Skocz do zawartości

Jak to robią najlepsi...


Elosawa

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A co to za koleś jedzie bo mi akurat nie wygląda na zawodnika tylko na instruktora o zacięciu demonstratorskim, pewnie jakaś zawodnicza przeszłość tam jest ale to instruktor.

Pozdro

Nicolo Colombi https://www.fis-ski.com/DB/general/athlete-biography.html?sectorcode=al&competitorid=130332

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Elosawa napisał:

Od 3:28 „explosiveness” - pokazane jest to o czym wspominał@tyrpoos_ski, kiedy odpowiadał na krytykę jego „przesadzonego” ruchu ręką przy wykańczaniu zakrętów.

 

Cześć

Swego czasu gdy freestyle zaczął być popularny w Europie i rodził się podział na trzy (wtedy czyli lata 80/90) podstawowe konkurencje wprowadzono pewne elementy baletu do powstającego wówczas programu nauczania narciarstwa. Był to genialny pomysł, który został zarzucony wraz z niezakwalifikowaniem się baletu do dyscyplin olimpijskich.

Współczesny freestyle nie ma wiele wspólnego z tamtymi czasami bo cały gwizdek poszedł w ewolucje powietrzne, które wymagają przygotowania, odwagi, specjalnych najazdów itd.

Fantastycznym połączeniem jest narciarz mający podstawy sportowe, który jeździ narciarstwo wolne. Stąd wywodzi się wielu freeriderów.

W każdym momencie warto urozmaicać swoją jazdę nietypowymi pozycjami, ruchami, ewolucjami itd. Znakomicie wpływa to na uniwersalność, czucie śniegu, czucie nart, grę krawędzi itd. Pozwala nabrać swobody w jeździe nieosiągalnej dla tłukącego na wypieszczony pólku pajacyki miłośnika łuczków.

Pozdro

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, nikon255 napisał:
22 godziny temu, Elosawa napisał:

Od 3:28 „explosiveness” - pokazane jest to o czym wspominał@tyrpoos_ski, kiedy odpowiadał na krytykę jego „przesadzonego” ruchu ręką przy wykańczaniu zakrętów.

 Riczard tylko rusza nadgarskiem. 

Tak, rusza tylko nadgarstkiem, a ramię ma nieruchome. Nikon przypatrz się bardziej, ale zgadzam się, że nie jest tak intensywny.

Gdzieś słyszałem jego rozmowę z Tomem Giele i mówił że chciałby pracę rąk poprawić bo ma je zbytnio przy ciele.

Chłopak jeździ super , widać że ma fan i bawi się tymi nartami.

Ja mam trochę inne ruch ręką w samym wykończeniu skrętu i ten skręt jest trochę bardziej podkręcony.

Podsyłam krótki filmik na którym to lepiej widać. Nazwałem to Booster Turn 🙂 - można się popastwić komentarzami.

Filmik jest niepubliczny więc jesteśnie jedyną publiką 🙂

 

 

Pozdrawiam

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booster Turn , LeMaster opisuje w ND str.97 jako ''Rotacja górna częścią ciała ''. Za wrażenia estetyczne bdb. A bioder dalej nie ma ;). Ten Włoch z filmiku bez oglądania prezentuje się z frontalną pozycją, ,pięknie ugiętym i włożonym biodrem, jazda technicznie: marzenie. Dla średnio jeżdżących takie explosiveness zabawy, mogą się źle skończyć. Także mierzmy siły na zamiary. pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 19:38, eliorlan napisał:

Booster Turn , LeMaster opisuje w ND str.97 jako ''Rotacja górna częścią ciała ''. Za wrażenia estetyczne bdb. A bioder dalej nie ma ;). Ten Włoch z filmiku bez oglądania prezentuje się z frontalną pozycją, ,pięknie ugiętym i włożonym biodrem, jazda technicznie: marzenie. Dla średnio jeżdżących takie explosiveness zabawy, mogą się źle skończyć. Także mierzmy siły na zamiary. pozdrawiam 

I robi to w kontekście technik narciarskich lat 40 i 50 i jednocześnie kilka stron dalej wyjaśnia dlaczego nie powinno się tak jeździć. Wskazane przez LM błędy jak na dłoni widać na zamieszczonym filmie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.11.2021 o 19:38, eliorlan napisał:

Booster Turn , LeMaster opisuje w ND str.97 jako ''Rotacja górna częścią ciała ''. Za wrażenia estetyczne bdb. A bioder dalej nie ma ;). Ten Włoch z filmiku bez oglądania prezentuje się z frontalną pozycją, ,pięknie ugiętym i włożonym biodrem, jazda technicznie: marzenie. Dla średnio jeżdżących takie explosiveness zabawy, mogą się źle skończyć. Także mierzmy siły na zamiary. pozdrawiam 

Bo ja mam biodra w kolanach  😉

Pod spodem filmik z innej perspektywy.

Moja filozofia skrętu i FUN , dodam że podkład to nie sztruksik tylko już rozjeżdzony lodzik 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tyrpoos_ski napisał:

Bo ja mam biodra w kolanach  😉

Pod spodem filmik z innej perspektywy.

Moja filozofia skrętu i FUN , dodam że podkład to nie sztruksik tylko już rozjeżdzony lodzik 

 

Cze

 

Moja córka bardzo podobnie do Ciebie jeździ - masz taki charakterystyczny układ rąk oraz skręt, ona jeździ bardzo podobnie - tak z gracją, na egzaminie regionalnym - a kilka lat temu to było (chyba z 8-10) stałem z egzaminatorami PZN na mecie i podczas przejazdu córki usłyszałem z ust jednego nich - "patrz na tą dziewczynę, no może nie szybko ale pięknie jedzie" 🙂

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie komentuje 🙂

Moje spostrzeżenia, gdzieś w połowie filmu można zauważyć różnicę jak wygląda luźna jazda zawodników w stosunku do jazdy na tyczkach, zupełnie inne kąty i przyłożenie narty. I ostatni gosteczek na końcu filmiku na pustym stoku, dla mnie bomba, bez napinki a jednak elegancko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marcos73 napisał:

Nikt nie komentuje 🙂

Moje spostrzeżenia, gdzieś w połowie filmu można zauważyć różnicę jak wygląda luźna jazda zawodników w stosunku do jazdy na tyczkach, zupełnie inne kąty i przyłożenie narty. I ostatni gosteczek na końcu filmiku na pustym stoku, dla mnie bomba, bez napinki a jednak elegancko.

 

17 godzin temu, Plus80 napisał:

Nie!  Jego jazda mi się podoba. Nawet bardzo. To zdziwienie odnosi się do mnie. Ile mi jeszcze brakuje? Ja też jeżdżę bardzo luźno, bez napinki.  Próbowałem kiedyś dawno temu na tyczkacjh. Niestety! Luz mi błyskawicznie przeszedł.

Cześć

Wszystko OK tylko, że to jest dziewczyna. 🙂

 

Pozdrowienia

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...