Skocz do zawartości

Ośrodki w Sudetach


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdzie warto się wybrać jak będzie sezon?
 
Które ośrodki najwcześniej się otwierają? Gdzie jest mniej ludzi i taniej?
 
Szukam czegoś podobnego do Pilska a nie SCyrku. Mogą być orczyki i gówniana infrastruktura, żeby tylko dało się pojeździć a nie przepychać się w tłumie.


Pl to niezmiennie Zieleniec i Czarna Góra. Najwcześniej. Po drugiej stronie Andel i Cerna Hora. Ale to duże ośrodki. W tygodniu dramatu nie ma. U nas może Czarnów? Ale głównie w Czechach jeździmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najwcześniej i gdzie najlepiej da się pojeździć. Jakość infrastruktury jest bez znaczenia. Liczą się dobre trasy i mało ludzi.

Ostatnio niestety liczy sie ilosc armatek. Dwa lata temu 30.11 na Czarnej Gorze smigalem. Ehh to byly czasy. Jak chodzi o armaty to jeszcze Szpindlerowy Mlyn chyba w miare szybko startuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najwcześniej i gdzie najlepiej da się pojeździć. Jakość infrastruktury jest bez znaczenia. Liczą się dobre trasy i mało ludzi.


Najwczesniej to chyba zawsze sie otwieral Andel na cernej horze w Czechach.
Dosc wczesnie tez Spindl - ale tam ostatnia rzecza ktora mozna by powiedziec to to ze jest malo ludzi.


Dobre trasy i malo ludzi - w tym sezonie to takie rzeczy chyba tylko w Erze;)

Jak mialbym jednak cos obstawiac to moze Kouty albo np Ramzova (w tej ostatniej trasy moze nie powalaja ale na pewno bedzie mniej ludzi niz w najwiekszych karkonoskich osrodkach


Pytanie czy w ogole otworza granice z Czechami ( bo tam zdecydowanie mniej ludzi i lepsze trasy niz u nas)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło najwcześniej otwierających się ośrodków. Nikt nie pytał o góry. Taki klimat.
PS Zieleniec i Białka (to już jakby nie Sudety;-) to infrastrukturalnie najlepsze ośrodki.


Zieleniec nie spelnia mojego kryterium dlugosci tras zebym mogl nazwac go osrodkiem narciarskim;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec nie spelnia mojego kryterium dlugosci tras zebym mogl nazwac go osrodkiem narciarskim;)

Zsumuj;-) bywało, że w listopadzie https://www.skiforum...eleniec/page-52 najpierw podobnie jak w ch andel czyli orczyk
PS jak popada to Mala Upa i Pradziad.
No chyba, że Śnieżka masz skitury?
https://www.villagreta.pl/sniezka/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie i wczesnym grudniu jedzie się tam gdzie otworzą cokolwiek.

Ludzi mało wtedy jest na stokach.

Patrzysz na długość otwartych tras i jedziesz tam gdzie jest najwięcej w danej chwili.

Obecnie prowadzą Ci którzy mają więcej armatek. 

Ośrodki zostały wymienione.

 

Mlyn pod pieczą TMR spadł z roli lidera, otwiera się 1-2 tygodnie przed świętami i nie zależy im na byciu pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zsumuj;-) bywało, że w listopadzie https://www.skiforum...eleniec/page-52 najpierw podobnie jak w ch andel czyli orczyk
 

no niby tak, ale krotki Andel jest czescia duzego osrodka z duza iloscia fajnych tras 

A zieleniec to taka osla laczka na ktorej walneli pierdylion kanap i jest miliard tras (ale kazda tak krotka ze szkoda zachodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, jak listopad-grudzień to gdziekolwiek żeby pojeździć czyli tam gdzie mają opanowany temat armatkowy.

Z Dolnego śląska to faktycznie Dolni Morawa mi przychodzi na myśl, Czarna itp..

Żal że zim nie ma może wtedy od razu na Szrenicę.

U mnie  byłoby to Pilsko a przy "metrowym" :)  początku grudnia od razu Goryczkowa, szeroko pojęta :), szkoda życia na inną górę  :D

no rozmarzyłem się ale bywało nie raz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Uparliście się strasznie na ten początek sezonu a pytałem również o resztę. Uściślijmy więc.

1. Najwcześniej rusza zwykle.... a z nizszowych osrodkow....?

2. W sezonie dobre trasy i malo ludzi ma....?

Sudety Wschodnie

1.  najczęściej CG i Zieleniec ruszają mniej więcej o tej samej porze - chociaż "ruszają" to rzecz często umowna - kilka pólek szkoleniowych.

W zeszłym sezonie pierwszy ruszył "inny" ośrodek (ten z kategorii niszowych), a niszowe pozostaną niszowe tylko wtedy gdy jak najmniej stonki o nich wie. Często na "niszowych" trzeba umieć się bawić  

2. Bywają, ale rzadko i... ciszej o nich ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, ale krotki Andel jest czescia duzego osrodka z duza iloscia fajnych tras 

A zieleniec to taka osla laczka na ktorej walneli pierdylion kanap i jest miliard tras (ale kazda tak krotka ze szkoda zachodu)

nikon napisał o możliwości wydłużenia przez mostek przez drogę (z lewej strony patrząc z gory),

wariantów tam dużo można mnożyć, ja kilka razy sie najeździłem szczególnie z lokalesami przez lasek, boczkiem itd itp

ale zgadza sie to podobny ośrodek do bialki

 

natomiast proza życia na początku sezonu jest taka, ze puszczają jakiś orczyk w Zieleńcu,

podobnie jak w Cernej Horze sam orczyk Andel, tyle, ze można kombinować zjezdzajac po zamkniętych bo kanapa chodzi,

a w Zielencu nie puszczają na kanale niestety

 

reasumując początki sezonu tak czy owak jedna krotka troska cos jak mapa upa gdzie chłodno i snieza wiec szybko można zjechać choćby na skiturach

 

te trzy miejsca testowałem na przełomie listopada i grudnia tak uśredniając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Uparliście się strasznie na ten początek sezonu a pytałem również o resztę. Uściślijmy więc.

1. Najwcześniej rusza zwykle.... a z nizszowych osrodkow....?

2. W sezonie dobre trasy i malo ludzi ma....?

 

wybierz dobry dzień poza weekendem z rana poza feriami i jazda gdziekolwiek

choc raczej Czechy; a te trasy maja być długie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaka61
Dzięki za zaliczenie do stonki. ;)
Nie bądź sknerą i podziel się informacjami o niszowych ośrodkach. Choćby na priv.
Ja znam tylko Dzikowiec ale tam nawet reklama w Tv nie spowoduje tłoku. Niestety jest bardzo nisko, więc rzadko jest tam śnieg.

@sstar
Przede wszystkim szerokie. Trasa ok.1km już wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...