Skocz do zawartości

Narodowa kwarantanna


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, z jedną uwagą. Wymóg kontrolowania liczby narciarzy był od początku ustalony jako kluczowy wymóg względem ON. Z tego co wiem NIKT nawet nie spróbował go wdrożyć. Może trzeba było to sprawdzać, choćby wyrywkowo - to w miarę proste przez system paragonów (służby skarbowe), ale wtedy dopiero byłby krzyk, że jak to, tak sprawdzać... A jak delikatniejsze środki nie działają to ja bym też zastosował młotek. I nie ma tu znaczenia szyld partyjny - co widać w całej narciarskiej Europie.

No tylko z tego co pamiętam ten wymóg jest taki że większość ON może jeździć z pełnymi kanapami a limit im nie grozi....znów gówniane prawo które mówi o limicie na m2 tylko że nie wlicza się to sam stok, a cała infrastruktura ON czyli parkingi, teren samego wyciągu, zbiorniki wodne itp itd. Zresztą w grudniu w każdy weekend jeździłem i w sumie ludzi było tyle że na co 2 kanapie jeździły po 2-3 osoby a do kanapy jeśli w ogóle była kolejka to na kilka osób góra 2-3 min stania...więc z czym mieli walczyć ? Jedynie wczoraj...ale komu miało zależeć ...skoro teraz 3 tygodnie najbardiej dochodowe zamkniętę....sprzedawali ile wlezie.

Zamknięcie stoków jest tylko wyłącznie podyktowane durnym rozporządzeniem o tym że ferie są w jednym czasie...to zmusiło władzę do utrzymania zamknięcia hoteli i to podyktowało zamknięcie stoków w obawie że ludzie w promieniu 200km mogą się pokusić by w jednym czasie najechać te stoki...

A wystarczyło ferie skrócić do tyogdnia i każdemu z województw zrobić ferie osobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Zamknięcie stoków jest tylko wyłącznie podyktowane durnym rozporządzeniem o tym że ferie są w jednym czasie...to zmusiło władzę do utrzymania zamknięcia hoteli i to podyktowało zamknięcie stoków w obawie że ludzie w promieniu 200km mogą się pokusić by w jednym czasie najechać te stoki... A wystarczyło ferie skrócić do tyogdnia i każdemu z województw zrobić ferie osobno...

Nie odwracaj kota ogonem. Decyzja, że ferii w ogóle nie będzie, była podjęta na samym początku i  była PIERWOTNA względem decyzji o zamknięciu stoków. Nie demonizując zdolności planowania rządzących  ^_^  Morawiecki od początku zapowiadał, że ferii nie będzie i „proszę w tym czasie nie jechać na narty”. I MIAŁ RACJĘ, jeżeli zakładamy, że na feriach zwyczajnie nie da się utrzymać ograniczeń wśród największych grup wyjeżdzających (młodzież i dzieci). Ergo - lepiej ferie skrócić, niż wydłużać (i tak wyjazdów ma z zasady nie być), żeby uratować chociaż cześć sezonu po feriach. Potem doszła decyzja o zamknięciu stoków w tym samym czasie  - jest dyskusyjne co miało wpływ na tą decyzję - czy bardziej obserwacja zachowań ludzkich (i narciarzy i właścicieli ON), czy śledzenie decyzji innych krajów (to mój typ), czy z kolei zmiana oceny dostępności szczepionki.

 

Taka była droga rozumowania oraz chronologia decyzji. Można się spierać co do słuszności (i np. krytykować krótką perspektywę oceny czynników wpływu), ale trzymajmy się przy tym faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że nie jestem wystarczająco bystry by załapać, w jakim celu się stoki zamyka,

Pociesza mnie jednak fakt, że wielu nadal myśli, że to dla zdrowia.

po to aby nie zamykać wyciagów, bo wtedy właściciele chcieliby odszkodowania, tarczę itp. A tak to jeździć nie można, ale wyciągi są otwarte. Rząd robi tak od początku. Pomaga na tyle, aby nie umrzeć, ale za mało, żeby żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to że w Czechach też sami debile.

Kolega Adam wrzucił link tak to wygląda na Słowacji która ma stan wyjątkowy https://m.facebook.c...136495429833462 To kto tu jest debilem Już nie wspomnę o polskich skoczkach i teście delikatnie dodatnim który zamienił się w dwa negatywne. Tak w Niemczech też są debile co pokazuje wyżej wymieniony przykład.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam naszego lekko chorego skoczka. Teraz jak już wszyscy wiemy wyciągi mogą i są czynne. Nie wolno tylko korzystać z tras narciarskich. Więc to na stoku narciarze się zarażali. Tu gondola nie jest problemem. Tu kolejki do kolejki nie są problemem. Problemem są te tysiące zakażonych w trakcie jazdy po stoku narciarskim. Kolejka do kolejki na Kasprowy jeśli tylko wiatr ustanie będzie sobie dalej mogła stać. Sylwester TVPis 2 też jest zwolniony z godziny policyjnej. To będzie jedyny sylwester na którego na legalu będzie można iść.Tak debile głosowali na debili więc mamy rząd debili który robi co chce. Do tego co debili jeszcze ich bronią. To cytujemy broniących debili.

Kasyna są od dziś zamknięte wiec masz nieaktualne dane.Nadal jak widać wielu nie potrafi zrozumieć w jakim celu się stoki zamyka... Czesi też zamknęli wszystko w pizdu włącznie z fryzjerami. Stoki również. Godzina policyjna jest wydłużona. Może czas przestać beczeć na ten temat. Z kolei jak tak bardzo przeszkadzają kościoły to mi przeszkadza organizacja zawodów. Wszystko powinno być zamknięte na amen i żadni pseudo narciarscy sportowcy oraz inne dyscypliny u nas nie powinni mieć prawa z korzystania z czegokolwiek na stokach i innej infrastruktury.
Do niedzieli nie były.Współczuję Ci Twojego wyboru a teraz próby bronienia

Po to są zamknięte hotele. Dla samej kolejki linowej nikt specjalnie nie przyjedzie, a dla nart owszem. Nie szukaj dziury w całym. Już kasyna i sklepy odpadły, czekam na inne preteksty marudzenia. Może jeszcze raz - stoki i hotele są ZAMKNIĘTE CELOWO - po to, żeby nie przyjeżdżali ludzie, którzy z jednej strony aktywnie przenoszą wirusa, a z drugiej wyraźnie nie rozumieją swojego udziału w jego transferze - ergo rodziny z dziećmi, dwa - młodzież szkolna i studencka. Z zasady nie da się ich opanować żadnymi zakazami, zresztą to widać po efektach ograniczeń ruchu narciarskiego do tej pory. Właściciele ON nie pomagają (nie potrafią ograniczyć liczby sprzedanych karnetów). A skoro tak - lepiej ferie maksymalnie skrócić, a nie wydłużyć. Jest szansa, że po 18 ON będą otwarte, ale na razie imho 50/50.
Szczere współczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam naszego lekko chorego skoczka. Teraz jak już wszyscy wiemy wyciągi mogą i są czynne. Nie wolno tylko korzystać z tras narciarskich. Więc to na stoku narciarze się zarażali. Tu gondola nie jest problemem. Tu kolejki do kolejki nie są problemem. Problemem są te tysiące zakażonych w trakcie jazdy po stoku narciarskim. Kolejka do kolejki na Kasprowy jeśli tylko wiatr ustanie będzie sobie dalej mogła stać. Sylwester TVPis 2 też jest zwolniony z godziny policyjnej. To będzie jedyny sylwester na którego na legalu będzie można iść.Tak debile głosowali na debili więc mamy rząd debili który robi co chce. Do tego co debili jeszcze ich bronią. To cytujemy broniących debili.

 

Do niedzieli nie były.Współczuję Ci Twojego wyboru a teraz próby bronienia

Kolejka do kolejki na Kasprowy raczej długa nie będzie bo w regionie jest bardzo mało ludzi. I o to chodziło. Szkoda, że nie chcesz tego zrozumieć bo nie chce mi się wierzyć być był tak mało rozgarnięty. Ogólnie skończ już to narzekanie bo się powoli na wymioty zbiera. Chcesz sobie pojeździć to jedz do Słowaków bo masz z nas tutaj chyba najbliżej. Oni też mają ciężko a nawet gorzej więc każde Euro jest im potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie jestem niewolnikiem czegokolwiek - jest newolnikiem komputera i telefonu, oraz LTE i 4G

Jest newolnikiem i nałogowcem, komputera i telefonu, oraz LTE i 4G. Jestes uzależniony od pisania i dawania odpowiedzi na tym i drugim (skionline), forum naraciarski, a także na Kocham n...y. Coż za okropny nałóg Tobą kieruje, pouczania i dawania repremydent!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś dla pisiurów bo jak badania pokazały to oni nie chcą się szczepić w większości (u nas też zablokowali 5g ale nie zgadniecie kto płakał bo internetu niema do nauki zdalnej tak tak pisiury). Wiem że wierzycie że wszczepią wam czipa i będziecie teraz kontrolowani przez lewackie rządy z innych krajów ale może dotrze chodź do jednego pisiura ten film się nawróci ze ścieżki debili https://youtu.be/fHYwxnpH38o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż w szoku jestem że pisiur coś takiego może napisać.

Kolego czy ja Cię obrażam? Tych szmaciarzy powinno się unicestwić w mękach albo do końca życia w kamieniołomach do czasu aż wysiądą plecy a wtedy kula w łeb i do piachu. Oczywiście takie los nie powinien spotkać wszystkich z tej partii bo wielu jest tam dla kasy swojej i rodziny. Piszę o wierchuszce, która decyduje i rozdaje karty. Jak mnie jeszcze raz nazwiesz pisiurem to uznam, że jesteś niepełnosprawny intelektualnie. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie to nie Ty wipisywales te pierdoły o tym że wyciągów nie zamkną czyli jest nadzieja. Ty próbowałeś udowodnić że jesień była piękna tylko babie lato. Dane IMiGW jednak pokazały jesień która zaliczała się do tych najbardziej pochmurnych. Mam nadzieję że czytałeś.

O tym, że stoki będą prawdopodobnie zamknięte i coś wykombinują z feriami wiedziałem już przynajmniej na początku października. Co do reszty każdy patrzy i widzi to co chce widzieć. Jeszcze przed tygodniem skończył się koło mnie okres całych 2 tyg z mgłą. W tym samym okresie tam wyżej u Ciebie i w górach prawie cały czas była lampa. Tak samo jest z tymi danymi IMiGW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...