Skocz do zawartości

Narty w pandemii


yoss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nie bezpośredniego. Umorzenia podatku od nieruchomości ( w formie dopłaty państwowej). Fundusze inwestycyjne itd. Oczywiście dofinansowane gminy będą starannie wyselekcjonowane, podobnie jak to było np. w programach związanych ze wsparciem inwestycji w geotermie, gdzie po wykonaniu analiz okazało się, że nie ma co się spieszyć z publikacją najbardziej rokujących przedsięwzięć, bo pieniądze już praktycznie zostały rozdzielone.

Pozdrowienia

 

Dokładnie tak jak piszesz. Podmioty (przedsiębiorcy a nie gminy) potrzebują bieżącego wsparcia tzw. operacyjnego, a nie żadnych odroczonych instrumentów, tudzież funduszy inwestycyjnych. Taka propozycja to kpina, jak oni mają myśleć o inwestycjach, skoro brakuje kasy na wypłaty i ZUS. No ale o to w tym chodzi przecież, doprowadzić do ruiny a następnie przejąć za czapkę gruszek. I ta propozycja ten schemat jakby utrwala, sezon na leszcza trwa. Naiwni podpiszą jakieś zobowiązanie inwestycyjne na które dostaną przyrzeczenie pieniędzy w przyszłości, których oczywiście na oczy nie zobaczą (realizacja inwestycji za własną kasę, a potem refundacja). W międzyczasie zbankrutują a skarb państwa ich zlicytuje. A kupią spółki pisiorów, przykładowo Polski Holding Hotelowy wraz z wcześniej przyznaną dotacją, a jakże. Jakie to wszystko proste, prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rządowa tarcza zawiodła górskich samorządowców

 

"Rozczarowanie" - tak samorządowcy oceniają nową propozycję wsparcia, zaprezentowaną dzisiaj przez wicepremiera Jarosława Gowina, ministra rozwoju, pracy i technologii - tzw. tarczę dla regionów górskich. - Kurtuazja wymaga tego by powiedzieć dziękuję, ale to iluzoryczna pomoc - mówi Interii burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

 

Czytaj więcej na https://biznes.inter...campaign=chrome

 

Jak ktoś zdjął majtki i się wypiął to czemu dziwi się, że go wydmuchali? :)

przecież to matecznik pisuaru - sami sobie wybrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko górskie? W innych są inni przedsiębiorcy? No chyba że "sortujemy"

I to jest najlepsze w tym wszystkim. Z jakiej parafii "oni" uzurpują sobie prawo do jakichkolwiek dodatkowych środków. Takie same problemy są nad morzem, Mazurach czy takim Krakowie. Co jeszcze lepsze ci co najwięcej krzyczą jak mają mało to pauzę biznesową mają dopiero ile bo na pewno nie od marca ubiegłego roku. Przez gigantyczny sezon letni zarobili masę pieniędzy i niech teraz te środki przerzucą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest najlepsze w tym wszystkim. Z jakiej parafii "oni" uzurpują sobie prawo do jakichkolwiek dodatkowych środków. Takie same problemy są nad morzem, Mazurach czy takim Krakowie. Co jeszcze lepsze ci co najwięcej krzyczą jak mają mało to pauzę biznesową mają dopiero ile bo na pewno nie od marca ubiegłego roku. Przez gigantyczny sezon letni zarobili masę pieniędzy i niech teraz te środki przerzucą.

 

Generalnie należy się wszystkim przy czym nie klasyczne "po równo" tylko w zależności od poniesionych strat. To szczucie jednych na drugich to klasyczny element rozgrywania/zarządzania konfliktem. Chodzi o to, że wzajemnie skłóceni ludzie nie będą gotowi do wspólnego działania przeciwko totalitarnej władzy. A o to im głównie w tej chwili chodzi, bo korzystając ze zbiorowej histerii kręcą takie wałki jak nigdy wcześniej nikt się nie ośmielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy się nie dziwię braku wiedzy innych, że ja coś wiem, to nie znaczy że inni też muszą. Po prostu akceptuję. Jestem w kwestii skitouringu głupi i można mi wcisnąć wszystko. Jak nie wiem to się pytam. Ty jesteś narciarskim guru, więc się dziwisz, że czegoś nie wiem, bo jest oczywiste.

To spytaj Mitka ile razy nalozyl foki na spody nart...

 

Cześć

Dla mnie jako laika brzmiało tak jak napisał Wiesiek i zupełnie nie rozumiem wątpliwości Kuby. Skądinąd sytuacja narciarsko dość oczywista. Naprawdę się Wam dziwię.

Pozdrowienia

Czytales moj post 433?

 

I, naprawde, czy ktos podchodzi 60 stopni czy nie - nie dbam o to - co najwyzej bym obejrzal z ciekawoscia: ja przy  ok 35 stopniach mam szalone problemy z kick-turn: wszystko ze wzgledu na pewne ograniczenia rotacji w stawach biodrowych: a w sumie chyba juz od 30 stopni mi sie to zaczyna….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek (lub kot) mają swoje ukryte cele, do których zżynanie tych głupot jest potrzebne. Inne kraje mają swoich Jarków.
Niektórzy też wieżą, że wszystkim steruje, jeden wielki kocur i zarządza wszystkimi kuwetami w EU.

2x rz-ż
https://sjp.pwn.pl/s...ac;2545528.html
Chyba, że chciałeś zerżnąć na wieży;-)
Co do meritum ok:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę Jarek z kotem nie grasuje po naszych sąsiadach u Brytoli czy Makoroniarzy. Pisowskie kacyki jakie są to są ale oni raczej moim zdaniem zrzynają od innych niż cokolwiek sami nawymyślają.

Różnica tylko taka , że np. u Brytoli , jeżeli ktoś nie ma możliwości pracy zdalnej , a zakład pracy nie może pracować  , to państwo płaci 80% wynagrodzenia , za ten okres . Jak jest u nas , wie każdy kto zatrudnia pracowników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek interesuje mnie część szwajcarska (Austria jest nieczynna). W sensie atrakcyjności tras oraz "klimat" widokowy. Ważne też aby niebieska były jakaś fajna do nauki dla osoby początkującej i strachliwej czyli najlepiej równe nachylenie. 

 

To najłatwiejsza część systemu choć niebieskie jakie tam są to na pewno nie jest poziom oślej łączki. Można podzielić to na trzy obszary:

- wspomniana Alp Trida - wbrew pozorom dość strome ale też szerokie i z progami. Czyli jest dobrze.

- zbocze na przeciwko gondoli (N2, M1, M2) czerwone bardzo szybkie szerokie trasy z niebanalą geometrią (wzgórki i progi). Czyli jest świetnie.

- Greitzpitze - najtrudniejsza część z tej szwajcarskiej. Góra stroma, dalej dość płasko. Czyli może być.

 

Możliwości off piste jak rozumiem nie muszę recenzować.

 

Mimo, że część szwajcarska jest dużo gorsza od austriackiej to i tak dalej jest to bardzo fajny ośrodek.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek interesuje mnie część szwajcarska (Austria jest nieczynna). W sensie atrakcyjności tras oraz "klimat" widokowy. Ważne też aby niebieska były jakaś fajna do nauki dla osoby początkującej i strachliwej czyli najlepiej równe nachylenie. 

Moim zdaniem nie będziesz zadowolony. Ten ośrodek funkcjonuje jako jedna całość (część nieczynna obecnie jest zdecydowanie większa). Z gondoli trzeba zjechać (jest raczej stromo), dla osoby strachliwej (jak napisałeś) może być ciężko i nie będzie miała za bardzo gdzie jeździć.   

 

obraz-2021-01-13-210701.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie będziesz zadowolony. Ten ośrodek funkcjonuje jako jedna całość (część nieczynna obecnie jest zdecydowanie większa). Z gondoli trzeba zjechać (jest raczej stromo), dla osoby strachliwej (jak napisałeś) może być ciężko i nie będzie miała za bardzo gdzie jeździć.   

 

obraz-2021-01-13-210701.png

 

Widzę, że Greitspitze nie chodzi to trochę dziwne bo gdzieś widziałem, że było czynnych 17 wyciągów. W samym Samnaun są orczyki do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... wreszcie nam trochę sypnęło. Na razie tak wyglądają moje narty w pandemii - biegówki i Puszcza Knyszyńska. Tak czy inaczej, wrażenia super!   

                                     attachicon.gif100_0824.JPG

 

Pozazdrościć :)

Gdybym zamiótł cały śnieg z mojej działki to może wiaderko (małe) by się uzbierało. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...