Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty na sezon 20/21

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 KubaM01

KubaM01

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2020
0

Napisano 20 listopad 2020 - 20:09

Cześć!

Szukam nart na nadchodzący sezon. Mam 20 lat i 181cm wzrostu. Swój poziom oceniam na 7, nie mam ulubionego stylu i nie startuje w żadnych zawodach. Na stromszych stokach wole slalom, ale lubię też się wyłożyć oraz szkolę jazdę carvingiem. Lubie szybką i agresywną nartę i na pewno będę nadal rozwijać swoje umiejętności, ale szukam czegoś co "wybaczy błedy" i pozwoli mi wejść w poziom zaawansowany. Często jeżdżę cały dzień, dlatego muldy się zdażają. Nie jeżdżę po za trasami, cena do około 2tys, mogą być to narty używane, po 1 sezonie w bardzo dobrym stanie. Szukałem już trochę, poniżej wymienię kilka, bardzo chętnie poczytam wasze opinie.\

ATOMIC REDSTER X7/X9/WB

SALOMON S/MAX BLAST/W11     S/FORCE

HEAD SUPERSHAPE I.MAGNYM/I.RALLLY

ROSSIGNOL REACT R10 TI

VOLKL RACETIGER RC 

Dziękuję bardzo za wszystkie opinie.

#2 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4287 postów
  • Na forum od: 01.2017
2022
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 20 listopad 2020 - 22:31

Cześć!

Szukam nart na nadchodzący sezon. Mam 20 lat i 181cm wzrostu. Swój poziom oceniam na 7, nie mam ulubionego stylu i nie startuje w żadnych zawodach. Na stromszych stokach wole slalom, ale lubię też się wyłożyć oraz szkolę jazdę carvingiem. Lubie szybką i agresywną nartę i na pewno będę nadal rozwijać swoje umiejętności, ale szukam czegoś co "wybaczy błedy" i pozwoli mi wejść w poziom zaawansowany. Często jeżdżę cały dzień, dlatego muldy się zdażają. Nie jeżdżę po za trasami, cena do około 2tys, mogą być to narty używane, po 1 sezonie w bardzo dobrym stanie. Szukałem już trochę, poniżej wymienię kilka, bardzo chętnie poczytam wasze opinie.\

ATOMIC REDSTER X7/X9/WB

SALOMON S/MAX BLAST/W11     S/FORCE

HEAD SUPERSHAPE I.MAGNYM/I.RALLLY

ROSSIGNOL REACT R10 TI

VOLKL RACETIGER RC 

Dziękuję bardzo za wszystkie opinie.

Jak ma wybaczać błędy to nie pozwoli wejść na poziom zaawansowany, musisz się zdecydować i sam wybrać swą drogę, jak pisał Waligórski.

#3 KubaM01

KubaM01

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2020
0

Napisano 21 listopad 2020 - 18:33

Jak ma wybaczać błędy to nie pozwoli wejść na poziom zaawansowany, musisz się zdecydować i sam wybrać swą drogę, jak pisał Waligórski.

Nie zgadzam się z Panem, nie posiadam takich umiejętności, aby kupować teraz nartę dla zawodowca, czy osoby zaawansowanej, a chciałbym w przyszłości takim zostać, dlatego szukam takiej która mi pomoże to osiągnąć i pozwoli na niedoskonałości techniczne z mojej strony.

#4 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
  • Na forum od: 02.2017
537
  • Umiejętności: 6
  • Gaj pod Krakowem

Napisano 21 listopad 2020 - 18:48

Kuba, przejrzyj wiele podobnych wpisów, odpowiedzi będą zbliżone. Słaba, tzw wybaczająca narta (co by to nie znaczyło), nie pozwoli pójść dalej. Sam przez to przechodzę i kupienie narty blisko sportowej właśnie mi pozwoliło wejść wyżej nawet dzięki temu że mogłem jej bardziej zaufać. Masz na liście kilka fajnych i dobrze zbudowanych nart typu X9, Heady. Znajdziesz zwolenników i przeciwników, ale to dobry sprzęt. Dobra narta z podobnej grupy będzie jeździła podobnie niezależnie od producenta.

#5 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 485 postów
  • Na forum od: 02.2018
238
  • Umiejętności: 3
  • Okolice stolicy

Napisano 21 listopad 2020 - 21:26

Kuba nie doradzę Ci konkretnego modelu narty, są na forum ludzie z większą wiedzą i doświadczeniem w tym temacie. Podam Ci jednak kilka autentycznych informacji.

Masz poziom 7, a ja 3 (pomińmy, że skala jest do dupy, jak twierdzi większość). Ty masz 20 lat, ja 50. Też jak już jestem w ośrodku, to jeżdżę cały dzień. Mam za sobą tylko dwa wyjazdy 6 dniowe i kilka 1-2 dniowych.

Uczę się na nartach Atomic Redster XTi, o długości 176 cm. (mój wzrost 175 i 78 kg wagi) czyli poprzedniku modelu X7. 

Jak chcesz dobrej porady w doborze nart bo nadal nie jesteś pewny kierunku, to najlepiej jakbyś miał filmik ze swoja jazdą i pokazał publicznie lub podesłał na priv jednemu z doświadczonych forumowiczów. 

Narciarsko jestem na etapie świadomej niekompetencji.