Skocz do zawartości

Okazje na Sport-bittl.com


mig

Rekomendowane odpowiedzi

Porównanie z poprzednimi. Na nowych ustawiłem wiązania tak by krecha na bucie byla nad kreska na narcie. Na starych (wiązania z odzysku) dokladnie wg poprzednich, ustawionych kiedys przez serwisanta z bittla. Nowe wyszły prawie 2 cm do przodu. Jazda bez zauwazalnej roznicy, może dlatego że w tym sezonie tylko  na ciapatym sniegu...

Załączone miniatury

  • 20201205_184612.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Michał, po co Ci dwie pary takich samych nart?

Pozdrowienia

1. Cena okazyjna

2. Stare juz sie kończą. - Ostatnie planowanie slizgu, widać już minimalne prześwity. Wytrzymałyby jeszcze jeden sezon ( szczegolnie ten) lub nawet 2 ale patrz p. 1.... ;-). Szukałem na wymianę raczej   1 sklepówek ale ceny odstraszały. 

a w zasadzie to masz racje....... :)  :)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cena okazyjna

2. Stare juz sie kończą. - Ostatnie planowanie slizgu, widać już minimalne prześwity. Wytrzymałyby jeszcze jeden sezon ( szczegolnie ten) lub nawet 2 ale patrz p. 1.... ;-). Szukałem na wymianę raczej   1 sklepówek ale ceny odstraszały. 

a w zasadzie to masz racje....... :)  :)  :)

Cześć

A jak często ostrzyłeś na maszynie? Pytam z ciekawości bo np. Rybelka maja 10 lat i ślizgowo i krawędziowo jeszcze super - oddaliśmy koleżance. Rzeczywiście Volkl ma tak mało mięsiwa?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A jak często ostrzyłeś na maszynie? Pytam z ciekawości bo np. Rybelka maja 10 lat i ślizgowo i krawędziowo jeszcze super - oddaliśmy koleżance. Rzeczywiście Volkl ma tak mało mięsiwa?

Pozdro

Te narty konczą sie od ślizgu a nie krawędz. Maszynowo były robione 3 razy -  planowanie slizgu co 2 lata i przy okazji bok. Ostrzyłem ręcznie - pilnik drobny i diament.

Nie wiem czy znaczenie moze mieć,  że ważę więcej nz 2x tyle co Rybelek.... ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narty konczą sie od ślizgu a nie krawędz. Maszynowo były robione 3 razy -  planowanie slizgu co 2 lata i przy okazji bok. Ostrzyłem ręcznie - pilnik drobny i diament.

Nie wiem czy znaczenie moze mieć,  że ważę więcej nz 2x tyle co Rybelek.... ;-))

Cześć

Myślę, że nie tyle waga co styl jazdy gra rolę. Ale ja swoje GS - 10 lat - robiłem na maszynie chyba 3, max 4 razy + ostrzenie maszynką i narta była jeszcze zupełnie do jazdy - też oddałem za narty, które poszły dla dziewczyny Kacpra. A ile średnio robisz dni w sezonie?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
A jak często ostrzyłeś na maszynie? Pytam z ciekawości bo np. Rybelka maja 10 lat i ślizgowo i krawędziowo jeszcze super - oddaliśmy koleżance. Rzeczywiście Volkl ma tak mało mięsiwa?
Pozdro

Cześć
Nie wiem dlaczego tak jest może koledzy coś wyjaśnią ale narty komórkowe...serwisowe, zawodnicze jak zwał tak zwał mają fabryczną krawędź około ⅓ węższa od nart sklepowych . Załączę zdjęcie ,czuby nart nie szlifowane przez maszynę.

Załączone miniatury

  • IMG_20201223_221640.jpg
  • IMG_20201223_222153.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślę, że nie tyle waga co styl jazdy gra rolę. Ale ja swoje GS - 10 lat - robiłem na maszynie chyba 3, max 4 razy + ostrzenie maszynką i narta była jeszcze zupełnie do jazdy - też oddałem za narty, które poszły dla dziewczyny Kacpra. A ile średnio robisz dni w sezonie?

Pozdrowienia

ok 30. Fakt... tak miękkiej jazdy jak Rybelka to rzadko spotkać....

 

Mikoski - Zapewne wsp tarcia slizgu jest mniejszy niż stali..... ile to daje mniej oporów? hm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 30. Fakt... tak miekkiej jazdy jak Rybelka to rzadko spotkać....

Cześć

Czyli zużycie trochę mniejsze niż nasze bo u nas raczej bliżej 20. Ja też mówię o serwisówkach. Rybelek miał krawędzie jak sztaby - ponad 2mm - na pewno i nadal są bardzo grube. Dynastar Omeglass. Ja nie pamiętam ale w deskach, które ostatnio braliśmy - same serwisówki, nawet jedne były Luitza = wszędzie krawędź była dość gruba pomimo, że narty były już w/g ich standardów zużyte.

Też słyszałem o tym, że zazwyczaj z serwisówkach krawędź jest cienka ale moje doświadczenia (przynajmniej z Rossignolem i Dynastarem) zdają się temu przeczyć. Mam też jeszcze jedne Volkle i tam rzeczywiście krawędzi prawie już nie ma - narta po reprezentantce Polski juniorek. Może to Niemcy tak oszczędzają.

Nie mam pojęcia kto im robi serwisówki.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowe/ komórki/ fis itd itp przeważnie maja ok 1.5mm „mięsa” jako nowe. Odpowiedniki sklepowe ok 2mm - Standard
Dla przykładu Rossi master fabrycznie ok 1.5mm
Jutro mogę pomierzyć inne fisy :) ale z tego co pamietam jest to wartość plus/minus właśnie 1.5mm


Head w swoich komórkach jest oszczędny ;) nawet na noskach nart jest około 1 milimetra.

Załączone miniatury

  • IMG_20201223_231842_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już zdejmowalem płytę piston do naprawy narty ale zablokowanie sruby przedniego mocowaniA wtedy mi nie przeszkadzało, bo nie musiałem go odkręcić. Zupełnie o tym zapomniałem i wczoraj zonk... foto. Ciekawi mnie czy to wytyczne Markera czy pomysł austriackiego serwisanta montujacego pierwszy raz wiązanie? Utrudnienie raczej iluzoryczne (nacięcie I odkręcenie śruby, dobranie zamiennika w hurtowni srub) ale denerwujące... ;-)

 

 

Utrudnienie, które uniemożliwia odkręcenie w domowych warunkach. Nie każdy ma warsztat z narzędziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...