Skocz do zawartości

Jak PIS postanowiło mnie wkur... - prośba o pomoc.


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w spokojnej okolicy, budując dom sprawdziłem miejscowe plany zagospodarowania, wieloletnie plany województwa, czy plany krajowe budowy dróg i linii kolejowych. I co - ano gówno. Właśnie do konsultacji społecznych trafił projekt budowy nowej linii kolejowej do obsługi CPK. Ww. linia (wariant 3) idzie całkowicie nowym śladem (wymyślonych przez obecnych decydentów). Niszczy cenne przyrodniczo obszary leśne, obszary NATURY 2000, rezerwat przyrody Jabłonna, rezerwat przyrody Ławice Kiełpińskie oraz zabytkowy pałac PAN w Jabłonnie. Problem jedynie w tym, że jest to wariant forsowany przez lokalnych notabli z PIS-u. Dla nich nie liczy się przyroda, obszary bytowania łosi, czy innych rzadkich gatunków ptactwa np. bieliki. 

 

Dlaczego taki tytuł, po pierwsze by zwrócić uwagę, po drugie, bo to jest projekt czysto polityczny, zrodzony w czyichś chorych głowach.

 

Owszem, mam też w tym interes prywatny, nowa linia będzie szła około 600 metrów od mojego domu, z czego nie jestem oczywiście zadowolony. 

 

Linia kolejowa, to kolejny fantastyczny pomysł wsparcia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wariant 3, który bezpośrednio mnie dotyczy, pojawił się nagle, teraz w czasie pandemii, tak by jego oprotestowanie było niezmiernie trudne, bo pozostaje w zasadzie jedynie droga internetowa. 

 

Konsultacje społeczne trwają jedynie do 18 grudnia.

 

Mam prośbę, jeżeli komuś zależy na ochronie przyrody, proszę o wyrażenie swojego zdania w ww. ankiecie. Każdy głos się liczy i wskazanie wariantu 1 i 2, a wariantu 3 jako niedorzecznego. 

 

Bardzo dziękuję za zrozumienie.

 

Poniżej link do opisu projektu i info jak można przesłać ankietę (można to zrobić elektronicznie). Ja staram się aktywizować lokalną społeczność w ww. sprawie oraz organizacje ekologiczne (jak ktoś zna kogoś sensownego, kogo warto poinformować o ww. proszę o kontakt na priv.).

 

https://www.databout...xhyBAN_FE1czA2w

 

Zrzut-ekranu-35.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mieszkam w spokojnej okolicy, budując dom sprawdziłem miejscowe plany zagospodarowania, wieloletnie plany województwa, czy plany krajowe budowy dróg i linii kolejowych. I co - ano gówno. Właśnie do konsultacji społecznych trafił projekt budowy nowej linii kolejowej do obsługi CPK. Ww. linia (wariant 3) idzie całkowicie nowym śladem (wymyślonych przez obecnych decydentów). Niszczy cenne przyrodniczo obszary leśne, obszary NATURY 2000, rezerwat przyrody Jabłonna, rezerwat przyrody Ławice Kiełpińskie oraz zabytkowy pałac PAN w Jabłonnie. Problem jedynie w tym, że jest to wariant forsowany przez lokalnych notabli z PIS-u. Dla nich nie liczy się przyroda, obszary bytowania łosi, czy innych rzadkich gatunków ptactwa np. bieliki.

Dlaczego taki tytuł, po pierwsze by zwrócić uwagę, po drugie, bo to jest projekt czysto polityczny, zrodzony w czyichś chorych głowach.

Owszem, mam też w tym interes prywatny, nowa linia będzie szła około 600 metrów od mojego domu, z czego nie jestem oczywiście zadowolony.

Linia kolejowa, to kolejny fantastyczny pomysł wsparcia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wariant 3, który bezpośrednio mnie dotyczy, pojawił się nagle, teraz w czasie pandemii, tak by jego oprotestowanie było niezmiernie trudne, bo pozostaje w zasadzie jedynie droga internetowa.

Konsultacje społeczne trwają jedynie do 18 grudnia.

Mam prośbę, jeżeli komuś zależy na ochronie przyrody, proszę o wyrażenie swojego zdania w ww. ankiecie. Każdy głos się liczy i wskazanie wariantu 1 i 2, a wariantu 3 jako niedorzecznego.

Bardzo dziękuję za zrozumienie.

Poniżej link do opisu projektu i info jak można przesłać ankietę (można to zrobić elektronicznie). Ja staram się aktywizować lokalną społeczność w ww. sprawie oraz organizacje ekologiczne (jak ktoś zna kogoś sensownego, kogo warto poinformować o ww. proszę o kontakt na priv.).

https://www.databout...xhyBAN_FE1czA2w

Zrzut-ekranu-35.png

Temat powiązany z twoim, znajomi mają ten sam problem.

https://katowice.wyb...botaniczny.html

https://katowice.wyb...botaniczny.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w spokojnej okolicy, budując dom sprawdziłem miejscowe plany zagospodarowania, wieloletnie plany województwa, czy plany krajowe budowy dróg i linii kolejowych. I co - ano gówno. Właśnie do konsultacji społecznych trafił projekt budowy nowej linii kolejowej do obsługi CPK. Ww. linia (wariant 3) idzie całkowicie nowym śladem (wymyślonych przez obecnych decydentów). Niszczy cenne przyrodniczo obszary leśne, obszary NATURY 2000, rezerwat przyrody Jabłonna, rezerwat przyrody Ławice Kiełpińskie oraz zabytkowy pałac PAN w Jabłonnie. Problem jedynie w tym, że jest to wariant forsowany przez lokalnych notabli z PIS-u. Dla nich nie liczy się przyroda, obszary bytowania łosi, czy innych rzadkich gatunków ptactwa np. bieliki. 

 

Dlaczego taki tytuł, po pierwsze by zwrócić uwagę, po drugie, bo to jest projekt czysto polityczny, zrodzony w czyichś chorych głowach.

 

Owszem, mam też w tym interes prywatny, nowa linia będzie szła około 600 metrów od mojego domu, z czego nie jestem oczywiście zadowolony. 

 

Linia kolejowa, to kolejny fantastyczny pomysł wsparcia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wariant 3, który bezpośrednio mnie dotyczy, pojawił się nagle, teraz w czasie pandemii, tak by jego oprotestowanie było niezmiernie trudne, bo pozostaje w zasadzie jedynie droga internetowa. 

 

Konsultacje społeczne trwają jedynie do 18 grudnia.

 

Mam prośbę, jeżeli komuś zależy na ochronie przyrody, proszę o wyrażenie swojego zdania w ww. ankiecie. Każdy głos się liczy i wskazanie wariantu 1 i 2, a wariantu 3 jako niedorzecznego. 

 

Bardzo dziękuję za zrozumienie.

 

Poniżej link do opisu projektu i info jak można przesłać ankietę (można to zrobić elektronicznie). Ja staram się aktywizować lokalną społeczność w ww. sprawie oraz organizacje ekologiczne (jak ktoś zna kogoś sensownego, kogo warto poinformować o ww. proszę o kontakt na priv.).

 

https://www.databout...xhyBAN_FE1czA2w

 

Zrzut-ekranu-35.png

 

Chciałem po móc (mieszkałem dawn o temu w Kobyłce) - niestety ankieta jest dla mieszkańców. Trzymam kciuki, że by się udało, ale w państwie bezprawia, pisowskich kacyków (i ich interesów) jak również gierkowskiej (mateuszkowskiej) propagandy sukcesu lepiej szybko wystaw na sprzedaż :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Katowic i okolic może kojarzyć sprawę. Mnie ona szczególnie dotyczy, bo mieszkam w okolicy od dziecka. Lasy przeżyły setki lat, wojny i powstania, ale z obecną władza już przegrały. Tną na potęgę, dęby, buki, las panewnicki poległ w dużej części w trakcie wiosennej kwarantanny, wykorzystali czas zamknięcia ludzi w domach. Ale teraz tną już oficjalnie. Do tego osiedle w planach, później droga z ulicy Śląskiej do Wiślanki.
https://katowice.wyb...-zycia-jak.html

Załączone miniatury

  • IMG_20201107_133058.jpg
  • IMG-20201107-WA0006.jpg
  • IMG-20201107-WA0005.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejscowe plany da się zablokować. Z krajowymi już gorzej. Unia dba o tereny natura 2000, może trzeba będzie uderzać w tą stronę.

Powinno powstać miejscowe stowarzyszenie, a przynajmniej komitet społeczny. Walicie do prasy i telewizji. Urzędy zasypujecie pismami, zaczynacie wyciągać różne brudy....

Długa zabawa, nie zawsze całkiem bezpieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Katowic i okolic może kojarzyć sprawę. Mnie ona szczególnie dotyczy, bo mieszkam w okolicy od dziecka. Lasy przeżyły setki lat, wojny i powstania, ale z obecną władza już przegrały. Tną na potęgę, dęby, buki, las panewnicki poległ w dużej części w trakcie wiosennej kwarantanny, wykorzystali czas zamknięcia ludzi w domach. Ale teraz tną już oficjalnie. Do tego osiedle w planach, później droga z ulicy Śląskiej do Wiślanki.
https://katowice.wyb...-zycia-jak.html

Z władzą samorządową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z władzą samorządową


Rozgranicz wycinanie lasów pod osiedle i wycinanie gdzie popadnie. To pierwsze tak, to drugie to efekt polityki rabunkowej bo nie wiem jak inaczej to nazwac? Za mojego życia takie praktyki na tak wielką skalę nie miały miejsca. Zdjęcia które dodałem nie są zrobione w miejscu wycinki pod osiedle ani drogę, a w środku lasu. W okolicy ulicy Owsianej w Kayowicach i Jamnej w Mikołowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Twoich rejonach Adamie tego nie zauważasz, lasów macie sporo, od lat są traktowane jako techniczne i pewnie po części taką rolę pełnią, ale na Śląsku gdzie nie ma czym oddychać, wycinanie pięknych lasów bukowych jest karygodne.Chodzę po tych lasach, jeżdżę na rowerze, zbieram grzyby od dziecka. Nie będę dyskutował, bo zdania nie zmienię i przy każdej okazji będę o tym pisał,
to skandal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony zbudowanie czegokolwiek wiekszego, a w dodatku liniowego, to na tak zurbanizowanym terenie jakaś czarna magia... obwodnicę Rybnika przygotowywano ponad 20 lat, i to prowadząc ją w dodatku zawijasami przez okoliczne laski, a to raptem kilkanaście km. Gdyby trasa biegła bardziej przez zabudowę to koszt przygotowania terenu poszybowalby w kosmos i nigdy by nie powstała. Lasy panewnickie przetrwały i Prusaków i komunę... moze przerwaja i obenych wladcow... ( nie wiem czy ta linia powstanie i czy powstanie przed budową CPL, raczej wątpię. Obecnie jedyne sensowne działanie to zablokowanie terenu dla innych inwestycji, jeżeli robią coś więcej to są idiotami lub raczej chodzi z zgrzytniecie sporej kasy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się wypełnić ankietę, bo zabezpieczenia na smartfonie odrzucają stronę z ankietą.

Krzysztof nie da się wypełnić online tej ankiety, przynajmniej u mnie. Być może, że zabezpieczenia systemu na to nie pozwalają. Wyświetla się komunikat, że plik nie jest zabezpieczony, ściąga się jako dokument word, który trzeba by wypełnić ręcznie i gdzieś odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof nie da się wypełnić online tej ankiety, przynajmniej u mnie. Być może, że zabezpieczenia systemu na to nie pozwalają. Wyświetla się komunikat, że plik nie jest zabezpieczony, ściąga się jako dokument word, który trzeba by wypełnić ręcznie i gdzieś odesłać.

Nie było wniosków czyli nikt nie ma nic przeciwko. Proste jak sztacheta na płocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Twoich rejonach Adamie tego nie zauważasz, lasów macie sporo, od lat są traktowane jako techniczne i pewnie po części taką rolę pełnią, ale na Śląsku gdzie nie ma czym oddychać, wycinanie pięknych lasów bukowych jest karygodne.Chodzę po tych lasach, jeżdżę na rowerze, zbieram grzyby od dziecka. Nie będę dyskutował, bo zdania nie zmienię i przy każdej okazji będę o tym pisał,
to skandal.

To są bardzo ciężkie tematy - oddolna walka mieszkańców z decyzjami ich urzędników. Nie wiem nie jestem w stanie się wypowiedzieć w kontekście wniosków Moruńka, mogę jedynie domniemywać na zasadzie pewności iż formułowane postulaty są słuszne. Samorząd niestety tym się różni od rządu że znacznie uwypuklają się lokalne układy - ktoś gdzieś tam kupił ziemię więc teraz ją sprzeda pod kolej itd itd. W jego przypadku wydaje mi się że należy uruchomić pozarządowe organizacje ekologiczne zwłaszcza w kontekście oos.

Mikołów - polecam gorąco odwiedzić wg. mnie najpiękniejsze śląskie miasteczko z tradycjami sięgającymi XI w. Przecudny rynek. Nie wiem jak przebiegała stara linia kolejowa rozebrana na początku lat 2000 ale na pewno dla lokalnych zachcianek i prestiżu nie można pozwolić na zniszczenie cennych obiektów w postaci ogrodu botanicznego. Tym bardziej że rejon jest prawidłowo skomunikowany (tak mi się wydaje).

Lasy oj to temat rzeka - u mnie tną na potęgę chcąc odtworzyć pierwotny las mieszany tak że świerk kładzie się równo. Katowice - sam wiesz opanowała mafia deweloperska, miasto się wyludnia a osiedli przybywa. Sprawa wycinek w Panewnikach jest grubo szyta - często jadę z Brynowa do siebie skrótem przez owsianą - lasu coraz mniej ale z drogi nie jestem w stanie określić czy jest to kosmetyka czy też wycinka pod inwestycje.

Sam swego czasu toczyłem bój o przedwojenne przedszkole przy ul. Pięknej - bez szans. Mamy teraz kilka kostek, na cegielni market i patrzeć jak od strony POD wejdą w park Kościuszki.

Serdecznie pozdrawia hanys z Rajczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wy serio myślicie że CPK kiedykolwiek powstanie ?? To tylko kolejna spółka / zarząd od niczego gdzie można paru spadochroniarzy z innych spółek powrzucać. Tak jak Szpital na Narodowym. kilkaset łóżek z czego zajęte 10 % . Za pozostałe stawki kilka razy wyższe niż gdziekolwiek indziej. Ale to spółka państwowa, więc na koniec wykażą zysk i pyk nagroda :-D.

Można mieć wiele żalu do poprzednich ekip. Ale żadna z nich nie zmieniała prawa tylko po to by chapać więcej.

CPK nie jest od tego by kiedykolwiek powstało, ale po to by zawsze ...miał powstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo ciężkie tematy - oddolna walka mieszkańców z decyzjami ich urzędników. Nie wiem nie jestem w stanie się wypowiedzieć w kontekście wniosków Moruńka, mogę jedynie domniemywać na zasadzie pewności iż formułowane postulaty są słuszne. Samorząd niestety tym się różni od rządu że znacznie uwypuklają się lokalne układy - ktoś gdzieś tam kupił ziemię więc teraz ją sprzeda pod kolej itd itd. W jego przypadku wydaje mi się że należy uruchomić pozarządowe organizacje ekologiczne zwłaszcza w kontekście oos.

 

Tu nawet urząd Gminy dowiedział się o planowanej inwestycji od mojej osoby. Właśnie przygotowuje swoje krytyczne stanowisko. Raczej jeden prominentny polityk obozu władzy, postanowił odsunąć linię kolejową od swojego domu i podrzucić ją do sąsiedniej gminy. Bo przecie dojazdy trzeba jakoś do tego lotniska wybudować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet urząd Gminy dowiedział się o planowanej inwestycji od mojej osoby. Właśnie przygotowuje swoje krytyczne stanowisko. Raczej jeden prominentny polityk obozu władzy, postanowił odsunąć linię kolejową od swojego domu i podrzucić ją do sąsiedniej gminy. Bo przecie dojazdy trzeba jakoś do tego lotniska wybudować.

To tak jak z przebiegiem wschodniej obwodnicy Warszawy, kiedy to s.p. Szyszko zablokował uzgodniony przebieg przez Wesoła. Do dziś chyba nie uzgodniono jej przebiegu i na domknięcie ringu Warszawy jeszcze poczekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet urząd Gminy dowiedział się o planowanej inwestycji od mojej osoby. Właśnie przygotowuje swoje krytyczne stanowisko. Raczej jeden prominentny polityk obozu władzy, postanowił odsunąć linię kolejową od swojego domu i podrzucić ją do sąsiedniej gminy. Bo przecie dojazdy trzeba jakoś do tego lotniska wybudować. 

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o pieniądze.

Tak dla przemyślenia:

Pod koniec lat 90 pewien rzutki biznesmen W (kolega drugiego rzutkiego biznesmena S - bardziej znany bo poległ pod Zielonym Oczkiem w Katowicach) w rozjeździe dróg Zabrze - Miechowice w Bytomiu zakupił za bezcen od spółek kopalnianych nieużytki górnicze (tzw hołdy) zarośnięte leszczyną i brzozą. Wówczas przy wódce i z tym i z tamtym śmialiśmy się że na dziki polować będzie bo procę też miał. Kilkanaście lat później w miejscu tym stoi okazałe centrum handlowe. Kilka lat temu rozmawiałem z owym pierwszym biznesmenem - a co to jest PIS i PO mam ich głęboko w dupie........i z tymi i z tamtymi robi się świetne interesy

Jeżeli masz możliwość sprawdź sprawy własnościowe terenów gdzie ma przebiegać owa linia kolejowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z przebiegiem wschodniej obwodnicy Warszawy, kiedy to s.p. Szyszko zablokował uzgodniony przebieg przez Wesoła. Do dziś chyba nie uzgodniono jej przebiegu i na domknięcie ringu Warszawy jeszcze poczekamy.

Niestety mam takie same skojarzenia. A to obiekt który przetnie proponowana linia kolejowa.

 

https://www.palacjablonna.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...