Skocz do zawartości

Gdzie na narty w dobie koronawirusa


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 759
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem obecnie w Lauterbrunnen, udało mi się wyjechać w zeszły piątek, miałem godzinę na spakowanie i wyjazd. Taka mała impreza dla dawnych branżystów. Jak chodzi o region Jungfrau to obecnie nie zachwyca. Pogoda wprawdzie ok, ale nieczynny jest First (Grindelwald) a poza tym wszędzie straszne muldy. Nie pierwszy raz zresztą, miałem już parę wyjazdów tutaj, w których było podobnie. Widać "naturalistyczne" podejście Szwajcarów do przygotowywania tras, na zasadzie, takim mnie panie Boże stworzyłeś, to takim mnie masz. Ceny oczywiście poszły w górę, może nie tyle w knajpach co głównie w hotelach, korzystają z tego że nie mają obecnie konkurencji. Generalnie powodów do zachwytu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie w Lauterbrunnen, udało mi się wyjechać w zeszły piątek, miałem godzinę na spakowanie i wyjazd. Taka mała impreza dla dawnych branżystów. Jak chodzi o region Jungfrau to obecnie nie zachwyca. Pogoda wprawdzie ok, ale nieczynny jest First (Grindelwald) a poza tym wszędzie straszne muldy. Nie pierwszy raz zresztą, miałem już parę wyjazdów tutaj, w których było podobnie. Widać "naturalistyczne" podejście Szwajcarów do przygotowywania tras, na zasadzie, takim mnie panie Boże stworzyłeś, to takim mnie masz. Ceny oczywiście poszły w górę, może nie tyle w knajpach co głównie w hotelach, korzystają z tego że nie mają obecnie konkurencji. Generalnie powodów do zachwytu brak.

z Optimem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś prawnik lub znawca góralskich obyczajów?
Zamknięty przez rząd ośrodek narciarski. Wchodzę na jego teren i sobie spaceruję, jak już dospaceruję, to jadę sobie w dół...zabiją, zamkną czy psami poszczują?

Sporo stoków to nawet nie są tereny ON tylko Lasów Państwowych wiec na jakiej zasadzie ktokolwiek miał by Cię gonić. Przecież obecnie sporo stoków służy do wbijanie się na górę mimo, że kolej stoi. Dziś na Mosornym nawet ratrak przejechał środkiem a za nim 4 gości na tourach dyma sobie na szczyt po śladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  ;)

 

Optim ma od lat w ofercie hotel Staubach, podejrzewam że tam byłaś, może się nawet kiedyś spotkaliśmy.

ja nie, ale była cała moja grupka znajomych, w tym mój mąż i to parę razy. Dobrze jeżdżący, dość imprezowi, przedstawiciele miast Kraków, Warszawa, Wrocław :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś prawnik lub znawca góralskich obyczajów?
Zamknięty przez rząd ośrodek narciarski. Wchodzę na jego teren i sobie spaceruję, jak już dospaceruję, to jadę sobie w dół...zabiją, zamkną czy psami poszczują?

Po niektórych ośrodkach w pewnych godzinach ot tak chodzić sobie nie wolno. Podchodzi ochrona, czy też obsługa i grzecznie proszą cię o zdjęcie nart i opuszczenie stoku. Ciężko odmówić;-) Wiem co mówię.

Załączone miniatury

  • DSC_1749.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku (28 grudnia) zostaną zamknięte stoki narciarskie, a hotele nie będą mogły przyjmować osób podróżujących służbowo Czytaj więcej na https://wydarzenia.i...ampaign=firefox https://biznes.inter...esz,nId,4932451

Coraz bardziej mi to przypomina bezmyslne wymachiwanie cepem na oślep... A nuż ktos trafi. A jak nie trafi to też ok. Nie jego problem. Na foto wczorajsze siedlisko zarazy. 338bef1a31042de6599fb5962c82c4f1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :D Tak wstępnie w skrócie mam kolegę, który przez żonę został zmanipulowany i przerobiony na zakutego debila (politycznie) :)

I dłuuuuuuuuugo miał efekt wyparcia i widział tylko, że to Polska jest "zła" i Polski rząd jest głupi i terroryzuje obywateli tymi obostrzeniami. Nie widział, że to jest GLOBALNE zachowanie i procedury w Europie. Wypierał to długo. Nie słuchał, nie oglądał, przełączał :D

Miał jechać na narty do Włoch.

Teraz okazało się, że mu się nie uda (bo w innych krajach kwarantanny, bo też lock downy do któregoś stycznia itd.). No to już nie mógł wyprzeć, że to tylko Polska taka "zła i terroryzująca obywateli"...

...To jak sobie jego chory mózg z tym poradził?

Jak sobie patologicznie wytłumaczył? Jakie znalazł wyjście z tej sprzecznej z 'ideoologią' rzeczywistością?

 

Cyt.:

"To przez Polski rząd! Nastraszył tymi danymi, tymi przyrostami zachorowań, że u nas tak strasznie, że tyle zakażeń... to się cała Europa wystraszyła i wpadła w panikę!"

 

Buahahahahahahhahahahahhahahhahahaha, zakuty, tępy, wytresowany łeb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat się zmieniło ostatnio https://infocovid.vi...ngtoitaly.html to jest formularz informacyjny Ministerstwa Spraw Zagranicznych Włoch i od wczoraj (w poprzednich dniach ten podpunkt się nie pojawiał) w rezultatach pojawił się punkt 2b (w przypadku podróży od 7 stycznia), który mówi o autodeklaracji, teście antygenowym oraz konieczności zgłoszenia się na miejscu do właściwych służb bez konieczności kwarantanny dla rezydentów krajów z grupy C czyli Polski. Jest oczywiście wątpliwość bo mówi się o przybyciu z kraju swojej rezydencji bez pobytu w międzyczasie w innym kraju oraz bez tranzytu (co w naszym przypadku jest samochodowo  niemożliwe).  Formularz oczywiście jest aktywny, zmienia się, w nocy pojawił się zakaz dla UK

Edit: coś link się nie otwiera więc wklejam "swój" wynik zapytania:

Survey result

Here is your answer

  1. You are entering Italy from…
    Your answer: "POLAND"
  2. Where have you been in the 14 days prior to your attempt to enter Italy?
    Your answer: "POLAND"
  3. When would you enter/return to Italy?
    Your answer: "Starting from January 7, 2021"
  4. Are you a citizen of the European Union (Italian citizens included) or of a Schengen Country or their family member?
    Your answer: "yes"
  5. Are you a holder of long-term residence status in Italy or are you a family member of the latter, also resident in Italy?
    Your answer: "no"
( A, B, C, D, E )

Based on your answers, you can enter Italy. Read carefully the information provided below. 

You must fill out a self-declaration.

Since you chose to enter/return to Italy starting from January 7 2021 onwards, kindly note that:

1. If you enter/return to Italy after January 6 2021, after a stay or transit in a Country listed in List C between December 21 and January 6 (click on the blue button on top of the page to check the Lists of Countries and territories), for reasons other than those indicated in article 6 paragraph 1 letters a), B) or c) of Prime Ministerial Decree of December 3 2020 (i.e. proven work reasons, health, absolute urgency);

You must self-isolate for 14 days.

2a). If you enter/return to Italy after January 6 2021, after a stay or transit in a Country listed in List C between December 21 and January 6, for proven work reasons, health, absolute urgency (as an example, you went from Rome to Paris for a short business trip and now you are going back to your home in Italy, or you must enter Italy from Bulgaria due to a scheduled surgery for which you will have to stay in Italy for about 10 days);

or 

2b). If you enter Italy after January 6, 2021 from a C-List Country where you reside, without further stays or transits in other Countries in the previous 14 days;

You must prove that you have undergone a molecular or antigenic test carried out by means of a swab, in the 48 hours before you arrive, with a negative result.

In either case, as soon as you enter the national territory, you must inform your Local Health Authority of reference. From December 10, if you are unable to undergo a molecular or antigenic test within 48 hours prior to entering Italy, once in Italy you must self-isolate for 14 days.

ciekawe... dopiero co otrzymaliśmy info, że jednak nas kwarantanna obowiązuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...