Skocz do zawartości

Wygrzewanie butów można samemu?


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle wygrzewanie jest powiedzmy dyskusyjne, wygrzewamy jakąś tam gąbkę żeby szybciej się wygniotła/zdeformowała, czyli takie przyspieszone zużycie butów :lol:

 

Wygrzewamy skorupę. Grzanie gąbki jest dla cieniasów.... ;)  ;)

 A co do debilnosci tej operacji -  to w instrukcji Salomonów CS sprzed chyba 7-8  lat był dokładny opis jak to zrobić w domowych warunkach, co sprawdziłem skutecznie i osobiście. Obecnie nie ma juz pewnie problemów z taką operacją w sklepie czy sklepo-serwisie i zwykle jest w cenie zakupu, pod warunkiem że konstrukcja buta jest do tego przystosowana. Sam zdecydowałem sie na to gdy zobaczyłem minę i usłyszałem mętne zeznania sprzedawcy.....  :wacko:

 

Gdzieś na forum jest mój opis tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy można wygrzać nowe buty po zakupie samemu w warunkach domowych czy tylko pozostaje wizyta w serwisie?

pozdrawiam

Brachol, będziesz miał w temacie wygrzewania tylu zwolenników, co przeciwników zapewne.

 

Jak widzisz Wort uważa, że to przyspieszone zużycie...według mnie, to tylko szybsze "ułożenie do danej stopy/nogi" i użyłbym sformułowania - szybsze uformowanie, zamiast zdeformowanie. 

 

Wygrzewanie w domu sobie odpuść.

Moje linery wylądowały w sklepowym "piekarniku" zaraz po zakupie.

Tu masz link akurat do firmy, której ja posiadam buty ale chodzi o ogólny pogląd. W tej dziedzinie już wyszliśmy ze średniowiecza (chemia poczyniła duże postępy) i zapewne jest o wiele większy progres technologiczny niż np. w budowie nart.

https://www.dalbello.it/pl/linery/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś?

Już prawie kupiłem, ale znalazłem cenę niższą wysyłkowo niż w sklepie stacjonarnym. Buty w sumie mi pasują poza jednym miejscem gdzie pewnie będę musiał lekko odbarczyć. Natomiast wygrzać chciałbym i stąd moje pytanie czy można w domu jak nie ma sensu to kupię w sklepie i będzie w tej samej cenie jakbym kupił w necie i wygrzał za dodatkową opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik temat wygląda na prosty oczywiście trzeba zachować umiar jak we wszystkim. Ale tak jak pisałem wcześniej kupię na miejscu i będę miał takie zabawy z butem w cenie.

Dziękuję za odpowiedzi.

Wygrzewałem trzykrotnie w sklepie, bez efektu.

Wygrzałem punktowo w domu zgodnie z filmem, jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewamy skorupę. Grzanie gąbki jest dla cieniasów.... ;)  ;)

 A co do debilnosci tej operacji -  to w instrukcji Salomonów CS sprzed chyba 7-8  lat był dokładny opis jak to zrobić w domowych warunkach, co sprawdziłem skutecznie i osobiście. Obecnie nie ma juz pewnie problemów z taką operacją w sklepie czy sklepo-serwisie i zwykle jest w cenie zakupu, pod warunkiem że konstrukcja buta jest do tego przystosowana. Sam zdecydowałem sie na to gdy zobaczyłem minę i usłyszałem mętne zeznania sprzedawcy.....  :wacko:

 

Gdzieś na forum jest mój opis tej operacji.

 

Wszelkie zabiegi ze skorupą buta są jak najbardziej sensowne czasami  konieczne.

 

Co do samych botków ta mam taką hipotezę roboczą, że producenci uprościli budowę botków i kazali je wygrzewać oczywiście kreując to na nowość, którą większość chętnie łyka.

"Komfortowe" buty sprzed ok 20/30 lat mają w sobie milion różnych gąbek i gąbeczek o różnej podatności, plastikowych elementów usztywniających etc. aż sam się dziwiłem jak oni tam to pomieścili(ręcznie)

 i jak złożony musiał być proces budowy/klejenia/szycia takiego botka, wiem bo prułem takie nie jedne. Obecne a w szczególności te do wygrzewania mają budowę znacznie uproszczoną.

 

W każdym razie najlepsze buty czyli buty stricte sportowe nie mają możliwości wygrzewania botków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...