Skocz do zawartości

Gdzie na narty w dobie koronawirusa


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjedź jutro  na 8 rano na Litwinkę.

Ja dziś na Jaworzynie Krynickiej,w nocy armaty mocno sypały,warunki nienaganne,śniegu dużo,ludzi mało,weekend się zapowiada jak nigdy...Skiturowcy wchodzą sobie na górę.A przy górnym wejściu na trasę ustawiono dla nich tablicę "Zakaz jazdy na skiturachj".Wygląda,że podejść mogą,ale wrócić tylko po trawie przez las.Wygląda,że coraz nowe kryteria dostępu do tras wchodzą w życie,oprócz osobowo-licencyjnych jeszcze sprżętowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 759
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zmeczona jestes? To dobrze, znaczy, ze cwiczysz obnizanie pozycji w skrecie. Idz nad Warte tam zlapiesz endorfin wiecej.


Moje kolano jest w trakcie rehabilitacji, w związku z tym ćwiczenia są na jego miarę (te narciarskie również - dzięki za nie). Betony są wszędzie, a dłuższe wyjściówki w zielone narazie odpadają. Jak żyć...?;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolano jest w trakcie rehabilitacji, w związku z tym ćwiczenia są na jego miarę (te narciarskie również - dzięki za nie). Betony są wszędzie, a dłuższe wyjściówki w zielone narazie odpadają. Jak żyć...? ;)

Dębina nie jest betonowa. Woda i drzewa tylko jeszcze trochę słońca by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolano jest w trakcie rehabilitacji, w związku z tym ćwiczenia są na jego miarę (te narciarskie również - dzięki za nie). Betony są wszędzie, a dłuższe wyjściówki w zielone narazie odpadają. Jak żyć...?;)

To cwicz do gory nogami. Poloz sie na plecach, podnies biodra rekami i opuszczajac stopy uginaj nie obciazone kolana. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam info, że nowe prawo pojawi się w piątek. Ciekawe co na to prezydent Południowego Tyrolu, który chce się podobno wyłamać. Problem z nartami jest taki, że to są północne rejony, a cała reszta nie jest zainteresowana tym tematem i do tego jeszcze na wiosnę na północy było najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębina nie jest betonowa. Woda i drzewa tylko jeszcze trochę słońca by się przydało.

  

Szachty też są ciekawym miejscem na spacer, lecz ze słońcem będzie podobnie :-)



Dziękuję Chłopaki, od dzisiaj już porządna gimnastyka to i humor lepszy. A i słoneczko było. PS. Po szachtach czasami biegam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś gdzieś otworzyli? Dziś pod moim blokiem w Warszawie stoją dwa samochody z boxami na dachach. Rano na trasie do Kielc minąłem kolejne dwa. Albo wyostrzył mi się wzrok, skoro dostrzegam boxy w takiej ilości, albo... gdzieś uruchomili wyciągi. :)

To zawodnicy z licencją od Jadzi. Lepszy sort też może w bloku mieszkać, w służbowym mieszkaniu. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś gdzieś otworzyli?

Dziś pod moim blokiem w Warszawie stoją dwa samochody z boxami na dachach. Rano na trasie do Kielc minąłem kolejne dwa.

Albo wyostrzył mi się wzrok, skoro dostrzegam boxy w takiej ilości, albo... gdzieś uruchomili wyciągi. :)

Pisałem o tym wczoraj

 

https://www.szwajcar...kacyjne-lekcje/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wczoraj
 
https://www.szwajcar...kacyjne-lekcje/

A może dzielmy się tymi informacjami na PM? Wiadomo, ze"byle kto" tutaj zagląda, po co ułatwiać im robotę. Wczoraj jeden z ośrodków też ogłosił otwarcie,jeździł ratrak, trasa przygotowana, a dziś na kamerach nie widać narciarzy ani pracy wyciągu. Mieli odwiedziny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dzielmy się tymi informacjami na PM? Wiadomo, ze"byle kto" tutaj zagląda, po co ułatwiać im robotę. Wczoraj jeden z ośrodków też ogłosił otwarcie,jeździł ratrak, trasa przygotowana, a dziś na kamerach nie widać narciarzy ani pracy wyciągu. Mieli odwiedziny?

Ja jestem przekonany, że i pośród forumowiczów jakiś społek może się trafić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dzielmy się tymi informacjami na PM? Wiadomo, ze"byle kto" tutaj zagląda, po co ułatwiać im robotę. Wczoraj jeden z ośrodków też ogłosił otwarcie,jeździł ratrak, trasa przygotowana, a dziś na kamerach nie widać narciarzy ani pracy wyciągu. Mieli odwiedziny?

Tu znaleźli pewną formułę prawną, którą zastosowali do otwarcia ośrodka. Prowadzą edukacyjne zajęcia i szkolenia zorganizowane w reżimie sanitarnym. Wszystko na listach imiennych i oświadczeniach. 

 

Poniżej masz teks oświadczenia - taki rodzaj zajęć nie jest wyłączony rozporządzeniem, w rozporządzeniu wyłączona jest działalność ujęta w dziale 93.0 PKD a ich zajęcia są prowadzone w oparciu o PKD 85.51.Z.

 

Zgłaszam swój /swojego podopiecznego/-ych (liczba podopiecznych wskazana powyżej) udział w edukacyjnych zajęciach sportowych – lekcje jazdy na nartach i snowbordzie slalomem (PKD 85.51.Z) prowadzonych na podstawie i zgodnie z programem pn. „Dbaj o zdrowie i sprawność fizyczną swoją i swoich dzieci. Edukacyjne zajęcia sportowe – lekcje jazdy na nartach i snowboardem slalomem" (zwanych dalej Zajęciami) na ośnieżonych terenach w Bałtowie organizowanych przez firmę SABAT-TOUR USŁUGI TURYSTYCZNE NIP 6611959284, 2. Zapoznałem się i zobowiązuję się do przestrzegania Programu/Regulaminu Edukacyjnych Zajęć Sportowych – Lekcje Jazdy na Nartach i Snowbordzie Slalomem pn.”Dbaj o zdrowie i sprawność fizyczną swoją i swoich dzieci. Edukacyjne zajęcia sportowe – lekcje jazdy na nartach i snowboardzie slalomem " do którego niniejsze oświadczenia stanowi załącznik oraz stosowania się do poleceń organizatora, trenerów prowadzących Zajęcia i obsługi. 3. Według mojej wiedzy ja i moi podopieczni jesteśmy zdrowi i nie posiadamy żadnych objawów zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i nie występują u nas żadne objawy infekcji wirusowej dróg oddechowych, w szczególności: katar, kaszel, duszności, gorączka, 4. Ja i moi podopieczni uczestniczący w Zajęciach nie przebywamy na kwarantannie oraz w okresie ostatnich 14 dni nie mieliśmy kontaktu z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2 5. Posiadam świadomość ewentualnej możliwości wystąpienia ryzyka zakażenia wirusem SARSCoV-2 podczas uczestnictwa w Zajęciach, 6. Nie będę wnosiła/-ł żadnych roszczeń w stosunku organizatora/trenerów/obsługi w razie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 lub wystąpienia u mnie lub moich podopiecznych innych chorób/urazów powstałych w trakcie uczestnictwa w Zajęciach , 7. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność prawną za mój stan zdrowia i moich podopiecznych i zobowiązuję się w przypadku gdy zostanę objęty kwarantanną lub innym środkiem związanym z chorobą COVID -19 lub wystąpią u mnie jakiekolwiek oznaki choroby do niezwłocznego odizolowania się oraz do telefonicznego poinformowania o tym fakcie organizatora Zajęć, 8. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność prawną za niewykonanie powyższych obowiązków, w szczególności za wynikłe wskutek niewykonania moich zobowiązań szkody poniesione przez organizatora lub osoby trzecie, 9. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z polityką prywatności organizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria zaliczona i sezon w czasach pandemii otwarty.

20210117_130202.jpg

Ludzi niby sporo, ale na stoku tłoku nie było. Gorzej przed wypożyczalnią - kolejka pewnie na min. 30 minut stania.
Jak na PoPisowy naród zachowanie ludzi całkiem odpowiedzialne, choć jak zawsze trochę ignorantów było.

Elany Reni w nauce nie przeszkadzały, więc jeszcze raz dzięki Adaś za fajny dobór deseczek :).

 

EDIT:

W kwestii otwierania czy zamykania stoków. Myślę, że największy problem to kolejki do wyciągów i raczej jedyny sensowny na to sposób, to ograniczenie ilości sprzedawanych karnetów. Jednak chyba zarządzający nie za bardzo chcą z tej możliwości skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...