Skocz do zawartości

Narodowe szczepienie


robertdr

Rekomendowane odpowiedzi

założenie profilu zaufanego przez jej bank

założenie konta/zalogowanie poprzez profil zaufany/ na pacjent.gov.pl i uzupełnienie danych

na kocie tym pojawilo się e-skierowanie

wejście do e-rejestracji, wpisanie maila i telefonu, wybranie przedziału czasowego i miasta wybranie dnia i godziny / główna strona https://pacjent.gov.pl/

finito

potwierdzenie przyszło na maila i na sms

 

prosciutto

każdy 80latek ogarnie w 5 minut :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja byłem bardziej wytrwały i około 1 w nocy system mnie w końcu wpuścił. Jestem zgłoszony. Nie zarejestrowany, bo nie ten pesel:

Dzisiaj rano system przemielił i dostałem "potwierdzenie chęci szczepienia" z info że dostanę znać jak moja grupa wiekowa będzie szczepiona.

 

Też się zgłosiłem. Ale jeśli 80-latków zapisują już na marzec to czarno to widzę. W takim tempie to koniec roku się kłania. Jedyna nadzieja w kolejnych producentach no i w tym, że matoły się ogarną i usprawnią logistykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zgłosiłem. Ale jeśli 80-latków zapisują już na marzec to czarno to widzę. W takim tempie to koniec roku się kłania. Jedyna nadzieja w kolejnych producentach no i w tym, że matoły się ogarną i usprawnią logistykę.

zachęcona Twoim doświadczeniem dodzwoniłam się na podany numer i zapisałam rodziców ze Szklarskiej na 27.01. Czyli się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nasi rodzice w liczbie 3 zarejestrowani. Ogarnęli sprawę samodzielnie co (zwłaszcza w wypadku mojego taty - 91) jest pewnym sukcesem. Korzystali z telefonu 989.

Przypominam też o zgłoszeniu chęci bycia szczepionym na stronie:

https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/

Pozdrowienia

PS Jeszcze takie nieśmiałe pytanie: Co z dziećmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to Polska nie kupiła całego przysługującego zapasu szczepionki Moderna (tzn zrezygnowali, niby w oczekiwaniu na szczepionkę AstraZeneca, która prawdopodobnie jest mniej skuteczna), z czego skorzystali Niemcy biorąc nasz przydział. A teraz dają nam po 30 dawek na przychodnię, co może ogarnąć w 1 dobry dzień. Nie wiem kto się tam na głowę z ch..... zamienił. Ręce opadają. Dzieci nie były w badaniach plus nie stanowią grupy ryzyka, stąd nie ma co na razie liczyć na ich szczepienie. Raczej będzie ono bezpieczne i skuteczne, ale nie ten etap.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to Polska nie kupiła całego przysługującego zapasu szczepionki Moderna (tzn zrezygnowali, niby w oczekiwaniu na szczepionkę AstraZeneca, która prawdopodobnie jest mniej skuteczna), z czego skorzystali Niemcy biorąc nasz przydział. A teraz dają nam po 30 dawek na przychodnię, co może ogarnąć w 1 dobry dzień. Nie wiem kto się tam na głowę z ch..... zamienił. Ręce opadają.

 

Naprawdę barany zarządzają nami. Przeczytałem, że w takim Izraelu cały koszt szczepień jest porównywalny ze stratami spowodowanymi, uwaga, dwoma dniami ich lockdawnu. Żydzi "przepłacili" więc szczepionki o 12 E od sztuki aby mieć przed innymi, i w tym tempie już za dwa miesiące będą po pandemii. Ile by te szczepionki nie kosztowały to są złotym interesem. Jedni to widzą a inni są kretynami. 

 

Mogli ten nadmiar "rzucić" na wolny rynek i jeszcze by zarobili! ;)

 

Pozdro

Wiesiek

 

A jeszcze pewnie za samych dodatkowych pacjentów na OIOMach zapłacimy krocie - 1 pobyt to może być 30 000 zł a jednak setki ludzi tam lądują. No i nasz genialny system "czekających" szczepionek (tzn drugich dawek). To pokazuje kwalifikacje kadry administracyjnej w Polsce. No ale trzeba było wszystko obsadzić swoimi kolesiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to Polska nie kupiła całego przysługującego zapasu szczepionki Moderna (tzn zrezygnowali, niby w oczekiwaniu na szczepionkę AstraZeneca, która prawdopodobnie jest mniej skuteczna), z czego skorzystali Niemcy biorąc nasz przydział. A teraz dają nam po 30 dawek na przychodnię, co może ogarnąć w 1 dobry dzień. Nie wiem kto się tam na głowę z ch..... zamienił. Ręce opadają.
Dzieci nie były w badaniach plus nie stanowią grupy ryzyka, stąd nie ma co na razie liczyć na ich szczepienie. Raczej będzie ono bezpieczne i skuteczne, ale nie ten etap.

 

Na pytanie o podmiankę głowy odpowiadam - wszyscy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zgłosiłem. Ale jeśli 80-latków zapisują już na marzec to czarno to widzę. W takim tempie to koniec roku się kłania. Jedyna nadzieja w kolejnych producentach no i w tym, że matoły się ogarną i usprawnią logistykę.

 

Też tak wyliczyłem na tym internetowym kalkulatorze grudzień 2021 - luty 2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to Polska nie kupiła całego przysługującego zapasu szczepionki Moderna (tzn zrezygnowali, niby w oczekiwaniu na szczepionkę AstraZeneca, która prawdopodobnie jest mniej skuteczna), z czego skorzystali Niemcy biorąc nasz przydział. A teraz dają nam po 30 dawek na przychodnię, co może ogarnąć w 1 dobry dzień. Nie wiem kto się tam na głowę z ch..... zamienił. Ręce opadają.
Dzieci nie były w badaniach plus nie stanowią grupy ryzyka, stąd nie ma co na razie liczyć na ich szczepienie. Raczej będzie ono bezpieczne i skuteczne, ale nie ten etap.

nie prawdopoodobnie tylko na podstawie badan

 

AZ jest forowana w GB bo tam jest….Oxford

 

co do czasu: moj szpital zatrudnia ok 3 tys ludzi

 

szczepienie sie zaczelo 17 grudnia

po 3 tyg wszyscy mieli pierwsza dawke

Obecnie ok polowa jest po drugiej…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawdopoodobnie tylko na podstawie badan

 

AZ jest forowana w GB bo tam jest….Oxford

 

co do czasu: moj szpital zatrudnia ok 3 tys ludzi

 

szczepienie sie zaczelo 17 grudnia

po 3 tyg wszyscy mieli pierwsza dawke

Obecnie ok polowa jest po drugiej…..

Czy wcześniej mieliście zarażenia? I jak to wygląda po zaszczepieniu? Jak nastroje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"23 starsze osoby zmarły w Norwegii po przyjęciu pierwszej dawki szczepionek firmy Pfizer. Jak informuje państwowa agencja medyczna Statens Legemiddelverk trwa badanie przyczyn zgonów. Na razie sekcja zwłok 13 zmarłych wykazała, że powodem mogły być reakcje niepożądane po podaniu preparatu. W sumie w Norwegii zaszczepiono już około 25 tysięcy starszych osób.

(...)

Koncern Pfizer, cytowany przez Bloomberga podaje, że współpracuje z Norwegami i ocenia, że  "liczba przypadków nie jest alarmująca, jest zgodna z założeniami"."

https://www.rmf24.pl...23-,nId,4989224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"23 starsze osoby zmarły w Norwegii po przyjęciu pierwszej dawki szczepionek firmy Pfizer. Jak informuje państwowa agencja medyczna Statens Legemiddelverk trwa badanie przyczyn zgonów. Na razie sekcja zwłok 13 zmarłych wykazała, że powodem mogły być reakcje niepożądane po podaniu preparatu. W sumie w Norwegii zaszczepiono już około 25 tysięcy starszych osób.

(...)

Koncern Pfizer, cytowany przez Bloomberga podaje, że współpracuje z Norwegami i ocenia, że  "liczba przypadków nie jest alarmująca, jest zgodna z założeniami"."

https://www.rmf24.pl...23-,nId,4989224

Siejesz defetyzm w walce o zwycięstwo nad covidem wśród seniorów.

 

Nigdzie tego wcześniej nie przeczytałem a starałem się czytać wszystko co możliwe, że  przyjęto założenie, że co 1000 osoba umiera po szczepionce. Pytanie tylko czy w każdej grupie wiekowej czy tylko powyżej 85 roku życia, bo przy założeniu że w całej populacji to w szpitalu jana kovala powinno zejść przynajmniej 3 osoby a rozumiem że wszyscy żyją, okazują entuzjazm i uśmiechają się szeroko ze szczęścia że są wyszczepieni.

Ciekawe czy wiedzieli o tym założeniu przed wyszczepieniem.

Ciekawią mnie inne założenia Pfizera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastroje......przewaza, ze zeby normalnie znowu zaczac zyc - innego wyjscioa nie ma...

natomiast szacuje sie,ze  bedzie ok 30% plaskoziemcow w calym USA

Różne "teorie spiskowe" coraz intensywniej się realizują, więc tylko głupcy dalej stosują ten argument w celu dyskredytacji adwersarza.

Co do tzw. "teorii płaskiej ziemi" to nie spotkałem ani jednej osoby, która by w to wierzyła, za to najwięcej emocji budzi u tych co się uważają za najbardziej "światłych", dając im powód do poczucia wyższości i samozadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"23 starsze osoby zmarły w Norwegii po przyjęciu pierwszej dawki szczepionek firmy Pfizer. Jak informuje państwowa agencja medyczna Statens Legemiddelverk trwa badanie przyczyn zgonów. Na razie sekcja zwłok 13 zmarłych wykazała, że powodem mogły być reakcje niepożądane po podaniu preparatu. W sumie w Norwegii zaszczepiono już około 25 tysięcy starszych osób.

(...)

Koncern Pfizer, cytowany przez Bloomberga podaje, że współpracuje z Norwegami i ocenia, że  "liczba przypadków nie jest alarmująca, jest zgodna z założeniami"."

https://www.rmf24.pl...23-,nId,4989224

Nie wiem co jest nie tak w Norwegii, ale dziś już mowa o 33 osobach ?

 

Szczepionka na COVID. Brak dowodów na związek szczepionki ze śmiercią norweskich pacjentów Po tym, jak w Norwegii 33 pacjentów powyżej 75. roku życia zmarło na krótko po przyjęciu szczepionki na COVID, pojawiły się podejrzenia, że szczepionka mogła być przyczyną ich zgonów. Norwescy badacze ogłosili jednak, że nie znaleźli żadnego bezpośredniego związku między zaszczepieniem a śmiercią pacjentów.

 

 

 https://wiadomosci.w...98563208342496a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izrael: Więcej przeciwciał dzięki szczepionce niż po przebyciu COVID-19

 

- Szczepienie przeciwko COVID-19 preparatem firm Pfizer/BioNTech powoduje wytworzenie większej liczby przeciwciał niż zakażenie koronawirusem i wyzdrowienie - przekazał przedstawiciel izraelskiego resortu zdrowia podczas posiedzenia komisji Knesetu.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.i...campaign=chrome

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj dobrze się podzielić danymi o Covid w porównaniu ze szczepionką
Covid- UK ma „nadmiar” zgonów, który przewyższa rekord z drugiej wojny światowej.
Dla osób mieszkających w USA policzono:
Ryzyko zakażenia 4%
Ryzyko śmierci 0.1%
Konieczność leczenia w szpitalu-1%
Śmiertelność osób leczonych w szpitalu ok 10%

Szczepionka:
Ryzyko ciężkiej reakcji anafilaktycznej: 0.00001%
Śmierci nie podano (?)
Jeżeli ryzyko śmierci z Norwegii po szczepionce wynosi 0.11% - u osób powyżej 75 r. ż. To coś trzeba będzie wyjaśnić. Jest to więcej niż dla Covid.

(Wg oficjalnych statystyk przez ten rok w Polsce zmarło na Covid 33 tys ludzi. Z narodu 38 mln ludzi jest to 0,086%. W Norwegii w grudniu zaszczepiono 25 tys osób. 29 z nich zmarło w ciągu 2 tygodni co daje 0,11%.)
W tej chwili w moim szpitalu leży więcej pacjentów z Covidem niż w szczycie ostatniej „fali” w lipcu ( 468 lipiec, 753- styczeń)
Zmniejszyła się śmiertelność głównie z powodu wczesnego użycia przeciwciał monoklonalnych i powszechnego stosowania osocza ozdrowieńców.
Od początku pandemii szpital leczył ponad 11k chorych, i zmarło ok 1 k pacjentów.
Obecnie Covid jest główną przyczyną zgonów tej zimy- przewyższył zgony z tytułu chorób serca, raka, czy grypy i zapalenia płuc.

Mój szpital zaszczepił ponad 40 k osob
Od nowego roku szczepi codziennie ok 2-2.5k osob
Jeżeli chodzi o pracowników szpitala to zaszczepiło się ok 90% lekarzy, a 70% z pozostałych grup pracowników.
Zatrudnione osoby np. pielęgniarki itp mogą nawet dostać bonus finansowy jesli się zaszczepią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj dobrze się podzielić danymi o Covid w porównaniu ze szczepionką
Covid- UK ma „nadmiar” zgonów, który przewyższa rekord z drugiej wojny światowej.
Dla osób mieszkających w USA policzono:
Ryzyko zakażenia 4%
Ryzyko śmierci 0.1%
Konieczność leczenia w szpitalu-1%
Śmiertelność osób leczonych w szpitalu ok 10%

Szczepionka:
Ryzyko ciężkiej reakcji anafilaktycznej: 0.00001%
Śmierci nie podano (?)
Jeżeli ryzyko śmierci z Norwegii po szczepionce wynosi 0.11% - u osób powyżej 75 r. ż. To coś trzeba będzie wyjaśnić. Jest to więcej niż dla Covid.

(Wg oficjalnych statystyk przez ten rok w Polsce zmarło na Covid 33 tys ludzi. Z narodu 38 mln ludzi jest to 0,086%. W Norwegii w grudniu zaszczepiono 25 tys osób. 29 z nich zmarło w ciągu 2 tygodni co daje 0,11%.)
W tej chwili w moim szpitalu leży więcej pacjentów z Covidem niż w szczycie ostatniej „fali” w lipcu ( 468 lipiec, 753- styczeń)
Zmniejszyła się śmiertelność głównie z powodu wczesnego użycia przeciwciał monoklonalnych i powszechnego stosowania osocza ozdrowieńców.
Od początku pandemii szpital leczył ponad 11k chorych, i zmarło ok 1 k pacjentów.
Obecnie Covid jest główną przyczyną zgonów tej zimy- przewyższył zgony z tytułu chorób serca, raka, czy grypy i zapalenia płuc.

Mój szpital zaszczepił ponad 40 k osob
Od nowego roku szczepi codziennie ok 2-2.5k osob
Jeżeli chodzi o pracowników szpitala to zaszczepiło się ok 90% lekarzy, a 70% z pozostałych grup pracowników.
Zatrudnione osoby np. pielęgniarki itp mogą nawet dostać bonus finansowy jesli się zaszczepią.

Joanna, aż 10% ludzi przyjętych do szpitala umiera? Są przyjmowani za późno? Za późno się zgłaszają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...