Skocz do zawartości

Zamknięte ośrodki narciarskie


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oni jednak mieli dużo większe oszczędności niż my. Wiele lat na to zbierali i rozważnie gospodarowali, zarówno jako przedsiębiorcy jak i państwo.

To wątek na forum narciarskim, dotyczący zamknięcia stoków w związku z pandemią i jak napisałem wcześniej, nie będę wchodził w tematy polityczne na tym forum.

Jednak z uwagi na te zdanie o oszczędzaniu i rozważnym gospodarowaniu, nie mogłem oprzeć się pokusie okazji :)

 

https://wiadomosci.o...rcc=ucs&utm_v=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrozumieć różne logiczne ograniczenia, staram sie pojąć moim małym rozumkiem że ktoś tam w tym rządzie jest mądrzejszy ode mnie i planuje jak Nas maluczkich ochronić ale k...a niech mi ktoś wytłumaczy co robili "rządący" przez całe letnie miesiące? Co robili gdy było wiadomo że będzie  kiepsko, gdy ja i reszta personelu medycznego pracowaliśmy w gównianych maskach które zabezpieczały co najwyżej przed ...... gdzie byli Ci wspaniali myśliciele gdy zamawiałem w internecie sprzęt jednorazowy do pracy ponieważ szpital nie dostawał go w potrzebnej ilości? Kto zwróci zdrowie mnie i połowie personelu który przechorował COVID i teraz większość ma powikłania. Nie lepiej było pgłaszać sukces w walce z pandemią żeby wybory sie odbyły. A potem przespać kilka miesiecy bo tak lepiej i teraz zamykać stoki, baseny, słiownie itd... Wiem, ktoś zaraz napisze że nikt tego nie przewidział itd... Z góry odpowiadam g...o prawda. Polityka była ważniejsza od ludzkiego zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrozumieć różne logiczne ograniczenia, staram sie pojąć moim małym rozumkiem że ktoś tam w tym rządzie jest mądrzejszy ode mnie i planuje jak Nas maluczkich ochronić ale k...a niech mi ktoś wytłumaczy co robili "rządący" przez całe letnie miesiące? Co robili gdy było wiadomo że będzie  kiepsko, gdy ja i reszta personelu medycznego pracowaliśmy w gównianych maskach które zabezpieczały co najwyżej przed ...... gdzie byli Ci wspaniali myśliciele gdy zamawiałem w internecie sprzęt jednorazowy do pracy ponieważ szpital nie dostawał go w potrzebnej ilości? Kto zwróci zdrowie mnie i połowie personelu który przechorował COVID i teraz większość ma powikłania. Nie lepiej było pgłaszać sukces w walce z pandemią żeby wybory sie odbyły. A potem przespać kilka miesiecy bo tak lepiej i teraz zamykać stoki, baseny, słiownie itd... Wiem, ktoś zaraz napisze że nikt tego nie przewidział itd... Z góry odpowiadam g...o prawda. Polityka była ważniejsza od ludzkiego zdrowia.

Już to ktoś napisał - w imię "wyższych racji" - czytaj dla własnych interesów zrobią wszystko. Oni nie martwią się o leki, respiratory, zespół lekarski. Oni to mają. A nas mają w dupie (mieli i mieć będą). Ci prawojebni bardziej, ale ci drudzy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to ktoś napisał - w imię "wyższych racji" - czytaj dla własnych interesów zrobią wszystko. Oni nie martwią się o leki, respiratory, zespół lekarski. Oni to mają. A nas mają w dupie (mieli i mieć będą). Ci prawojebni bardziej, ale ci drudzy też.

 

Już Bodex wcześniej napisał, tym razem będą chcieli przejąć za bezcen upadłe stacje narciarskie. Znam przykłady prób takich przejęć z innych sektorów - bankowość czy projekty o potencjalnym znaczeniu militarnym. Wiem do czego ci ludzie są zdolni, potrafią wysłać służby specjalne i złożyć propozycję nie do odrzucenia, oczywiście bez żadnego śladu w dokumentach. Dużo mógłbym opowiadać. Czują się bezkarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ma być otwarte wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego, więc amator na doczepkę jedynie?

 

Generalnie coś czułem, że tak będzie. Zamiast zamknąć z góry, te 3 tygodnie temu to poczekali aż pójdą inwestycje w naśnieżanie i inne przygotowania do sezonu i wtedy cięcie...sabotażysta by lepiej tego nie obmyślił. 

 

Jeszcze bardziej poroniony pomysł jest z tymi wyjazdami służbowymi. 

Zakaz, bo na narty jeździli - wiedza pobrana z instytutu danych z d... Ile było takich przypadków w skali kraju? 1000? 2000?

"Bo w internecie krążą plotki". 

A o całych gałęziach przemysłu, łącznie z różnymi strategicznymi tematami, w tym państwowymi, które opierają się na delegowanych ekipach to już nikt nie pomyślał. Ciekawe kto pokryje koszty związane z nieuchronnymi opóźnieniami w realizacji takich zleceń. 

I co zrobią jak nagle na przykład będzie gruba awaria na dużym bloku w elektrowni w Bełchatowie - serwis nie przyjedzie, bo w hotelu zakaz...

 

Sam mam taki wyjazd zaplanowany na początek stycznia i to w dużej państwowej firmie. Pół polski do przejechania, temat na 3-4 dni i co mam w samochodzie koczować ?  :D Kampera wynająć, namiot rozbić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomniejsze stacje będą kombinowały z otwarciem się na kluby sportowe ale wiadomo, że to będą wyjątki a cała reszta się pozamyka. Ciekawi mnie wogóle to, jak będzie wyglądał sezon po 17 stycznia? Czy na +- 1,5 miesiąca jazdy dla głównie klientów weekendowych będzie się większości opłacało śnieżyć, szczególnie, jeśli nie będzie opadów?

 

Decyzja tragiczna w skutkach. O ile zamknięcie hoteli można by jakoś jeszcze zrozumieć, o tyle zamknięcie stoków to decyzja skrajnie irracjonalna i podyktowana chyba tylko tym, że Niemcy tak robią XD

Co z tymi bezpiecznikami? Co z poziomami zachorowań od których było uzależnione wprowadzenie podziału na strefy po świętach? Jak się to ma do tych konferencji sprzed ponad miesiąca? 

 

Władza komunikuje się z nami jak z jakimś bydłem. Zbiorowe "wyszczepienie" i do rzeźni. Niestety taki mamy kraj jaki potrafimy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomniejsze stacje będą kombinowały z otwarciem się na kluby sportowe ale wiadomo, że to będą wyjątki a cała reszta się pozamyka. Ciekawi mnie wogóle to, jak będzie wyglądał sezon po 17 stycznia? Czy na +- 1,5 miesiąca jazdy dla głównie klientów weekendowych będzie się większości opłacało śnieżyć, szczególnie, jeśli nie będzie opadów?

 

Decyzja tragiczna w skutkach. O ile zamknięcie hoteli można by jakoś jeszcze zrozumieć, o tyle zamknięcie stoków to decyzja skrajnie irracjonalna i podyktowana chyba tylko tym, że Niemcy tak robią XD

Co z tymi bezpiecznikami? Co z poziomami zachorowań od których było uzależnione wprowadzenie podziału na strefy po świętach? Jak się to ma do tych konferencji sprzed ponad miesiąca? Niestety taki mamy kraj jaki potrafimy zrobić.

O tym co mówili wtedy już nikt nie pamięta chyba, że to dopiero zaczną wprowadzać te strefy po feriach. Ja rozumiem tą decyzję jako obawa przed kolejną falą wzrostów (jak w Niemczech czy Czechach) i tego, że jak zaczniemy falę od 10 tys zachorowań to nasza służba zdrowia padnie na pysk. Stoki stosunkowo łatwo zamknąć i nie trzeba wtedy chodzić po prywatnych kwaterach w celu poszukiwania turystów chociaż i tak pewnie część osób pojedzie pochodzić po górach w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...