Skocz do zawartości

Wybór roweru enduro - prośba o poradę


sese

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnim - covidowym - sezonie zostało dużo sprzętu rowerowego w sklepach. Zaczynają się mniejsze lub większe wyprzedaże.

Po zrobieniu paru singlów uznałem, że od przyszłego sezonu chciałbym zabawić się trochę poważniej w enduro. Mój HT się do tego kompletnie nie nadaje, zatem szukam fulla 

Co polecacie na początek w budżecie do powiedzmy 8.000 zł. Nie chcę więcej inwestować, bo nie zamierzam wykonywać wielometrowych dropów, a jedynie chcę sprawnie radzić sobie na singlach o poziomie trudności takim jak np w Koprivnej. Tam zjechałem wszystkie trasy na moim HT, ale nie był to ani swobodny ani płynny przejazd. 

Wiem że są fora rowerowe, ale tam nie wiem kogo warto posłuchać, a tutaj sami znajomi i mniej więcej wiem kto z Was jeździ XC/DH/Enduro i jak mu wychodzi.

Na początek znalazłem Krosy - Soil 1.0 i 2.0 oraz Moon 1.0 i 2.0. Moon jest bardziej enduro a Soil bardziej Trail. W wersjach 2.0 mają już Rock Shoxa Lyrik Select Plus lub Pike Select Plus. 

Czy 130 skoku wystarczy, czy szukać więcej? Powtarzam - wszelkie duże skocznie będę omijał, bo instynkt samozachowawczy w moim wieku już daje znać o sobie.

Znalazłem też Canyon Neuron 6 ale tu jest "tylko" Rock Shox Judy Silver TK...

Co możecie jeszcze polecić? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trailowki wystarcza na objechanie wszystkiego. Nawet ht o geometrii enduro. Teraz w większości bike parków ladowania z dropow/hop masz tak zbudowane, ze można to zrobić na dobrym ht. Celuj bardziej w moona, koła 29, z tego co pamietam długi jesteś ;) lyrik select plus fajny Amor, wystarczający w zupełności. Proponuje moona - bo to jak na dechach - załapiesz bakcyla i zaczniesz naparzac. Niekoniecznie w dosłownym tego słowa znaczeniu - ale większy skok się przydaje. Z drugiej strony - to tak jak z dechami, pytanie podstawowe - gdzie będziesz jeździć? Jeśli dużo podjazdów to trailowa lepsza opcja, więcej zjazdów - wiadomo - enduro. Na takim soilu tez idzie ogarnac hopy na koprivnej btw :) Enduro - tutaj moon - to geometria bardziej progresywna- długi rozstaw kół, gorzej się podjeżdża, ale w dół będzie fajnie. Trailowa - lepsza pozycja za kierownica przy podjeździe, bardziej poręczny. Doradzam Ci moona, choć szczerze - zaproponowałbym Ci Seba co innego. Trek remedy/santa cruz bronson. Remedy idzie złapać w dobrych pieniądzach. To bike pomiędzy enduro a trail. I zrobisz na nim wszystko. Od podjazdów, przez single po ostry łomot na bike parkach. 160 przód skok, tył 150 - kiedyś to było rasowe enduro - teraz jest trail ;) santy cenowo drogie, remedy tez nietanie - ale idzie znaleźć. Koła 27,5, ale wychodzą fabrycznie na oponach 2,6 wiec koło jest spore. Następna rzecz - zawieszenie. Klei :) naprawdę robią to dobrze. Szukaj remedy 8 model, albo 7 ale 2019/2020. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trailowki wystarcza na objechanie wszystkiego. Nawet ht o geometrii enduro. Teraz w większości bike parków ladowania z dropow/hop masz tak zbudowane, ze można to zrobić na dobrym ht. Celuj bardziej w moona, koła 29, z tego co pamietam długi jesteś ;) lyrik select plus fajny Amor, wystarczający w zupełności. Proponuje moona - bo to jak na dechach - załapiesz bakcyla i zaczniesz naparzac. Niekoniecznie w dosłownym tego słowa znaczeniu - ale większy skok się przydaje. Z drugiej strony - to tak jak z dechami, pytanie podstawowe - gdzie będziesz jeździć? Jeśli dużo podjazdów to trailowa lepsza opcja, więcej zjazdów - wiadomo - enduro. Na takim soilu tez idzie ogarnac hopy na koprivnej btw :) Enduro - tutaj moon - to geometria bardziej progresywna- długi rozstaw kół, gorzej się podjeżdża, ale w dół będzie fajnie. Trailowa - lepsza pozycja za kierownica przy podjeździe, bardziej poręczny. Doradzam Ci moona, choć szczerze - zaproponowałbym Ci Seba co innego. Trek remedy/santa cruz bronson. Remedy idzie złapać w dobrych pieniądzach. To bike pomiędzy enduro a trail. I zrobisz na nim wszystko. Od podjazdów, przez single po ostry łomot na bike parkach. 160 przód skok, tył 150 - kiedyś to było rasowe enduro - teraz jest trail ;) santy cenowo drogie, remedy tez nietanie - ale idzie znaleźć. Koła 27,5, ale wychodzą fabrycznie na oponach 2,6 wiec koło jest spore. Następna rzecz - zawieszenie. Klei :) naprawdę robią to dobrze. Szukaj remedy 8 model, albo 7 ale 2019/2020.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Na Ciebie zawsze można liczyć. Dzięki. Wzrostu mam 191 i duży przekrok więc skłaniam się w stronę 29er XL. Zresztą ostatnie dwa HT miałem w takich rozmiarach.

I zamierzam wyłącznie zjeżdżać.

Jak bym chciał wjeżdżać to bym sobie kupił elektryka :)

A jak z jakością Krosa? Jakieś fakapy?

 

gdzie te wyprzedaze ? musze wlasnie sobie zlozyc single speeda   :D tez wroclaw

 

W necie. Nie tylko sklepy ale też allegro i olx. Poszukaj znajdziesz:) 

Soila 2.0 znalazłem za 8.000 zł, moona 2.0 za 8.500 zł, Soila 1.0 za 5.200 zł :) Wszystko nówki nie śmigane. Ale wszędzie ostatnie sztuki, więc pozwolisz że się nie będę chwalił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Trek Fuel EX5?

Ma niby Recona Silver ale 140 skoku, z tyłu X-Fusion Pro 2 210

Jest myk myk

Poza tym to 29er

Tylko hamulce do wymiany bo ma MT200 czyli Altusy, to nawet teraz mam lepsze. Ale heble to najtańsza rzecz do wymiany - komplet SLX z radiatorami można wyrwać za mniej niż 600 zł

Za to Fuel EX5 cenowo bezkonkurencyjny. Tańszy od Krossa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile będziesz recona wymieniał ;) nowy ex to nowoczesna trailowka, tez na tym zrobi się wszystko ;) z trekiem niestety jest słabo jeśli chodzi o komponenty. Kup slasha. Idź na całość. Ja przesiadłem się z remedy i zostaje na 29 ;) za 8-10 wyrwiesz delikatna używkę z papierami - gwara na ramę dożywotnia. Dołączona grafika Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem damper, Amor przód, hample i opony. Nowy slash 8 jest już w takiej konfiguracji, ze wystarczy, nie trza modowac. Mysle ze u każdego dystrybutora/sprzedawcy jest możliwość min 20% upustu. Przez koronkę produkcja trochę kuleje, wszyscy praktycznie wypłukani z rowerów, teraz zamawiasz - odbiór w marcu :) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z konfiguracją samochodu - zawsze jest pokusa, żeby kliknąć coś więcej z wyposażenia. Tak samo jak kupujesz TV - a może 8K, a może więcej cali. Trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć sobie dość.

Z Twoich wypowiedzi wiem, że zarówno rasowy endurowiec jak i pospolity trailowiec nie połamie się przy planowanych przeze mnie aktywnościach. Budżet mam z góry założony, po przecież trzeba jeszcze kupić platformy (chyba że ktoś jeździ enduro w spd i jest to możliwe?), kask, zbroje, ochraniacze. Dycha pęknie i myślę ze to max który mogę poświęcić na cały komplet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczedzanie nie jest dobre

najwazniejsza jest rama - wszystko inne mozna zmodyfikowac.. (przeczytaj o Intense)

Ja zostaje przy dobrych markach - jezeli chcesz cos na faktycznie endure, to MegaTower jest moim jedynym wyborem

 

Chyba , ze uzywasz slowa "endure " na wyrost =- wtedy longer travel XT jest bardzo OK - w zakresie 140-150  travel... (jak n p TallBoy LT albo Hightower, Yeti SB tez jest swietny)

 

BTW: SLX to nie jest jakies cudo tez….

To co Brunner mowi nie bardzo ma sens: jezeli podaz jest mala a popyt duzy to skad upusty????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To co Brunner mowi nie bardzo ma sens: jezeli podaz jest mala a popyt duzy to skad upusty????

 

Nie będę linkować konkretnych ofert ale wszystkie rowery które rozważałem są na stanie i są w promocji. Po prostu dla większości Polaków wydanie 8.000 - 10.000 zł lub więcej na rower to kosmos, zwłaszcza teraz, gdy zaraz może być i pewnie będzie kolejny lock down. Tak drogie  rowery nie schodzą. Może brakuje tańszych, chociaż w sierpniu bez problemu kupiłem dla mojej mamy miejski rower, ale też nie był tani bo na nexusie 8 i z amortyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery katalogowe z kategorii popularnych tzn , cross , treking , mtb ...są nie do kupienia już w czerwcu ...z małymi wyjątkami . Modele powyżej pewnego pułapu cenowego (tak jak pisze sese) stanowią w PL nadal niszową półkę i tu rzeczywiście można liczyć na wyprzedaże , rabaty , przeceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Krossa Moon z racji sławnego na forach (można pogooglować, np. forum Enduro Trophy) wahacza. Nie wiem czy to ostatecznie poprawili, ale wolałbym nie być testerem. Podobny wahacz (konstrukcyjnie) jest też w Soilu, więc też bym w to nie szedł.

Z Wrocławia jest blisko samochodem w wyciągowe miejscówki jak Czarna Góra, Dolni Morava, Kouty czy Koprivna - jest gdzie wykorzystać więcej niż 130 mm skoku.

Polecam bloga https://www.1enduro....12000-zl-2020/ 

Może Dartmoor Blackbird 29?

@sese
Jeśli chcesz podejść do tematu serio, to zrób sobie bikefitting na sucho - pomierz się, długość nóg i ramion. I potem np. jak np. masz ramiona i/lub nogi długie, to szukaj ramy z większym parametrem zasięgu/reach. Trochę jak z szerokością buta narciarskiego :)

czytam, czytam i jest! Wkoncu ktos sprowadzil towarzystwo z "ksiezyca" na ziemie :D Moon: pekający link, rozsypujace sie lozyska, krzywe zawieszenie = wytarte tloczyska od damperow i samo odkrecajace sie sruby od zawieszenia. Jednym slowem kupa total. Co roku obiecywali, ze bedzie lepiej. Ktos nadal chce za taka kase byc testerem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam, czytam i jest! Wkoncu ktos sprowadzil towarzystwo z "ksiezyca" na ziemie :D Moon: pekający link, rozsypujace sie lozyska, krzywe zawieszenie = wytarte tloczyska od damperow i samo odkrecajace sie sruby od zawieszenia. Jednym slowem kupa total. Co roku obiecywali, ze bedzie lepiej. Ktos nadal chce za taka kase byc testerem? :P

Nie na temat,ale pilne,więc proszę o pomoc.Kupiłem zestaw do odpowietrzania dla Shimano SLX,nie wiem,po co mogą być 2 elementy z lewej-gumka i zacisk,którym nie idzie zacisnąć przewodu.Wydaje mi się,że bez nich też bym odpowietrzył...

Załączone miniatury

  • DSC04581.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat,ale pilne,więc proszę o pomoc.Kupiłem zestaw do odpowietrzania dla Shimano SLX,nie wiem,po co mogą być 2 elementy z lewej-gumka i zacisk,którym nie idzie zacisnąć przewodu.Wydaje mi się,że bez nich też bym odpowietrzył...

brak wezyka z leroya. Zacisk jest na wezyk do wypuszczania plynu przy zacisku. na koniec wezyka zakladasz woreczek, zaciagasz gumka i sobie przelewasz hamulec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszy mi się do wiosny coś kupię. Wiem już czym się kierować. Odnowię też stare znajomości. Kiedyś mogłem kupić (i kupiłem) Speca za cenę fabryczną + 15% + VAT. Ciekawe czy nadal mogę? :) W końcu takim stuntjumperem  też bym nie pogardził, tylko heble też do wymiany.

stumpy do 2020 lamia dampery. Dopiero ten na 2021 ma dosztywniony link i nie powinien tego robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim - covidowym - sezonie zostało dużo sprzętu rowerowego w sklepach. Zaczynają się mniejsze lub większe wyprzedaże.

Po zrobieniu paru singlów uznałem, że od przyszłego sezonu chciałbym zabawić się trochę poważniej w enduro. Mój HT się do tego kompletnie nie nadaje, zatem szukam fulla 

Co polecacie na początek w budżecie do powiedzmy 8.000 zł. Nie chcę więcej inwestować, bo nie zamierzam wykonywać wielometrowych dropów, a jedynie chcę sprawnie radzić sobie na singlach o poziomie trudności takim jak np w Koprivnej. Tam zjechałem wszystkie trasy na moim HT, ale nie był to ani swobodny ani płynny przejazd. 

Wiem że są fora rowerowe, ale tam nie wiem kogo warto posłuchać, a tutaj sami znajomi i mniej więcej wiem kto z Was jeździ XC/DH/Enduro i jak mu wychodzi.

Na początek znalazłem Krosy - Soil 1.0 i 2.0 oraz Moon 1.0 i 2.0. Moon jest bardziej enduro a Soil bardziej Trail. W wersjach 2.0 mają już Rock Shoxa Lyrik Select Plus lub Pike Select Plus. 

Czy 130 skoku wystarczy, czy szukać więcej? Powtarzam - wszelkie duże skocznie będę omijał, bo instynkt samozachowawczy w moim wieku już daje znać o sobie.

Znalazłem też Canyon Neuron 6 ale tu jest "tylko" Rock Shox Judy Silver TK...

Co możecie jeszcze polecić? 

to w sumie zle odebralem  Twoj poczatkowy wpis: bo "enduro" to juz powazna zabawa: w zasadzie prawie taka sama trudnosc w jezdie DH, do tego podjazdy. Drops do 1.0 - 1.5 metra to norma dla enduro. szybki przejazd po wielkich kamlotach - tez….

z Twoich odpowiedzi wynika, ze do enduro nie dorosles (nie obraz sie). Dla Twoich potrzeb  140/135-140  bedzie jak najbardziej wystarczajacy - ja na takim lece trasy enduro bez problemu, chociaz powoli czaje sie na cos innego.

 

Wg mnie ( a wyprobowalem duzo rowerow) SC jest nie do pobicia w sensie wykonania , serwisu i gwarancji. natomiast nie mam pojecia, co jest na rynku polskim: jedynie Canyon jest mi znany z bardziej "europejskich" marek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~~sese

A taki brałeś pod uwagę?

https://www.decathlo...id_8586941.html

Tutaj opinie:

https://forum.szajba...er-am100s-2020/


Jest też lepsza wersja 500s ale na razie niedostępna.


Dotykakem w sklepie jakiegoś fulla Decathlon, może był nawet droższy.
Jakośc materiałow gorsza niż w moim starym specu.

Enduro to jest ostra młocka i jakość jest ważna, bo sprzęt dostaje w dupę.
Chyba że chodzi o fulla do jazdy w mieście po parku aby się pokazać :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z Twoich odpowiedzi wynika, ze do enduro nie dorosles (nie obraz sie).

 

 

No jak bym się mógł obrazić :) Mam wielkie pokłady pokory dla wszystkich moich umiejętności - czy to zawodowych, czy to narciarskich czy rowerowych. Już wcześniej napisałem że wielometrowe skoki to nie dla mnie. Ale z drugiej strony jazda po singlach sprawia mi naprawdę wielką frajdę i jak na razie na zwykłym hardtailu udało mi się przejechać single m.in. w Ischgl, Pecu, Spindlu, Koprivnej, Harendzie, Kaprun, Libercu. Dodam że miałem bardzo kiepskie rowerki bo były to Giant Yukon, Spec Hardrock 29, a teraz KTM Ultra One 29. Nie zapomnę zdarzenia z Pecu, gdy na dole cała grupa downhilowych wymiataczy przybiła sobie ze mną piątki jak zobaczyli, że zjechałem singla na HT, bez ochraniaczy i ze zwykłym kaskiem.  

Najbardziej wydygany byłem jednak na harendzie (tu odpuściłem w pewnym momencie i sprowadziłem rower po stoku, ale jechałem wówczas na fat-e-biku i na oponach o tej szerokości i przy ciężarze grubo powyżej 25 kg ciężko było mi zapanować nad czymkolwiek) 

Zawsze omijałem skocznie, zaliczyłem parę razy OTB a teraz uznałem, że potrzebuje roweru który przez swoją geometrię i damper będzie mi pomagać na singlach a nie przeszkadzać. Nie mam złudzeń, że zawodowcem nie zostanę. 

 

PS 

Jeszcze raz wielkie dzięki dla Tormentora za polecenie bloga www.1enduro.pl  Trochę otworzył mi oczy.

Mam już swoich faworytów i są nimi:

Vitus Mythique 29 VRS

Marin Rift Zone 2

Canyon Neuron 6

Giant Trance

Trek  Fuel Ex5

Spec Stuntjumper ST

Kellys Swag 10

Kona Process 153 SE

 

Wiem, że ceny niektórych z w/w są wyższe niż zakładane 8.000 zł ale poszperałem na zagranicznych stronach i może uda się zmieścić w limicie. Trzeba poczekać aż euro trochę spadnie - dwa miesiące temu kupowałem euro  po 4,37 zł a dziś przebiło granicę  4,60 zł

Największy sentyment mam do Marina i Kony, bo były to pierwsze markowe rowery na których dane mi było się kiedyś przejechać. Żeby było śmieszniej to ich właścicielkami były moje ówczesne dziewczyny (nie w jednym czasie oczywiście :) )  a ja wówczas jeździłem na jakimś noname'owym stalowym gracie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak bym się mógł obrazić :) Mam wielkie pokłady pokory dla wszystkich moich umiejętności - czy to zawodowych, czy to narciarskich czy rowerowych. Już wcześniej napisałem że wielometrowe skoki to nie dla mnie. Ale z drugiej strony jazda po singlach sprawia mi naprawdę wielką frajdę i jak na razie na zwykłym hardtailu udało mi się przejechać single m.in. w Ischgl, Pecu, Spindlu, Koprivnej, Harendzie, Kaprun, Libercu. Dodam że miałem bardzo kiepskie rowerki bo były to Giant Yukon, Spec Hardrock 29, a teraz KTM Ultra One 29. Nie zapomnę zdarzenia z Pecu, gdy na dole cała grupa downhilowych wymiataczy przybiła sobie ze mną piątki jak zobaczyli, że zjechałem singla na HT, bez ochraniaczy i ze zwykłym kaskiem.  

Najbardziej wydygany byłem jednak na harendzie (tu odpuściłem w pewnym momencie i sprowadziłem rower po stoku, ale jechałem wówczas na fat-e-biku i na oponach o tej szerokości i przy ciężarze grubo powyżej 25 kg ciężko było mi zapanować nad czymkolwiek) 

Zawsze omijałem skocznie, zaliczyłem parę razy OTB a teraz uznałem, że potrzebuje roweru który przez swoją geometrię i damper będzie mi pomagać na singlach a nie przeszkadzać. Nie mam złudzeń, że zawodowcem nie zostanę. 

 

PS 

Jeszcze raz wielkie dzięki dla Tormentora za polecenie bloga www.1enduro.pl  Trochę otworzył mi oczy.

Mam już swoich faworytów i są nimi:

Vitus Mythique 29 VRS

Marin Rift Zone 2

Canyon Neuron 6

Giant Trance

Trek  Fuel Ex5

Spec Stuntjumper ST

Kellys Swag 10

Kona Process 153 SE

 

Wiem, że ceny niektórych z w/w są wyższe niż zakładane 8.000 zł ale poszperałem na zagranicznych stronach i może uda się zmieścić w limicie. Trzeba poczekać aż euro trochę spadnie - dwa miesiące temu kupowałem euro  po 4,37 zł a dziś przebiło granicę  4,60 zł

Największy sentyment mam do Marina i Kony, bo były to pierwsze markowe rowery na których dane mi było się kiedyś przejechać. Żeby było śmieszniej to ich właścicielkami były moje ówczesne dziewczyny (nie w jednym czasie oczywiście :) )  a ja wówczas jeździłem na jakimś noname'owym stalowym gracie

Canyon : doskonala oferta  budzetowa:  slaby punkt: piasty , bardzo slabe - jezeli bys wybieral ten model to naklon sprzedajacego, zeby Ci wsadzili np DT Swiss 340. Skok 130 tez nie zachwyca

 

Giant: mowiles, ze chcesz 29, Trance, przynajmniej tutaj, jest 27.5 : taki sobie naped, lepsze zawieszenie i skok (150)

 

Trek : dobra oferta, ale wg mnie naped to duze nieporozumienie: dla mnie do wspinania sie, brakuje dolnych przelozen - ja lubie do wspinania miec 0.6 - tutaj najnizszy to 0.71 - jak masz nogi i kolana ze stali to OK

 

Spec:   dobry wybor, ale: przerzutka zaledwie taka sobie,  przelozenia jak w Trek, dumper zaledwie 120...

Kona: najlepsza geometria wsrod prezentowanych, nie ma dolnych przelozen, dobry skok zawieszenia, ale kola 27.5!!

 

Za wyj Kona, wybrane przez Ciebie modele to tzw lower/mid travel XT - nie enduro  - w obecnym pojeciu, enduro z definicji zaczyna sie w okolicy 155-160 travel..nie mowie, ze na 130 nie zjedziesz, bo to w koncu jezdziec jest najwazniejsza czescia.

ale komfort jazdy i zdolnosc okonywania terenu rosnie wraz ze skokiem (to tak z grubsza)  )o innych wybranych rowerach nic nie wiem, wiec sie nie wypowiadam)

 

Z tego, co piszesz, wiesz w jakich warunkach jezdzisz, dlatego cos idealnego dla Ciebie byl by pojazd podobny do SC HighTower - podaje przykladowo, bo wiem, ze przekracza sume, ktora chcesz wydac

 

Pare innych uwag:

-Maxxis to  moje ulubione opony: po dluzszych koimbinacjach moj preferowany uklad to 2.5 z przodu i 2.4 z tylu - 2.3 to dla mnie za malo - poza tym wazne, zeby mialy wzmocnione sciany boczne i  60 TPI a nie 120

 

-obecnie mozliwosc spotkania zupelnie dennych hamulcow jest prawie zerowe: dla Twych wyjazdow 180 z przodu to standard - metal pads lepiej sie sprawuja w wilgotnych warunkach i blocie

 

- natomiast stos latwo jest sie naciac na nieciekawy amortyzator tylny lub przedni - moj bias to Fox  36

 

- w sumie kazdy rower w takich cenach  jest mozliwy dlatego, ze oszczedza sie na jakis komonentach : tutaj piasty, tam naped, tam zawieszenie - trudno dostac cos, co bedzie bez minusow - nie wiem, czy bys mial mozliwosc, zeby sprzedawce przycisnac, zeby jakis slaby kompnent wymienil za darmo lub niewielka doplata PRZED kupnem danego roweru - ale warto zapytac…. (tutaj to jest norma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...