Skocz do zawartości

Zamknięte ośrodki narciarskie


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Drogi Adamie,

to może ja Ci odpowiem.

Otóż taka która przestrzega Konstytucji i zgodnych z nią aktów prawnych, czyli innymi słowy zasad, w obrębie których WSPÓLNIE umówiliśmy się poruszać.

Posłowie mogą sobie dawać po ryjach, jeśli mają taką potrzebę lub ochotę, ale j.w. J

Z pozdrowieniami

Czyli jaka???? Ale tak konkretnie bez pierdolenia się. Życie to ponoszenie konsekwencji dokonanych wyborów - dokonaj wyboru i wskaż mi ścieżkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazanie. Zobaczę kogo Pan Hołownia wokół siebie zgromadzi.

 

Adamie,

Nie umiem wkejać kilku postów, wiec odpowiem "zbiorowo" na pytanie KTO?

Każdy. Każdy poza ZP

Do ich rządów wszyscy - czerwoni, różowi, AWS, idt. Przestrzegali Konstytucji,  wyroki TK ogłaszali (chociaż im się nie podobały). Naginali ustawy dla własnych potrzeb, ale nie łamali Konstytucji, nie prześladowali sędziów, ni erobili reasumpcji jak im głosowanie nie wyszło, nie wchodził żaden kurdupel na mównicę bez żadnego trybu, nie pozwolili policji zachowywać się jak UB za czasów terroru. Wiem co mówię - stałem w latach 80 po tej stronie co krzyczała gestapo i teraz też mam taką ochotę.

Każdy. Każdy byle nie oni. I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o czasy najazdu Szwedów...on ma szczęście, a my możliwość oceny tego epizodu z perspektywy kilkuset lat. W późniejszych latach z nawiązką odrobił ale...Nie czytałem głębszych opracowań na ten temat i nie wiem co nim kierowało.


Od tego czasu mężowi się DNA zmodyfikowało..... jak również w czasie wojen Napoleońskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ? ..   i tak i nie.

Zbyt prosto malujesz tę "kreskę", to nie jest takie jednoznaczne.

Czy efekty wschodniego osadnictwa na ziemiach odzyskanych dzisiaj decydują o wynikach wyborów na Dolnym Śląsku ?... ?.

Raczej jest to efekt uruchomienia bardzo prostego zabiegu socjotechnicznego i propagandowego wbijania go ludziom do głów.

Zerknij na strukturę gospodarczą, średnią wieku, średnią zamożność, poziom wykształcenia, wpływ kościoła ... tu znajdziesz  klucze bardziej pasujące do tych drzwi.  Oznaczenie wybranym kolorem regionu w którym wygrała dana partia nie pokazuje z jaką przewagą i jaką ilością bezpośrednich głosów. Gdyby policzyć głosy w ludniejszym niż wschodni regionie to mogłoby się okazać że   więcej razy na PIS zagłosowano np. w dolnośląskim.  Kontynuacją zaboru rosyjskiego, utrwalonego przez sowiecki, jest sposób traktowania obywatela jako potencjalnego złoczyńcę, oszusta i złodzieja.  To bardzo przykre że konsekwencje zachowań np. 10% nieuczciwych ponosi bez powodu cała reszta czyli 90% uczciwych i niewinnych.  Jest cała masa tego rodzaju przykładów (opłata śmieciowa np. - nie jest opłatą ale podatkiem "pogłownym").

 

Dolnośląskie przywołałem tylko dlatego że jest Ci bliższe, żadnych w tym intencji.

Wschód ma jedną wyrazistą cechę, jest najbardziej spójny ludnościowo, tu nie nastąpiła jeszcze społeczna homogenizacja, .. nie przywożono tu ludzi a oni sami raczej stąd emigrowali i emigrują za pracą.  Mieszkałem w kilku regionach, od pewnego czasu na polskim "bliskim wschodzie". Miewam okazje obserwowania zachowań ludności mieszkającej blisko wschodniej granicy, jestem mile zbudowany ich życzliwością i prostolinijnością zachowań. Nie oceniam ludzi poprzez pryzmat faktu na kogo zagłosowali, każdemu wolno mieć nadzieję, wolę szczerych niż fałszywych.

 

Dziękuję za Twój post.

 

Oczywiście uproszczam temat, masz rację. Nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym byśmy się dogadali w tym Kraju. Ale .. czasem łatwiej się dogadać z taboretem, niż z chamem. Do pewnych tematów trzeba dojrzeć i kiedyś ta cywilizacja dotrze nawet na wschód i obywateli spod ręki cara (tak, dotyczy to także przesiedleńców na ziemie zachodnie, jak i zresztą wszystkich).

 

Dla mnie jednak, to zwyczajnie strata czasu. Bo mamy potencjał by grać pierwsze skrzypce w Europie, po Brexicie, wszystko się na to zapowiadało, a gdzie jesteśmy? W czarnej dupie. Po przewidywanej i oczywistej przegranej Trumpa nie mamy sojuszników. Jak można było to tak spie..ć w 5 lat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,

Nie umiem wkejać kilku postów, wiec odpowiem "zbiorowo" na pytanie KTO?

Każdy. Każdy poza ZP

Do ich rządów wszyscy - czerwoni, różowi, AWS, idt. Przestrzegali Konstytucji,  wyroki TK ogłaszali (chociaż im się nie podobały). Naginali ustawy dla własnych potrzeb, ale nie łamali Konstytucji, nie prześladowali sędziów, ni erobili reasumpcji jak im głosowanie nie wyszło, nie wchodził żaden kurdupel na mównicę bez żadnego trybu, nie pozwolili policji zachowywać się jak UB za czasów terroru. Wiem co mówię - stałem w latach 80 po tej stronie co krzyczała gestapo i teraz też mam taką ochotę.

Każdy. Każdy byle nie oni. I tyle w temacie.

 

Dodam, że nawet z Bosakiem dałoby się dogadać, prawicowiec wierzący w to co mówi też się zawsze przyda. Z doświadczenia wiem, że zwykle mogą najwięcej wypić i są chętni skoczyć do żabki, jak by co.. ;) (żartuję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nawet z Bosakiem dałoby się dogadać, prawicowiec wierzący w to co mówi też się zawsze przyda. Z doświadczenia wiem, że zwykle mogą najwięcej wypić i są chętni skoczyć do żabki, jak by co.. ;) (żartuję)

 

Akurat z nim nie da się dogadać bo sam oficjalnie mówi, że kompromisy go nie interesują. Kolejny z wizją. Wystarczy poczytać lub posłuchać.

 

Z dużym prawdopodobieństwem po rządach Konfederacji tęsknilibyśmy za pisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym byśmy się dogadali w tym Kraju. Ale .. czasem łatwiej się dogadać z taboretem, niż z chamem. Do pewnych tematów trzeba dojrzeć i kiedyś ta cywilizacja dotrze nawet na wschód i obywateli spod ręki cara (tak, dotyczy to także przesiedleńców na ziemie zachodnie, jak i zresztą wszystkich).

 

Dla mnie jednak, to zwyczajnie strata czasu. Bo mamy potencjał by grać pierwsze skrzypce w Europie, po Brexicie, wszystko się na to zapowiadało, a gdzie jesteśmy? W czarnej dupie. Po przewidywanej i oczywistej przegranej Trumpa nie mamy sojuszników. Jak można było to tak spie..ć w 5 lat.

Jako naród nie nauczyliśmy się jeszcze demokracji.

To długi społecznie proces trwający kilka pokoleń.

Musimy zrozumieć że lepiej budować niż niszczyć.

Wtedy przestaniemy głosować na chorych z nienawiści.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Kłopot to Podhale gdzie zobowiązali się do czegoś a było inaczej. Do tego w jednym miejscu kłamali w twarz, że mają system robienia zdjęć i jak ktoś jest bez maski to jest blokowany. Nic takiego nie miało miejsca. (...).

 

Raczej nieprawda, w tym wypadku zaskoczyli mnie pozytywnie (Białka, 19.12.20; godz. 17):

https://www.facebook...64231376978945/

 

"Dziś zapewne dotarły do Was informacje , iż bardzo dużo osób miało zablokowane skipassy z powodu braku zasłoniętych ust i nosa. Niestety napominanie oraz informacje na ośrodku były nie wystarczające ,dlatego od czwartku trwały testy ,a dziś już na poważnie został uruchomiony system weryfikacji zasłaniania ust i nosa. Dla nas to była ostateczność ,ale wierzymy że to pomoże uświadomić niefrasobliwych narciarzy ,że to od nich samych zależy czy sezon po 17 stycznia 2021 r. wystartuje na nowo. Dbajmy o siebie nawzajem, zasłaniajmy usta i nos , zachowajmy dystans. Mamy na to równo tydzień ,aby udowodnić że jesteśmy w stanie zachowywać się odpowiedzialnie na stoku . Nie pozwólmy pandemii rozwinąć się na nowo. Do zobaczenia na stoku ."

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o czasy najazdu Szwedów...on ma szczęście, a my możliwość oceny tego epizodu z perspektywy kilkuset lat. W późniejszych latach z nawiązką odrobił ale...Nie czytałem głębszych opracowań na ten temat i nie wiem co nim kierowało.

Potop był dużo większym dramatem dla Polski niż straty podczas Drugiej Wojny Światowej. W Potopie więcej naszych rodaków straciło życie i było dużo więcej zniszczeń.

Więc zdrada Kraju w takim momencie, nie była ot takim tam niewinnym wyskokiem. Oczywiście jego późniejsze zasługi dla Europy i dla nas są jednoznaczne i nie do podważenia.

Jakby na to nie patrzeć, to z przyzwoitością u naszego króla bywało różnie. 

A historia lubi się czasami powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokowali tym co byli pod wyciągiem bez masek czy na stoku podczas zjazdu także?

 

Bardzo słuszne pytanie. O ile przy maksimum dobrej woli można zaaprobować obowiązek używania masek w tłumie, kolejkach, knajpach czy nawet wyciągach krzesełkowych to wymóg żeby dokonywać zjazdów w kagańcu jest absurdalny. A z tego co zrozumiałem takie właśnie wymagania wprowadzają Austriacy, w dodatku narzucając typ maski. Dla mnie to jest warunek nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszne pytanie. O ile przy maksimum dobrej woli można zaaprobować obowiązek używania masek w tłumie, kolejkach, knajpach czy nawet wyciągach krzesełkowych to wymóg żeby dokonywać zjazdów w kagańcu jest absurdalny. A z tego co zrozumiałem takie właśnie wymagania wprowadzają Austriacy, w dodatku narzucając typ maski. Dla mnie to jest warunek nie do zaakceptowania.

Dla Ciebie to nastepny powod do zerowania i zbijania kasy, wiec sie ciesz - moze nawet jest to podsuniete wladzy przez lobby prawnicze, wlasnie,zeby napedzac ineteres: wiecej zakazow, wiecej "pokrzywdzonych"...

 

PS: tez uwazam, ze zjazd w terenach w ktorych jezdze z maska to absurd, ale juz na zatloczonej  Hali Szrenickiej to oze byc cos innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to nastepny powod do zerowania i zbijania kasy, wiec sie ciesz - moze nawet jest to podsuniete wladzy przez lobby prawnicze, wlasnie,zeby napedzac ineteres: wiecej zakazow, wiecej "pokrzywdzonych"...

PS: tez uwazam, ze zjazd w terenach w ktorych jezdze z maska to absurd, ale juz na zatloczonej Hali Szrenickiej to oze byc cos innego..

Co Ty z tą halą?

Załączone miniatury

  • DSC_0096.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to nastepny powod do zerowania i zbijania kasy, wiec sie ciesz - moze nawet jest to podsuniete wladzy przez lobby prawnicze, wlasnie,zeby napedzac ineteres: wiecej zakazow, wiecej "pokrzywdzonych"...

 

PS: tez uwazam, ze zjazd w terenach w ktorych jezdze z maska to absurd, ale juz na zatloczonej  Hali Szrenickiej to oze byc cos innego..

 

Koval, czy może sobie znaleźć inny obiekt zainteresowania? Twoje fobie na temat lobby prawniczego są tak głupie, że aż żałośnie się to czyta, szczególnie w kontekście Twojego mniemania o swoich wielkich horyzontach. Napisałbym Ci coś prosto z mostu, natomiast nie wypada mi z powodu przestrzegania zasad choćby minimum kultury osobistej.

Z myśleniem u Ciebie też krucho - brak akceptacji austriackich wymogów nie oznacza tego, że będę ich ścigać po sądach a jedynie to że do nich nie pojadę. Czy na medycynie jest wykładany taki przedmiot jak logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...