Skocz do zawartości

Nartorama - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi się, żeby miało być aż tak pięknie... raczej nadal będziemy dreptać w najwygodniejszych butkach pod słońcem :).

 

 

Osoby poruszające się sprawnie na nartach są w stanie przejechać z Gryglówki na Nartoramę i spowrotem.

Szkoda że wyciąg 17 ostatnie lata już wogóle nie chodzi, ale może kiedyś i tam zbudują krzesło,

bo trasa jest tam przednia na 2/3 stoku. Na tym stoku uprawiałem swoje pierwsze offpiste (wjazdy gryglówką).

 

Jak się spojrzy na mapę http://zieleniec.pl/trasy, to od góry Gryglówki (11) niebieską linią do wyciągu 17, zjazd w dół wzdłuż 17

do wysokości przerywanej niebieskiej i już trawers ukosem do dołu wyciągu Nartoramy (18).

Spowrotem natomiast od czerwonej trasy Nartoramy zaraz po skończeniu lasu trzeba odbić w prawo na mapie i maksymalnie

trawersować zbocze w kierunku najbliższego działającego wyciągu (ostatnio chyba działał 13 albo 15).

W tą stronę może się czasami nie udać dojechać bez odpychania, ale to kwestia że parę metrów trzeba się wówczas odbić.

Mogliby te przejazdy wyraźnie oznaczyć w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wydaje mi się, żeby miało być aż tak pięknie... raczej nadal będziemy dreptać w najwygodniejszych butkach pod słońcem :).

 

 

A na fb coś mi mignęło, że gondolki mają mieć osobny tor... to jest możliwe i realne dla DWÓCH sztuk?

Zawsze są oddzielne stanowiska dla gondol i kanap niezależnie od tego jakie są proporcje.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz im na fejsie (Zieleniec), są w tym sezonie bardzo mili, na pewno sobie zanotują jako TO DO  ;)

Tak, tak, zanotowali w ostatnich tygodniach tyle, że chyba nie będą wiedzieli, od czego zacząć... szkoda, że w realu tacy mili nie są ;)

 

Zawsze są oddzielne stanowiska dla gondol i kanap niezależnie od tego jakie są proporcje.

 

Pozdro

Wiesiek

Nie miałam dotąd do czynienia z takim "zmiksowanym" wyciągiem, także dzięki, nawet jeśli pytanie nie było zbyt mądre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, wyciągiem nr 17 mógłbyś pojeździć, gdybyś był na przykład prezydentem. ;)  To "Jodła" wyciąg wojskowy. Jak kiedyś jeden taki co "drugą Japonię" budował, miał jechać tam na narty, to zdemontowali i wywieźli z Dzikowca naśnieżanie i ratrak. By pierwszy mógł się poślizgać. Nigdy tego nie wybaczę...  :angry:

 

Pozdrawiam, radcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zieleniec się bardzo uaktywnił marketingowo, wszędzie reklamują jeden skipass i kolejkę gondolową.

W centrum Wro wisi wielki plakat, gdzie głównym hasłem jest: Nowa kolej gondolowa.

Zapomnieli tylko napisać że składa się z dwóch gondolek  :D

 

też rzuciła mi się w oczy ta ogromna reklama co mnie z drugiej strony wcale nie dziwi bo nawet Kitzbuhel ma reklamy we Wrocku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, pływasz po powierzchni gdzie to wygląda niby podobnie,

ale w szczegółach to te gondolki są zupełnie inne.

 

W czechach.

"Jest to ciekawy przypadek montażu wyciągu z części pochodzących z kilku innych ośrodków narciarskich. Stacje (górna i dolna) pochodzą z włoskiej Folgaridy, natomiast podpory i kabiny (4-osobowe) z rozebranych kolejek w Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Plesie. Będzie to krótka kolej (tylko ok. 200 metrów), która zastąpi orczyk – ułatwi to dostanie się na zawieszone wyżej ponad doliną tereny zjazdowe Bubakova, przeznaczone głównie dla początkujących – gondola na pewno się im przyda."

 

A w Zieleńcu mamy dwa wagoniki-gondolki, które wg prezesa Nartoramy jeszcze nie wiadomo czemu mają służyć.

Z obecnych działań to widać że głównie marketingowi ("mamy kolej gondolową" - patrz reklamy) oraz vipowskim wyjazdom cafe (patrz artykuł skionline). Czyli nie ma konkretnej funkcjonalności dla narciarza, jedynie pijar i szpan. Nawet pracownicy Doppelmayr się śmiali, że nigdzie dotychczas nie stawiali hybrydowego wyciągu tylko z dwoma gondolkami.

 

Widać więc wyraźnie że Czesi gospodarnie wydają pieniądze na konkretną funkcjonalność. Chodzi o ułatwienie wjazdu początkującym na górną partię stoku, gdzie są niebieskie trasy. Gondolką ominą część czerwoną, będą nią mogli wjechać w górę i w dół. Do tego stosuje się części z demobilu, aby było taniej. Na pewno też wykorzystają gondolkę w reklamie, ale poza tym jest konkretne narciarskie zastosowanie.

 

Ale oczywiście chętnie przejadę się gondolką w Zieleńcu. Będzie to dla mnie duże przeżycie bo dotychczas nie miałem okazji korzystać z wyciągu hybrydowego  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Zieleńcu mamy dwa wagoniki-gondolki, które wg prezesa Nartoramy jeszcze nie wiadomo czemu mają służyć. Z obecnych działań to widać że głównie marketingowi ("mamy kolej gondolową" - patrz reklamy) oraz vipowskim wyjazdom cafe (patrz artykuł skionline). [size=14]Czyli nie ma konkretnej funkcjonalności dla narciarza, jedynie pijar i szpan. Nawet pracownicy Doppelmayr się śmiali, że nigdzie dotychczas nie stawiali hybrydowego wyciągu tylko z dwoma gondolkami.

E tam, nie są pierwsi w dziwactwie :) W zeszłym roku w Val Thorens postawili kanapo-gondolę, z 4 wagonikami, do których narciarzy i tak nie wpuszczają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Zieleńcu mamy dwa wagoniki-gondolki, które wg prezesa Nartoramy jeszcze nie wiadomo czemu mają służyć.

Z obecnych działań to widać że głównie marketingowi ("mamy kolej gondolową" - patrz reklamy) oraz vipowskim wyjazdom cafe (patrz artykuł skionline). Czyli nie ma konkretnej funkcjonalności dla narciarza, jedynie pijar i szpan. Nawet pracownicy Doppelmayr się śmiali, że nigdzie dotychczas nie stawiali hybrydowego wyciągu tylko z dwoma gondolkami.

 

 

Prezes dobrze wie czemu mają służyć i sam to napisałeś: marketingowi. Myślę, że ta inwestycja przyciągnie bardzo dużo narciarzy i mam nadzieję że, przez to poluzuje się trochę na sześcioosobowej kanapie, która też jechała na marketingu jako jedyna podgrzewana kanapa w regionie ;) do Zieleńca lubię jeździć, bo mam blisko i na nocną dla zabawy ze znajomymi mogę pojechać więc mam nadzieje że kolejne takie inwestycje rozbiją trochę kolejki w głównym sezonie, bo już nie będzie takiego "booom" na jeden wyciąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes dobrze wie czemu mają służyć i sam to napisałeś: marketingowi. Myślę, że ta inwestycja przyciągnie bardzo dużo narciarzy i mam nadzieję że, przez to poluzuje się trochę na sześcioosobowej kanapie, która też jechała na marketingu jako jedyna podgrzewana kanapa w regionie ;) do Zieleńca lubię jeździć, bo mam blisko i na nocną dla zabawy ze znajomymi mogę pojechać więc mam nadzieje że kolejne takie inwestycje rozbiją trochę kolejki w głównym sezonie, bo już nie będzie takiego "booom" na jeden wyciąg

 

Myślę, że narciarze zdecydowanie wolą kanapy jak gondolki - dobrze to widać na mikstowych urządzeniach - do gondolek ludzie wsiadają dopiero wtedy gdy do kanap zaczyna się robić kolejka. Gondolkę wybiera się też przy siarczystych mrozach lub gdy chcesz coś zjeść/wypić. Tutaj problemu nie będzie bo gondolki są tylko dwie a podejrzewam, że wydajność urządzenia i tak będzie dwa albo trzy razy wyższa od normowej przepustowości stoku.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Kuba z tym "podgrzewaniem" to jest trochę nadbudowy bo to po prostu pętla indukcyjna działająca tylko gdy kanapa jest na dole. Czyli wtedy gdy siadasz - temperatura jaką siedzenie osiąga to pewnie kilkanaście stopni - wrażenie jest bardzo dobre, 

Co do nakrywania kanapy to wyobraź sobie jazdę w deszczu - mokniesz tylko w drodze na dół. Naprawdę to nie jest fanaberia, szczególnie, że to ty decydujesz kiedy ją opuścić.

 

Pozdro

Wiesiek

ja po prostu masochistycznie  tego nie przyswajam.

i nie dostrzegam koniecznosci istnienia tego rodzaju wynalazkow

rownoczesnie nie potepiam - ot, takie zboczenie - liubie czuc przyrode……...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu masochistycznie  tego nie przyswajam.

 

 

 

Z naciskiem na "masochistycznie".

Kiedy jest spory mróz i wiatr a do tego człowiek wystygnie w długiej kolejce do kanapy to ja bardzo ciepło i ckliwie myślę o kanapie w Zieleńcu. Jak człowiek dobrze wymarznie to w zasadzie przed zjazdem należałoby zacząć od rozgrzewki żeby to miało ręce i nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc takim tokiem rozumowania, można było nie likwidować wyrwiłapek. Wszak ingerencja w środowisko tegoż była znikoma, a i po sezonie, do zrywki drzewa można wykorzystać... 

 

Pozdrawiam, radcom

zgadzam sie , choc nie do konca - wyrwilapka to krotkodystansowy wyciag - zasieg krzesel nie zalezy od oslon...

 

Ja tez. Szczególnie przez okienko heli....
 

Janie - najlepsze zyczenia na Nowy Rok... ;)

 

PozdrawiamM

Przyznaje punkt dla heliokienka……. - coz trafione

Tez najlepsze!!

 

Z naciskiem na "masochistycznie".

Kiedy jest spory mróz i wiatr a do tego człowiek wystygnie w długiej kolejce do kanapy to ja bardzo ciepło i ckliwie myślę o kanapie w Zieleńcu. Jak człowiek dobrze wymarznie to w zasadzie przed zjazdem należałoby zacząć od rozgrzewki żeby to miało ręce i nogi. 

tu juz sie  nie zgadzam - male gory, male wymagania - natomiast nie powinienem sie na ten temat wypowiadac, bo moja d…a jeszcze na podgrzewanej kanapie nie siedizala

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...