Skocz do zawartości

Narty w pandemii


yoss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nawet nie o to chodzi. Zgodnie z tym ich "rozporządzeniem" niedopuszczalna jest działalność stoków oraz ich obsługi, tak wynika z analizy kodów PKD. No więc stoki nie działają, nie ma obsługi, wypożyczalni, ratrakujących, odśnieżających, etc. Są natomiast osoby prywatne, które poszły na spacer, tylko z nartami na nogach lub sankami. Nie widzę jakiegokolwiek naruszenia przepisów owego "rozporządzenia", gdyż ono odnosi się do podmiotów udostępniających infrastrukturę (stąd kody PKD) a nie do osób fizycznych, uprawiających rekreację. A nikt nie zobowiązywał właścicieli terenów narciarskich do ich grodzenia oraz szczucia psami tych, którzy tam wchodzą;-)

Sorry, że kontynuuję ale całe to "rozporządzenie" jest niezłą gimnastykę umysłową, nawet twoja interpretacja wprowadza ciekawe wątki:

Przy założeniu, że:

- nie zabroniono pracy wyciągom (mogą pracować)

- nie nałożono na właścicieli ON konieczności pilnowania tras narciarskich lub stoków (grodzenia, szczucia, strzelania itp)

 

Co zabrania mi wjechania kolejką na Kasprowy lub Gubałówkę z nartami i zjechania trasą narciarską ?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że kontynuuję ale całe to "rozporządzenie" jest niezłą gimnastykę umysłową, nawet twoja interpretacja wprowadza ciekawe wątki:

Przy założeniu, że:

- nie zabroniono pracy wyciągom (mogą pracować)

- nie nałożono na właścicieli ON konieczności pilnowania tras narciarskich lub stoków (grodzenia, szczucia, strzelania itp)

 

Co zabrania mi wjechania kolejką na Kasprowy lub Gubałówkę z nartami i zjechania trasą narciarską ?    

 

Moim zdaniem absolutnie nic, pod warunkiem że Cię obsługa wpuści z nartami na pokład kolejki. Jak się będą zachowywać tego przewidzieć nie jestem w stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wypuścili nas. Wszystko skączyło sie dobrze, Klimek wyzdrowiał, Maciek przyznał sie do winy cytuje: Tak siedziałem na przeciwko Klimka Murańki, ale już więcej nie bede. I teraz zostało tylko skakać. Możemy jechać na skocznie [oryginalna pisownia] - taki post na Instagramie umieścił Żyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wypuścili nas. Wszystko skączyło sie dobrze, Klimek wyzdrowiał, Maciek przyznał sie do winy cytuje: Tak siedziałem na przeciwko Klimka Murańki, ale już więcej nie bede. I teraz zostało tylko skakać. Możemy jechać na skocznie [oryginalna pisownia] - taki post na Instagramie umieścił Żyła.

Dodam jeszcze, że 

 

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Niemiecki fizjoterapeuta także z negatywnym wynikiem testów

Czytaj więcej na https://sport.interi...campaign=chrome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupek zawsze pozostanie głupkiem.Nie spodziewałem się zresztą po nich niczego innego

Zamknęli działalność PKD 93.0 w której jak byk jest napisane, że nie obejmuje 49.39.Z (wyciągi), 77.21.Z (wypożyczalnie).

Czyli jest tak:

1. wyciągi mogą być czynne (wypożyczalnie sprzętu też)

2. własciciel stoku nie może bdać o jego kondycje (naśnieżanie, ratrakowanie...itp)

3. jak się skończy to co nazwali zakazem to i tak nie pojeździmy, bo naśnieżać w najzimniejsze dni nie można, ratrakować żeby nie spłynęło też nie. W tym punkcie widzę niechęć właścicieli do wpuszczania na wyciąg z nartami, bo będą starali się zachować resztki śniegu na później. 

Ale jazda off - to jak spacer po lesie

 

Mnie się to już miesza co oni zakazali, w każdym razie na pewno to co poniżej:

 

PKD 93.29.Z - Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna

Podklasa PKD 93.29.Z obejmuje pozostałą działalność rozrywkową i rekreacyjną,gdzie indziej niesklasyfikowaną (z wyłączeniem działalności wesołych miasteczek i parków rozrywki), taką jak:

  • eksploatacja automatów do gier zręcznościowych, nawet na monety,
  • działalność parków rekreacyjnych (bez zakwaterowania),
  • transport rekreacyjny, np. działalność przystani jachtowych,
  • obsługa stoków narciarskich,
  • wypożyczanie sprzętu rekreacyjnego stanowiącego integralną część obiektu rekreacyjnego,
  • działalność jarmarków i widowisk o charakterze rekreacyjnym,
  • działalność plaż, włączając wynajmowanie przebieralni, szafek na ubrania, wypożyczanie leżaków itd.,
  • działalność miejsc do tańczenia (np. dyskoteki, sale taneczne),

Czyli obsługa stoków narciarskich jest niedopuszczalna, natomiast oczywiście dopuszczalna jest praca wyciągów oraz ich obsługa. Wypożyczalnie też są dopuszczalne, ale dlatego że nie oferują integralnej części usługi, nieodzownej do jej przeprowadzenia, tak jak choćby kask na torze cartingowym. Porąbane to jest i rzeczywiście specjalnie tak porobili, żeby uniknąć roszczeń odszkodowawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję Cię Robert na listę kadry
EA z numerem 1. :D

Jeździmy 4 dni
A dzisiaj super warun - spadło 60 cm świeżego śniegu,
Lawina przysypała autostradę, więc jak dotarliśmy na parking to z przeciwnej strony kolejka samochodów na 2 mile.
Puch i drzewa....piękny dzień.

Załączone miniatury

  • 53DD6781-8812-4140-8EC8-FA1C99BFB5A6.jpeg
  • CCDA6B5F-43EF-4022-9376-86EBC0DC9C39.jpeg
  • 583005A5-5A73-4063-AE2D-4DD160AB583F.jpeg
  • 42B2F628-A33D-4FBD-B2A2-16C90000079E.png
  • 498D1580-146F-4BBB-B097-1E4A0C33B152.jpeg
  • 8C1F2195-5FAA-4CBA-9CC7-8607DD19706C.jpeg
  • 4D4F93B7-0241-4A50-B5C0-196DB379F8B8.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze będzie sztywniej, poprzedni model Vectora ma już 10 lat i zwyczajnie się rozbił. Mimo, ze na początku miałem rewelacyjne wrażenie trzymania stopy przez ten model, oraz ze to w końcu ja decyduje gdzie chce jechać. To doznanie miałem po przesiadce z moich pierwszych butów Alpine, z flexem raczej nie zidentyfikowanym, gdzie pasowanie stopa- but bardziej przypominało kalosza na nogach chłopa.

Nowe buty- mam nadzieje ze nie będą za wąskie, wtedy bez frezowania/ odbarczania się nie obędzie.


Nowe buty OK, rozmiar 29.5 wydaje się odpowiedni. Mimo mocnego dociśnięcia klamrami, mogę ruszać palcami stop.

Buty zostawiły taki zacny ślad na moich odnóżach otoczonych:

Załączone miniatury

  • 5095F685-CE29-4D26-BC82-5E9B8D6D060A.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję Cię Robert na listę kadry
EA z numerem 1. :D

Jeździmy 4 dni
A dzisiaj super warun - spadło 60 cm świeżego śniegu,
Lawina przysypała autostradę, więc jak dotarliśmy na parking to z przeciwnej strony kolejka samochodów na 2 mile.
Puch i drzewa....piękny dzień.

 

Wszystkiego NAJ w nowym roku i dużo frajdy z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego NAJ w nowym roku i dużo frajdy z jazdy :)

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!
I oby tak było jak piszesz ... dużo frajdy i oby się szurało!!! :)
U mnie sezon rozpoczęty i zapowiada sie ciąg dalszy.
Na razie na liście są: Purgatory, Telluride i Copper w Kolorado. Może znowu Montana.
Oby zdrowie było i kolana, golenie i kości wytrzymały!!!!
Niestety małżonek sobie łydkę „naciągnął” więc tylko pojeździł 2,5 dnia a potem już na paluszkach utykając z lodem pod łydką obiadki gotował. Co miało oczywiście swoje uroki dla reszty rodziny.
Życzę tez pomyślnego oszczepienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...