Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narodowa kwarantanna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
385 odpowiedzi w tym temacie

#381 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1871 postów
  • Na forum od: 12.2010
1191
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 13 styczeń 2021 - 09:28

Wnioski autora artykułu oparte na przykładzie Szwecji są proste i się z nimi zgadzam:

1) brak obostrzeń (same zalecenia) wcale nie wpływa tak dramatycznie na transmisję wirusa, jak każe się nam wierzyć. Każdy chyba ma jakiegoś znajomego, który miał pozytywny wynik testu, a cała rodzina mieszkająca w tym samym domu (bez maseczek i szczególnej dezynfekcji) utrzymała wyniki negatywne.

2) absurdalny system tzw. opieki medycznej przekierowany wyłącznie na pacjentów pozytywnych prowadzi do drastycznego zwiększenia liczby zgonów niecovidowych. Do tego samego zresztą prowadzi cała otoczka lockdawnowa i czarna robota mediów: napędzanie atmosfery strachu, wszechobecna nieufność albo wręcz wrogość, zamknięcie ludzi w domach przed TV i komputerem skutkujące obniżeniem poziomu kultury fizycznej pogorszeniem diety i zwiększoną konsumpcją alkoholu.

3) koszty ekonomiczne i społeczne zamknięcia niektórych gałęzi gospodarki będą niewspółmiernie wysokie w porównaniu do ewentualnego pójścia modelem szwedzkim.

W lato nie było w ogóle żadnego lockdownu i potem przyszła piękna jesień.

Stop trollom.

#382 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPipPip
  • 361 postów
  • Na forum od: 02.2017
731
  • Umiejętności: 6
  • Gaj pod Krakowem

Napisano 13 styczeń 2021 - 09:39

O czym Ty piszesz, o jakim "naszym systemie"? Przecież tylko 5 stycznia zaszczepiono w Polsce ponad 63 tyś. ludzi. Tempo szczepień u nas, zależy od dostaw szczepionki w ramach Unii Europejskiej, a tu jak widać nadal aktualne jest "Nur fur Deutsche"

Sądzę że pisze o ich konkretnym ośrodku (Teksas), a nie całym państwie. Pewnie Joanna potwierdzi, czy rzeczywiście 8 takich ośrodków jak ich może zaszczepić tyle w ciągu dnia co cała Polska zaszczepiła. Jak widać teoretyczne moce przerobowe nijak się mają do rzeczywistych możliwości, również w USA.

#383 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPipPip
  • 432 postów
  • Na forum od: 01.2017
1020
  • Umiejętności: 6

Napisano 13 styczeń 2021 - 14:42

O czym Ty piszesz, o jakim "naszym systemie"? Przecież tylko 5 stycznia zaszczepiono w Polsce ponad 63 tyś. ludzi. Tempo szczepień u nas, zależy od dostaw szczepionki w ramach Unii Europejskiej, a tu jak widać nadal aktualne jest "Nur fur Deutsche"

Rozumiem teraz Twoje zdziwienie, jak zauważył Mitek jesteś nowy i nie znamy się dobrze.
Chertan zbyt szeroko to ujął, ściślej moje liczby dotyczą tylko małej części systemu szpitalnego w Houston.
Największą barierą nie jest podaż szczepionek, ale właśnie selekcja podklas osób, które mogą otrzymać szczepionkę.
W innym systemie -klinik zaczynamy szczepić w sobotę i według mojej opinii
powoduje to zamieszanie, i dużo wątpliwości kto może a kto nie może przyjść na szczepienie.

#384 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• PipPip
  • 159 postów
  • Na forum od: 02.2019
339

Napisano 13 styczeń 2021 - 17:24

Stoki mówią dość!!
https://youtu.be/6ZTmWDOr8wc
Trzymam kciuki by się od poniedziałku wszyscy solidarnie otworzyli a wtedy sam ich wspomogą korzystając z uroków narciarstwa. Dość tych bezprawnych obostrzeń. Naród musi się zbuntować a tym ich rozporządzeniem mogą sobie dupę podetrzeć.
Tylko burmistrz Szczyrku taki dupoliz

#385 arnoldd

arnoldd

Nowy użytkownik

• Pip
  • 47 postów
  • Na forum od: 04.2013
87

Napisano 13 styczeń 2021 - 19:32

Siedzę właśnie w restauracji. Zatrudniłem się jako tester smaku :-) 8266f7d276e965dc6945487c31c6446a.jpg Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka f472dd1141e28ec17cc30815ae52cec3.jpg

#386 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 816 postów
  • Na forum od: 12.2018
1872
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 13 styczeń 2021 - 20:31

Siedzę właśnie w restauracji. Zatrudniłem się jako tester smaku :-)

tester smaku powiadasz..... Ja też chcę :)