Skocz do zawartości

Potoczek - Wielka Sowa


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak piszesz Kolego. Gdyby czynne były dwa orczyki byłbym częstym gościem. Z racji czynnej tylko jeden części trasy wolę obierać inne kierunki, chciaż ta górka bardzo mi się podoba.

Hmm wg mnie to NIE uruchomienie gornej czesci stoku jest nieoplacalne. Ja jestem chyba najczestszym bywalcem na Sowie od wielu wielu lat nawet byl okres ze tam pracowalem i ja akurat wiem co jest na tym stoku oplacalne. Teraz ludzie nie jada na do Was bo tak szczerze nie ma po co. Wyciag dlugosci 700m to nie jest jakas rewelacja i jest to czesto dostepne ale gdyby chodzila gora to ludzi bylo by 4 razy wiecej niz macie teraz. Koszt uruchomienia gornego wyciagu nie jest az tak duzy jak by sie moglo wydawac ja jak pracowalem to ten wyciag byl w stanie agonalnym ludzie ktorzy tam pracuja doprowadzili go do doskonalosci jak na jego rocznik i wiem ze jest on sprawny wiec o jakich kosztach rozmawiamy. Wydaliscie grube pieniadze na system nasniezania po to zeby to teraz stalo? Ludzie nie sa az tak glodni kanapy o ktorej tu czesto sie wspomina na forum nawet te orczyki ktore sa by wystarczyly spokojnie aby zrobic przyjemny osrodek ktory napewno na siebie by zarobil i wlascicielowi tez jakies pieniadze by przyniosl wiec nie rozumie tego dzialania jak zamykac to calosc a jak otwierac to z glowa.

Użytkownik grzegorzf edytował ten post 18 styczeń 2011 - 08:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Teraz ludzie nie jada na do Was bo tak szczerze nie ma po co. Wyciag dlugosci 700m to nie jest jakas rewelacja i jest to czesto dostepne ale gdyby chodzila gora to ludzi bylo by 4 razy wiecej niz macie teraz.....

Cześć proszę odpowiedz na moje pytanie: ile razy w tym sezonie byłeś: - na Sowie - na przełęczy Jugowskiej czy w Rzeczce - gdzieś dalej ( Zieleniec, Czechy ) i może dlaczego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć proszę odpowiedz na moje pytanie: ile razy w tym sezonie byłeś: - na Sowie - na przełęczy Jugowskiej czy w Rzeczce - gdzieś dalej ( Zieleniec, Czechy ) i może dlaczego ?

Ankietę jakąś prowadzisz ??:):) Ja bardzo lubię tam na nocną jazdę wyskoczyć i tu sie nie zgodzę z Rościszowianinem,że nie ma po co tam jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj,z pewnymi obawami o warunki wybrałem się na nocną jazdę. Na miejscu miłe zaskoczenie,po tylu dniach odwilży stok przygotowany bardzo dobrze. Obsługa nie oszczędza na prądzie-pomimo dużych opadów śniegu około 20 -tej armatki chodziły na całego. Ludzi praktycznie zero,osiem samochodów na parkingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazny nocnej od 16 to wszystko zależy od ilości chętnych- póki co wygląda na to, że wiele osób przyjeżdża po 17:30. Natomiast jazdy dzienne zaczniemy już od przyszłego tygodnia- taki jest plan:) potiwerdzenia informacji możecie szukać na naszej stronie w najbliższy piątek. Chciałabym też Was zachęcić do udziału w naszej wspólnej akcji z wrocławskim radiem Traffic- 29 stycznia NARTOBUS zabierze słuchaczy tej stacji na nasz stok :) szykuje się wspaniała zabawa! Więcej na falach 97,8 FM:)

Dziękuję za info, szczegóły będziemy wypatrywać na stronie :) Jeśli przyjeżdżają punktualnie na 17.30 (taka godzina jest podana), to można założyć że przyjadą (pewnie jakaś część) punktualnie na 16.00, także szczegóły będziemy wypatrywać ... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie sa az tak glodni kanapy o ktorej tu czesto sie wspomina na forum ...

To prawda. Dla mnie nie ma to aż tak istotnego znaczenia, a najważniejsza jest trasa no i jak już tam przyjadę, to żebym nie zastał nieczynnych wyciągów, bo następnym razem już szybko się tam nie wybiorę. W ten sposób np. zniechęciłem się do Karpacza. Dlatego potem zawsze wybierałem Czechy, gdzie jazda jest zawsze pewna a stoki na ogół zawsze dobrze utrzymane. Ponadto dzisiejsze kanapy mają przepustowość ponad 2000 osób/godz. a to zdaje się jakieś 3 razy więcej niż przepustowość orczyków na Sowie. Obecna trasa nie jest za szeroka i już przy tym orczyku zaczyna tam się robić tłoczno. Tym samym, kanapa wymagałaby łącznie 3-ch takich tras, albo 2 lecz szerszych.

Użytkownik kowalczuk edytował ten post 27 styczeń 2011 - 08:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu, jak jeszcze chodził górny wyciąg, wstawiłem te trasy na mapy Google-a i są dostępne dla społeczności internetowej pod poniższymi adresami: Trasy na mapie "teren": http://maps.google.p....02635&t=p&z=15 Widok tras w formacie Google Earth: http://maps.google.p...69.331,74.625,0 Bacowka: http://maps.google.p...oid=po-37921445
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moje dzieciaki były tam wczoraj od 12 do 15 czyli zaraz po Tobie i twierdzą że dla nich było już trudno, lód na górze i na dole. Niestety warto tam zajrzeć zaraz po otwarciu kiedy jest wyratrakowane, potem śnieg zjeżdża z lodu. Dziś pojechały nieco wcześniej. Trzeba zmówić paciorek żeby ten zapowiadany śnieg w końcu sypnął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 19.02 po raz czwarty w tym roku śmigałem na Wielkiej Sowie. Od godziny 12 do 16. Do 13 nawet sporo osób, góra oblodzona, środek mniej. Warunki dość trudne, ale dało się fajnie i dość szybko pojeździć. Wielka Sowo, czy w poniedziałek 21.02 normalnie jeździmy na nocnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę jezdziałem na WS, warunku na początku bardzo dobre, póxniej coraz więcej wyłaził lód, ale prz pieknej pogodzie (lampa, ośniezone choinki, bezwietrznie) jezdziło sie dobrze. Ludzi trochę więcej niż zwylke, ale to efekt dolnośląskich ferii, mimo tego kolejki jeśli sie pojawiały to na chwilę na niespełna minutę. Jak zawsze obsługa była bardzo pomocna i sympatyczna :) Wielka Sowo - jaki będzie rozkład po feriach ? pozdrawiam @rco Ps. przy okazji, nie było odpowiedzi na dodatkowy komentarz w poście o "Potencjale WS" na facebook'u, jak rozumiem propozycje akceptujecie ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek miałem okazję pojeździć na Wielkiej Sowie i powiem, że rewelacja :) dopiero ok.15ej w górnej części zaczęły pojawiać się miejscami lodowe placki, ale śniegu naprawdę sporo (takie dośnieżanie przydałoby się na innych stokach). Takich warunków nie było od grudnia, oby jak najdłużej potrwały. Jak zawsze pomocna i sympatyczna obsługa, która zawsze podaje kotwiczkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sobotnią nocną jazdę stok przygotowano pryzwoicie. Przez pierwsze dwie godziny nawet dość sporo osób. Od godziny 19.30 można było swobodnie śmigać praktycznie całą szerokością stoku. Co do warunków dość trudne. Po godzinie jazdy sporo lodu u góry i na dole trasy, ale to wina warunków atmosferycznych, nie właścicieli i obsługi stoku. Jak zwykle warto było przyjechać po raz kolejny w tym roku. Wielka Sowo, może w przyszłym roku przygotujecie jakiś specjalny system rabatów dla czonków SKI FORUM, oraz dla stałych bywalców takich jak ja, którzy mają do Was spory kawałek, a regularnie minimum raz w tygodniu pojawiają się na Waszym stoku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się pośmigać na WS, warunki były dobre, ale już nie tak dobre jak w ubiegłym tygodniu, coraz więcej lodu coraz mniej śniegu, coraz barzdiej czuć nadchodzącą wiosnę. Mało ludzi, praktycznie bez kolejek, piekne słońce, + 5 C. Wielka Sowo - mam nadzieję, że jak zapadną jakies decyzje w sprawie zmian na WS, będzie można o tym przeczytać o tym na skiforum lub gdzie indziej ;) Pozdrawiam @rco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No to już nasi kochani prawnicy postarają się o to, żeby ta sprawa pociągnęła się z 10 latek co najmniej. No cóż. W taki system wdepnęliśmy, a może właściwie specjalnie dla nas stworzono. Pozdrawiam, RK

Często jeżdżę w weekendy w okolicach rowerem, czasami jeździłem tam na nartach. Tak się złożyło, że jeździłem w ostatki 2011, czyli ostatni weekend jak wyciąg był czynny. Już wtedy na wyciągu plotkowano, że w następnym sezonie będzie zamknięty. Ciągnąłem miejscowych za języki i specyfikę działania właścicieli można spuentować "mieć ciastko i zjeść ciastko". W sumie to trochę potwierdza ten wpis na stronie, bo jak mogą wady ukryte wyjść po kilku latach, widziały gały co brały... Cóż szkoda, bo okolice ładne i trasa długa. P.S. Co do ostatniego zdania, to co raz bardziej odnoszę podobne wrażenie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tzw. normalnych krajach też się sądzą o różne sprawy, ale business pracuje. Nie jest to powodem zamykania wszystkiego chyba, że jest to bankructwo. Wówczas przechodzi on w inne ręce. A jak będzie u nas? Ciekawe czy ktoś go teraz przejmie i na jakiej zasadzie, czy po prostu jak wiele polskich businessów po prostu zniknie - "do zaorania"? Ten teren po prostu przedstawia sobą jakąś wartość gdy istnieje tam osrodek narciarski. W tym kraju chyba po prostu nie ma sprzyjających warunków prawnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Pozdrawiam, RK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Tak się złożyło, że jeździłem w ostatki 2011, czyli ostatni weekend jak wyciąg był czynny. Już wtedy na wyciągu plotkowano, że w następnym sezonie będzie zamknięty. (...)

Niestety plotki okazały się prawdą, od dłuższego czasu dało się słyszeć od miejscowych, że nic z tego nie będzie. Ale słyszałem także inną interesującą plotkę (dobrze by było aby ta także stała się prawdą), że w okolicach Sokolca, powyżej schroniska "Orzeł" ma być zamontowana 2-osobowa kanapa (podobno kupiona z Włoch), dzięki temu miałaby także powstać trasa powyżej 1000m. Na tą chwilę na stronie schroniska nic o tym nie wspominają ... http://www.orzel.inf...id=3&&ver=zima# pozdrawiam arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...