Skocz do zawartości

Narodowa kwarantanna


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej, żeby ludzie poszli do galerii handlowych i tam zostawili pieniądze (do wydawania jakiś czas temu zachęcał minister), a nie na stoki które nie przynoszą wielkiego dochodu do budżetu.

Czyli tu nie chodzi o wirusa tylko o kasę?? Do tego już doszliśmy. Po co Twoje tłumaczenie jak wystarczy przyznać że kasa do budżetu wpłynie a pisiury jeszcze za parę groszy kupią upadające biznesy. Wystarczy to napisać a nie jakieś głupoty bo w Uni zamknięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale to jedyny obrazek, który trafia do mediów. Ja rozumiem, że prawdziwi narciarze tylko Szwajcaria i tylko Matterhorn, żeby było godnie;-) PS> oczywiście się nie zgodzę, B i Z najszybciej w kraju przygotowują stoki, ilość wyciągów i tras nieporównywalna do innych ośrodków pl https://outdoormagaz...saz-matterhorn/

"Nie narty" oznacza brak możliwości jazdy. Właśnie dzięki temu że ze sa dobre warunki, nie ma gór, jest hotel, terma i apresski to nie bardzo da sie jechać w tłumie. Moje narty w PL to 'od zawsze" wyjazdy jednodniowe a jeszcze czesciej dopoludniowe na pustym stoku. Wtedy i Klepki są niezłe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi. Nic innego nie trzeba... ;-)

I to jest sedno sprawy. O to nam właśnie chodzi. Jednak pisiury dorabiają jakieś głupoty typu w Uni, hotele itp. Nie ukrywam że sporo tracę na tym że faktury za karnet nie dostaję (nieoficjalnie otwarte wyciągi faktur nie dają) bo mi zakład pracy wraca na podstawie faktury kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....
Ew świadome działanie destrukcyjne. Ciekawe kiedy wyjdą pierwsze afery...
 

Myślę, że już niedługo....choć jakie afery ;-) oni kupią po prostu upadające biznesy "ratując" biednych biznesmenów.

Jakiś czas temu usłyszałem plotkę, że nasz cudowny polski holding hotelowy złożył "lukratywną" propozycję odkupienia hoteli od Pana Gołębiewskiego....za całe 10% wartości...

Jak widać pandemia Gołębiewskiemu nie służy

https://www.newsweek...90-e56a181b5253

ciekawe kiedy dopną swego i ile takich hoteli przejmą

A w tle ...czarni działeczki za złotówkę skupują  ....potem matołuszkom opchną za kilkaset tysięcy ...by ci mogli sprzedać za kilka milionów ....

I znów podstawy ekonomii....mechanizm dźwigni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



"Nie narty" oznacza brak możliwości jazdy.
Właśnie dzięki temu że ze sa dobre warunki, nie ma gór, jest hotel, terma i apresski to nie bardzo da sie jechać w tłumie. Moje narty w PL to 'od zawsze" wyjazdy jednodniowe a jeszcze czesciej dopoludniowe na pustym stoku. Wtedy i Klepki są niezłe....


W obydwu miejscach da się jeździć od rana, poza weekendem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz wykształcenia. Koniec rozmowy w takim razie.

Co to ma do rzeczy jakie mam wykształcenie? Co to wnosi do tematu? Trzeba być doktorem nauk ekonomicznych, ministrem by mieć zaszczyt i podziw w Twojej osobie?

 

Mam znajomą, która wyszła za górala z Zubrzycy. Chłop obrotny jak fiks i a jakże wynajmują pokoje. Cały czas mają ludzi od Sylwka do teraz bo to rejon Babiej Góry. Sporo lewizny oczywiście. Pozamykane tak naprawdę są biznesy nakierowane na naszą przyjemność. Stoki, parki rozrywki, termy, restauracje, hotele, ... Nawet ta gastronomia w miarę działa i na wynos i food tracki. Jak jadę koło Coca Coli w Niepołomicach to gość ma zawsze kolejkę. Jest słabo ale nie tragicznie. Autostrada pełna samochodów w tym transport. Wszystko w marę normalnie hula. Przestańcie łykać każdą bzdurę jak pelikan rybę. Wczoraj jakiś kretyński artykulik jak to narzeka Białka i już są oferty na wykup stacji... Jebnąć można ze śmiechu. Mają swoją spółkę, na swoich ziemiach, zarabiali latami największą kasę w Polsce i płaczą. Chciał bym zobaczyć co to są za oferty. Nie ma żadnych ofert tylko grają taką kartą szantażu. Od kilku lat z powodu kiepskich zim przynajmniej pół stacji ma fatalne położenie i zastanawiają się co będzie dalej. A tu nagle są chętni na wykup. Czego? Szczyrku, który ma takie położenie, że ledwie da się trasy na sezon przygotować? Pingwin sprzedaje jak hula mu latem Kasina i Słotwiny? Ile stacji jak Szczawnicka Palenica hula latem. Nawet Mosorny się już odbił bo w końcu poremontowali trasy na rowery. Lato, lato, lato to jest kasa i przyszłość finansowa i jeszcze tego lata wszyscy się ładnie odbiją.

 

 



 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten kretyn nie rozumie że ludzie i tak jeżdżą. Co weekend (nie w tygodniu bo dzieci mają szkołę i to najważniejsze nawet tą zdalną) mam dom pełen znajomych i rodziny że Śląska z opolskiego czy małopolskiego. Dwa tygodnie temu był u mnie znajomy do którego jeżdżę nad morze. Wszyscy albo sanki albo narty bo stoki są otwarte tylko nieoficjalnie.

Kłamiesz i tyle. W górach obecnie i nawet w ferie najwięcej było ludzi z Małopolski, Śląska, ... czyli ci co mają rzut beretem. Ja jadę na Podhale godzinę, kumpel z Gliwic w rejon Szczyrku podobnie. Okazjonalnie ktoś wpadnie nawet z nad morza ale to nie są dzikie tłumy i karawany ciągnących się przez cały kraj samochodów. Nie widać na peronie w Zakopanym jak ludzie wsiadają przez okna do pociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie w garażu parkują dwa auta. Rejestracja to CB i CT. Wczoraj było tylko trzy ZK i dwa ZSW. Faktycznie kłamie Jutro zarezerwowane dla FGW i LBL

No widzisz czyli jak ty przyjmujesz i ja znam takich co przyjmują a jesteśmy tutaj na tym forum planktonem statystycznym to z czemu robisz z dupy grabie? Obaj wiemy, że turystyka nie siadła tak jak niektórym się wydaje. Ja wiem, że kwatery wokół Koninek w Gorcach też wynajmują na lewo. Nie dużo ale jednak. Nikt gór nie odciął kordonem sanitarnym i jak ktoś bardzo chce nawet z dzieciakami jechać to da się to zrobić. Była tutaj też wspomniana Norwegia, że tam wyciągi chodzą. No to kolega mi przekazał, że się wczoraj od jednego odbił bo przyjechał za późno a zaczęli limitować karnety. Czy u nas ktokolwiek z gestorów ON wyszedł z taką propozycją? Nie bo jak mieli ograniczenia na 6 osobowej kanapie do 3 os to pozwalali na te 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa domy dalej od mojego wszyscy przeszli. Dzieciaki wiadomo jak, starsi rodzice spoko a kobitka 35 lat przez 3 tyg gorączka po 40 stopni i ma jakieś zmiany w płucach. Po uj pisać jak to się łagodnie przechodzi. Ciotka w starszym wieku wyszła ale po kilku dniach udar. Kolejna też przeszła i się śmieje, że czuje się lepiej po wirusie niż przed. 

 

Kurna moja matka po 80-ce ma dzwonić się rejestrować na szczepienie w połowie marca bo wszystko poprzestawiali. Zadzwoni w marcu to ją wywalą na maj i tak to będzie wyglądać. To jest dopiero obraz nędzy i rozpaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie szczepienia przebiegają sprawnie i tu bym kłamał jeśli bym coś innego napisał. Ciocia 89 lat zaszczepiona dziś. Wczoraj mama mojego kolegi 88 lat i teściowa 84 lata. Tyle znam osób powyżej 80 ale problemu nie było. Resztę zobaczymy jednak obecnie wszystko jest oki. Lekarz ze względu na warunki śniegowe bez problemu przyjeżdża do domu. Tylko że to tak naprawdę zależy od ilości szczepionek i dobrej woli a raczej byciu człowiekiem przez lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu o nartach czy o dzikich tłumach na deptaku. Takie same dzikie tłumy są a teraz będą w galeriach. Tradycja wyjazdu na niedzielny obiad to zamknięcie w niedzielę tradycji spędzenia czasu w galeriach. Ja pytam o logikę zamykania stoków (wiele działa sam mam blisko domu działający stok) i otwierania galerii. Pytam o logikę otwierania wszystkich sklepów w niedzielę w grudniu by wszystko zamknąć. Pytam o logikę pokazywania grafiki na temat zachorowań by gdy wszystko jest zielone to to zamknąć. Chciałbym by pisiur mi wyjaśnił logikę tego rządy.

Doszukujesz się logiki w świecie, który z natury nie jest logiczny. A już najmniej logicznym jest działanie polityków - oni nigdy nie kierują się logiką, tylko interesem. Jakimś - czy to własnym (słupki sondażowe), czy cudzym (polecenia/szantaże/wytyczne/obietnice z zewnątrz). Cała zarządzona tzw. pandemia oparta jest o absurdalne założenia, że rząd musi coś robić, by zapobiec tragedii. Tragedii nie ma zawsze tam, gdzie nie ma ingerencji władzy (np. Białoruś). Każda ingerencja władzy - czy to w gospodarkę (co przyzna większość ekonomistów), czy w stosunki społeczne, czy w zdrowie - jest tylko dla zachowania pozorów, że władza jest potrzebna i coś robi. A w rzeczywistości wyłącznie tworzy problemy, które potem walecznie rozwiązuje. I pokazuje dzięki temu, jaka jest dobra i pożyteczna i jak "opiekuje się" swoimi baran.... niewol.... o przepraszam, wolnymi ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek,

gdyby się zastanowić trochę racji ma. Branże z których matołuszek ciągnie działają. Tam gdzie dochody były często ukrywane stoi. Górale zawsze dymali skarbówkę - nigdy nie dostałem paragonu za nocleg, a jak chciałem fakturę to patrzyli na mnie dziko.

Budowlanka hula. deweloperzy zadowolewni. Spożywka kręci lody, a na ciuchach i tak ludzie teraz oszczędzają. Poza Jadzią i jeszcze kilkoma pisuarami reszta to stare grubasy - kto by tam na narty jechał. a hotele jak już napisałem tanio odkupi szumowina i matołuszek.

Wolna gmina Rajcza - jaka pandemia co to jest - wszystko na "krzysia" było jest i będzie - jaka turystyka???? - o cierpią ci a agroturystyki - turystykę (noclegi) odcięli a agro jak nie było tak nie ma to i tarczy nie ma. W Beskidzie Ż. i tak ON nie ma (margines) więc sprawa się i tak obroni. W tzw. "ferie" takich tłumów "kuzynów" na Rysiance i Pilsku w zimie jeszcze nie widziałem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Normalne - jak rząd mówi, że rośnie, to znaczy, że spada (przynajmniej jeśli chodzi o zgony). Czarna linia to średnia tygodniowa.

Być może rośnie liczba zakażonych (pewnie zaczęli więcej testować, by czymś usprawiedliwić chęć zamknięcia gospodarki).

Załączone miniatury

  • zgony-covid.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...