Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

NARTY ROSSIGNOL EXPERIENCE 74

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 ist.ari

ist.ari

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 10.2020
1

Napisano 26 październik 2020 - 20:57

Witam, chcę kupić narty na prezent dla męża. Zastanawiam się nad  ROSSIGNOL EXPERIENCE 74 

1. M
2. 45
3. 90-92
4. 192
5. Jak długo jeździsz? - 25 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 6
7. Jakie masz buty ? buty będzie zmieniać (kupi sobie sam;)
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? (rossignol cobra prastary model  
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? marudzi, że za słabo skręcają i są za długie 
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ?  czerwone i czasem w jakiś lasek się zapędzi;), Austria (Ischgl najczęściej)
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo  - różnie, raczej turystycznie z racji wieku;)
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja dobra. Na stoku 15-20 dni
13. Możliwości finansowe - i tu jest mój problem...

Znalazłam w necie zdjęcie nart, które ma.

Czy w/w model nada się?

#2 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Instruktor

• PipPipPipPipPip
  • 2156 postów
  • Na forum od: 01.2015
1868
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 26 październik 2020 - 23:19

To nie jest dobry pomysł aby osoba słabo znająca się na nartach kupowała prezent równie słabo znającej się na nartach osobie.

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#3 ist.ari

ist.ari

Nowy użytkownik

• 14 postów
1

Napisano 27 październik 2020 - 08:09

To nie jest dobry pomysł aby osoba słabo znająca się na nartach kupowała prezent równie słabo znającej się na nartach osobie.

Podobnie jak nie jest dobrym pomysłem aby sfrustrowana osoba niemająca nic do powiedzenia w temacie zabierała głos. Wierzę, że choć samopoczucie się na noc poprawiło po nieudanym dniu.

Edit. Już mnie ktoś upomniał, że mam do czynienie z ekspertem. Mąż ma narty Rossignol cobra 183 cm, (model może z 2002 r.). Faktycznie nie znam się na doborze nart i dlatego nie poszłam do sklepu (gdzie mogą mi wmówić co chcą i pewnie uwierzę). Jestem tu. Wiem, że on chciałby narty bardziej rekreacyjne, łatwe do prowadzenia, o małym promieniu skrętu.                         

#4 ist.ari

ist.ari

Nowy użytkownik

• 14 postów
1

Napisano 27 październik 2020 - 08:11

Witam, chcę kupić narty na prezent dla męża. Zastanawiam się nad  ROSSIGNOL EXPERIENCE 74 dł. 176

1. M
2. 45
3. 90-92
4. 192
5. Jak długo jeździsz? - 25 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 6
7. Jakie masz buty ? buty będzie zmieniać (kupi sobie sam;)
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? (rossignol cobra prastary model  
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? marudzi, że za słabo skręcają i są za długie 
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ?  czerwone i czasem w jakiś lasek się zapędzi;)
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo  - różnie, raczej turystycznie z racji wieku;)
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja dobra. Na stoku 15-20 dni
13. Możliwości finansowe - i tu jest mój problem...

Znalazłam w necie zdjęcie nart, które ma.

Czy w/w model nada się?

Poproszę o radę czy tytułowy model dobry czy chybiony pomysł. Nie upieram się przy tym. Może inne podpowiedzi?

#5 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Na forum od: 10.2011
773
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 27 październik 2020 - 08:24

Poproszę o radę czy tytułowy model dobry czy chybiony pomysł. Nie upieram się przy tym. Może inne podpowiedzi?

jeżeli mąż faktycznie jeździ 25 lat i na poziomie 6, to będzie to nietrafiony prezent

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#6 ist.ari

ist.ari

Nowy użytkownik

• 14 postów
1

Napisano 27 październik 2020 - 09:52

jeżeli mąż faktycznie jeździ 25 lat i na poziomie 6, to będzie to nietrafiony prezent

Sprawdziłam jeszcze raz i wychodzi mi ta 6. Naprawdę mamy pojęcie o jeździe. Przez tyle lat (ja jeżdżę dłużej bo od 15 roku życia) nie odpuściliśmy żadnego sezonu (przepraszam, ja jeden bo w ciąży byłam). Teraz jeździmy w trójkę. Narty kupowaliśmy dawno i dajemy radę na na tamtym sprzęcie. Chcę mu po prostu niespodziankę zrobić. Nie musi być w/w model. Poproszę o propozycje. Muszę wziąć pod uwagę, że coraz młodszy nie jest i wyczynowo już raczej jeździć nie będzie...

#7 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14454 postów
  • Na forum od: 11.2007
9567
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 27 październik 2020 - 10:02

Podobnie jak nie jest dobrym pomysłem aby sfrustrowana osoba niemająca nic do powiedzenia w temacie zabierała głos. Wierzę, że choć samopoczucie się na noc poprawiło po nieudanym dniu.

Cześć
Akurat odezwał się Adam, który jak mało kto na tym forum ma papiery na doradzanie bo jest czynnym zawodowo instruktorem.

Jeżeli oceniasz męża na 6 a jednocześnie piszesz: "marudzi, że za słabo skręcają i są za długie " to coś jest ewidentnie nie tak i wtręt Adama miał na celu to ustalić.

Jako człowiek, który szkoląc na stoku spędził,pewnie ponad 25 lat znam dziesiątki przypadków osób, które jeżdżą na nartach 20-25-30 lat i nawet nie wiedzą jak powinna wyglądać prawidłowa pozycja na nartach więc nie denerwuj się i nie unoś.

Cobra to model z przełomu wieków a więc, żadna prehistoria tylko już narta taliowana i to o profilu SL do tego produkowana jako wyjątkowo krótka bo max chyba 174cm.

45 lat to młody gość więc... spokojnie jak to jest?

W każdym razie Experience to taki sobie wybór.

Pozdrowienia

#8 ist.ari

ist.ari

Nowy użytkownik

• 14 postów
1

Napisano 27 październik 2020 - 10:15

Cześć
Akurat odezwał się Adam, który jak mało kto na tym forum ma papiery na doradzanie bo jest czynnym zawodowo instruktorem.

Jeżeli oceniasz męża na 6 a jednocześnie piszesz: "marudzi, że za słabo skręcają i są za długie " to coś jest ewidentnie nie tak i wtręt Adama miał na celu to ustalić.

Jako człowiek, który szkoląc na stoku spędził,pewnie ponad 25 lat znam dziesiątki przypadków osób, które jeżdżą na nartach 20-25-30 lat i nawet nie wiedzą jak powinna wyglądać prawidłowa pozycja na nartach więc nie denerwuj się i nie unoś.

Cobra to model z przełomu wieków a więc, żadna prehistoria tylko już narta taliowana i to o profilu SL do tego produkowana jako wyjątkowo krótka bo max chyba 174cm.

45 lat to młody gość więc... spokojnie jak to jest?

W każdym razie Experience to taki sobie wybór.

Pozdrowienia

Aż na strych poszłam. Narta ma 183 cm. Kupowana coś ok 2002 roku, może 2003... (nie mam zdjęć z datami;)

Co do wtrętu Adama, chodzi o to, że mając "papiery na doradzanie" nie doradził. Przykro

Pozdrawiam

#9 ist.ari

ist.ari

Nowy użytkownik

• 14 postów
1

Napisano 27 październik 2020 - 10:20

Już zrozumiałam, że tytułowy model nie jest dobrym pomysłem.

Proszę o podpowiedź co takowym będzie. 

Pozdrawiam

#10 ist.ari

ist.ari

Nowy użytkownik

• 14 postów
1

Napisano 27 październik 2020 - 11:12

Volkl rtm 81?

Salomon S/Force 9

ATOMIC VANTAGE 79TI

HEAD V-SHAPE V8 SW LYT

#11 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPipPip
  • 1063 postów
773
  • Świdnica

Napisano 27 październik 2020 - 12:30

Volkl rtm 81?

Salomon S/Force 9

ATOMIC VANTAGE 79TI

HEAD V-SHAPE V8 SW LYT

Atomic X9? Head Magnum? Stockli Laser SX (AX)?

#12 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Instruktor

• PipPipPipPipPip
  • 2156 postów
1868
  • Rajcza

Napisano 27 październik 2020 - 12:31

Już zrozumiałam, że tytułowy model nie jest dobrym pomysłem.

Proszę o podpowiedź co takowym będzie. 

Pozdrawiam

Widzisz co polityka robi z człowieka - chama. Jeżeli poczułaś się urażona to przepraszam.

Czyli mamy do czynienia z doświadczonym narciarzem, prawdopodobnie samoukiem raczej poruszającym się w technikach klasycznych z kupą błędów technicznych. W przypadku 15-20 dni na stoku możemy mówić iż zakupione narty będą na lata i w zasadzie muszą być nartą docelową. Optował bym za nartami z wysokiej półki On piste lub dolnej Race, niezbyt szerokimi pod butem i w wysokości 180 cm. Wyróżniony przez ciebie Atomic wydaje się rozsądnym wyborem ale chyba seria X była by lepszym.

Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za gburowatość. 

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

#13 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Instruktor

• PipPipPipPipPip
  • 2156 postów
1868
  • Rajcza

Napisano 27 październik 2020 - 12:34

Atomic X9? Head Magnum? Stockli Laser SX (AX)?

Przyznaj się bez bicia: co masz dzisiaj czerwonego na sobie żeś taki szybki :P  :D  :D

#14 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14454 postów
  • Na forum od: 11.2007
9567
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 27 październik 2020 - 12:41

Aż na strych poszłam. Narta ma 183 cm. Kupowana coś ok 2002 roku, może 2003... (nie mam zdjęć z datami;)

Co do wtrętu Adama, chodzi o to, że mając "papiery na doradzanie" nie doradził. Przykro

Pozdrawiam

Cześć

Cobra to narta robiona już w koncepcji narty taliowanej. Najdłuższa Cobra miała 181cm - sprawdziłem w katalogach i była robiona do (chyba 2004).

Nie zmienia to faktu, że narta przy rozmiarach Twojego małżonka z pewnością nie jest za długa przy poprawnej technice. Tym bardziej, że to narta z gatunku lekkich. Podejrzewam, ze  narta jest już po prostu zużyta i tyle.

Rada (i analiza) Adama wydaje się dobra, więc nie ma co dalej mieszać.

Pozdro

#15 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPipPip
  • 1063 postów
773
  • Świdnica

Napisano 27 październik 2020 - 12:51

Przyznaj się bez bicia: co masz dzisiaj czerwonego na sobie żeś taki szybki :P  :D  :D

stringi :D :D :D

#16 ist.ari

ist.ari

Nowy użytkownik

• 14 postów
1

Napisano 27 październik 2020 - 12:51

Widzisz co polityka robi z człowieka - chama. Jeżeli poczułaś się urażona to przepraszam.

Czyli mamy do czynienia z doświadczonym narciarzem, prawdopodobnie samoukiem raczej poruszającym się w technikach klasycznych z kupą błędów technicznych. W przypadku 15-20 dni na stoku możemy mówić iż zakupione narty będą na lata i w zasadzie muszą być nartą docelową. Optował bym za nartami z wysokiej półki On piste lub dolnej Race, niezbyt szerokimi pod butem i w wysokości 180 cm. Wyróżniony przez ciebie Atomic wydaje się rozsądnym wyborem ale chyba seria X była by lepszym.

Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za gburowatość. 

Trafiłeś w 10. Nauka w technice klasycznej. Dobrze, że syn z instruktorami jeździ. 

Atomic X chyba poza moim zasięgiem cenowym.

A co jest nie tak z Head V-shape V8 SW (znalazłam w dobrej cenie i kusi mnie promień skrętu).

#17 ist.ari

ist.ari

Nowy użytkownik

• 14 postów
1

Napisano 27 październik 2020 - 13:13

Cześć

Cobra to narta robiona już w koncepcji narty taliowanej. Najdłuższa Cobra miała 181cm - sprawdziłem w katalogach i była robiona do (chyba 2004).

Nie zmienia to faktu, że narta przy rozmiarach Twojego małżonka z pewnością nie jest za długa przy poprawnej technice. Tym bardziej, że to narta z gatunku lekkich. Podejrzewam, ze  narta jest już po prostu zużyta i tyle.

Rada (i analiza) Adama wydaje się dobra, więc nie ma co dalej mieszać.

Pozdro

A możesz podać link do tych katalogów? Znalazłabym ten model. Jestem ciekawa jaki ma promień skrętu. Najczęściej skarży się, że chciałby bardziej skrętne. A ja nie mam odnośnika;)

#18 ist.ari

ist.ari

Nowy użytkownik

• 14 postów
1

Napisano 27 październik 2020 - 13:23

A możesz podać link do tych katalogów? Znalazłabym ten model. Jestem ciekawa jaki ma promień skrętu. Najczęściej skarży się, że chciałby bardziej skrętne. A ja nie mam odnośnika;)

coś znalazłam, to takie ale na pewno dłuższe. Miarka od końca do czubka 183 cm.

https://www.worthpoi...-wrap-252371616

#19 Chertan

Chertan

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
  • Na forum od: 02.2017
537
  • Umiejętności: 6
  • Gaj pod Krakowem

Napisano 27 październik 2020 - 13:23

Trafiłeś w 10. Nauka w technice klasycznej. Dobrze, że syn z instruktorami jeździ. 

Atomic X chyba poza moim zasięgiem cenowym.

A co jest nie tak z Head V-shape V8 SW (znalazłam w dobrej cenie i kusi mnie promień skrętu).

A koniecznie chcesz nową? Jest kilku solidnych sprzedawców sprzętu używanego np. https://allegro.pl/o...otec-9756388797ew. na allegro sklep skirace, choć akurat X9 teraz nie mają, można zapytać, czy będą. 

#20 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Instruktor

• PipPipPipPipPip
  • 2156 postów
1868
  • Rajcza

Napisano 27 październik 2020 - 13:35

coś znalazłam, to takie ale na pewno dłuższe. Miarka od końca do czubka 183 cm.

https://www.worthpoi...-wrap-252371616

https://www.skionlin...obra-s,111.html

• ist.ari podziękował za tę wiadomość