Skocz do zawartości

Narodowa kwarantanna


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A na TVN-y i jemu podobne antypolskie oszołomy nie szkoda czasu?

 

Nie wiem, bo telewizję oglądam sporadycznie, bo nawet nie mam podłączonej anteny do TV. Czasami coś włączę przez wp pilota, ale są to transmisje wydarzeń sportowych.

Natomiast, jeśli chodzi o Korwina, to niedawno zrobiłem mały reasearch na temat tego co on mówi w sprawach związanych z nauką i wyszło mi, że to są potworne bzdury.

Pierwsze z brzegu:

https://www.totylkot...rwin-mikke.html

 

Dlatego uważam, że na oglądanie programów sygnowanych jego nazwiskiem szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sąd uchylił karę 10 tys. zł, którą sanepid nałożył na fryzjera, kontynuującego działalność w czasie, gdy rząd nakazał zamknięcie m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Jak wynika z uzasadnienia, ograniczenie praw i wolności konstytucyjnych nie może nastąpić poprzez rozporządzenie, ale przez wprowadzenie stanu klęski żywiołowej - pisze portal "My Company"."

 

https://businessinsi...w-opolu/2lqvs0t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym wiedzieli wszystkim staje się faktem. Tylko zobaczycie ile przez tych pajaców będzie nas to kosztowało jeśli zaczną przedsiębiorcy dodatkowo występować o odszkodowania.

Orzeczenie nie jest prawomocne..... A i Ty i ja wiem że " Niezbadane są wyroki boskie oraz sądów odwoławczych"..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie i Tomaszu obydwaj jako osoby zaznajomione z prawem pokażcie nam maluczkimi gdzie w Polskim systemie prawnym usankcjonowany jest precedens i gdzie organ I instancji jest władny o orzekaniu że dany przepis jest niezgodny z konstytucją. Mnie wydaje się że organy tejże władzy sądowniczej mają działać w oparciu o prawo stanowione a nie domniemane. Proszę o konstruktywną odpowiedź bez podtekstów politycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem chcesz czekać do wyprodukowania szczepionki w Polsce?

Pisałem to w kontekście Francji. Nic nie wiem o tym, żeby w PL była robiona szczepionka, ale jak wyprodukują to moim zdaniem lepiej zaszczepić się taką, która jest wytworzona w kraju niż kupowana z zewnątrz. Tak mam też z innymi rzeczami głównie jedzeniem staram się kupować lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to w kontekście Francji. Nic nie wiem o tym, żeby w PL była robiona szczepionka, ale jak wyprodukują to moim zdaniem lepiej zaszczepić się taką, która jest wytworzona w kraju niż kupowana z zewnątrz. Tak mam też z innymi rzeczami głównie jedzeniem staram się kupować lokalnie.


Narty polskie?
Są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to w kontekście Francji. Nic nie wiem o tym, żeby w PL była robiona szczepionka, ale jak wyprodukują to moim zdaniem lepiej zaszczepić się taką, która jest wytworzona w kraju niż kupowana z zewnątrz. Tak mam też z innymi rzeczami głównie jedzeniem staram się kupować lokalnie.

W przypadku szczepionek to obawiam się, że możliwości polskich firm są ograniczone. Może nawet nie kwestią wymyślenia, tylko potem skonstruowania i przebadania. Myśl technologiczna za szczepionkami mRNA to naprawdę majstersztyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku szczepionek to obawiam się, że możliwości polskich firm są ograniczone. Może nawet nie kwestią wymyślenia, tylko potem skonstruowania i przebadania. Myśl technologiczna za szczepionkami mRNA to naprawdę majstersztyk.

Też takie odniosłem wrażenie po lekturze kilku artykułów. U nas niestety możliwości technologiczne są ograniczone raczej jesteśmy wykonawcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też takie odniosłem wrażenie po lekturze kilku artykułów. U nas niestety możliwości technologiczne są ograniczone raczej jesteśmy wykonawcami.

I tak, i nie. Mamy w Polsce firmy które mają know-how i różne fajne autorskie pomysły, w tym związane z covidem (fajna technologia PCRu powstała jakiś czas temu np), w Warszawie ma siedzibę mała innowacyjna firma która stworzyła od podstaw m. In. ciekawego kandydata psychiatryczny, a poza tym mieliśmy Instytut Biotechnologii i Antybiotyków, który robił rzeczy na poziomie (chyba Bioton go przejął teraz) - naprawdę nie jest źle. Tyle że w każdym cywilizowanym kraju takie firmy byłyby wspierane przez rząd, zwłaszcza w kontekście pandemii, a u nas woli się np kupować fikcyjne respiratory od handlarza broni albo topić miliardy w propagandzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...