Skocz do zawartości

Ośrodki w Sudetach


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

@kaka61
Dzięki za zaliczenie stonki. ;)
Nie bądź sknerą i podziel się informacjami o niższowych ośrodkach. Choćby na priv.
Ja znam tylko Dzikowiec ale tam nawet reklama w Tv nie spowoduje tłoku. Niestety jest bardzo nisko, więc rzadko jest tam śnieg.

@sstar
Przede wszystkim szerokie. Trasa ok.1km już wystarczy.

no to Zieleniec jako żywo, szeroko, ze hej, będzie 1 km... w poprzek

musisz odhaczać po kolei co jest, znaczy gdzie śnieg będzie

https://www.skiinfo....arciarskie.html

kluczowa logistyka niekoniecznie ośrodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@kaka61
Dzięki za zaliczenie stonki. ;)
Nie bądź sknerą i podziel się informacjami o niższowych ośrodkach. Choćby na priv.
Ja znam tylko Dzikowiec ale tam nawet reklama w Tv nie spowoduje tłoku. Niestety jest bardzo nisko, więc rzadko jest tam śnieg.

@sstar
Przede wszystkim szerokie. Trasa ok.1km już wystarczy.

- niszowe, szerokie, powyzej 1km - nie istnieją - nawet dzikowiec i Rymarz są krótsze

- Czechy - Dolni Morawa, ChS, Kouty, Ramzowa, Bukowa H. - kazdy z nich o niebo lepszy niż ośrodek po stronie PL

- Zieleniec to patologia, a po otwarciu aparthotelu - do zamknięcia jako całość, brak możliwości bezpiecznej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaka61
Dzięki za zaliczenie stonki. ;)
Nie bądź sknerą i podziel się informacjami o niższowych ośrodkach. Choćby na priv.
Ja znam tylko Dzikowiec ale tam nawet reklama w Tv nie spowoduje tłoku. Niestety jest bardzo nisko, więc rzadko jest tam śnieg.

@sstar
Przede wszystkim szerokie. Trasa ok.1km już wystarczy.

 

No to Mala Upa

 

www.skimu.cz
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidach istnieją. Na Pilsku masz nawet kilka km. Tłoku zwykle nie ma a nawet jak jest kolejka to przepustowość jest mała i da się jeździć.

Nie ma niczego podobnego w Sudetach? Czyli fajne trasy + orczyki? Niedawno się przeprowadziłem do Wrocka i nie znam okolicy.

Niestety Sudety Środkowe i Wschodnie są generalnie niższe niż Beskidy.

Pozostają Sudety Zachodnie (Karkonosze, Izery) - z Wrocka dojazd podobny jak do Zieleńca i CG

i oczywiście Czechy - link do jednej z najbardziej interesujących stron z informacjami o czeskich ośrodkach   http://www.holidayinfo.cz/

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Zwardoń spełnia prawie wszystkie moje wymagania: ma przyzwoitą szerokość i długość, smaczne przerwy, fajny klimacik i przede wszystkim mało ludzi, nawet w czasie ferii. To tylko jeden stok, ale do mojego szlifu umiejętności jest git no i ma spory potencjał - o tym w Zwardońskim wątku. Tylko Kanapa mogłaby być troszkę szybsza ;) Dla urozmaicenia Wielka Racza Oszczadnica po sąsiedzku.

Jeśli kręci Żmija, jesteś w tygodniu lub przed lub po sezonie to Czarna Góra jest całkiem przyjemna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidach istnieją. Na Pilsku masz nawet kilka km. Tłoku zwykle nie ma a nawet jak jest kolejka to przepustowość jest mała i da się jeździć.

Nie ma niczego podobnego w Sudetach? Czyli fajne trasy + orczyki? Niedawno się przeprowadziłem do Wrocka i nie znam okolicy.

 

u nas po prostu nie ma takiego zacofania jak na Pilsku ;-)

wszystkie większe ośrodki z lepszymi trasami są trochę bardziej nowoczesne, kanapy etc.

mówię głównie o Karkonoszach czeskich

 

ale polecam Ci Kralicak i Dolni Morava w Masywie Śnieżnika

 

widzę właśnie że nie działa strona Kralicak, mam nadzieję że to nie oznacza że ośrodek pada ....

mapa jest tutaj https://www.holidayi...anomap/kralicak

 

Kralicak - trasa czerwona nr 1 z krzesłem dwójką, miód,

trójka to taka niebiesko-czerwona

jest jeszcze 8 czarna, wygląda fajnie, ale nieczynne było jak ja byłem

stare klimaty, brak nowoczesności, niskie ceny w barach,

warto nie jechać tam w Spyderach coby się nie rzucać w oczy :-)

 

Dolni Morava - poszukaj sobie w archiwum, jest dużo relacji stamtąd, nawet moje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- niszowe, szerokie, powyzej 1km - nie istnieją - nawet dzikowiec i Rymarz są krótsze

- Czechy - Dolni Morawa, ChS, Kouty, Ramzowa, Bukowa H. - kazdy z nich o niebo lepszy niż ośrodek po stronie PL

- Zieleniec to patologia, a po otwarciu aparthotelu - do zamknięcia jako całość, brak możliwości bezpiecznej jazdy

 

Sorry ale nie zgadzam sie. Nawet Zieleniec czy Szpindl to odrobina logistyki i bingo!

W Czechach dodam Tanvaldsky Spicak. Janske Lazne, Pec pod Snezkou.

Prawda, ze każdy lepszy, choc taka Szrenica przy odpowiednim warunie i czasie

(bywało, ze zjezdzalem sam i to nie skiturowo w nocy choc i tak sie zdarzalo:-) ech...

Rymarz, ech... nigdy nie bylem, Zaclerz, Herlikovice z tych stromszych. Klobouk git.

Po naszej stronie nie bylem w Czarnowie, na Kopie, Łysa Góra, z chęcią bym spróbował.

Fajna Rzeczka, stromsza i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas po prostu nie ma takiego zacofania jak na Pilsku ;-)

wszystkie większe ośrodki z lepszymi trasami są trochę bardziej nowoczesne, kanapy etc.

mówię głównie o Karkonoszach czeskich

 

ale polecam Ci Kralicak i Dolni Morava w Masywie Śnieżnika

 

widzę właśnie że nie działa strona Kralicak, mam nadzieję że to nie oznacza że ośrodek pada ....

mapa jest tutaj https://www.holidayi...anomap/kralicak

 

Kralicak - trasa czerwona nr 1 z krzesłem dwójką, miód,

trójka to taka niebiesko-czerwona

jest jeszcze 8 czarna, wygląda fajnie, ale nieczynne było jak ja byłem

stare klimaty, brak nowoczesności, niskie ceny w barach,

warto nie jechać tam w Spyderach coby się nie rzucać w oczy :-)

 

Dolni Morava - poszukaj sobie w archiwum, jest dużo relacji stamtąd, nawet moje :-)

Dzięki za polecenie Kralicaka. Nie znałem. Poznam.

PS strona smiga

http://leto.mujkralicak.cz

ech ci informatycy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po polskiej stronie najciekawsza jest Szrenica tylko słabo dofinansowana (niby naśnieżanie jest ale chodzi kilka armatek i czasami kończą naśnieżanie Loli pod koniec lutego). Inna sprawa brak parkingów na dole za to są apartamenty. Generalnie jest to ośrodek w którym stawiałem swoje pierwsze narciarskie kroki (po jednodniowym pobycie w CG) tutaj mi było z Poznania najbardziej po drodze (dodatkowo można było skoczyć na biegówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Szrenicy: jak dla mnie brak parkingow i olbrzymie kolejki do kas to najwieksza zaleta tego osrodka.
Zatrzymuje to po prostu tlumy ludzi tak ze mozna chociaz od rano troche pojezdzic (trzeba byc tylko jednym z pierwszych)
Nie zmienia to faktu ze w wiekszosci czeskich osrodkow da sie lepiej pojezdzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Szrenicy: jak dla mnie brak parkingow i olbrzymie kolejki do kas to najwieksza zaleta tego osrodka.
Zatrzymuje to po prostu tlumy ludzi tak ze mozna chociaz od rano troche pojezdzic (trzeba byc tylko jednym z pierwszych)
Nie zmienia to faktu ze w wiekszosci czeskich osrodkow da sie lepiej pojezdzic

No i to stosuje się do wielu ośrodków. Odrobina logistyki i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra od lat inwestuje, także w hotele. Brakuje tam jeszcze jakiejś trasy z samej góry póki co Luxtorpeda jest wstanie wwieźć sporo osób i potem większość zjeżdża czerwoną i gęsto robi się w tym takim zakręcie przed orczykiem. Jak było krzesło 2 osobowe to nawet czarna nie musiała chodzić a i tak nie było tłoku.

Wygodna kanapa nie jest zła i nie jestem do końca pewny czy ona decyduje o ilości osób bo w końcu w CG na Żmiji krzesło nie jest zbyt szybkie i bez osłony, a kolejki są. Najmniej osób jeździ na Procy :)

 

Myślę że CG balansuje na skraju przeinwestowania w noclegi przy stoku. Stoi już Aparthotel CG, Apartamenty CG, niedawno odpalona Aparthotel Czarna Perła, buduje się i niedługo otwiera Aparthotel Biała Perła. Nie za dużo tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z marketingowego punktu widzenia na stoku jeszcze bedzie miejsce  :lol:

 

Miejsce może będzie, natomiast zauważyłem będąc w ostatnim sezonie kilka razy na CG, że do tej pory oblegane Apartamenty Czarna Góra, tym razem nie były obsadzone w 100%, i nawet nie w 70%.

 

Rozumiem, że im bliżej stoku tym lepiej. Tylko że są granice, wg mnie CG już je przekroczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce może będzie, natomiast zauważyłem będąc w ostatnim sezonie kilka razy na CG, że do tej pory oblegane Apartamenty Czarna Góra, tym razem nie były obsadzone w 100%, i nawet nie w 70%.

 

Rozumiem, że im bliżej stoku tym lepiej. Tylko że są granice, wg mnie CG już je przekroczyła.

Moim zdaniem czas już jest na budowę kolejnej trasy być może zwiększy to liczbę gości w apartamentach przy stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Szklarska Poręba Sudety Lift / Szrenica - bardzo ciekawy ośrodek z różnorodnymi trasami, o ile główne trasy i wyciągi działają, długie 4km zjazdy Lolą lub Śnieżynką i Puchatkiem, świetny klimat na Hali Szrenickiej, gdzie można śmigać pomiędzy drzewkami w puchu, Puchatek świetny stok dla początkujących z równomiernym spadkiem, stary wyciąg przy Puchatku i na szczyt, ale ma to mniejsze znaczenie, odkąd działa Karkonosz Express, Lola i Śniezynka niewyrównane, kolejki umiarkowane (głównie przy 2-ce sekcji I przy Puchatku, ale duże kolejki do kas i klopoty z dojazdem pod stok (malo miejsc parkingowych przy wyciągu); moja opinia: dobre miejsce, jeśli większość ośrodka działa, najlepiej wpaść w marcu poza weekendem przy dobrych warunkach pogodowych. Miejsce mogłoby być bardzo dobre, gdyby poprawić dojazd (np. sprawne skibusy), sprzedaż biletów, wyrównać i dobrze naśnieżać trasy,

3. Karpacz Ski Arena / Kopa - ciekawy ośrodek, w którym w ostatnich latach zachodzą pozytywne zmiany (wymiana wyciągu na Kopę, poprawa naśnieżania), warto odwiedzić, jeśli działa coś więcej poza Liczykrupą i Euro, świetny klimat zjazdów w puchu po Złotówce i Grosiku (o ile działają), trasa z Kopy nie jest naśnieżana, więc rzadko działa, fajny stok Euro, Liczykrupa z wypłaszczeniem, dodatkowo Jan, dostępne parkingi na dole, ale podejście pod górę drogą z kostki granitowej (w tym roku ma być taśma); moja opinia: dobre miejsce, jeśli działa tzw. "góra" ośrodka, najlepiej odwiedzić poza głównym sezonem, kolejki mogą się tworzyć przy 2-ce Liczykrupa, żeby podjechać do innych tras ośrodka, i Euro (orczyk kotwica); piękne widoki ze Złotówki, 

 

 

 

Witam Spiochu,

 

trochę się zdziwiłem, że powyższa propozycja (dzięki Marconi) padła dopiero na 3 stronie wątku, w kontekście Twojego drugiego pytania. Jeśli tylko jest śnieżna zima i chodzą wszystkie trasy to są to i trasowo, ale też i widokowo znakomite ośrodki. Najlepsze w mojej ocenie na Dolnym Śląsku. Tak było zimą 2018/2019 – rewelacja, 2 metry śniegu, z samego rana pusto.

 

Wiem, że nie jesteś „wygodnisiem” i nie jeździsz na narty grzać tyłek na kanapie, żłopać piwo i wpieprzać kiełbasę, więc takie niedogodności jak słaba infrastruktura konsumpcyjna, czy brak grzanych kanap nie będą Ci przeszkadzały. Jak wspomniałem musi być śnieg (w załączeniu fotka z niezaśnieżanej sztucznie Złotówki na Kopie z lutego 2019) i nie może za bardzo wiać, bo zamykają wjazdy na samą górę.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Sprostowanie: Proca w Czarnej Górze ostatnio chodziła właśnie zimą 2018/2019.

Załączone miniatury

  • FILE0414.JPG
  • FILE0419.JPG
  • FILE0416.JPG
  • FILE0424.JPG
  • FILE0430.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z marketingowego punktu widzenia na stoku jeszcze bedzie miejsce :lol:


Rozumiem, że im bliżej stoku tym lepiej. Tylko że są granice, wg mnie CG już je przekroczyła.


Postawi się tablice informacyjne z prośbą o używanie krótszych nart, aby dopchać więcej ludzi na metr kwadratowy stoku. A nie czekaj... mamy epidemię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...