Skocz do zawartości

Zamknięte ośrodki narciarskie


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Będę stary i mam nadzieję że nie będę dla dzieci ciężarem. Marzenie to jak moja babcia. Umarła w wieku 90 lat. W dniu śmierci była z wnukami na spacerze rano. Położyła się na drzemkę po obiedzie i śpi do teraz. Obiad oczywiście sama sobie robiła na zakupy sama szła. Lekarz jej zabronił jedzenia słodkiego i wiesz co mówiła?? Marcin ja już mam 90 lat więc lekarz to sobie może mam ochotę to jem co chce. Przeżyłam swoje a jak dziś przyjdzie mi umrzeć to ze smakiem. Jak kopałam okopy w czasie drugiej wojny światowej to tego nie miałam.

Więc trochę więcej normalnego podejścia do życia. Moja ciocia a jej siostra za ścianą mówi w wieku 89 lat że woli umrzeć na tego ich wirusa z bliskimi niż na starość w samotności. Jeśli ktoś jest chory to powinien na siebie uważać ale nie można terroryzować całego społeczeństwa bo ktoś chory może umrzeć. Godzina policyjna w sylwestra to tego najlepszy przykład.

P.S. Śnieg zaczął sypać


Czasami nie jest tak różowo, a chory wymaga wieloketniej opieki i walki z systemem zdrowia, rozumiem, że tego nie przechodziłeś, ale może jesteś sobie w stanie wyobrazić takowe konsekwencje przejścia np covidu lub innej choroby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety drogi odbudowali w 2010 roku po powodzi. Kanalizację zrobili dwa lata temu. Szkole wybudowali jakoś około 2015 roku bo to co postawili nadawało się tylko do rozjebania. Ciekawe ile domów przy budowie tej szkoły powstało. Cement to chyba był na budowach okolicznych nie starej szkoły. Za to pamiętam okoliczne drogi przed powodzią w 1997 roku. Drogami to bym nie nazwał. Po tej powodzi też była wielka odbudowa. W domu mieszkam swoim wybudowanym. Mieszkałem w dziadka co domem można nazwać tylko dla zasady. On zamiast budowy pilnował picia. Poziomnica nie istniała. To warto zwalić nie remontować. Tak wyglądają wszystkie domy po dziadkach. Jedyne co jest dobre to część starego domu wybudowanego przez pradziadka. To jest kawał dobrej roboty. Wtedy nic nie było. Sory wojna była ale budynek przeżyje moje wnuki. To co robili za PRL nadaje się tylko do zwalenia. Wielka płyta to obecnie problem nie domy. Tak to wina systemu ale to co zostawili nam to jeden wielki problem. Robili wszystko patrząc tylko na to jakby po ich śmierci kończył się świat. Teraz mamy co mamy. Długi z tamtych czasów jeszcze ja spłacałem. Najlepsze że obecnie mamy kolejnych idiotów a długi będą spłacać dzieci i wnuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drogi odbudowali w 2010 roku po powodzi. Kanalizację zrobili dwa lata temu. Szkole wybudowali jakoś około 2015 roku. Za to pamiętam okoliczne drogi przed powodzią w 1997 roku. Drogami to bym nie nazwał. Po tej powodzi też była wielka odbudowa. W domu mieszkam swoim wybudowanym. Mieszkałem w dziadka czym co domem można nazwać tylko dla zasady. On zamiast budowy pilnował picia. Poziomnica nie istniała. To warto zwalić nie remontować. Tak wyglądają wszystkie domy po dziadkach. Jedyne co jest dobre to część starego domu wybudowanego przez pradziadka. To jest kawał dobrej roboty. Wtedy nic nie było. Sory wojna była ale budynek przeżyje moje wnuki. To co robili za PRL nadaje się tylko do zwalenia.

PRL skończył się 30 lat temu! Twoi rodzice właśnie mieli "przyjemność" odbudowy kraju!!! Ale nawet jeśli PRL zbudował wiele tandety to jednak znaczna jej część długo funkcjonowała i długo będzie funkcjonowała. Ale specjalnie wspomniałem o infrastrukturze organizacyjnej, instytucjonalnej czy społecznej aby państwa nie sprowadzać do budowlańca.

 

Istotne jest zaś to czego znów nie zrozumiałeś. Każde pokolenie zaczyna na fundamentach stworzonych przez poprzedników i tylko dlatego żyje na tak wysokim poziomie. Wobec tego ich emerytura jest Twoim długiem.

 

Pomijając, że dziadkowie i babcie niańczą wnuki co jest naturalną rolą przewidzianą przez przyrodę. I są całkiem dobrymi konsumentami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRL skończył się 30 lat temu! Twoi rodzice właśnie mieli "przyjemność" odbudowy kraju!!! Ale nawet jeśli PRL zbudował wiele tandety to jednak znaczna jej część długo funkcjonowała i długo będzie funkcjonowała. Ale specjalnie wspomniałem o infrastrukturze organizacyjnej, instytucjonalnej czy społecznej aby państwa nie sprowadzać do budowlańca.
 
Istotne jest zaś to czego znów nie zrozumiałeś. Każde pokolenie zaczyna na fundamentach stworzonych przez poprzedników i tylko dlatego żyje na tak wysokim poziomie. Wobec tego ich emerytura jest Twoim długiem.
 
Pomijając, że dziadkowie i babcie niańczą wnuki co jest naturalną rolą przewidzianą przez przyrodę. I są całkiem dobrymi konsumentami.


Trochę niektóre emerytury na wyrost. Zabrałbym mojej mamie kilka stowek;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drogi odbudowali w 2010 roku po powodzi. Kanalizację zrobili dwa lata temu. Szkole wybudowali jakoś około 2015 roku bo to co postawili nadawało się tylko do rozjebania. Ciekawe ile domów przy budowie tej szkoły powstało. Cement to chyba był na budowach okolicznych nie starej szkoły. Za to pamiętam okoliczne drogi przed powodzią w 1997 roku. Drogami to bym nie nazwał. Po tej powodzi też była wielka odbudowa. W domu mieszkam swoim wybudowanym. Mieszkałem w dziadka co domem można nazwać tylko dla zasady. On zamiast budowy pilnował picia. Poziomnica nie istniała. To warto zwalić nie remontować. Tak wyglądają wszystkie domy po dziadkach. Jedyne co jest dobre to część starego domu wybudowanego przez pradziadka. To jest kawał dobrej roboty. Wtedy nic nie było. Sory wojna była ale budynek przeżyje moje wnuki. To co robili za PRL nadaje się tylko do zwalenia.Wielka płyta to obecnie problem nie domy. Tak to wina systemu ale to co zostawili nam to jeden wielki problem. Robili wszystko patrząc tylko na to jakby po ich śmierci kończył się świat. Teraz mamy co mamy. Długi z tamtych czasów jeszcze ja spłacałem. Najlepsze że obecnie mamy kolejnych idiotów a długi będą spłacać dzieci i wnuki.

Idź już sobie pobiegać... Marcinku dziecko Ty nasze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie zamkniętych ośrodków narciarskich: ktoś bardziej lotny wyjaśni z którego punktu nowego rozporządzenia to wynika?
Tego o działalności sportowej i rekreacyjnej?

Wertowałem rozporządzenie i zrozumiałem, że mają być zamknięte stoki narciarskie, ale nie dotyczy to wyciągów narciarskich. Chodzi o działalność 93.29.B: http://www.klasyfika...ekreacyjna.html

"Podklasa ta nie obejmuje:

działalności związanej z funkcjonowaniem kolejek linowych naziemnych i nadziemnych oraz wyciągów narciarskich, sklasyfikowanej w 49.39.Z,"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka że nawet emerytury są płacone z naszych pieniędzy. Obecni emeryci nie mają nawet grosza odłożonego. To tylko obliczone pieniądze które oddali pracując. Czy się to komuś podoba czy nie ale to my pracujący płacimy emerytury bo żaden z nich nawet grosza nie odłożył (państwo nie odłożyło) a nasze emerytury będą finansować dzieci i wnuki. Cóż prawda jest brutalna. Gdyby nagle wszyscy siedzieli na pincet to nie było by pincet emerytur czy służby zdrowia.

Marcin, to jest spór z gatunku nierozwiązywalnych. Podobna dyskusja toczy się na forum brydżowym, mój kolega z Poznania lansuje podobny sensem pogląd, którego kluczowa teza sprowadza się do tego, że to młodzi płacą na emerytury pokolenia swoich rodziców, natomiast ja stoję na odmiennym stanowisku że to każdy z nas pracujących uczciwie na swoją emeryturę zarobił, niezależnie od tego jak źle państwo wydatkowało jego pieniądze. Tamten spór jest jeszcze dodatkowo rozszerzony o wątek kto ma ile dzieci, kolega twierdzi, że te osoby, które nie mają dzieci będą w przyszłości pasożytować na dzieciach innych ludzi, ja twierdzę coś dokładnie odwrotnego, a mianowicie te osoby, które wybrały karierę a nie rodzinę w większości płacą bardzo wysokie podatki. W efekcie z ich podatków finansowane jest dziś 500+ tamtych dzieci, które kiedyś będą finansować ich emeryturę. W każdym razie nie wchodząc w długie opowieści, tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie kto ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,

Nie umiem wkejać kilku postów, wiec odpowiem "zbiorowo" na pytanie KTO?

Każdy. Każdy poza ZP

Do ich rządów wszyscy - czerwoni, różowi, AWS, idt. Przestrzegali Konstytucji,  wyroki TK ogłaszali (chociaż im się nie podobały). Naginali ustawy dla własnych potrzeb, ale nie łamali Konstytucji, nie prześladowali sędziów, ni erobili reasumpcji jak im głosowanie nie wyszło, nie wchodził żaden kurdupel na mównicę bez żadnego trybu, nie pozwolili policji zachowywać się jak UB za czasów terroru. Wiem co mówię - stałem w latach 80 po tej stronie co krzyczała gestapo i teraz też mam taką ochotę.

Każdy. Każdy byle nie oni. I tyle w temacie.

Robert ja to może uproszczę. Złamanie prawa jest złamaniem prawa - czy to konstytucja, czy też ustawa - prawo to prawo. Czują się bezkarni bo ich to prawo nie dotyczy. Więc tak zagłosuję na każdego który nie uczestniczył w łamaniu prawa. A to oznacza że .....???. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ja to może uproszczę. Złamanie prawa jest złamaniem prawa - czy to konstytucja, czy też ustawa - prawo to prawo. Czują się bezkarni bo ich to prawo nie dotyczy. Więc tak zagłosuję na każdego który nie uczestniczył w łamaniu prawa. A to oznacza że .....???. 

 

Że zagłosujesz na Konfederację albo Ruch Polska 2050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zagłosujesz na Konfederację albo Ruch Polska 2050.

Jeżeli Hołownia zgromadzi wokół siebie rozsądnych ludzi i nie skręci zbyt na lewo, dodatkowo zobowiąże się do znacznego uszczelnienia programów socjalnych to raczej tak. Konfederatów fajnie się słucha ale mnie radykalizm nie pasuje z definicji. Jedno nie ulega najmniejszej wątpliwości ZP w jakiejkolwiek się za 3 lata pojawi postaci nie może pozostać przy rządach. No chyba że "szef" ogłosi się faktycznie SZEFEM - można jeszcze poszukać ciągłość sukcesyjną królów Polskich ale czytałem że tam też jest niezły mętlik ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - z zapisów rozporządzenia 2020/2316 wynika, że będzie obowiązywać zakaz obsługi stoków narciarskich, natomiast nie obejmie on obsługi wyciągów narciarskich.
Całe zamieszanie w niechlujstwie - powołana została błędna klasa PKD: 93.29.B zamiast 49.39.Z (rozporządzenie 2007/1885).

Moim zdaniem zapis oznacza, że wyciągi mogą chodzić normalnie, ale nie będzie można naśnieżać stoków! Czy się mylę? Ktoś przewertuje dokładniej i napisze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zapis oznacza, że wyciągi mogą chodzić normalnie, ale nie będzie można naśnieżać stoków! Czy się mylę? Ktoś przewertuje dokładniej i napisze?

Mamy trasy narciarskie, szlaki narciarskie i kolejki - całościowo i ustawowo nazywa się to zorganizowany teren narciarski. Coś takiego jak "stok narciarski" to jest u mnie za domem i w myśl zarządzenia nie mogę go sobie uklepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy trasy narciarskie, szlaki narciarskie i kolejki - całościowo i ustawowo nazywa się to zorganizowany teren narciarski. Coś takiego jak "stok narciarski" to jest u mnie za domem i w myśl zarządzenia nie mogę go sobie uklepać.

Rozporządzenie mówi:

"19. Do dnia 17 stycznia 2021 r. ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu wesołych miasteczek i parków rozrywki (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.21.Z), pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.29.A) oraz pozostałej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.29.B )."

93.29.B:
"Podklasa ta obejmuje pozostałą działalność rozrywkową i rekreacyjną gdzie indziej niesklasyfikowaną (z wyłączeniem działalności wesołych miasteczek i parków rozrywki), taką jak:
(...)
obsługa stoków narciarskich,
(...)
Podklasa ta nie obejmuje:
(...)
działalności związanej z funkcjonowaniem kolejek linowych naziemnych i nadziemnych oraz wyciągów narciarskich, sklasyfikowanej w 49.39.Z,"

http://www.klasyfika...ekreacyjna.html

Jak to rozumieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zapis oznacza, że wyciągi mogą chodzić normalnie, ale nie będzie można naśnieżać stoków! Czy się mylę? Ktoś przewertuje dokładniej i napisze?

 

Literalnie rzecz biorąc dokładnie tak to wygląda jak opisałeś. Wyciągi mogą działać, a cała reszta związana z obsługą stoków narciarskich już nie. Zamierzone czy niezamierzone ale popierdolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie mówi:

"19. Do dnia 17 stycznia 2021 r. ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu wesołych miasteczek i parków rozrywki (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.21.Z), pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.29.A) oraz pozostałej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.29.B )."

93.29.B:
"Podklasa ta obejmuje pozostałą działalność rozrywkową i rekreacyjną gdzie indziej niesklasyfikowaną (z wyłączeniem działalności wesołych miasteczek i parków rozrywki), taką jak:
(...)
obsługa stoków narciarskich,
(...)
Podklasa ta nie obejmuje:
(...)
działalności związanej z funkcjonowaniem kolejek linowych naziemnych i nadziemnych oraz wyciągów narciarskich, sklasyfikowanej w 49.39.Z,"

http://www.klasyfika...ekreacyjna.html

Jak to rozumieć?

Bo to rozporządzenie zostało jak zwykle przygotowane w sposób rzetelny, merytoryczny i z poszanowaniem wszystkich zasad poprawnej legislacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w kontekscie wcześniejszej dyskusji:

https://www.onet.pl/...syrh37,79cfc278

 

"Jak państwa radzą sobie z epidemią koronawirusa? Polska na szarym końcu rankingu Bloomberga"

 

"Oceny za ostatni miesiąc dokonano na podstawie 10 wskaźników obejmujących: dzienny przyrost liczby zakażeń i zgonów na COVID-19, procent pozytywnych wyników wśród ogółu testów na obecność koronawirusa, możliwości systemu opieki zdrowotnej, dostępność do szczepionek, wpływ obostrzeń na funkcjonowanie gospodarki czy swobodę obywateli w przemieszczaniu się."

 

a dla tych, którzy tu już niemal peany pisali jak to my mamy dobrze,  a na zachodzie to taki zamordyzm

 

". ... Nasz kraj wypada także niekorzystnie z uwagi na zaawansowany stopień restrykcji oraz spadek mobilności mieszkańców"

 

Także dalej przyklaskujmy takim bezsensownym ograniczeniom jak zamknięcie stoków, hoteli i wielu innym powtarzając jak to we Francji czy Niemczech jest niby źle...dalej utwierdzajmy ten durny rząd, że jest przyzwolenie społeczne na takie nieskoordynowane działanie, bo przecież lepsze takie niż żadne ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe zamieszanie w niechlujstwie - powołana została błędna klasa PKD: 93.29.B zamiast 49.39.Z (rozporządzenie 2007/1885).

 

To żadne niechlujstwo, o co w ogóle śmiesz podejrzewać naszych kreatywnych nieomylnych nieprzekupnych legislatorów :lol:  :lol:  :lol: ?

Toż to przemyślana i celowa decyzja jest: https://next.gazeta....tml#s=BoxOpImg3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...