Skocz do zawartości

androgeny vs rzeczywistosc….


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ,ze wiekszosc tutaj piszacych kreuje sie na supermenow, mam nastepujaca propozycje:

 

moge spytac, co sprawia, ze czegos nie moge zrobic?Jakie mam zahamowania w uprawianiu sportu (nart albo innych)?

 

 

zaczne od siebie (zle, wiem, ale chce zachecic):

 

 

- jak wspomnialem w podtemacie: w momencie, kiedy musze wykonac kick-turn na AT czasami wisze na nartach i zastanawiam sie, jak tu malymi krokami wejsc w nastepny travers..

 

- budujemy w parkach rozne przeszkody do Mtbk : zwykle jest swietnie, ale czasami, gdy przeszkody wchodza na poziom ok 3-4 m nad poziomem gruntu, te przeszkody wydaja sie za duze - dziwne, bo gdy jade DH takie rzeczy mi nie przeszkadzaja

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moge spytac, co sprawia, ze czegos nie moge zrobic?Jakie mam zahamowania w uprawianiu sportu (nart albo innych)?

 

 

Na nartach ogranicza mnie brak części zamiennych: kolana, więzadła. Wiem, ze po naprawie to już nie to.

Dlatego odpuszczam sport czyli rywalizację z innymi, cieszę się rekreacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio:

 

Trening GS w Poroninie. Warunki totalny lód + nierówności (trasy nie ratrakowano przez kilka dni, bo nie było sensu).

Wjeżdżając  w bramkę o szerokości 3m (było mało miejsca i kilka slalomów) nie myślałem jak urwać trochę czasu, jak docisnąć nartę, tylko asekuracyjnie zbyt wczesnym skrętem i daleko od tyczki.

 

W zamierzchłych czasach:

 

Zrezygnowałem z wejścia na Cho Oyu bo byłem "pewien", że umrę.

 

 

Strach to jedyna rzecz, która mnie limituje w życiu. Gdyby nie on, to by dopiero było ;)

 

Z drugiej strony, być może już bym nie żył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo. Żadna chwila funu nie jest warta kontuzji.

Żaden 8k nie wart nawet palca;-)
Ale mieliśmy chwalić się odpuszczaniem, a nie chwalić innych za odpuszczanie, więc u mnie rezygnacja z celu przy niekorzystnych warunkach, ew. rekalkulacja, przychodzi mi z wiekiem coraz łatwiej. Z górskich lód na grani bez sprzętu, z narciarskich myśl o powrocie, to proste, choć co do zjazdów ale i turow niestety nie raz znajdę się tam gdzie być może nie powinienem. Asperger nie pomaga. Cieszą udane powroty i brak kontuzji, powrót to też jazda autem;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nartach ograniczają mnie niedomagania organizmu, głównie kręgosłupa. Kiedyś uwielbiałem jazdę w muldach. Dziś dalej uwielbiam, ale nie da rady, kręgosłup natychmiast przypomina o sobie. ;) Kiedyś jeździłem głównie po czarnych, dziś głównie czerwonych a nawet z tendencja do niebieskich. Z wyjątkiem młodości nigdy nie lubiłem jeździć szybko. Zawsze starałem się jeździć technicznie a nie "zwozić się". I tu się nic nie zmieniło, tyle że już nie ta gibkość. :) No cóż, wiek też daje znać o sobie.

 

A rower to inna bajka. MTB odkryłem wcześnie na przełomie lat 80/90. Ciekaw jestem czy ktoś zaczął wcześniej? W latach 90 to było prawdziwe szaleństwo. Takie zjazdy jakich się wtedy nie bałem to "se uż ne vrati". Zjeżdżałem tam gdzie dziś ciężko mi się schodzi. Przyznaję, głupi byłem. Przeszło, minęło. Nawet nie z powodu wypadków. W zasadzie był tylko jeden groźny - spotkanie z drzewem, nie mówiąc o miejskich przypadkach. Dalej wciąż jeżdżę po górach, ale o wiele ostrożniej. Znów wiek i... rozum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie Netflix, to polecam Wam miniseral: "Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto".

Lebowitz (pisarka i publicystka) ma 70 lat i "nadmiar opinii". W serialu przedstawia je Martinowi Scorsese. Jeden z odcinków dotyczy właśnie sportu i wyzwań. Warto posłuchać starszej kobiety ;).

 

Uwaga:

Serial nie nadaje się dla osób pozbawionych dystansu i poczucia humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...