Skocz do zawartości

Nartorama - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiście że szykuję się na nową Nartoramę, po to tutaj pisze. Już mam umówioną instruktorkę dla córki w Zieleńcu, pojeżdżą sobie po czerwonej trasie. Ja w tym czasie sobie pobiegam po zielonej :-) Później skoczymy na orczyk Winterpola, ten na drugim końcu Zieleńca. Utrwalać narciarstwo będziemy już w Janskich, Jesenikach, Karlovie. Czasami w niedzielę na 4h wyskoczymy na Sokoła.

Poznałem w weekend na wycieczce w górach narciarkę niebieską, mówiła że polskie Sudety to patologia, jeździ do Czech i do Val di Sole.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że szykuję się na nową Nartoramę, po to tutaj pisze. Już mam umówioną instruktorkę dla córki w Zieleńcu, pojeżdżą sobie po czerwonej trasie. Ja w tym czasie sobie pobiegam po zielonej :-) Później skoczymy na orczyk Winterpola, ten na drugim końcu Zieleńca. Utrwalać narciarstwo będziemy już w Janskich, Jesenikach, Karlovie. Czasami w niedzielę na 4h wyskoczymy na Sokoła.

Poznałem w weekend na wycieczce w górach narciarkę niebieską, mówiła że polskie Sudety to patologia, jeździ do Czech i do Val di Sole.

Mario tu niestety nie ma porównania. Jańskich, Pecu czy Harachowa nie sposób jest porównać z Zieleńcem. To inna jakość. Ale nie miałbym nic przeciwko gdybyś porównał Zieleniec z Pasiekami nad Izerą czy Wrchlabi. Bo niestety porównania jakie stosuje większość są krzywdzące. Wymieniłeś tu Karlov, który moim zdaniem nie jest wcale lepszy od Zieleńca. Popatrz na przykład na ośrodki po drugiej stronie granicy. Ricki, Zdobnice, Destne. W porównaniu do infrastruktury Zieleńca, wypadają blado. Podobnie jak Zieleniec przy Janskich. Właśnie dlatego tak stereotypowe porównania naszych i Czeskich ośrodków, działają na mnie jak płachta na byka. I czasami ubodę... ;) 

 

Pozdrawiam, radcom


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie dlatego tak stereotypowe porównania naszych i Czeskich ośrodków, działają na mnie jak płachta na byka. I czasami ubodę... ;)

 

Pozdrawiam, radcom

Fukasz, bo wiesz gdzie jest sedno.

Tymczasem problem jest taki, że ów Zieleniec robi u nas za Jańskie a Białka za Chopok. Te Ricki, Karlovy i inne to drugi garnitur czeskich stoków. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fukasz, bo wiesz gdzie jest sedno.

Tymczasem problem jest taki, że ów Zieleniec robi u nas za Jańskie a Białka za Chopok. Te Ricki, Karlovy i inne to drugi garnitur czeskich stoków. 

I tu Trafiłeś w sedno. Nasze stoki nigdy nie dorównają ani czeskim ani słowackim. Tak samo jak ich nie dorównają austriackim, włoskim czy francuskim. Nie te góry. Za Jańskie to robi u nas Szklarska, Zieleniec może robić za Pec. Jednak nie w tym rzecz. U nas ciągle problemem są rzeczy, które tam są normalnością. Bo czysto narciarską infrastrukturą to spokojnie im dorównujemy. Oczywiście w adekwatnych porównaniach...  :)

 

Pozdrawiam, radcom


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzieki temu ta łączka pod lasem ma szanse stac się centrum narciarstwa. Vide Białka. Wyciągów ( o dziwo ) nie buduje się by narciarzom 'zrobic dobrze', ale  po prostu by zarobić. A do tego trzeba klientów w sensownej ilości i najlepiej przez cały rok..... widocznie ktoś kto decyduje o wydaniu sporej kasy liczy na taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czeskiej stronie jest inne ukształtowanie stoków. Są one dłuższe i o mniejszym nachyleniu. Wynika to z ogólnej budowy Sudetów. Tatry po słowackiej stronie też są lepsze pod względem wykorzystania narciarskiego.  Wysokość nie ma tu zasadniczego znaczenia. ważne jest nachylenie stoku i jego długość. I tu niestety wypadamy blado...

 

Pozdrawiam, radcom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario tu niestety nie ma porównania. Jańskich, Pecu czy Harachowa nie sposób jest porównać z Zieleńcem. To inna jakość. Ale nie miałbym nic przeciwko gdybyś porównał Zieleniec z Pasiekami nad Izerą czy Wrchlabi. Bo niestety porównania jakie stosuje większość są krzywdzące. Wymieniłeś tu Karlov, który moim zdaniem nie jest wcale lepszy od Zieleńca. Popatrz na przykład na ośrodki po drugiej stronie granicy. Ricki, Zdobnice, Destne. W porównaniu do infrastruktury Zieleńca, wypadają blado. Podobnie jak Zieleniec przy Janskich. Właśnie dlatego tak stereotypowe porównania naszych i Czeskich ośrodków, działają na mnie jak płachta na byka. I czasami ubodę... ;)

 

Pozdrawiam, radcom

 

 

Niestety u mnie wkradł się błąd. Zamiast Karlova, miał być Klinovec. Pomyliły mi się nazwy,

do Klinovca wybieram się pierwszy raz, stąd jeszcze brak wrycia się nazwy w pamięć.

 

Zgadza się że Zieleniec w kategorii ośrodek dla początkujących jest niezły i wygrywa z wieloma podobnymi w Czechach.

Rozczarowanie u nas wynika z tego że w naszych ośrodkach z kategorii średniozaawansowanych (Szklarska, Karpacz, Czarna) ciągle coś niedomaga

albo jest skrajnie źle (Karpacz). I z rozpędu rzucamy się na Zieleniec, którego rzeczywiście, masz rację nie ma co porównywać z Janskimi.

Problem wynika z tego że z kategorii dużych ośrodków sudeckich jako tak na poziomie działają tylko dwa: Czarna Góra i Zieleniec,

stąd ciągle ich gnębimy w dyskusjach i porównujemy ze wszystkim co się da za najbliższą miedzą.

 

Z drugiej strony to jest forum narciarzy, a nie forum właścicieli wyciągów. Więc jako narciarze, możemy sobie dyskutować

(póki się tego nie dowiemy), po co w Zieleńcu mają być te dwie cholerne gondolki  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa powody widzę.

Po pierwsze: zwykły chwyt marketingowy. Mamy pierwsi, przyjedź i zobacz.

Po drugie: istnieje odsetek narciarzy, którzy obarczeni lękiem wysokości nigdy nie wsiądą na krzesło. Jednak do gondoli już tak.  

A co do Sudeckich ośrodków, to Szklarska z racji długości tras i infrastruktury, góruje na pozostałymi. Wiem, szwankuje tam  obsługa, jednak to łatwo można poprawić. 

I jeszcze bo bym zapomniał. Wiewiórki donoszę, że zapomniana inwestycja na Świeradowcu jednak ruszy. zapewne zmobilizuje to Skisun do rozbudowy tras na Stogu. I o to chodzi...  :)

 

Pozdrawiam, radcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko pytanie czy bez zdejmowania nart (poza gondolką) będzie można przedostać się z jednego końca ośrodka na drugi.

Nie wydaje mi się, żeby miało być aż tak pięknie... raczej nadal będziemy dreptać w najwygodniejszych butkach pod słońcem :).

 

 

A na fb coś mi mignęło, że gondolki mają mieć osobny tor... to jest możliwe i realne dla DWÓCH sztuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...