Skocz do zawartości

Narty w pandemii


yoss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Karnety trzeba zamawiać elektronicznie z wyprzedzeniem bo ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca w barze również trzeba rezerwować elektronicznie. Można przebywać maksimum 45 minut. Aplikacja pozwala to robić od 7am każdego dnia, a o 9am większość okienek czasowych jest już zajęta. Do głównego wyciągu na dole jest 6 kolejek odgrodzonych sznurkami, aby zachować 2m dystans. Po dwie dla: singli, dwójek, 3-6 osób. W kolejkach odległości na długość nart. Obsługa pilnuje żeby każdy miał maskę na ustach i nosie. Wejście kontrolowane przez obsługę "na zamek". Na krzesło 6 osobowe może wejść 6 osób jeśli są razem. Single po jednym na końcach krzesła, albo 2+1 jeśli dwójka się zna. To znaczne spowalniało ruch, ale na trasach z powodu ograniczonej ilości sprzedanych karnetów, luz.

Napisałeś bardzo fajną rzecz - ograniczenie liczby sprzedawanych karnetów jest najskuteczniejszą metodą na brak ścisku i utrzymywanie dystansu, a może jedyną. Nie wiem kto jest w US źródłem tego ograniczenia (odgórnie czy oddolnie), ale w PL oddolnie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie!
Dzięki Hilly!
U nas nie było nawet okienek czasowych, a z restauracji wszystko na wynos.
Ludzie poprzywozili grilla i kiełbaski grzali na parkingu, na pace pick-up’ów. A jak zrobiło się zimno to dzieciaki znikały ze stoków
W holu do toalet czasem dzieci z kanapką się zagrzały.
Maski- a raczej buff’y musiały być na nosie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś bardzo fajną rzecz - ograniczenie liczby sprzedawanych karnetów jest najskuteczniejszą metodą na brak ścisku i utrzymywanie dystansu, a może jedyną. Nie wiem kto jest w US źródłem tego ograniczania (odgórnie czy oddolnie), ale w PL oddolnie nie działa.

Też nie wiem. Myślę, że to był jakiś wypracowany kompromis, żeby staje narciarskie mogły działać. Problem jest z tym trochę. Znajomi zarezerwowali hotele w Lake Placid na ferie zimowe w połowie lutego, a okazało się że nie ma już karnetów. Kilku zapalonych narciarzy na tym wyjeździe trochę się zagotowało;) Ja strategicznie odmówiłem wyjazdu i cały czas liczę na Utah. Jak na razie tam nie ma żadnych restrykcji, ale jest trochę przypał bo wracając do NY, żeby uniknąć kwarantanny, trzeba mieć zrobiony test max 72 godziny przed przylotem, a w Utah tych testów nie robią jak się nie ma symptomów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś bardzo fajną rzecz - ograniczenie liczby sprzedawanych karnetów jest najskuteczniejszą metodą na brak ścisku i utrzymywanie dystansu, a może jedyną. Nie wiem kto jest w US źródłem tego ograniczenia (odgórnie czy oddolnie), ale w PL oddolnie nie działa.

No więc, ja nie zauważyłam żadnego ograniczenia karnetów.
On-line można kupić 48 godzin przed.
Ale my kupowaliśmy zawsze przy okienku.
Raz nie dojechaliśmy z powodu wypadku.... to wymienili nam bilety na pół dnia , innym razem odesłali ludzi, bo zabrakło miejsc parkingowych i zwracali im bilety.
Koleżanka nas wyrzuciła pod wyciągiem i spokojnie kupiliśmy karnet pomimo tego, że inne osoby nawet z biletami nie mogły dojechać na stok.
Od lokalnych mieszkańców usłyszałam, że rada miasta głosuje jakie ograniczenia stosować na stokach .... z tego co zobaczyliśmy ograniczenia dotyczyły - szkółki... tylko prywatne lekcje, nie ma grupowych, dostęp do sklepów ograniczony- często kolejka na zewnątrz, restauracje tylko na wynos.
I tylko siedzenie na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, ja nie zauważyłam żadnego ograniczenia karnetów.
On-line można kupić 48 godzin przed.
Ale my kupowaliśmy zawsze przy okienku.
Raz nie dojechaliśmy z powodu wypadku.... to wymienili nam bilety na pół dnia , innym razem odesłali ludzi, bo zabrakło miejsc parkingowych i zwracali im bilety.
Koleżanka nas wyrzuciła pod wyciągiem i spokojnie kupiliśmy karnet pomimo tego, że inne osoby nawet z biletami nie mogły dojechać na stok.
Od lokalnych mieszkańców usłyszałam, że rada miasta głosuje jakie ograniczenia stosować na stokach .... z tego co zobaczyliśmy ograniczenia dotyczyły - szkółki... tylko prywatne lekcje, nie ma grupowych, dostęp do sklepów ograniczony- często kolejka na zewnątrz, restauracje tylko na wynos.
I tylko siedzenie na zewnątrz.

to jest tylko i wylacznie tam, gdzie bylas

W calym Utah przepustowosc ludzi okresla sie  przepustowoscia miejsc parkingowych

I koniec

nie ma rezerwacji parkingu - nie ma nart

 

co do "oddolne vs nadrzedne" : kazdy w zasadzie osrodek lub konglomeracja osrodkow (np SkiWest Alterra) oglaszaja swoj sposob monitorowania ilosci ludzi i sposobu wywozenia w gore: i je EGZEKWUJA: nie ma pol litra czy znajomych , bo w razie czego sie traci licencje

 

Co bedzie ciekawe to to, jak potraktuja ludzi po 4 tygodniu szczepienia na Covid - tego nie wiemy

 

Osobiscie , na razie , biegowki 15 dni…..ale w nastepny weekend szykuje sie na DH….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Was wkurzyć?
 
Przed chwilą wróciłem z nart, pojeździłem, warunki bardzo dobre, jedyne na co mogę narzekać to że nie mogłem się kawy napić na stoku.

To mogę Cię wkurzyć .... :)?
pojeździłam i kawy się napiłam z termosu na stoku :))) palce ani stopy nie zamarzły!!!
Mogę tylko co ponarzekać, że za dużo świeżego spadło i musiałam odkopać narty kilka razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogę Cię wkurzyć .... :)?
pojeździłam i kawy się napiłam z termosu na stoku :))) palce ani stopy nie zamarzły!!!
Mogę tylko co ponarzekać, że za dużo świeżego spadło i musiałam odkopać narty kilka razy.

 

To Texasie tyle sniegu spadlo? - myslalem, ze jestes juz w domu?

 

W takich warunkach powder leash sa najlepsze - odkopywanie nart w glebokim sniegu to loteria - potrafia przejechac jak lodz podwodna kilkanascie metrow pod powierzchnia sniegu,ze nawet sladu nie ma!!!

 

 

Mogę Was wkurzyć?

 

Przed chwilą wróciłem z nart, pojeździłem, warunki bardzo dobre, jedyne na co mogę narzekać to że nie mogłem się kawy napić na stoku.

 

Ja sie ciesze, ze Ty sie cieszysz!!!

jakie warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Texasie tyle sniegu spadlo? - myslalem, ze jestes juz w domu?
 
W takich warunkach powder leash sa najlepsze - odkopywanie nart w glebokim sniegu to loteria - potrafia przejechac jak lodz podwodna kilkanascie metrow pod powierzchnia sniegu,ze nawet sladu nie ma!!!
 
 

 
Ja sie ciesze, ze Ty sie cieszysz!!!
jakie warunki?

Niezbyt oczywiste ....dzisiaj w Houston zimniej niż w Pit....
Ale jak byłam na nartach na śniegu to kawę piłam na stoku!!! ....Tak ze 4 dni temu.
A nart nie urywało ....
Ale między drzewami trzeba było się nie zatrzymywać, bo wciągało na jakieś 30 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam byliśmy z rodziną na sankach na Salmopolu,Kotarz i w Chacie Grabowa. Ale biały krzyż może konkurować z letnim Władysławowem. Te kropki to ludzie
Mam trochę przemyśleń dot. Szczyrku z którym jestem związany narciarsko od dziecka i mogę coś od siebie powiedzieć, może skrobnę później jakiegoś dłuższego posta, czego dawno na SF nie robiłem.

Mniej więcej dystans zachowany.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Was wkurzyć?
 
Przed chwilą wróciłem z nart, pojeździłem, warunki bardzo dobre, jedyne na co mogę narzekać to że nie mogłem się kawy napić na stoku.

  

A gdzie Ty jeździsz na nartach, na Słowacji?

  

Nie w klubie poprostu jeździ jako zawodowiec

Albo ma zajebisty podjazd do garażu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...