Skocz do zawartości

Gdzie na narty w dobie koronawirusa


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 759
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

My na przykład jedziemy w piątek (12.12.2020) do Szwajcarii :)  Od poniedziałku Polaków przyjeżdżających  po 14.12 obowiązuje kwarantanna. My przyjedziemy w przeddzień.Otworzymy "swój" hotel Staubbach w Lauterbrunnen, zainaugurujemy sezon i będziemy jak co roku od 15 lat, starać się przyjmować gości stosownie do obostrzeń. Mamy już 20 osób chętnych. Jeśli więc ktoś ma ochotę do nas przyjechać i pojeździć w rewelacyjnym JUNGFRAU TOP SKI REGIONIE. Zapraszam do kontaktu tel 603 899 567. Hotel , opis stoków na naszej stronie www.optimtravel.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachol bracie, dzięki za odkopanie tego linka, to zmienia temat o 180 stopni! Ten punkt wyglądał nielogicznie na stronie MSZ i mam nadzieję, że poprawnie przetłumaczyli autorzy artykułu, na wszelki wypadek poproszę właściciela kwatery aby to dla mnie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachol bracie, dzięki za odkopanie tego linka, to zmienia temat o 180 stopni! Ten punkt wyglądał nielogicznie na stronie MSZ i mam nadzieję, że poprawnie przetłumaczyli autorzy artykułu, na wszelki wypadek poproszę właściciela kwatery aby to dla mnie sprawdził.

Daj znać jak się coś dowiesz w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką interpretację mam z ambasady włoskiej:
"07.01–15.01 obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; chyba, że przebywało się na terytorium Polski w dniach 21.12-06.01, wtedy przyjeżdżając do Włoch należy poddać się 14-dniowej kwarantannie."

Pozostaje czekać co ogłoszą po świętach na termin po 15 stycznia, ale żal....
https://youtu.be/19mhbBTo0hw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką interpretację mam z ambasady włoskiej:
"07.01–15.01 obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; chyba, że przebywało się na terytorium Polski w dniach 21.12-06.01, wtedy przyjeżdżając do Włoch należy poddać się 14-dniowej kwarantannie."

Pozostaje czekać co ogłoszą po świętach na termin po 15 stycznia, ale żal....
https://youtu.be/19mhbBTo0hw

 

Czyli kwarantanna dotyczy każdego kto przebywał w PL w dniach 21.12-06.01 ? 

Parę dni temu widziałem interpretację, mówiącą o tym że dotyczy to tylko rezydentów, którzy wyjeżdżali na święta, natomiast turystów już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na dole w sekcji z aktualizacją na dzień 10.12.  https://www.kierunek...odroza-do-wloch

Wynika z tego, że dotyczy przyjeżdżających z kraju stefy C, którzy odbywali pobyt w tymże kraju w okresie świątecznym bez konieczności. Czyli turysta mieszkający na stałe w PL by pod to nie podpadał, wiec mógłby wjechać z testem.

 

Ja miałem z kolei rezerwację na grudzień do Włoch i przenieśli mi na 9-16 stycznia, ale oferta pojawiła się już po pierwszym obwieszczeniu rządu włoch.

Niezły kwach, bo teraz to już w ogóle nie wiadomo co robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie czy to info jest potwierdzone?

 

https://www.gov.pl/w...i-przez-francje

"Do 20 stycznia nieczynne będą również wyciągi narciarskie."

To mi tak wygląda, że rządzący dogadali się w sprawie obostrzeń i dlatego u nas np. zmieniono termin ferii jednocześnie blokując możliwość wyjazdu za granicę - mówił o tym Morawiecki żebyśmy nie planowali wyjazdów poza Polskę.

 

Niemcy: Koronawirus w Niemczech. Twardy lockdown - co poszło nie tak? (medonet.pl)

Holandia: Koronawirus: Holandia. Lockdown potrwa do 19 stycznia - Podróże (onet.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem do ambasady Włoch w Warszawie i mam taką samą odpowiedź. Sugerowali, żeby napisać do ambasady w Rzymie, ale chyba odpuszczę.

Może jednak Austria zacznie wpuszczać?

Brachol, obstawiam, że mimo wszystko żaden z krajów się nie wyłamie. Jeśli we 

Włoszech po 15 stycznia utrzymają blokadę, to Austria także. 

 

Natomiast jeśli jeden kraj miałby się wyłamać, to nie trzeba Nostradamusa, aby wyobrazić sobie co w tym kraju na stokach będzie się działo. 

 

Na logikę, to albo otworzyć wszystkie albo zamknąć wszystkie, a że dodruk pieniądza idzie w najlepsze, to nie zdziwię się jak utrzymają zamknięcie branż.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachol, obstawiam, że mimo wszystko żaden z krajów się nie wyłamie. Jeśli we 

Włoszech po 15 stycznia utrzymają blokadę, to Austria także. 

 

Natomiast jeśli jeden kraj miałby się wyłamać, to nie trzeba Nostradamusa, aby wyobrazić sobie co w tym kraju na stokach będzie się działo. 

 

Na logikę, to albo otworzyć wszystkie albo zamknąć wszystkie, a że dodruk pieniądza idzie w najlepsze, to nie zdziwię się jak utrzymają zamknięcie branż.  

Tylko,, że jak drukują euro to dla strefy nie jest to tak duży problem. A jak my drukujemy złotówki to już jest gorzej.

 

PS

Po co ja te buty kupowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak zaczynają się "rozjeżdżać" w pomysłach.

 

We Francji - "Granice Francji z państwami Unii Europejskiej i Strefy Schengen pozostają otwarte. Podróżni przekraczający granicę nie mają obowiązku odbycia kwarantanny ani posiadania negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2." ale...

"Do 20 stycznia nie działają restauracje oraz kawiarnie.

Do 20 stycznia nieczynne będą również wyciągi narciarskie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...