Skocz do zawartości

Nartorama - Zieleniec


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I nawet chyba całą długość kolejki zwizualizowali...

To i tak więcej niż na nie jednej górce w mieście. My jakoś nie narzekamy. Aczkolwiek zauważyłem, że najwięcej "ale" do takich inwestycji mają ci, co od gór z dala mieszkają a ich narciarstwo zamyka się w jednym wypadzie w roku. Najczęściej w niskim sezonie w alpach...

 

Pozdrawiam, radcom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak więcej niż na nie jednej górce w mieście. My jakoś nie narzekamy. Aczkolwiek zauważyłem, że najwięcej "ale" do takich inwestycji mają ci, co od gór z dala mieszkają a ich narciarstwo zamyka się w jednym wypadzie w roku. Najczęściej w niskim sezonie w alpach...

 

Ale mogą napisać - w PL nie jeżdżę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak więcej niż na nie jednej górce w mieście. My jakoś nie narzekamy. Aczkolwiek zauważyłem, że najwięcej "ale" do takich inwestycji mają ci, co od gór z dala mieszkają a ich narciarstwo zamyka się w jednym wypadzie w roku. Najczęściej w niskim sezonie w alpach... Pozdrawiam, radcom

Stereotypy i mity. Masz kogoś na myśli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak więcej niż na nie jednej górce w mieście. My jakoś nie narzekamy. Aczkolwiek zauważyłem, że najwięcej "ale" do takich inwestycji mają ci, co od gór z dala mieszkają a ich narciarstwo zamyka się w jednym wypadzie w roku. Najczęściej w niskim sezonie w alpach... Pozdrawiam, radcom

Przyjacielu... Nie jeżdżę w Alpach tylko w niskim sezonie.. I to z reguły 4x w sezonie. A choć mieszkam teraz z dala od gór to w górach się wychowałem.. I RÓWNIEŻ jeżdżę w Polsce Tak więc ten delikatny jadzik kapiący z postu jest zbędny.. Właśnie dzięki Alpom mam porównanie i widzę że zdrowy rozsądek mówi by nie stawiać wyciągu który z założenia służy do wożenia na dłuższe odcinki.. W ośrodkach o niebo bogatszych się tego nie robi. W miejsce tej nieco przeinwestowanej kanapy, można było postawić mniejszą i za różnicę postawić np mały orczyk dla dzieci czy dywanik czy też porządny kibel.. Cieszę się z każdej inwestycji w tym kraju.. Tylko czy mam je przyjmować bezkrytycznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to ciekawy kraj, w którym wszyscy wiedzą jak lepiej wydać cudze pieniądze. Piskoor To nie przytyk do Ciebie tylko luźne skojarzenie z wielu opinii na forum.

 

Szczególnie jak się wydaje nie swoją kasę (czytaj unijną) - przepraszam za taki OT ale nie mogłem się powstrzymać. Absurdów jest tyle, że uciągnęłyby niezłe forum. A w Zieleńcu jeśli to pieniądze właścicieli to mogą postawić kanapę nawet w poprzek stoku :D

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak się wydaje nie swoją kasę (czytaj unijną) - przepraszam za taki OT ale nie mogłem się powstrzymać. Absurdów jest tyle, że uciągnęłyby niezłe forum. A w Zieleńcu jeśli to pieniądze właścicieli to mogą postawić kanapę nawet w poprzek stoku :D

 

Pozdro

Wiesiek

 

Mimo wszystko jest to kasa właścicieli wyciągu,bez względu na to czy ją pożyczyli ,czy od kogoś dostali.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo głównym atutem ma nie być długość stoku... ani to co wokół... Ważne że folderze będzie mamy taaaaaki wyciąg..

Kojarzy mi się to z folderem o Zakopanym w którym jest podane iż w zakopanym jest 90 wyciągów... 

            Bez wątpienie inwestycja w Zieleńcu ( żeby nie było - każda inwestycja jest na plus !  ) przyciągnie wiele osób - i w gruncie rzeczy o to chodzi...   A że można inaczej...??

Ale to chyba nie nasza sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy mogli poczuć się urażeni moim postem. Nie było to moim celem. Jednak czy to się Wam podoba, czy też nie, musicie zrozumieć, że inwestycja narciarska to czysty biznes. Gestora nie interesuje opinia wąskiej grupy narciarzy, którzy potrafią dobrze jeździć. Gestor zaspokaja przede wszystkim potrzebę narciarza masowego, a ten chce wypasionych kanap, na łatwych stokach. Ekonomia jest brutalna. Zarabia się na łatwych trasach, które przyciągają narciarskie masy wypasionymi kolejami. Czarne i mocno czerwone trasy to tylko dodatek, będący częściej obciążeniem, niż dochodem stacji. Tak było, jest i będzie. Przynajmniej w naszych górach. Alpy czy Dolomity to zupełnie inna bajka...

 

Pozdrawiam, radcom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra czy Jaworzyna Krynicka przeczy tej teorii.

Buduje się tak jak pagórki pozwalają - to rozumiem.

Klient w Polsce też pragnie czerwonych tras - co widać w powyższych.

 

Szkoda że Zieleniec nie jest ciut bardziej kreatywny i do przodu.

Można szpanować klientowi nie tylko za pomocą 2 czy 4 gondolek,

ale np. poprzez taśmy dla dzieci przykryte przezroczystym daszkiem.

Chyba w Polsce jeszcze nikt tego nie postawił, a w Alpach jest takich urządzeń wiele.

Chodzi mi o coś takiego:

http://www.firsttrac...agic_carpet.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo. Nie widziałem czegoś takiego. Ciekawa rzecz i to nie koniecznie w kontekście dzieci, bo gdyby puścić to szybko a nawierzchnia miała duży współczynnik tarcia, tak by dało się po stromych zboczach prowadzić, to taki wyciąg miałby gigantyczną przepustowość.

 

Taki chodnik nie zastąpi żadnego normalnego wyciągu. O ile pamiętam to coś takiego jest na Penken przy górnej stacji Horbergbahn (żeby ludzie nie musieli podchodzić pod gondole). Niby fajne, sprytne i dobrze pomyślane, ale rodzi mnóstwo problemów, zwłaszcza przy schodzeniu z taśmy.

Ludzie zamiast spokojnie poczekać aż ich taśma "zrzuci" na płaskie to kombinują, próbują łyżwy, niektórzy pługa. Efekt taki, że część zsuwa się na taśmie do tyłu, niektórzy wpadają na pozostałych użytkowników taśmy, przewracają się itp. Jednym słowem jest wesoło.

Nawierzchnia niby tępa i z gumy, ale drgania taśmy powodują, że przy podjeździe człowiek trochę się zsuwa (około metra na całej długości taśmy) To znowu rodzi panikę i niepotrzebne kombinowanie. Efekty jak wyżej. Najlepiej radzą sobie z tym dzieciaki i to jest argument za tym aby tego rodzaju urządzenia służyły tylko im...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki chodnik nie zastąpi żadnego normalnego wyciągu. O ile pamiętam to coś takiego jest na Penken przy górnej stacji Horbergbahn (żeby ludzie nie musieli podchodzić pod gondole). Niby fajne, sprytne i dobrze pomyślane, ale rodzi mnóstwo problemów, zwłaszcza przy schodzeniu z taśmy.

Ludzie zamiast spokojnie poczekać aż ich taśma "zrzuci" na płaskie to kombinują, próbują łyżwy, niektórzy pługa. Efekt taki, że część zsuwa się na taśmie do tyłu, niektórzy wpadają na pozostałych użytkowników taśmy, przewracają się itp. Jednym słowem jest wesoło.

Nawierzchnia niby tępa i z gumy, ale drgania taśmy powodują, że przy podjeździe człowiek trochę się zsuwa (około metra na całej długości taśmy) To znowu rodzi panikę i niepotrzebne kombinowanie. Efekty jak wyżej. Najlepiej radzą sobie z tym dzieciaki i to jest argument za tym aby tego rodzaju urządzenia służyły tylko im...

To urządzenie zdecydowanie nie nadaje sie jako wyciag (chyba że w wersji mini - dla dzieci), a jako co najwyżej łacznik pomiędzy wyciągami niwelujący koniecznośc podchodzenia. Na dłuższych odcinkach jedzie 'toto' wieki, jak nie jest zadaszone to dochodzi kłopotliwe reczne odsniezanie,  a w czasie jazdy niespodzianki jak piszesz... nie wyobrażam sobie co by sie działo gdyby przyspieszyć taśmę... :-) Ale podjazd z baru do dolnej stacji krzesełka - czemu nie... :-)

 

https://plus.google....851620210639063

 

Zdjęcie z  Folgarii. Zamontowano tam  tego kilkanacie szt... - robią za bezobsługowe łaczniki pomiedzy wyciagami.

 

 

PozdrawiamM


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to szybciej chodziło to ze względu na to , iż często wchodzi się na dywanik z boku... mogły by nam zawiasy w tyłkach popękać jakby tak jedna narta wyrwała do przodu a druga jeszcze była z tyłu...

 

Ale zastosowanie tego jako łącznik ( chyba tez jest w Madonnie di Campiglio ..na mostku ) lub jako pierwszego wyciągu dla dzieci jest na pewno świetnym rozwiązaniem...

Na początku myślałem ze tunel jest trochę przerostem formy nad treścią, ale po zastanowieniu się ...to ma sens....  Gdy jest zimno to na takim dywaniku dzieciaki pewnie by zaczęły marudzić w połowie... tak jadą w miejscu gdzie zimno, wiatr, opady nie dokuczają - a jadąc w dół z reguły nie zwracają na to uwagi..


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy doskonale orientują się w Polskich realiach narciarskich. Więc mam propozycję. Niedaleko ode mnie znajduje się piękny stok, o a jakże właściwym kolorze trasy, dziś już zapomniany. W latach siedemdziesiątych wykuwała się tam nie tylko dolnośląska kadra narciarska. Stok jest do wzięcia od zaraz. Tak więc można by  sprawdzić kilka teorii w realu. Ktoś chętny? ;) 

 

Panowie. ludzie z Nartoramy, naprawdę znają się na narciarstwie. I to dobrze...

 

Pozdrawiam, radcom 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec na fejsie napisał że trasy 2800m i 2000m będą sztucznie naśnieżane i szerokie.

Bardzo to interesujące.

Z mojego punktu widzenia będzie to świetny sposób aby za ich pomocą dostać się na biegówkach z dołu Zieleńca na system czeskich tras biegowych.

 

ale po co szerokie trasy dla biegówek??  :lol:

 

te 2800 i 2000 to łącznie do Czech i z powrotem?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę was zmartwić. Trasy te będą oblegane, a kaska płynąć będzie od zadowolonych, weekendowych narciarzy. Wy nadal będziecie psioczyć na brak śniegu na Ścianie, lipę na Kopie, kolejki w Czarnej Górze i drożyźnie na Kasprowym. Cóż, narciarstwo jest troszkę obszerniejsze niż pojemność SF...

 

Pozdrawiam, radcom 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...