Skocz do zawartości

Narodowe szczepienie


robertdr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak to wygląda w przypadku ozdrowieńców, ale mam świeżutkie dane ze szczepienia personelu medycznego w Beskidzkim Centrum Onkologicznym. W piątek po raz pierwszy podawano drugą dawkę szczepionki Pfizera. Zaszczepiono 70 osób. Dziś w poniedziałek czyli 3 dni później 20 osób z tej grupy jest na L4. Objawy po drugiej dawce u wszystkich zbliżone - gorączka, silne bóle głowy, wymioty oraz biegunka. Dane zweryfikowane u źródła. Jak widać, to nie są jednostkowe przypadki tylko prawie 30% analizowanej grupy. Oczywiście można mówić, że ona jest statystycznie zbyt mała, żeby wyciągać wnioski, natomiast fakt jest faktem, że szpital ma problem bo dziś brakowało białego personelu. Jak chodzi o moją małżonkę, to dziś przyjęła pierwszą dawkę, skarży się jedynie na opuchliznę, zgrubienie oraz ból ramienia. Innych objawów ubocznych jak na razie nie ma. Boję się co będzie jak przyjmie drugą dawkę.

 

Cześć

Moja żona dostała pierwszą dawkę jakiś czas temu i nawet jej ręka nie bolała, masę koleżanek (kilkaset osób ) też dostały i nie było żadnych problemów.. na dniach ma dostać drugą to  dam znać ..Na razie rogi ani płetwy jej nie wyrosły :-)..   Kiedyś w wojsku dostałem dodatkową szczepionkę na tężca od tamtej pory czasami odbieram 2 program polskiego radia ale na szczęście tam jest sporo klasyki więc ujdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki na koncie e-pacjent będzie można pobrać potwierdzenie szczepienia z kodem QR. Taki kod jest weryfikowany za pomocą aplikacji Zaszczepieni na telefonie potwierdza zaszczepienie osoby i podje jej imiona,  początek nazwiska dzień i miesiąc urodzenia. Tak ciekawostka. Kod jest ważny przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w przypadku ozdrowieńców, ale mam świeżutkie dane ze szczepienia personelu medycznego w Beskidzkim Centrum Onkologicznym. W piątek po raz pierwszy podawano drugą dawkę szczepionki Pfizera. Zaszczepiono 70 osób. Dziś w poniedziałek czyli 3 dni później 20 osób z tej grupy jest na L4. Objawy po drugiej dawce u wszystkich zbliżone - gorączka, silne bóle głowy, wymioty oraz biegunka. Dane zweryfikowane u źródła. Jak widać, to nie są jednostkowe przypadki tylko prawie 30% analizowanej grupy. Oczywiście można mówić, że ona jest statystycznie zbyt mała, żeby wyciągać wnioski, natomiast fakt jest faktem, że szpital ma problem bo dziś brakowało białego personelu. Jak chodzi o moją małżonkę, to dziś przyjęła pierwszą dawkę, skarży się jedynie na opuchliznę, zgrubienie oraz ból ramienia. Innych objawów ubocznych jak na razie nie ma. Boję się co będzie jak przyjmie drugą dawkę.

Te częste odczyny po drugim szczepieniu to są na rzeczy.
Z tego co się orientuję, to nawet tutejszy szpital poluźnił zasady „L4” - tzn. po otrzymaniu szczepionki personel może się nie pojawić w pracy bez większych konsekwencji. Skoro wprowadzono taką zasadą rozumiem, że nie chodziło o odosobnione przypadki, a raczej jakieś „masowe” złe samopoczucie. Pojawiły się sugestie, żeby wziąć dawkę w dniu, po którym masz wolny dzień itp.
...minęło już ok 3 tygodni po drugiej dawce i tak bóle głowy dopiero ustąpiły jakieś parę dni temu. Pewnie nie pomogło, że spałam na wysokosci 2600 m npm i jeździłam na nartach do 3200 npm.
Choć w grudniu na podobnej wysokości nie miałam bólów głowy.
Dość często u znajomych przewijał się temat dreszczy i problemów z regulacją temperatury.... na przemian „para buch”. Również u facetów.
Dodatkowo koleżanka-„ ozdrowieńka „ zauważyła, że 2 tygodnie po pierwszej dawce pojawiły się u niej bóle stawów - okolic nadgarstków i stóp.
Zmęczenie odczuwają prawie wszyscy.
Miałam nadzieje, że może mój stary niezagojony uraz łokcia się odezwie, np. zostrzy i poprawi... a tutaj nic w tej materii się nie zmieniło.
Do tego koleżanka przetestowała pozytywnie i narzeka tylko na katar ...
Więc żal d...ę ściska po co jak się tak wymęczyłam tym szczepieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda organizacja szczepienia na Florydzie. W Polsce często to oczekiwanie w zamkniętym pomieszczeniu lub korytarzu: na rejestrację, na kwalifikację, na szczepienie w tłumie oczekujących. W punkcie szczepień nie obowiązuje dystans.

U nas świetnie zorganizowali punkt szczepień.
Kwalifikacja przez internet lub telefon, emailem wysłano link do rejestracji.
Zapisy przez internet - dostępne „wizyty” co 5 minut.
Duża sala konferencyjna, wzdłuż ścian ok 11 stanowisk z pielęgniarką za parawanem.
Stolik , komputer do wpisywania danych , szczepionki, pojemnik na odpady biologiczne i ostre igły.

W centrum rozstawione krzesła w odpowiedniej odległości na 15 minutowe obserwacje po szczepieniu.

Bardzo sprawny system .... bezkolejkowy.
Po przyjściu - podpisać trzeba „cyrograf” i zakreślić potencjalne przeciwskazania....
Kontroler wskazuje kolejny wolny parawan...
Wyjście „tylnymi” drzwiami - „ruch jednostronny”

Załączone miniatury

  • 647BF6DE-C85C-4E33-AA39-1988AAEF782F.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas świetnie zorganizowali punkt szczepień.
Kwalifikacja przez internet lub telefon, emailem wysłano link do rejestracji.
Zapisy przez internet - dostępne „wizyty” co 5 minut.
Duża sala konferencyjna, wzdłuż ścian ok 11 stanowisk z pielęgniarką za parawanem.
Stolik , komputer do wpisywania danych , szczepionki, pojemnik na odpady biologiczne i ostre igły.

W centrum rozstawione krzesła w odpowiedniej odległości na 15 minutowe obserwacje po szczepieniu.

Bardzo sprawny system .... bezkolejkowy.
Po przyjściu - podpisać trzeba „cyrograf” i zakreślić potencjalne przeciwskazania....
Kontroler wskazuje kolejny wolny parawan...
Wyjście „tylnymi” drzwiami - „ruch jednostronny”

 

W Skierniewicach też git. Ale zmieniliśmy na wcześniej i szerzej działającą przychodnię tuż przy domu. Na wejściu temperatura, potem wywiad, potem zastrzyk i biurokracja, obsługiwały nas 4 osoby, bezkolejkowo na podany termin. Wnętrza przestronne, korytarze poziome i pionowe;-) Ale rozumiem, że wiele zależy od przychodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te częste odczyny po drugim szczepieniu to są na rzeczy. Z tego co się orientuję, to nawet tutejszy szpital poluźnił zasady „L4” - tzn. po otrzymaniu szczepionki personel może się nie pojawić w pracy bez większych konsekwencji. Skoro wprowadzono taką zasadą rozumiem, że nie chodziło o odosobnione przypadki, a raczej jakieś „masowe” złe samopoczucie. Pojawiły się sugestie, żeby wziąć dawkę w dniu, po którym masz wolny dzień itp. ...minęło już ok 3 tygodni po drugiej dawce i tak bóle głowy dopiero ustąpiły jakieś parę dni temu. Pewnie nie pomogło, że spałam na wysokosci 2600 m npm i jeździłam na nartach do 3200 npm. Choć w grudniu na podobnej wysokości nie miałam bólów głowy. Dość często u znajomych przewijał się temat dreszczy i problemów z regulacją temperatury.... na przemian „para buch”. Również u facetów. Dodatkowo koleżanka-„ ozdrowieńka „ zauważyła, że 2 tygodnie po pierwszej dawce pojawiły się u niej bóle stawów - okolic nadgarstków i stóp. Zmęczenie odczuwają prawie wszyscy. Miałam nadzieje, że może mój stary niezagojony uraz łokcia się odezwie, np. zostrzy i poprawi... a tutaj nic w tej materii się nie zmieniło. Do tego koleżanka przetestowała pozytywnie i narzeka tylko na katar ... Więc żal d...ę ściska po co jak się tak wymęczyłam tym szczepieniem.

Takich ogólnych odczynów po drugiej dawce jest prawdopodobnie 15-30%, chociaż danych dokładnych nie ma. Bo opisują je ci, którzy je mają, ci co nie mają siedzą cicho. Nie wiemy też, czy osoby mające silniejszy odczyn nie przeszłyby gorzej choroby. A ta druga to jednak loteria, więc przy szacowanej śmiertelności w COVID w mojej grupie wiekowej na pewno ponad 0,5% wolę te dreszcze. Druga dawka w środę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich ogólnych odczynów po drugiej dawce jest prawdopodobnie 15-30%, chociaż danych dokładnych nie ma. Bo opisują je ci, którzy je mają, ci co nie mają siedzą cicho. Nie wiemy też, czy osoby mające silniejszy odczyn nie przeszłyby gorzej choroby. A ta druga to jednak loteria, więc przy szacowanej śmiertelności w COVID w mojej grupie wiekowej na pewno ponad 0,5% wolę te dreszcze. Druga dawka w środę.

Pewnie! Dreszczyk emocji - kto by nie był zadowolony:)
Mam wrażenie, że ozdrowieńcy mają gorsze reakcje poszczepienne.
Ogólnie faceci należą do grupy ryzyka, a w mojej małej próbce (3) znoszą szczepienie lepiej!
Oprócz kolegi, który miał dreszcze, i osłabienie.
Dodam tylko, że 2-3 tygodnie po szczepieniu skończył maraton w 4:20. Taki słaby był! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w przypadku ozdrowieńców, ale mam świeżutkie dane ze szczepienia personelu medycznego w Beskidzkim Centrum Onkologicznym. W piątek po raz pierwszy podawano drugą dawkę szczepionki Pfizera. Zaszczepiono 70 osób. Dziś w poniedziałek czyli 3 dni później 20 osób z tej grupy jest na L4. Objawy po drugiej dawce u wszystkich zbliżone - gorączka, silne bóle głowy, wymioty oraz biegunka. Dane zweryfikowane u źródła. Jak widać, to nie są jednostkowe przypadki tylko prawie 30% analizowanej grupy. Oczywiście można mówić, że ona jest statystycznie zbyt mała, żeby wyciągać wnioski, natomiast fakt jest faktem, że szpital ma problem bo dziś brakowało białego personelu. Jak chodzi o moją małżonkę, to dziś przyjęła pierwszą dawkę, skarży się jedynie na opuchliznę, zgrubienie oraz ból ramienia. Innych objawów ubocznych jak na razie nie ma. Boję się co będzie jak przyjmie drugą dawkę.

To by potwierdzało informacje, że są spore różnice jakościowe w dostarczanych szczepionkach i z tego wynikają zmiany w produkcji i czasowe ograniczenia dostaw.

Zatem króliczki doświadczalne - do boju, ku chwale ojczyzny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie! Dreszczyk emocji - kto by nie był zadowolony:)
Mam wrażenie, że ozdrowieńcy mają gorsze reakcje poszczepienne.
Ogólnie faceci należą do grupy ryzyka, a w mojej małej próbce (3) znoszą szczepienie lepiej!
Oprócz kolegi, który miał dreszcze, i osłabienie.
Dodam tylko, że 2-3 tygodnie po szczepieniu skończył maraton w 4:20. Taki słaby był! :)

 

Info dla zainteresowanych.

Żona dostała drugą dawkę szczepionki trochę ręka jej bolała ale z tego co ona się orientuje to kwestia wkłucia tzn operatora:-), trochę się źle czuła i miała lekki katar ale to bardzo szybko mineło można by powiedzieć kwestia godzin. Płetwy ani rogi nie wyrosły.. Niestety większym problemem będzie dostępność szczepionki albo reszta dostanie wersje słabsze (astra zaneca chyba), Czyli zaszczepieni mogą czuć się wygranymi a jak ktoś jest anty i tak nie dostanie ;-) pozdr.

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe info nt AstraZeneca w Polsce - najmniej skuteczna szczepionka jest glowna szczepionka oferowana w Pl?

Nawet w USA nie ma wyboru- szczepisz się szczepionką, która akurat jest dostępna w użyciu. Nie masz wyboru.
Wcale też nie ma ich tak dużo.
Pfizer produkuje dla rządu USA 4,4 mln na tydzień
A Moderna 5,8 mln dawek na tydzień. ( Moderna zawiera 3 x większa dawkę materiału genetycznego niż ta Pfizer’a- pojawiły się głosy, żeby zbadać skuteczność mniejszej dawki—- w ten sposób osiągnąć większą dostępność. )
Do końca marca maja obie firmy zapewnić po 100 mln dawek. Pfizer wydał oświadczenie, że dostarczy 200 mln dawek do końca maja.
https://www.npr.org/...zer-lags-behind
Nowa szczepionka z
J&J będzie zgłoszona do FDA w tym tygodniu .... rozpatrzenie i zatwierdzenie tej nowej szczepionki może zająć kolejne 3 tygodnie- plusem jest, że jest to tylko jedna dawka, i minusem mniejsza skuteczność
Wektorem jest adenowirus - szczepionka podobna jest do obecnie używanej na Ebolę, która jest dopuszczona w Europie.
https://www.statnews...ohnson-johnson/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe info nt AstraZeneca w Polsce - najmniej skuteczna szczepionka jest glowna szczepionka oferowana w Pl?


Jeszcze nie jest bo dopiero mają ją przywieść na tą chwilę chyba najwięcej ludzie dostało pfizera..moja taką dostała i ta jest chyba najlepsza..ale będzie tak jak piszesz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajsze konferencja dotycząca szczepień nauczycieli. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić logicznie, bo ja nie potrafię tego zrozumieć. Staram się, na studiach miałem nawet logikę, zaliczyłem ją na bdb, a jednak nie potrafię. 

 

Dowiedzieliśmy się, że od przyszłego tygodnia szczepimy nauczycieli. 

Szczepimy jednak tylko tych z klas 0-III.

Za chwilę dodano, że również tych wychowania przedszkolnego.

Nie szczepimy jednak tych w wieku 60+. Ci mają być zaszczepieni w swojej grupie wiekowej (za rok albo i później ?).

Szczepimy tych wybranych nauczycieli, bo oni wrócili do szkół, pracują z dziećmi w przedszkolach.

Nie szczepimy jednak, pracowników administracji i innych osób pracujących w szkołach (woźne, panie od obiadów), osób mających kontakt z dziećmi (oni również mają być szczepieni w swojej grupie wiekowej).

Nie szczepimy nauczycieli klas starszych niż III.

Planujemy jednak wykonać testy na Covid nauczycielom klas I-III, by na tej podstawie zdecydować o powrocie klas IV i starszych.

Nie planujemy jednak na chwilę obecną szczepienia nauczycieli klas od IV wzwyż. 

 

To ja jeszcze o tej logice. 

1. Od dzisiaj mogą działać korty tenisowe i baseny na wolnym powietrzu - oczami wyobraźni widzę te tłumy młodych Fibaków

2. Od dzisiaj można pójść do sauny, ale obowiązuje dystans społeczny - jeden siedzi na ławce a drugi po przekątnej dupą na piecu. Niestety nie słyszałem, czy trzeba mieć maseczkę.

3. Zamknięte zostają na razie lodowiska - logiczne jest większe od sauny to więcej zarazków.

 

W tej ekipie nie ma ani jednego z mózgiem. Sianko jak u Kubusia Puchatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze konferencja dotycząca szczepień nauczycieli. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić logicznie, bo ja nie potrafię tego zrozumieć. Staram się, na studiach miałem nawet logikę, zaliczyłem ją na bdb, a jednak nie potrafię. 

 

Dowiedzieliśmy się, że od przyszłego tygodnia szczepimy nauczycieli. 

Szczepimy jednak tylko tych z klas 0-III.

Za chwilę dodano, że również tych wychowania przedszkolnego.

Nie szczepimy jednak tych w wieku 60+. Ci mają być zaszczepieni w swojej grupie wiekowej (za rok albo i później ?).

Szczepimy tych wybranych nauczycieli, bo oni wrócili do szkół, pracują z dziećmi w przedszkolach.

Nie szczepimy jednak, pracowników administracji i innych osób pracujących w szkołach (woźne, panie od obiadów), osób mających kontakt z dziećmi (oni również mają być szczepieni w swojej grupie wiekowej).

Nie szczepimy nauczycieli klas starszych niż III.

Planujemy jednak wykonać testy na Covid nauczycielom klas I-III, by na tej podstawie zdecydować o powrocie klas IV i starszych.

Nie planujemy jednak na chwilę obecną szczepienia nauczycieli klas od IV wzwyż. 

Cześć

Krzysztofie Drogi czy widziałeś tego śmiecia, którego zwą ministrem edukacji...

Wszystko na ten temat moim zdaniem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Krzysztofie Drogi czy widziałeś tego śmiecia, którego zwą ministrem edukacji...

Wszystko na ten temat moim zdaniem.

Pozdrowienia

Czy musisz mnie denerwować przy piątku? Moje dzieciaki za chwilę zaczynają trening karate (on-line oczywiście, bo zajęcia odbywały się u nas na wsi, w domu kultury, a ten pozostaje zamkniętym). Jestem w dość dobrym nastroju, bo planuję z młodym wyjazd narciarski w przyszłym tygodniu, a dziś zaliczyłem 16 dzień na nartach, włócząc się po moich okolicznych górkach.

 

Z panem ministrem (pisane z małej litery celowo), mam ten problem, że właśnie zmienił (zmienia) zasady punktacji artykułów naukowych. Teraz priorytet będą miały te mocno powiązane z obecną władzą oraz z ojcem dyrektorem itp.    

 

Czarnek wywraca polską naukę. Nowi faworyci? Teologia, KUL i uczelnia ojca Rydzyka

 

https://serwisy.gaze...k-teologia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...