Skocz do zawartości

Jak to robią najlepsi...


Elosawa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, bardzo lubię oglądać swobodną jazdę zawodników, zawodniczek nawet bardziej i uważam, że podpatrywanie zawodowców i próba zastosowania ich technik we własnej jeździe to dobry sposób na robienie postępów.
To jeden z moich ulubionych tego typu filmików:
https://youtu.be/ajFLMs5K5LE

Tutaj trochę inna jazda - freeskiing w wersji slowskiing - jeszcze lepiej pokazuje tajniki poprawnej techniki.
https://youtu.be/idhGuJS2IuE

A tu komentarz do fragmentów z poprzedniego filmu:
https://youtu.be/DD1GZBixpgw

Zachęcam do umieszczania podobnych filmów, ewentualnie własnych nagrań i do komentowania.
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj świetna składanka z polskiego kanału yt:
https://www.youtube....jHjcKkStIBDX0mr

 

jakis czas temu wpadlem na te skladanke na yt i od razu od deski do deski obejrzalem wszystkie filmiki

bardzo obszerny material do analizowania jazdy na najwyzszym poziomie i wzorce do nasladowania.

warto zwrocic uwage na wspolny mianownik dla kazdego z tych filmow, czyli niesamowity luz i ogromna swoboda podczas jazdy niezaleznie od stylu, nachylenia stoku czy sniegu

tak jezdza tylko najlepsi, ktorzy maja w nogach setki tysiecy skretow i wyrobiona doskonala powtarzalnosc

na codzien naprawde bardzo malo ludzi jezdzi z taka dynamika, a zarazem z taka latwoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu wpadlem na te skladanke na yt i od razu od deski do deski obejrzalem wszystkie filmiki
bardzo obszerny material do analizowania jazdy na najwyzszym poziomie i wzorce do nasladowania.
warto zwrocic uwage na wspolny mianownik dla kazdego z tych filmow, czyli niesamowity luz i ogromna swoboda podczas jazdy niezaleznie od stylu, nachylenia stoku czy sniegu
tak jezdza tylko najlepsi, ktorzy maja w nogach setki tysiecy skretow i wyrobiona doskonala powtarzalnosc
na codzien naprawde bardzo malo ludzi jezdzi z taka dynamika, a zarazem z taka latwoscia


Hej Irek, pełna zgoda - tak to właśnie wygląda :)

PS. Też jestem z Lublina, daj znać jakbyś się wybierał do Kazimierza. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Irek, pełna zgoda - tak to właśnie wygląda :)

PS. Też jestem z Lublina, daj znać jakbyś się wybierał do Kazimierza. Pozdrawiam.

 

ogolnie mieszkam w Warszawie, ale zima częściej zagladam w rodzinne strony, najczesciej pod pretekstem wizyty na naszych lubelskich oslich laczkach:) dam znac, pewnie juz w przyszlym tygodniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mi też. A zauważyliście, że Finlandczycy podnoszą przód narty? poza tym widać różnice "narodowościowe" w sylwetkach i lekkości jazdy

Cześć

 

Trudno coś powiedzieć. Zwróć uwagę że:

- zawodniczki jechały bardzo różnie, krótkim, dłuższym itd.

- były filmowane w różnych momentach jazdy, np. Włoszki już na płaskim, przez co jazda wyglądała bardzo płynnie

- wyjątkowo gówniany, chwytający i bardzo twardy śnieg, gdzie ciężko nie szarpać.

- nawierzchnia zmieniała się w trakcie jazdy

- jazda w różnych strojach (spodnie) przez co odczucia wizualne zupełnie różne.

- widać, że niektóre starały się jechać rytmem ustawianego na tym stoku slalomu a niektóre waliły szybkim śmigiem.

Generalnie wydaje mi  się, że to raczej (a może inaczej), że więcej w tym indywidualnego stylu zawodniczki niż cech jakiejś szkoły...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Trudno coś powiedzieć. Zwróć uwagę że:

- zawodniczki jechały bardzo różnie, krótkim, dłuższym itd.

- były filmowane w różnych momentach jazdy, np. Włoszki już na płaskim, przez co jazda wyglądała bardzo płynnie

- wyjątkowo gówniany, chwytający i bardzo twardy śnieg, gdzie ciężko nie szarpać.

- nawierzchnia zmieniała się w trakcie jazdy

- jazda w różnych strojach (spodnie) przez co odczucia wizualne zupełnie różne.

- widać, że niektóre starały się jechać rytmem ustawianego na tym stoku slalomu a niektóre waliły szybkim śmigiem.

Generalnie wydaje mi  się, że to raczej (a może inaczej), że więcej w tym indywidualnego stylu zawodniczki niż cech jakiejś szkoły...

 

Pozdrowienia

wydaje mi się, że da się odróżnić jazdę Włoszek od Austriaczek, ale może to moje subiektywne odczucie :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że da się odróżnić jazdę Włoszek od Austriaczek, ale może to moje subiektywne odczucie :ph34r:

Cześć

Być może masz rację...

Ja nie mam raczej duszy analityka. Po prostu zajebista jazda. Włosi zawsze mieli delikatniejszy styl, narty prowadzone trochę węziej itd. Ale ...

No właśnie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka, obejrzalem do konca. Poprzednio przestalem na 1/3. To byl blad. Na poczatku wiele jechalo jakos tak kwadratowo, jakby z uslizgiem. Pozniej naprawde jezdza milo dla oka. Takze odszczekuje, ze wiekszosc brzydko jedzie. Dwa najbardziej znane nazwiska Vhlova i Shiffrin jada naprawde ladnie. Wiele tak jedzie, jednak te najlatwiej zapamietac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka, obejrzalem do konca. Poprzednio przestalem na 1/3. To byl blad. Na poczatku wiele jechalo jakos tak kwadratowo, jakby z uslizgiem. Pozniej naprawde jezdza milo dla oka. Takze odszczekuje, ze wiekszosc brzydko jedzie. Dwa najbardziej znane nazwiska Vhlova i Shiffrin jada naprawde ladnie. Wiele tak jedzie, jednak te najlatwiej zapamietac :D


No to się cieszę, że Tobie też się podoba. Miłego wieczoru :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie się zwożą do wyciągu czy co tam..

ale ile wielu z nas by dało, żeby tak jechać w szczycie umiejętności, kondycji, przygotowania itd.. ;P

Cześć

Mnie to wygląda na coś w rodzaju prezentacji. Widać, że zawodniczki traktują ją różnie.W każdym razie fajne, pokazuje przepaść.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie elosawy nie widze nic szczegolnego, wszyscy sa juz dobrze wjechani. Piec przejazdow by wystarczylo, bo zawodowcy musza jezdzic podobnie. To, ze ktos nie utrzymal na grudzie przez moment rownolegle nart jest tez ok. Zyczyl bym sobie zobaczyc pierwsze 6-8 skretow, moze wtedy
moglbym sie czegos nauczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...