Skocz do zawartości

Potoczek - Wielka Sowa


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się że Wielka Sowa ma się i będzie się mieć dobrze :) Mimo zamkniętego wyciągu, WS ma swoje drugie życie, nadal przyjeżdżają tam osoby aby pojeździć na sankach i pouczyć się samemu jeździć na nartach (w weekendy), w zwykłe dni widać osoby które z buta wchodzą pod górę i później zjeżdzają. Lokalne źródła są bardzo tajemnicze (nie chcą potwierdzić czy chodzi o Winterpol), ale twierdzą że w przyszłym roku na 100% ruszy wyciąg z samej góry (nie chcieli powiedzieć czy kanapa czy orczyk), tej zimy niestety ale nie zdążą uruchomić niczego. Pożyjemy, zobaczymy ;) pozdrawiam @rco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj "zasięgnąć języka". Jest dobrze. Zielone światło dla prawdziwej inwestycji (poszerzenie tras, kanapa, ew. gondola, pełna infrastruktura, rozbudowa stacji...) nawet "leśni" są za. No i co najważniejsze, jest kilku poważnych "graczy z branży", nie tyko rodzimych. Póki co wygląda to tak: https://picasaweb.go...gCIuzupPLrZzrSA Sami popatrzcie, ta góra ma potencjał... Pozdrawiam, radcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj "zasięgnąć języka". Jest dobrze. Zielone światło dla prawdziwej inwestycji (poszerzenie tras, kanapa, ew. gondola, pełna infrastruktura, rozbudowa stacji...) nawet "leśni" są za. No i co najważniejsze, jest kilku poważnych "graczy z branży", nie tyko rodzimych. Póki co wygląda to tak: https://picasaweb.go...gCIuzupPLrZzrSA Sami popatrzcie, ta góra ma potencjał... Pozdrawiam, radcom

Oby oby!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj "zasięgnąć języka". Jest dobrze. Zielone światło dla prawdziwej inwestycji (poszerzenie tras, kanapa, ew. gondola, pełna infrastruktura, rozbudowa stacji...) nawet "leśni" są za. No i co najważniejsze, jest kilku poważnych "graczy z branży", nie tyko rodzimych. Póki co wygląda to tak: https://picasaweb.go...gCIuzupPLrZzrSA Sami popatrzcie, ta góra ma potencjał... Pozdrawiam, radcom

Fajnie by było gdyby znów z okien balkonu można było oglądać oświetloną górę Sowy,na nocnych jazdach:) Chyba największe kłody pod nogi jeśli chodzi o inwestycję,to właśnie ci od drzew rzucają. Plany zagospodarowania,a nawet połączenia Sowy z Rzeczką,to ja już dawnooo temu widziałem. Jeśli dogadają się z nadleśnictwem, to myślę że to będzie wielki sukces. Miejmy nadzieję,że się coś ruszy w końcu w temacie,bo faktem jest, że potencjał ta górka ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem onegdaj w Rzeczce. Pamiętam zimy ciepłe, gdy w lutym po śniegu zostały tylko wspomnienia. Pamiętam też, przy -35 i dwóch metrach śniegu, że było ciężko... Problem Wielkiej Sowy jest bardziej przyziemny niż zmienność pogody. "Kasa misiu, kasa..." Z tą potęgą naśnieżania na "śfupie" to bym nie przesadzał. Wiewiórki donoszą o dwóch poważnych inwestycjach. Na Sowie i Okraju. I ja im wierzę... Pozdrawiam, radcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Jesli chodzi o Wielka Sowe to o ile dobrze pamietam nadlesnictwo chwalilo sie w wywiadzie przed kamera ze sa w stanie pojsc na kompromis i wspolpracowac z inwestorem. Przeciez inwestor bedzie placil za wynajem, dzierzawe itp co przynosi zyski wieksze od upraw i pozwala na kolejne inwestycje. Trzymam kciuki za WS bo gorka swietna, zainteresowanie w lecie gwarantowane i odleglosc od "Wrocka" bardzo przyzwoita, ok 45min - 1h z bielan. Jesli chodzi o Sokolec to wydawalo mi sie ze to miala byc "tajemnica"... Wyglada na to ze duzo sie mowi. Byl juz solidny plan i nawet przymiarka na krzeslo. Wyglada na to ze wszystko jest na miejscu ale kiedy to juz inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Nie jest to tak rozreklamowane miejsce jak np. Zieleniec, ale biorąc pod uwagę odległości z Wrocławia czy Wałbrzycha miejsce jest atrakcyjne. Cała trasa to jakieś 2 km, między świerkami, z lekkimi zakrętami, a jakby przynajmniej doszła jeszcze druga trasa to byłoby całkiem przyzwoicie. Wtedy już tylko marketing, reklama i się opłaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...