Skocz do zawartości

Rząd znacjonalizował setki serwisów, dzienników i tygodników.


Ziemowit1

Rekomendowane odpowiedzi

Rząd za pomocą Orlenu znacjonalizował spółkę Polska Press, która jest właścicielem bardzo dużej liczby stron internetowych, dzienników, magazynów, tygodników, wydawnictw i drukarni.

Są to między innymi: Nowa Trybuna Opolska, Echo Dnia, Express Ilustrowany, Kurier Poranny, Kurier Lubelski, Gazeta Pomorska, Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Głos Wielkopolski, Gazeta Wrocławska, Polska Metropolia Warszawska, Express Bydgoski, Nowości: Dziennik Toruński, Gazeta Lubuska, Dziennik Polski, Gazeta Współczesna, Gazeta codzienna Nowiny, Głos Dziennik Pomorza, Moto Express, Autogiełda Wielkopolska, Jarmark, Motojarmark, Nasze Miasto, Motofakty, Strefabiznesu, Stronakobiet, Strefaagro, Telemagazyn, Gol24, Sportowy24.

Można się spodziewać, że za jakiś czas rozpocznie się wymiana kierownictwa, a być może nawet i redaktorów na skalę dużo większą niż w Polskim Radiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rząd za pomocą Orlenu znacjonalizował spółkę Polska Press, która jest właścicielem bardzo dużej liczby stron internetowych, dzienników, magazynów, tygodników, wydawnictw i drukarni.

 

Express Ilustrowany, Kurier Poranny, Kurier Lubelski, Gazeta Pomorska, Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Głos Wielkopolski, Gazeta Wrocławska, Polska Metropolia Warszawska, Express Bydgoski, Nowości: Dziennik Toruński, Gazeta Lubuska, Dziennik Polski, Gazeta Współczesna, Gazeta codzienna Nowiny, Głos Dziennik Pomorza, Moto Express, Autogiełda Wielkopolska, Jarmark, Motojarmark, Nasze Miasto, Motofakty, Strefabiznesu, Stronakobiet, Strefaagro, Telemagazyn, Gol24, Sportowy24.

 

I będzie jak na Węgrzech , że o fajnej imprezie gejowskiej  nic nie wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym przejęciu moim zdaniem chodzi o to, że wiele dzienników pisze niewystarczająco dobrze o obecnym rządzie i niewystarczająco źle o szeroko pojętej opozycji. Walka z tymi, którzy ich nie lubią wchodzi na nowy, wyższy level.

Cześć

A jak tu parę dni temu pisaliśmy z kolegami, że to typowo faszystowskie metody działania to chłopcy się wzburzyli. Teraz kolej na delegalizację.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
A jak tu parę dni temu pisaliśmy z kolegami, że to typowo faszystowskie metody działania to chłopcy się wzburzyli. Teraz kolej na delegalizację.
Pozdrowienia

Podobno wszystkie te polskojęzyczne gazety mają łącznie 17.4mln czytelników. Doszli do wniosku, że propaganda działa, to dleczego by nie mieli pójść o krok dalej i dotrzeć ze swoją dobrą zmianą do tych, którzy nie oglądają TVP?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wszystkie te polskojęzyczne gazety mają łącznie 17.4mln czytelników. Doszli do wniosku, że propaganda działa, to dleczego by nie nie mieli pójść o krok dalej i dotrzeć ze swoją dobrą zmianą do tych, którzy nie oglądają TVP?

A tak ładnie to ubrali w słowa ze 4 latata temu repolonizacja mediów ( czyli kaganiec na pysk i nie szczekać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co za bardzo lamentować. Kto dziś czyta gazety poza ich elektoratem? Jak chcę się czegoś dowiedzieć co się dzieje na świecie, to sprawdzam na smartfonie, a gazety w większości i tak kupuje ich elektorat. Z tego 17 milionowego nakładu zaraz po przejęciu zrobi się połowa jak przy telewizji reżimowej. Nie będzie odpowiedni nakład się sprzedawał to i reklamodawcy się wycofają jak Coca-cola z „Ukrytej słodyczy” Hofmana. Jedynym problemem będzie tylko to, że rząd będzie pompował publiczną kasę w te wydawnictwa, tak jak pompuje w reżimową telewizję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rząd za pomocą Orlenu znacjonalizował spółkę Polska Press, która jest właścicielem bardzo dużej liczby stron internetowych, dzienników, magazynów, tygodników, wydawnictw i drukarni.

 

Express Ilustrowany, Kurier Poranny, Kurier Lubelski, Gazeta Pomorska, Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Głos Wielkopolski, Gazeta Wrocławska, Polska Metropolia Warszawska, Express Bydgoski, Nowości: Dziennik Toruński, Gazeta Lubuska, Dziennik Polski, Gazeta Współczesna, Gazeta codzienna Nowiny, Głos Dziennik Pomorza, Moto Express, Autogiełda Wielkopolska, Jarmark, Motojarmark, Nasze Miasto, Motofakty, Strefabiznesu, Stronakobiet, Strefaagro, Telemagazyn, Gol24, Sportowy24.

 

 

Dobrze że piszesz jakie to tytuły, trzeba zapamiętać żeby przypadkiem któregoś nie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co za bardzo lamentować. Kto dziś czyta gazety poza ich elektoratem? Jak chcę się czegoś dowiedzieć co się dzieje na świecie, to sprawdzam na smartfonie, a gazety w większości i tak kupuje ich elektorat. Z tego 17 milionowego nakładu zaraz po przejęciu zrobi się połowa jak przy telewizji reżimowej. Nie będzie odpowiedni nakład się sprzedawał to i reklamodawcy się wycofają jak Coca-cola z „Ukrytej słodyczy” Hofmana. Jedynym problemem będzie tylko to, że rząd będzie pompował publiczną kasę w te wydawnictwa, tak jak pompuje w reżimową telewizję.

Ja kupuję: Kronikę Beskidzką, Wyborczą i Nie. Nie jestem ich elektoratem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co za bardzo lamentować. Kto dziś czyta gazety poza ich elektoratem? Jak chcę się czegoś dowiedzieć co się dzieje na świecie, to sprawdzam na smartfonie, a gazety w większości i tak kupuje ich elektorat. Z tego 17 milionowego nakładu zaraz po przejęciu zrobi się połowa jak przy telewizji reżimowej. Nie będzie odpowiedni nakład się sprzedawał to i reklamodawcy się wycofają jak Coca-cola z „Ukrytej słodyczy” Hofmana. Jedynym problemem będzie tylko to, że rząd będzie pompował publiczną kasę w te wydawnictwa, tak jak pompuje w reżimową telewizję.

Wiesz tu nie o to chodzi....wątpię że robią tylko po to by betonować swój elektorat ...to raczej dla ludzi widzą, że to  co robi PiS to syf...ale z drugiej strony mają myślenie, że dali 500 plus i w sumie to jakie ograniczenie wolności kiedy ludzie chodzą i protestują....dla takich ludzi, którzy specjalnie nie weryfikują....wtedy będą mogli wrzucać takie bzdety jak niektórzy użytkownicy tutaj strasząc zachodem, opozycją itd. ...jak to w Stanach strzelają, a we Francji pałują....więc będą skutecznie zamazywać rzeczywistość, rozmywać fakty itp. itd....by zniechęcić do głosowania na jakaś inną opcję.

Działają w myśl klasyka...wydaje mi się swoistego guru jak chodzi o taktykę PiSu.... Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wątpię że robią tylko po to by betonować swój elektorat ..

Ich elektorat czyta papier toaletowy - jak przyznał się Kuba99 wyżej. Mam tylko nadzieję, że Kuba czyta przed użyciem, a nie po. Ale ....

 

mają myślenie

Mają myślenie, że słupki im spadają i wizja kolejnych długich lat przy korycie się oddala - dlatego nerwowo próbują coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że piszesz jakie to tytuły, trzeba zapamiętać żeby przypadkiem któregoś nie kupować.

Podałem tylko te bardziej popularne. Gdzieś przeczytałem, że samych tygodników jest 150. Tu większa lista.

Wydania papierowe: https://polskapress....portfolio/prasa
Serwisy internetowe: https://polskapress....tfolio/internet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repolonizacja mediów, to ich plan na drugą kadencję. Robili już kilka podchodów pod portale i TVN24.

 

Kiedyś w toku studiów, miałem przyjemność uczestniczyć w wykładzie Pani profesor, której nazwiska teraz nie mogę sobie przypomnieć. Było to dobre 20 lat temu. Była wykładowcą Sorbony, u nas na gościnnym wykładzie. Zauważyła wówczas, że w Polsce chętnie prywazytujemy przedsiębiorstwa, kwestią 20 lat, będzie gdzy zaczniemy je renacjonalizować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale te wymieniane tytuły które czytacie, na razie nie nie znalazły się na długiej liście czasopism do przejęcia przez Orlen. Dalej będziecie mogli je czytać bez obrzydzenia.


Ja tak naprawdę nie mam nic przeciwko temu, że ileś tam gazet czy kanałów telewizyjnych jest w rękach państwa. Austriackie regionalne telewizje i dzienniki są niemal pozbawione polityki i pokazują, że da się. W polskich mediach jest o wiele za dużo polityki, a teraz będzie jeszcze więcej i jeszcze więcej kasy na to pójdzie. Tego będą odrzucać błotem a tamtego wybielać. To nie jest ani trochę fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...