresu na dostosowanie. I to nie wprowadziła przebrzydła PO i kombinatorzy z tvn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten ortodoks zaraz nam wmówi że w Polsce bezrobocie rzeczywiste to 6% a inflacja 2%. Kraj najlepiej mający się w unii i najbardziej prawy ?! On nie rozumie że zachodnie kraje wprowadzając obostrzenie w formie rozporządzeń, daje każdemu podmiotowi pieniądze rzeczywiste i do ręki, a nie w formie umorzeń groszowych w stosunku do utraconych dochodów ulg. Bez pisania próśb. Wystarczyło potwierdzenie że firma do rozpoczęcia obostrzeń normalnie działała. Wiem to na pewno, bo jeszcze dopóki pracowałem w ubiegłym roku to z tego korzystałem, pomimo że nie jestem obywatelem, rezydentem ani nie mam zameldowania w RFN. Tylko firmę tam miałem. I od samego początku pierwszych obostrzeń dostałem pieniądze od Niemców proporcjonalne do wykazywanych przychodów.

No właśnie być może problemem jest wykazywanie przychodów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja grupa, to chłopcy z rocznika 2008 i 2009 czyli 13 i 12 lat. Zajęcia 3*w tygodniu po 90 minut i 4 dzień meczowy jeśli gra liga.

W przypadku grupy 2007 czyli 14 latkowie właśnie - mają zajęcia 3-4 razy w tygodniu i dwa dni meczowe (grają w dwóch cyklach, w swoim roczniku i rok starszymi), jeden z dni meczowych jest zamienny z treningami czyli 5 razy w tygodniu po 90-105 minut zajęć.

I tak jest u Ptaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...