Skocz do zawartości

Jugów - Stok Rymarz


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jugów - Stok Rymarz Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: www.jugowpark.pl/ Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi http://www.bukowachata.pl/ Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) http://www.bukowachata.pl/ Ceny Ceny kart na wyciąg 1 Œ o dł. 600 m Ulgowy 25 zł – 10 wjazdów, 1 wjazd – 2,5 punkta Normalny 30 zł - 10 wjazdów, 1 wjazd – 3 punkty Ceny kart na wyciąg 2 o dł. 160 m Ulgowy 5 zł - 10 wjazdów, 1 wjazd – 0,5 punkta Normalny 10 zł -10 wjazdów, 1 wjazd – 1 punkt Za kartę pobieramy kaucję w wysokości 15 zł. Karta ważna od momentu rozpoczęcia sezonu do końca kwietnia 2008. KOSZT KARNETÓW 4 GODZINNYCH NA STOKU RYMARZ GODZINY 9.00- 13.00 Ulgowy 30 zł Normalny 35 zł GODZINY 13.00- 17.00 Ulgowy 30 zł Normalny 35 zł GODZINY 17.00- 21.00 Ulgowy 30 zł Normalny 35 zł KOSZT KARNETU CAŁODZIENNEGO NA STOKU RYMARZ OD GODZINY 9.00 do 17.00 Ulgowy 50 zł Normalny 60 zł wg http://www.bukowachata.pl/ Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) http://217.98.148.12...i-bin/video.jpg Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Urodą i urozmaiceniem nie grzeszy, ale robi wrażenie z dołu, stok jest dość wymagający, zdecydowanie dla tych, którzy dość pewnie stoją na nartach...kiedyś jak jeszcze o ratrakach w Polsce nie słyszeli to była tam prawdziwa walka o życie, teraz jest znacznie lepiej, dobrze jeżdżący narciarze będą usatysfakcjonowani :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
Byłem wczoraj na nocnych jazdach. PLUSY: - Miejsce ładne - Fajna drewniana gospoda MINUSY: - kupili sobie ratrak, ale chyba nikt nie umie nim jeździć albo nie mają kluczyków, bo na trasie tylko muldy i lód; - obsługa robi łaskę, że możesz zapłacić 30 PLN za 2h i pojeździć na nartach. Zamiast tego próbują sprzedać Ci używany telefon komórkowy; - żeby tam dotrzeć w nocy trzeba wiedzieć, że parking jest daleko a potem przedzierasz się po ciemku przez las. Spowrotem, żeby nie drałować pod górę musisz przejechać przez bramkę do wyciągu (która jest na wysokości kostek), dopiero za nią przez siatkę zwrócić karnet (bo jest kaucja 15 PLN), wyciągnąć się na górę i stamtąd jechać po ciemku przez las do parkingu - jak jest was więcej to łatwiej, bo za pierwszą osobą sypią się iskry spod nart (fragment niby niebieskiej trasy), więc jest trochę jaśniej; - oczywiście żadnych wypożyczalni ani serwisów nie uraczysz, więc jeżeli masz tępe krawędzie to sam jesteś sobie winien, bo trasa jest wyjątkowo kiepsko utrzymana a oznaczona kolorem czarnym; W ogóle Stok Rymarza istnieje tylko po to, żeby był a Ty narciarzu najlepiej płać ale nie jeźdź, bo tylko wkur...sz obsługę wyciągu talerzykowego swoją niepotrzebną obecnością. Na pocieszenie - dobre wino grzane mają w gospodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa gusta i gusciki, bylem w tym sezonie 4 razy - wiec dla rownowagi troche z innej beczki. * Stok jest wymagajacy, zarowno jezeli chodzi o uksztaltowanie jak i nawierzchnie, sporo wytarc, troche (TROCHE !) nierownosci, sa oblodzenia - trzeba umiec i chciec jezdzi, jak dla mnie nazwalbym go wzglednie rownym - a staram sie jezdzic wylacznie na krawedzi; duzo znajomych narzeka, ze nierowno, ze twardo, ze beee - generalnie czesto schodza ze zbita dupa :D;) * Ostre krawedzie sa niezbedne, jak rowniez jest bardzo wskazana umiejetnosc dobrej jazdy na krawedzi, zarowno krotkim, srednim jak i dluzszym skretem; * Przedostatnia latarnia jest niestety wygaszona juz chyba 3 sezon, takze "przedostatni" odcinek dojazdowy jest mocno wycieniony; * Nie trzeba dojezdzac od gory - dojaz jest od dolu Jugowa pod sama Bukowa Chate i pod wyciag (20-50 metrow) - ale, jest stromy podjazd, trzeba umiec i wiedziec jak sie rozbujac, albo 4*4, albo lancuchy; ja w kazdym razie wyskakuje tam z przednim napedem; inna opcja to zatrzymac woz 50-60 metrow przed ostatnim podjazdem i podejsc pod gorke niecale 100 metrow; * Serwisu tam zadnego nie bylo, nie ma i nie bedzie chyba :D * Sniegu sporo, sztuczno - natruralnego, generalnie przez przetarc i cial obcych; * Nikt mi nic nie oferowal dodatkowo i na nic nie narzekal, generalnie wpadalem tam w tygodniu po pracy wieczorami i jezdzilem 2 godz do po 21, nawet SOLO na stoku bez zadnych uwag i niesnasek; * Traktuje ten stok jako wyzwanie do cwiczenia krotkich i srednich skretow cietych, podchodze do niego treningowo, nie rekraacyjnie; zony i syna bym tam nie zabral, choc syn zjezdza w miare bez problemow z czarnych stokow pod zawody APS :) Tyle - starajac sie w miare obiektywnie. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Miałem przyjemność gościć na Rymarzu dwa razy w zeszłym tygodniu i moje wrażenia są bardzo pozytywne. +Stok był przygotowany wzorowo, nawet około 14-15 nie występowały muldy czy przetarcia, widać że chłopaki wiedzą jak używać trzech ratraków +Zero kolejek nawet w sobotę ok 14, maksymalny czas oczekiwania 2min, +Miła obsługa, szczególnie panie w resaturacji w bukowej przezentują się bardzo ...pozytywnie :D, +Czarna trasa to bajka, oczywiście dla zaawansowanych, +Dla mniej zaawansowanych dwie dodatkowe trasy, czerwona i niebieska długa na około 2,5km bardzo przyjemna chociaż raz trzeba kilka razy się odepchnąć kijami, Do szczęscia brakowało tylko uruchomienie górnego orczyka dzięki któremu trasa czerwona staje się świetną nartostradą, i przestawienie bramek karnetowych w inne miejsce. Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Na Rymarzu już biało... Niestety, nic nie wiem na temat dośnieżania. Aktualny widok z kamery (zmienił się nieco adres i linki z powyższych postów nie działąją) jest tu: http://bukowachata.n...i-bin/video.jpg Poza tym należy mieć nadzieję, że w tym roku na Rymarzu będą sypać tak, jak w latach poprzednich - w zeszłym roku miejscami nasypane było tak na oko w granicach 180 cm sztucznego śniegu - na mnie zrobiło to spore wrażenie. W końcu to nie są Karkonosze! Jeszcze słówko o wyciągu, bo może nie wszyscy wiedzą - kiedyś był tam orczyk, a od bodaj dwóch sezonów zainstalowany jest nowy (a przynajmniej na taki wygląda) talerzyk. Nie polecam tego ośrodka początkującym, chyba że po bardzo dużych opadach naturalnego śniegu, kiedy otwarta jest wspomniana powyżej trasa o długości ponad 2 km. Jednak nawet sam wyciąg może sprawiać pewne problemy, bo po pierwsze dysponuje atomowym startem i przy odrobinie szczęścia leci się kawałek w powietrzu, a do tego, przy dużej warstwie śniegu, jest się ciągniętym prawie poziomo (za długie teleskopy?), co nie należy do przyjemności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O, ale się tu ruch zrobił! Chyba jednak jest popyt na oldskulowe stoki. :) Ja właśnie wróciłem z czeskiego tournee i mam chętkę na wyjazd na Rymarza. 1/2prokrzysiek, czekamy na sprawozdanie. I jak już wrócisz, napisz, proszę, jak z dojazdem na stok - czy jechać na przełęcz - czy jest śniegu na tyle, by stamtąd zjechać na stok na nartach, czy też cisnąć autem pod Bukową Chatę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od warunków, które pozostawiają wiele do życzenia, stok przed nocną nie był ratrakowany, śnieg ciągle pada i armatki pracują pełną parą dlatego na stoku było pełno luźnego śniegu i muld warunki do jazdy ciężkie ale na stoku nie ma żadnych przetarć, pod śniegiem lód, karnety tylko na 10 przejazdów i dość drogie, bo 10 zjazdów kosztuje 25zł, stoją czytniki ale jak nam powiedziano jeszcze nie działają, być może jak je uruchomią będzie jakiś inny wybór karnetów dojazd od strony Jugowa pod Bukową Chatę przejezdny z oponami zimowymi oczywiście, ale pod samą Bukową nie podjechaliśmy bo tam jest dość stromo i chyba tylko 4x4 tam wyjdzie aktualnie, także zasuwaliśmy z buta pod wyciąg, z tego co wiem ta trasa niebieska co można nią dojechać na parking od przełęczy jest zamknięta i jak dzwoniłem powiedziano mi że na nartach tam się nie dojedzie i dzwoniąc do nich, oczywiście dowiedziałem się że warunki są dobre tylko nikt nie wspomniał że nie jest otwarty cały stok tylko jego cześć i wysiadać trzeba tak 200m przed końcem wyciągu stok bardzo fajny, ale dzisiaj nie przygotowany dlatego 10 razy zjechaliśmy i wróciliśmy do domu, wody w zbiorniku mają jeszcze dużo także ze śniegiem tam nie powinno być problemu, wyciąg, jak ktoś tu napisał, naprawdę ma atomowy start i przy pierwszy słupie leci się w powietrzu :D

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 02 styczeń 2010 - 23:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dzwoniąc do nich, oczywiście dowiedziałem się że warunki są dobre tylko nikt nie wspomniał że nie jest otwarty cały stok tylko jego cześć i wysiadać trzeba tak 200m przed końcem wyciągu

Ano właśnie. W zeszłym roku też tak było - coś mieli problem z dośnieżeniem góry - może dlatego, że tam dość mało drzew w tej części stoku jest i im zwiewa?...

wyciąg, jak ktoś tu napisał, naprawdę ma atomy start i przy pierwszy słupie leci się w powietrzu :D

Hehe, to chyba ja tak napisałem... A powiedz mi, czy nie miałeś wrażenia, że wyciąg ciągnie "zbyt poziomo"? Bo nie wiem w końcu, czy w zeszłym roku było coś nie tak z samym wyciągiem, czy też tak dużo śniegu wtedy nasypali; w każdym razie trzeba było talerzyk trzymać z całej siły udami, żeby nie spaść z wyciągu i efekt tego był taki, że wjazd na górę był bardziej męczący niż późniejszy zjazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
No w tym sezonie mnie tam nie było "wyjątkowo", ale słyszę ze zgasła druga żarówka :eek:

Ba to pierwsza to już od 3 sezonów nie świeci i nikt się tym nie przejmuje :D

Nikogo z rodziny tam nie zabieram.
A sam traktuje go wyłącznie treningowo.
Tak "po prostu pojeździć" się nie da.

Pozdr. Ziomale :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Pamiętam jak kilka lat temu się stawiało pierwsze kroki na nartach właśnie tu, pierwsze próby podjazdu wtedy jeszcze orczykiem, o ile pamiętam to był mój 2gi w życiu wypad na narty, kilka prób podjazdu na górę, ogólnie pompa niezła :) wtedy jeszcze się nie odważyłem jechać stromizną w dół tylko jechałem najłatwiejszą trasą przez las, wtedy zima niezła była w lesie z ponad metr śniegu, miło się wspomina. Potem już na luzie się tu jeździło głównym zjazdem, a bocznym tylko na parking na przełęczy już po jeździe na stoku. W ostatnim czasie mało tam bywałem, w zeszłym roku byłem tam 2 razy lodu pod śniegiem na potęgę, może teraz jak puchu nasypie będzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...