Skocz do zawartości

Zamknięte ośrodki narciarskie


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie naprawdę uważacie że można bronić zamknięcia stoków?? Tu nawet kompletna ameda umysłowa może tylko z tego się śmiać. PiS bronią tylko pierwotniaki przecież na nich głosowali. Dumny jestem z tego że przewidziałem ich myślenie i wiedziałem o tym. Cóż na forum żyli nadzieją że obiecali to tak będzie. Poseł PiS nie naśnieżanie więc wszystko jasne. Gratulacje pisiory i współczuję komuś kto im uwierzył inwestując kupę kasy w naśnieżanie. Pisiory górą wykończą wszystkich bo wszyscy są po tamtej stronie pisiory po tej.

Nie wycieraj sobie gęby "wszystkimi" bo zaczynasz nielogicznie bełkotać i to w jednym akapicie.

Najpierw piszesz o ludziach, którzy głosowali na PiS, a potem, że WSZYSCY są po tamtej stronie (innej niż PiS).

ROZUMIESZ znaczenie słowa WSZYSCY?

 

Szanuj znaczenie słów, bo jak nie to wtedy wychodzi BEŁKOT. Nagle "wszyscy" to znaczy to samo co połowa albo "wszyscy" to znaczy to samo co ludzie, którzy pracują w branży związanej ze stokami :)

 

Dobra, zapomniałem, że to taki temat, żeby ulżyć swoim frustracjom i po prostu sobie pobełkotać. A ja tu szukam porządku, logiki zdań, odpowiedzialności za słowa itd.

 

Przepraszam. Zapomniałem.

 

Przepraszam już nie będę (tym bardziej, że kobieta powiedziała, żebym nie marnował czasu i nie próbował tłumaczyć sfrustrowanych, zafiksowanych ludzi) :)

Tak więc... onanizujcie się nad sobą już beze mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co tak narzekacie na zamknięcie ośrodków narciarskich, ja w tym sezonie byłem już 12 razy na nartach i to w Polsce.

Nic nie zapowiada żebym przestał jeździć, co drugi dzień jestem na nartach i dalej tak będzie, nawet po 28 grudnia.

Zakładam, że miało być śmiesznie, niestety jest tylko tragikomicznie ale ok, wiem, nie chciałeś źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w CG. Przy Luxtorpedzie nie było żadnych płotków. Ludzi niewielu. Widziałem jedną osobę w masce chirurgicznej i około 20% osób w kominiarkach lub buffach. Reszta nie miała nic, obsługa siedziała w kanciapach. Na zewnątrz przy wyciągach były tylko informacje o dystansie i płyn do odkażania przy kołowrotach. Nie wyglądało na to, że są jakieś obostrzenia. Brak limitu na kanapie (otwierały się wszystkie bramki). Generalnie jeździłem na kanapie tylko z moją żoną, ale raz dosiadło się do nas 3 gości i zostało wolne tylko jedno miejsce.

Przynajmniej buty sprawdziłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wycieraj sobie gęby "wszystkimi" bo zaczynasz nielogicznie bełkotać i to w jednym akapicie. Najpierw piszesz o ludziach, którzy głosowali na PiS, a potem, że WSZYSCY są po tamtej stronie (innej niż PiS). ROZUMIESZ znaczenie słowa WSZYSCY? Szanuj znaczenie słów, bo jak nie to wtedy wychodzi BEŁKOT. Nagle "wszyscy" to znaczy to samo co połowa albo "wszyscy" to znaczy to samo co ludzie, którzy pracują w branży związanej ze stokami :) Dobra, zapomniałem, że to taki temat, żeby ulżyć swoim frustracjom i po prostu sobie pobełkotać. A ja tu szukam porządku, logiki zdań, odpowiedzialności za słowa itd. Przepraszam. Zapomniałem. Przepraszam już nie będę (tym bardziej, że kobieta powiedziała, żebym nie marnował czasu i nie próbował tłumaczyć sfrustrowanych, zafiksowanych ludzi) :) Tak więc... onanizujcie się nad sobą już beze mnie :)

O mamy lepszy sort na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak narzekacie na zamknięcie ośrodków narciarskich, ja w tym sezonie byłem już 12 razy na nartach i to w Polsce.

Nic nie zapowiada żebym przestał jeździć, co drugi dzień jestem na nartach i dalej tak będzie, nawet po 28 grudnia.

Cześć

Jak się chce to się ma. To jest proste.

Pozdrowienia i życzę jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jak na razie brak reakcji był wzorowy. Niech tak będzie dalej koledzy i koleżanki. Pozdrowienia

Brak reakcji to przestępstwo. My już mamy zaplanowanego Sylwka na ponad 30 osób. O północy zamierzamy strzelać i sobie składać życzenia. Pisiury będą do nas z broni ostrej?? Mają tyle do gadania co gówno. Jeśli wejdą na moją posesję zdecydowanie zobaczą co to reakcja obronna bo mamy taki zwyczaj w Beskidach jak dziady. Więc dziadów przebranych za śmieci PiS sobie nie życzę. Każdy debil z policji który będzie się czepiał jest zwykłym parobkiem. Mam broń to proszę niech się odważy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć pozwolenie na broń, to trzeba przejść psychotesty i zdać egzamin. Po tym jak budujesz zdania, wątpię czy przeszedłbys psychotesty, o zaliczeniu pozytywnym egzaminu ze znajomosci przepisów, warunków bezpieczeństwa, znajomosci budowy i obsługi broni oraz strzelania praktycznego nie wspominając. Chyba, że posiadasz broń nielegalnie, ale w takim wypadku na twoim miejscu, publicznie bym się tym nie chwalił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umierają słabe osobniki (łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo) więc czy warto?? Żyć musimy ale dla obrony starców doprowadzamy do samobójstw młodych którzy bankrutują w imię zasady. Sory ale żyć trzeba pytanie co będzie bo uratujemy milion emerytów zabijając miliony miejsc pracy.

Smutne jest to co piszesz. Raczej dobrze znam Beskidzkie środowisko góralskie i takie olewające stanowisko jest mi raczej obce. No chyba, że coś się zmieniło choć w to wątpię. Mój ojciec umarł nagle i raz płakałem cały dzień a dwa otrząsnąłem się dopiero po roku. Potencjalna śmierć mojej mamy dobiła by mnie już obecnie całkowicie. Bardzo mnie wk...eś tym jakie masz podejście więc się powstrzymam od dalszego pisania. Poza tym, że młodzi jak są młodzi to niech za..ją po łokcie bo od tego są jak dupa od srania. Do tego idą takie czasy że za..lać będą musieli jeszcze bardziej niż ci obecni starcy. Może to taka karma za tego typu poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć pozwolenie na broń, to trzeba przejść psychotesty i zdać egzamin. Po tym jak budujesz zdania, wątpię czy przeszedłbys psychotesty, o zaliczeniu pozytywnym egzaminu ze znajomosci przepisów, warunków bezpieczeństwa, znajomosci budowy i obsługi broni oraz strzelania praktycznego nie wspominając. Chyba, że posiadasz broń nielegalnie, ale w takim wypadku na twoim miejscu, publicznie bym się tym nie chwalił.

 

Ale zawsze można 230 v podłączyć pod ogrodzenie. Też nie wejdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to co piszesz. Raczej dobrze znam Beskidzkie środowisko góralskie i takie olewające stanowisko jest mi raczej obce. No chyba, że coś się zmieniło choć w to wątpię. Mój ojciec umarł nagle i raz płakałem cały dzień a dwa otrząsnąłem się dopiero po roku. Potencjalna śmierć mojej mamy dobiła by mnie już obecnie całkowicie. Bardzo mnie wk...eś tym jakie masz podejście więc się powstrzymam od dalszego pisania. Poza tym, że młodzi jak są młodzi to niech za..ją po łokcie bo od tego są jak dupa od srania. Do tego idą takie czasy że za..lać będą musieli jeszcze bardziej niż ci obecni starcy. Może to taka karma za tego typu poglądy.

 

Przede wszystkim można zauważyć, że Ci starcy to nasi ojcowie i matki. I w najlepszym kwiecie wieku podcierali nasze dupska więc jesteśmy im winni opiekę i pomoc za życie zapierdolu. Można też zauważyć, że tym najsłabszym ogniwem to są właśnie te hipotetyczne ofiary samobójstw. W myśl zaprezentowanej logiki dobrze, że oczyszczają pulę genów.  Ale myślę, że tych samobójstw bardzo nie przybędzie, myślę też, że biznesy się odbiją a tąpnięcie sporo nas nauczy. Bo zagrożenie biologiczne dalej pozostanie. Są miliony zwierzęcych, nieznanych nam wirusów i każdy z nich potencjalnie może nas wykończyć. Żyliśmy w słodkiej nieświadomości i to się skończyło. Nie muszę chyba dodawać, że trafił nas stosunkowo łagodny patogen. Gdyby to była ebola bis to nawet do biedronki nikt by nie wyszedł. 

 

Co nas nie zabije to nas wzmocni, teraz chodzi o to aby nie zabiło. Potencjalne korzyści już widać, za dwa-trzy lata nie będzie wielkich śladów tej pandemii. Poza wykresami i oczywiście lekkim pogorszeniem stopy życia, bo przecież pieniądz zostanie popsuty. W kwestii biznesów to nie popadałbym w panikę. Sam zamknąłem bądź sprzedałem parę swoich firm czy działalności. Nauczyło mnie to jednego - szybkiego reagowania w takich sytuacjach. A także tego, że małe jest piękne i wcale nie trzeba mieć firmy z 50 pracownikami. Że pieniądze to nie wszystko itd. Że mała marża to samobójstwo i, że trzeba mieć zaskórniaki, twardo oceniać ryzyka i być przygotowanym oraz elastycznym. Większość upadłych firm pewnie powróci - mądrzejsza. 

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba zauważyć jedno. Te firmy i my pracujący dajemy pieniądze by leczyć te stare osoby. Dajemy pieniądze by mogli się zaszczepić. Co jest w zamian. Wątek o stokach więc mamy obiecane przez rząd stoki otwarte. Wielkie rozmowy jak to ma wyglądać. Wszystko dogadanie więc inwestujemy w naśnieżanie. I co. O kurwa nagle zamykamy a kasa wydana wiosną popłynie do Bałtyku. Kurwa w jakim my kraju żyjemy. Co do śmierci to hmm. Przykro mi że Twój ojciec zmarł ale stary jesteś dorosłym facetem i ślimtałeś tydzień. Weź się w garść. Mój ojciec rano ze mną rozmawiał wieczorem leżał w trumnie i co mam siedzieć w kącie i płakać. Takie jest życie dzieci chowają swoich rodziców. Wiesz co to jest tragedia?? Gdy ojciec matka odprowadzają swoje dziecko na cmentarz. To jest tragedia. Śmierć to całkowicie naturalna sprawa. Już całkiem normalnym jest że rodzice umierają. Dziękuję Bogu że to ty ojca pochowałeś a nie on Ciebie. Wyobraź sobie co by wtedy czół. Cytując klasyka życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową. Gdy przyjdzie kolej na moją mamę to przyjdzie naturalna sprawa. Nic tego nie zatrzyma. Modlę się tylko o to by moje dzieci mnie pochowały bo nie wyobrażam sobie tego bym ja je musiał odprowadzić na cmentarz. To normalne już nie jest. Jeśli ktoś ślimta tydzień bo rodzic umarł to sory ale bezstresowe wychowanie właśnie wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba zauważyć jedno. Te firmy i my pracujący dajemy pieniądze by leczyć te stare osoby. Dajemy pieniądze by mogli się zaszczepić. Co jest w zamian. Wątek o stokach więc mamy obiecane przez rząd stoki otwarte. Wielkie rozmowy jak to ma wyglądać. Wszystko dogadanie więc inwestujemy w naśnieżanie. I co. O kurwa nagle zamykamy a kasa wydana wiosną popłynie do Bałtyku. Kurwa w jakim my kraju żyjemy. Co do śmierci to hmm. Przykro mi że Twój ojciec zmarł ale stary jesteś dorosłym facetem i ślimtałeś tydzień. Weź się w garść. Mój ojciec rano ze mną rozmawiał wieczorem leżał w trumnie i co mam siedzieć w kącie i płakać. Takie jest życie dzieci chowają swoich rodziców. Wiesz co to jest tragedia?? Gdy ojciec matka odprowadzają swoje dziecko na cmentarz. To jest tragedia. Śmierć to całkowicie naturalna sprawa. Już całkiem normalnym jest że rodzice umierają. Dziękuję Bogu że to ty ojca pochowałeś a nie on Ciebie. Wyobraź sobie co by wtedy czół. Cytując klasyka życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową. Gdy przyjdzie kolej na moją mamę to przyjdzie naturalna sprawa. Nic tego nie zatrzyma. Modlę się tylko o to by moje dzieci mnie pochowały bo nie wyobrażam sobie tego bym ja je musiał odprowadzić na cmentarz. To normalne już nie jest. Jeśli ktoś ślimta tydzień bo rodzic umarł to sory ale bezstresowe wychowanie właśnie wychodzi.

Trochę więcej empatii.

W ogóle dyskusja poszła znów w jakąś skrajność...znów piszecie jakby wirus zabijał każdego starszego...po drugie u nas większość osób po 65 roku życia nie jest aktywna zawodowo ...więc łatwiej takie osoby chronić i nie ma potrzeby wystawiać ich na "odstrzał".

Kończąc ...przeraża mnie Twoje podejście gdzie osoba starsza staje się zbędnym balastem....niestety dla mnie to bardzo typowo polskie podejście....bardzo smutne....sam już niedługo będziesz "stary"....pomyśl o tym, jeszcze masz małe dzieci i może je wychować inaczej niż sam zostałeś wychowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba zauważyć jedno. Te firmy i my pracujący dajemy pieniądze by leczyć te stare osoby. Dajemy pieniądze by mogli się zaszczepić. Co jest w zamian. Wątek o stokach więc mamy obiecane przez rząd stoki otwarte. Wielkie rozmowy jak to ma wyglądać. Wszystko dogadanie więc inwestujemy w naśnieżanie. I co. O kurwa nagle zamykamy a kasa wydana wiosną popłynie do Bałtyku. Kurwa w jakim my kraju żyjemy.

Ale Ty pier... to aż szkoda odpisywać. Na moją matkę co ma 80 lat i zapieprza od 7 roku życia składają obecne smarki? Ojciec odbudowywał ten kraj po wojnie i jeszcze miał by obecnie gdyby dożył żebrać od młodych pieniędzy na opiekę? Ty czytasz to co piszesz? Z kolei co Ty jesteś jakimś właścicielem stoku, że Cię to tak boli to naśnieżanie? Kto jest mały, również z kasą ten nie przeginał z naśnieżaniem lub wcale tego nie robił. Przykładów mogę Ci kilka podać. Koło mnie nawet taki Bachleda w Sieprawiu coś tam posmarkał na 20% możliwości. Bo to nie jest debil i wiedział, że jest sytuacja mocno niepewna. A reszta w tym całe Podhale już sobie zaraz spłaci te koszty albo przynajmniej zminimalizuje straty. Jojczysz jak ten jeden co otworzył kolejne kilka domków na wynajem a ma ich już 15-cie. Mnie szkoda Pani Jadzi co sprząta w Hotelu czy robi na zmywaku. Właścicieli stoków to ma tam daleko gdzie światło nie dociera. W gastro setkami ton szło żarcie na śmietnik wiosną i nie słyszałem ani nie czytałem ani jednego słowa w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka że nawet emerytury są płacone z naszych pieniędzy. Obecni emeryci nie mają nawet grosza odłożonego. To tylko obliczone pieniądze które oddali pracując. Czy się to komuś podoba czy nie ale to my pracujący płacimy emerytury bo żaden z nich nawet grosza nie odłożył (państwo nie odłożyło) a nasze emerytury będą finansować dzieci i wnuki. Cóż prawda jest brutalna. Gdyby nagle wszyscy siedzieli na pincet to nie było by pincet emerytur czy służby zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka że nawet emerytury są płacone z naszych pieniędzy. Obecni emeryci nie mają nawet grosza odłożonego. To tylko obliczone pieniądze które oddali pracując. Czy się to komuś podoba czy nie ale to my pracujący płacimy emerytury bo żaden z nich nawet grosza nie odłożył (państwo nie odłożyło) a nasze emerytury będą finansować dzieci i wnuki. Cóż prawda jest brutalna. Gdyby nagle wszyscy siedzieli na pincet to nie było by pincet emerytur czy służby zdrowia.

Prawda jest taka, że łazisz po chodnikach co zbudowali Twoi rodzice, jeździsz po torowiskach czy ulicach zrobionych za ich życia, wypróżniasz się do ich kanalizy. Chodziłeś  zaś do szkół (no tu jak widać trochę słabo się postarali) przez nich prowadzonych i postawionych. Słowem korzystasz z infrastruktury (trwałej i organizacyjnej) postawionej przez wcześniejsze pokolenia. Poprzednie rządy zamiast odkładać na idywidualnych kontach wydały całą kasę m.in. na budowę kraju.

 

Ale poprzednie pokolenia solidnie pracowały na swoją starość. Jakby Ci wystawiły rachunek za wszystkie elementy z których korzystasz to  szybko byś jednak im przyznał te emerytury. Per saldo jest taniej. Nawiasem mówiąc oszacowano koszty dziecka "od kołyski do magistra" na pół miliona złotych. Więc oddaj to swojemu staremu i nie będzie potrzebował emerytury.

 

Dramatyczne jest to, że trzeba tłumaczyć takie oczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...