Skocz do zawartości

Dlaczego w kościele nie... a na stoku tak?


Jasiek.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Według mnie ograniczenia w narciarstwie są klepnięte na poziomie UE. Jaskółki (przedłużanie ograniczeń w Niemczech i mniejsza ilość ofert biur turystycznych) zwiastują przedłużanie ograniczeń. Obym się mylił.

Też tak myślę, i nikt się nie wyłamuje (chociaż coś tam Południowy Tyrol chce samodzielnie działać). Już w grudniu w momencie ogłoszenia narodowej kwarantanny premier mówił, żebyśmy nie planowali wyjazdu na narty w PL i w Alpy i się sprawdziło jakoś tak dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to też był temat już wałkowany.... co za problem pozostawić obostrzenia co do zorganizowanych wyjazdów (czyli dalej bez możliwości jazdy autobusem i samolotem). Co do busów to też kwestia wprowadzenia sensownych obostrzeń. A czym się rożni mieszkanie w pensjonatach lub hotelach od mieszkania w bloku? Przy założeniu, że ograniczymy korzystanie z części wspólnej.  Kwestia sensownych obostrzeń, pewnie nie pozwoliłoby to na działanie tej branży i branży wspólistniejącej pełną parą ale pewna jej część miałaby ułatwione przeżycie, a wtedy można by lepiej dotować te, które są bez szans na otwarcie.

Prawda jest taka, że w Europie wprowadzono durne obostrzenia dotyczące ośrodków narciarskich, bo główny problem gdzie ludzie się zarażali COVIDem był w barach podczas apres ski. Kto był ten wie jak to wygląda , potem te osoby wracały do pensjonatów ,hoteli zarażały współtowarzyszy, a wracając z nart autobusem czy samolotem kolejne osoby itd.

Kwestia jest żeby doprowadzić do rozproszenia ludzi, a przez to zminimalizować ryzyko zarażenia się, a nie zamykać i pozwalać gromadzić się ludziom w innych miejscach.

Pominę już fakt, że narciarstwo u nas, a narciarstwo w dużych "alpejskich" ośrodkach też ma inny charakter.

 

Oczywiście zgadzam, się, że teoretycznie można byłoby zrobić jak mówisz i pewnie ryzyko zakazeń byłoby niewielkie. Pomijając, ze z samej istoty przemieszczanie się ludzi musi generować pewne dodatkowe ryzyko. Ale dla mnie to tylko teoretyczna możliwość. Mam przekonanie, że w naszych warunkach nie byłoby cienia szansy na autodyscyplinę wśród wypoczywających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam, się, że teoretycznie można byłoby zrobić jak mówisz i pewnie ryzyko zakazeń byłoby niewielkie. Pomijając, ze z samej istoty przemieszczanie się ludzi musi generować pewne dodatkowe ryzyko. Ale dla mnie to tylko teoretyczna możliwość. Mam przekonanie, że w naszych warunkach nie byłoby cienia szansy na autodyscyplinę wśród wypoczywających.

 

I masz rację z tą samodyscypliną, ale temat był o samodyscyplinie w kościele. Jak myślisz jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam, się, że teoretycznie można byłoby zrobić jak mówisz i pewnie ryzyko zakazeń byłoby niewielkie. Pomijając, ze z samej istoty przemieszczanie się ludzi musi generować pewne dodatkowe ryzyko. Ale dla mnie to tylko teoretyczna możliwość. Mam przekonanie, że w naszych warunkach nie byłoby cienia szansy na autodyscyplinę wśród wypoczywających.

... czyli myślisz jak rządzący. Mówisz większości, że są debilami i niezdyscyplinowani. Każesz im się stosować do obostrzeń dla debili i niezdyscyplinowanych. I oczekujesz, że będą się ślepo do nich stosować. I kto tu jest debilem?

Przykro mi, że musiałem to napisać, bo w innych kwestiach mam do Ciebie wielki szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracaliśmy busem z Palenicy do Zakopca. Kierowca a i owszem w maseczce, jak byk przed wejściem nakaz zasłaniania twarzy i nosa, i połowa ludzi miała to w dupie. Więc nie wierzę w samodyscyplinę Polaków, zdanie zmieniają dopiero ci, którym wśród rodziny albo przyjaciół ktoś ciężko zachoruje lub umrze. Reszta trwa przy swoim "logicznym myśleniu". W Szwajcarii zupełnie nie było tego problemu. Wszyscy normalnie zasłaniali twarz, obsługa pilnowała. Da się? I to w kraju, w którym rządzą referenda i ludzie odmawiają przyjęcia pieniędzy od państwa. A może dlatego? Może tam się liczą z innymi a nie tylko czubkiem własnego nosa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli myślisz jak rządzący. Mówisz większości, że są debilami i niezdyscyplinowani. Każesz im się stosować do obostrzeń dla debili i niezdyscyplinowanych. I oczekujesz, że będą się ślepo do nich stosować. I kto tu jest debilem?

Przykro mi, że musiałem to napisać, bo w innych kwestiach mam do Ciebie wielki szacunek.

 

Widzisz odpowiedz jest powyżej. Jest jak jest. Całe wieki uczyliśmy się mieć w dupie władzę i co myślisz nagle, że uruchomi się logika i odpowiedzialność za innych? To są uproszczenia: jak masz w w czterech literach tę władzę (a umówmy się, że wszyscy ją tam mamy) to będziesz się zastanawiał, że tym razem mają rację? Przecież oni są tylko źli i wszystko robią źle. Co jest prawie prawdą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz odpowiedz jest powyżej. Jest jak jest. Całe wieki uczyliśmy się mieć w dupie władzę i co myślisz nagle, że uruchomi się logika i odpowiedzialność za innych? To są uproszczenia: jak masz w w czterech literach tę władzę (a umówmy się, że wszyscy ją tam mamy) to będziesz się zastanawiał, że tym razem mają rację? Przecież oni są tylko źli i wszystko robią źle. Co jest prawie prawdą.  

Cześć

To nie ma nic wspólnego z taką czy inną władzą, moim zdaniem. Po prostu spora część naszego społeczeństwa to tępa masa, która nie tylko nie potrafi przewidzieć skutków swoich działań ale np. nie akceptuje, albo w ogóle nie zna, podstaw ewolucjonizmu czy wzoru chemicznego wody. Jak możesz wymagać aby działania takich osób były jakkolwiek racjonalne?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To nie ma nic wspólnego z taką czy inną władzą, moim zdaniem. Po prostu spora część naszego społeczeństwa to tępa masa, która nie tylko nie potrafi przewidzieć skutków swoich działań ale np. nie akceptuje, albo w ogóle nie zna, podstaw ewolucjonizmu czy wzoru chemicznego wody. Jak możesz wymagać aby działania takich osób były jakkolwiek racjonalne?

Pozdrowienia

Żadne zbiorowe restrykcje nie zabezpieczą nas indywidualnie,tu może pomóc tylko zdrowy rozsądek ,wyobraźnia i udawanie się w znane nam środowiska,gdzie wiemy,co nas czeka.Właśnie wyjeżdżam pojeździć  na Jaworzynie Krynickiej,samotnie własnym autem,a nie busem,choć mógłbym.Samotnie wsiądę  do wagonika kolejki,która co prawda chodzi pusta,ale prawie.Codziennie zrobię 100 km,choć mógłbym spać z resztą towarzystwa sportowego w schronisku na Jaworzynie i nie dojeżdżać.Rozmowy z odległości 2 metrów na stoku z kolegami,bez masek ,ale też raczej nie widzę zagrożeń.A od tłumów jabłuszkowych,zbiorowego transportu,kolejek do wyciągów po prostu trzymam się z daleka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zbiorowe restrykcje nie zabezpieczą nas indywidualnie,tu może pomóc tylko zdrowy rozsądek ,wyobraźnia i udawanie się w znane nam środowiska,gdzie wiemy,co nas czeka.Właśnie wyjeżdżam pojeździć  na Jaworzynie Krynickiej,samotnie własnym autem,a nie busem,choć mógłbym.Samotnie wsiądę  do wagonika kolejki,która co prawda chodzi pusta,ale prawie.Codziennie zrobię 100 km,choć mógłbym spać z resztą towarzystwa sportowego w schronisku na Jaworzynie i nie dojeżdżać.Rozmowy z odległości 2 metrów na stoku z kolegami,bez masek ,ale też raczej nie widzę zagrożeń.A od tłumów jabłuszkowych,zbiorowego transportu,kolejek do wyciągów po prostu trzymam się z daleka...

Da się? Da!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co obecnie obserwuję na kamerach ośrodków narciarskich to porażka

tłumy saneczkarzy, pootwieranie bufety, a zapewne i noclegownie

znajoma przejeżdżała wczoraj przez Karpacz  - na parkingach masa aut na warszawskich rejestracjach - na 1 dzień przyjechali? nie wierzę

 

państwo z dykty, rzygać się chce

dzisiaj pewnie zamkną usta góralom państwowymi (naszymi) dutkami i będzie cisza w górach

tarcza + wynajem na lewo i kasa będzie się zgadzać

 

odnośnie kościołów  - wcisną czarnych w grupę "zero bis" do szczepień i też będzie cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co obecnie obserwuję na kamerach ośrodków narciarskich to porażka

tłumy saneczkarzy, pootwieranie bufety, a zapewne i noclegownie

znajoma przejeżdżała wczoraj przez Karpacz  - na parkingach masa aut na warszawskich rejestracjach - na 1 dzień przyjechali? nie wierzę

 

państwo z dykty, rzygać się chce

dzisiaj pewnie zamkną usta góralom państwowymi (naszymi) dutkami i będzie cisza w górach

tarcza + wynajem na lewo i kasa będzie się zgadzać

 

odnośnie kościołów  - wcisną czarnych w grupę "zero bis" do szczepień i też będzie cacy

 

no raczej, wystarczyło 6 stycznia popatrzeć na rejestracje samochodów które parkowały w Szczyrku. Byłem już 3 razy na Skrzycznem w przeciągu tygodnia i tylko z tego powodu jestem pewien, że restrykcje zostaną przedłużone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundur to nie choinka.

 

W imieniu formacji Wyróżnienie @ordynariat odebrał Kom. Gł. SG gen. dyw. Tomasz Praga. Jednocześnie pięcioro funkcjonariuszy, w tym Kom. Gł. SG i Z-ca Kom. Gł. SG gen. bryg. SG gen. bryg SG J. Bajger, zostało odznaczonych medalami "Milito Pro Christo".

 

138284606_1585511468316875_8036255618961

Mówiąc delikatnie, jest to żenujące. Jest mi za nich wstyd. Ale mnie to nie dziwi. Wymieniono(wszędzie) na swoich, wprawdzie nie mają kompetencji, ale za to są dyspozycyjni i wdzięczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w parafii jest. Ludzie w maseczkach, bardzo rzadko ktoś jest bez. Dystans zachowany. Ale na pasterce byłem u rodziny żony i tam w kościele pewnie z 30% osób nie miało maski.

 

A słyszałeś o ukaraniu czarnego przez sanepid karą trzydziestu tysięcy? .Bo ja nie, ale o takiej karze dla dwóch kobiet zachowujących dystans i spełniających wszelkie obostrzenia, ale z Konstytucją RP w ręku słyszałem. U Rydzyka pomimo transmisji na żywo też nie było złamania przepisów. O sklepikarzu, który w małym osiedlowym sklepiku sprzedał wodę osobie poniżej 65 roku życia w godzinach do tego nie przeznaczonych też słyszałem.

Temat założony chyba własnie z tego powodu. Nie chodzi o miejsce - chodzi o logikę i konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o ukaraniu czarnego przez sanepid karą trzydziestu tysięcy? .Bo ja nie, ale o takiej karze dla dwóch kobiet zachowujących dystans i spełniających wszelkie obostrzenia, ale z Konstytucją RP w ręku słyszałem. U Rydzyka pomimo transmisji na żywo też nie było złamania przepisów. O sklepikarzu, który w małym osiedlowym sklepiku sprzedał wodę osobie poniżej 65 roku życia w godzinach do tego nie przeznaczonych też słyszałem.

Temat założony chyba własnie z tego powodu. Nie chodzi o miejsce - chodzi o logikę i konsekwencje.

Nie słyszałem, chociaż chyba wiosną były takie przypadki, że jakiś proboszcz dostał mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o ukaraniu czarnego przez sanepid karą trzydziestu tysięcy? .Bo ja nie, ale o takiej karze dla dwóch kobiet zachowujących dystans i spełniających wszelkie obostrzenia, ale z Konstytucją RP w ręku słyszałem. U Rydzyka pomimo transmisji na żywo też nie było złamania przepisów. O sklepikarzu, który w małym osiedlowym sklepiku sprzedał wodę osobie poniżej 65 roku życia w godzinach do tego nie przeznaczonych też słyszałem.
Temat założony chyba własnie z tego powodu. Nie chodzi o miejsce - chodzi o logikę i konsekwencje.

Tak słyszałem i znam. Proboszcz w sąsiedniej parafia moich rodziców dostał najpierw 500, potem 5 tys i w końcu 30 koła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek., zdaje się, ze jesteś z tych "młodych, wykształconych, itd", umieścić Adama w XVII wieku, ładne, popis erudyty :-)

Co do KK, to masz podejście zawistnego przysłowiowego Kowalskiego - "mogę być biedny, ale spraw Boże, żeby sąsiadowi krowa zdechła". O Kościele najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy bojąsię go jak diabeł święconej wody. Markety nie przeszkadzają, choć nabite jak stodoła po źniwach.

 

Merytorycznie - tak, zamykanie stoków jest głupie, bo to taki przejaw stadnego baraniego pędu - jak wszyscy, to my też. Tylko bez złudzeń, jakaby nie była ekipa, zrobiłaby tak samo, może poza Konfederacją. I na koniec - gdyby tak nie zrobili, to idę o zakład, że opozycja dostałaby szału, i oskarżyła PIS o mordowanie Polaków, oczywiście przedstawiając przykłady zagranicy jako wzór do naśladowania. Jakoś nie słyszę ze strony Budki, Trzaska czy Tomczyka gromkich nawoływań do zniesienia obostrzeń na stokach - mają Cię tak samo głęboko w d. jak ci z Pisu.

Cześć

Kościół jest po prostu przeżytkiem i organizacją wysoce skompromitowaną przez wieki tępienia postępu, niszczenia całych społeczeństw pod pretekstem szerzenia wiary i wyzysku ludzi nieświadomych w imię własnych korzyści. Wiara nie ma z tą zbrodniczą organizacją nic wspólnego.

Dla mnie otwarte kościoły  bez żadnych obostrzeń to bardzo słuszne posunięcie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o ukaraniu czarnego przez sanepid karą trzydziestu tysięcy? .Bo ja nie, ale o takiej karze dla dwóch kobiet zachowujących dystans i spełniających wszelkie obostrzenia, ale z Konstytucją RP w ręku słyszałem. U Rydzyka pomimo transmisji na żywo też nie było złamania przepisów. O sklepikarzu, który w małym osiedlowym sklepiku sprzedał wodę osobie poniżej 65 roku życia w godzinach do tego nie przeznaczonych też słyszałem.

Temat założony chyba własnie z tego powodu. Nie chodzi o miejsce - chodzi o logikę i konsekwencje.

Takie coś piszą: Sanepid kontroluje kościoły: sprawdza przestrzeganie limitu wiernych (epoznan.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek., zdaje się, ze jesteś z tych "młodych, wykształconych, itd", umieścić Adama w XVII wieku, ładne, popis erudyty :-)

Przeczytaj post...
Skup się...
Może zrozumiesz czego dotyczy: 17 wieczny bełkot...
PS. Nie dotyczy Mickiewicza, nigdy nie napisał tak o klasyku!
Katastrofa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kościół jest po prostu przeżytkiem i organizacją wysoce skompromitowaną przez wieki tępienia postępu, niszczenia całych społeczeństw pod pretekstem szerzenia wiary i wyzysku ludzi nieświadomych w imię własnych korzyści. Wiara nie ma z tą zbrodniczą organizacją nic wspólnego.

Dla mnie otwarte kościoły  bez żadnych obostrzeń to bardzo słuszne posunięcie.

Pozdrowienia

Przyznaję, że ten kolejny wybryk Mitka wprowadził mnie w stan przykrego zakłopotania.

Miałem nadzieję że może ktoś adekwatnie zareaguje.

Niestety odważnych brakuje, chociaż może brakuje ludzi wierzących na tym forum. Może.

 

Ten wpis więcej mówi o Mitku niż o Kościele i właściwie nie warto go komentować.

Każdy kto nie jest zaślepiony nienawiścią oraz ma odrobinę wiedzy i kultury osobistej wie jak jest.

 

Mitku wiem, gdyż dajesz przykład po raz kolejny, że jesteś zaślepiony nienawiścią do Kościoła.

Zapamiętaj więc że w teologii Kościół to wspólnota ludzi wierzących. Zatem nienawidzisz nas wszystkich wierzących czemu wyraz dajesz w ostatnim zdaniu "Dla mnie otwarte kościoły  bez żadnych obostrzeń to bardzo słuszne posunięcie." życząc nam jednoznacznie śmierci.

Czy to jest mowa nienawiści ? Jak to we współczesnym świecie, wszystko zależy od poglądów.

 

Mam jeszcze prośbę: nie pisz już więcej tych bzdur świadczących o Twoich głębokich deficytach w wykształceniu.

"Wiara nie ma z tą zbrodniczą organizacją nic wspólnego." - to nieprawda. Dogmat Extra Ecclesiam nulla salus obowiązujący od IV soboru laterańskiego a sformułowany na początku III wieku obowiązuje i nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taaa

A urodzinach radia rydzyka słyszałeś? A te relacje z niedzielnych mszy widziałeś? i to w reżimówce puszczali żeby nie było że wraży TVN.

A z tymi kontrolami to jest tak jak z kontrolami pieców śmierdziuchów - musisz się zapowiedzieć na kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...